aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

no ale do lustrzanki nei musze dokupic lampy czy czegos tam jeszcze?
co potrzebuje napisałam wczesniej, a lustrzanki chyba sie boje ;) i raczej jej nie wykorzystam...
to ten soniak to badziewie? pomijajac cene ;)

zwierzatko_mojej_mamy

pewnie dobry - na fotopolis mowia, ze ok, ja bym tyle nie wydala ;)

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8748

podsumowanie:

"6. Podsumowanie
Sony Cyber-shot HX1 to kompakt wyróżniający się przede wszystkim ciekawym i łatwym w obsłudze trybem panoramy. Jest to coś nowego, o czym od dawna marzyło wielu amatorów. Każdy może w łatwy sposób zrobić wspaniałe zdjęcia panoramiczne. Drugi plus trzeba przyznać HX1 za tryb Z ręki o zmierzchu umożliwiający wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Trochę to rekompensuje słabe osiągi HX1 na wyższych czułościach ISO.

Do plusów należy też zaliczyć uchylny, 3-calowy wyświetlacz LCD i całkiem przyzwoity jak na taki zakres ogniskowych obiektyw.

Poza tym HX1 jest przyjazny w obsłudze i bardzo dobrze wykonany.

Gdyby HX1 miał jeszcze lepsze osiągi pod względem pracy na wyższych czułościach i reprodukcji szczegółów byłby superzoomem kompletnym.

Jednym słowem Sony Cyber-shot HX1 jest przyzwoitym superzoomem z tym czymś, co może zadecydować o wyborze tego modelu spośród innych tego typu. Gdy zamierzamy kupić w tym momencie podobny aparat nie wypada nie wziąć go pod uwagę, choćby ze względu na rewelacyjną funkcję panoramy.

+ tryb ekspozycji Rozległa Panorama
+ tryb ekspozycji Z Ręki o zmierzchu
+ przyzwoity obiektyw
+ ergonomia użytkowania
+ pomiar światła
+ energooszczędność
+ reprodukcja kolorów

- wysoki poziom szumu od ISO 800
- prędkość zapisu zdjęć seryjnych
- słaba reprodukcja szczegółów"



oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

w 70% nie wiem o czym pisza ;) ale w sumie ze niby ok :)
PS mozna go kupic za 1400zł ;)

mayagaramond

#253
Cytat: magdalinska w 12 Mar 2010, 14:13:56
to ten soniak to badziewie? pomijajac cene ;)

nie chodzi o to, ze badziewie, tylko o to, ze za ta cene kupisz lustrzanke, a jesli lustrzanki nie chcesz to wystarczy Ci malpa (moim zdaniem).

Tu masz testy kompaktow:

http://www.testeo.de/testbericht/der-test-des-jahres-die-besten-kompaktkameras-139920.html

od najlepszej do najgorszej.

Znalazlam tez po polsku:

http://www.optyczne.pl/ranking_czytelnik%C3%B3w-ranking_kompakt%C3%B3w.html

na pytanie jaki kupic aparat da sie tak samo dac dobrow odpowiedz jak na "jaki kupic samochod" ;) Zalezy co jest Ci potrzebne ( i ile mozesz wydac).

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

#254
My mamy Panasonic LUMIX (nie orentuje sie w cenach w Polsce). Znalazlam taki link:
http://www.e-cyfrowe.pl/panasonic-lumix-dmc-tz7-czarny-p-10589.html?PHPSESSID=e0f958c111ed95c7baf1518e3f77fb91

Optyka jest z Leica. Aparat robi swietne zdjecia, niby "autoglupek" ale
ma iles tam programow (widoki, portert, nocne, sport). Jestesmy bardzo zadowoleni.

Ja osobiscie fotografuje Canon 450D (czytalam ze to jeden z lepszych aparatow dla amatorow) z obiektywam Canon EFS 17-85mm, lampy jeszcze sie nie dorobilam.

Maly aparat jest praktyczny, na impreze zawsze wezminesz nawet do kieszeni, no i jest dyskretniejszy. Duzy juz trzeba z torba taszczyc - czasem sie to tak konczy, ze go poprostu z wygodnictwa nie zabieram, zebym nie musiala go pilnowac na duzych imprezach np.  w restauracji.

Wszystko zalezy od celu. Dla pamiatkowych zdjec, zdjec z urlopu wystarczy maly.
Jak ktos chce poeksperymentowac z naswietlaniem i uzyskac artystyczne efekty
wtedy lustrzanka.


Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#255
mayagaramond na tym po polsku to dopiero 3 i 4 aparat maja zasilanie akumulatorkiem ;) dziwne - bo dla mnie zasilanie bateriami to wielkie nieporozumienie ;) jak aparat bateriowy moze byc na 1 miejscu ? :>

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 16:16:27

cherry no totez wlasnie ;) kupowanie wielkiej kobyly nielustrzanki za cene lustrzanki to bezsens ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

#256
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Mar 2010, 16:15:50mayagaramond na tym po polsku to dopiero 3 i 4 aparat maja zasilanie akumulatorkiem wink dziwne - bo dla mnie zasilanie bateriami to wielkie nieporozumienie wink jak aparat bateriowy moze byc na 1 miejscu ? :>


ja tu tylko sprzatam ;), merytorycznie sie w ogole nie wypowiadam na temat tej listy, bo sie na tym nie znam. Sama mam casio i jestem b. zadowolona, na moje potrzeby wystarcza.

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 17:01:57

Cytat: cherry w 12 Mar 2010, 16:14:09Wszystko zalezy od celu. Dla pamiatkowych zdjec, zdjec z urlopu wystarczy maly.
Jak ktos chce poeksperymentowac z naswietlaniem i uzyskac artystyczne efekty
wtedy lustrzanka.


:beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

magdalinskaja sie zgadzam z dziewczynami - po co chcesz kobyłę na którą zaraz będziesz psioczyć, że na spacer z Kubą nie zabierzesz bo za wielka i nie wygodna?

Kasia

#258
Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2010, 13:57:39
jak ktos sie fotografia nie interesuje i nie ma ochoty wydawac kasy na dodatkowe obiektywy i inne bajery jak np. lampa to mu ta lustrzanka srednio potrzebna.




maya ale lustrzanka ze zwykłym kitowym obiektywem jednak zrobisz lepsze zdjęcia niż małpą :D po prostu nawet z najprostszą lustrzanka masz wiecej mozliwości

więc lustrzanka dobra i dla laika :D

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 19:41:31

Cytat: magdalinska w 12 Mar 2010, 14:13:56no ale do lustrzanki nei musze dokupic lampy czy czegos tam jeszcze?
nic nie musisz kupować :) podstawowy zestaw spokojnie wystarczy aby robić ladne zdjęcia :)
nawet na auto głupku :D

w lustrzance masz zoom optyczny a to BARDZO DUŻO i nie trzeba sie znać aby sobie tym obiektywem poprzyblizać czy pooddalać
w cyfrowkach kompaktowych zoom jest najczęściej cyfrowy a cyfrowy zoom "zjada: strasznie piksele :(

a IMO skoro jednego głupka już masz to kupilabym lustrzanke :)
podejrzewam że stary głupek nie jest taki zły aby go wymieniac :)

abkasia

#259
a nam sie cos psuje D90... :(
wiesza sie, cos sie z nim dzieje, ze zdj nie chce cykac.... :(
czsem mu przechodzi od razu.. ale dzis cos nie chce przejsc... :(

Dodany tekst: 13 Mar 2010, 14:56:07

szukam w necie co moze mu dolegac i nie moge znalezc.. :(
a instrukcja w domu zostala....

panikarola

magdalinska, i co kupujesz? :)

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdalinska

Cytat: panikarola w 13 Mar 2010, 15:09:27
magdalinska, i co kupujesz? :)


na razie nic lol lol
musimy poczekac jeszcze ok 2,3 mcy, zobaczymy jak bedzie z kasa, bo musimy zrobic w lecie ocieplenie i elewacje, chcemy tez kupic stol i krzesla do domu i zobaczymy na co bedzie nas stac. wtedy wrocimy do tematu ;)
w kazdym razie nie chce głupka, bo takiego juz mam, albo cos w stylu tego soniaka (albo jego) no albo lustrzanke, jak radzicie, ale to jest jeszcze do przemyslenia....

Kasia

Cytat: magdalinska w 13 Mar 2010, 19:04:25w kazdym razie nie chce głupka, bo takiego juz mam, albo cos w stylu tego soniaka (albo jego)

ten soniak to ładniejszy głupek :D naprawdę! NIE dla hybrydy!

mobka

Podnosze watek, bo znow sie przymierzam do lustrzanki. Chcialabym wydac max. 1500zl. Ale rozwaze ciekawe oferty do 2000zl.

Na razie zastanawiam sie miedzy
http://www.e-fotojoker.pl/product/sony/sony-alpha-500-z-ob-sony-dt-18-55mm/

a

http://www.e-fotojoker.pl/product/nikon/nikon-d5000-z-ob-nikkor-18-55mm-vr

Chetnie kupie cos tanszego, ale dobrego. Co polecacie? Moze widzialyscie gdzies ciekawe promocje?

cherry

mobka a jaki jest glowny cel - do pstrykania ;-) czy chcesz troche poeksperymentowac.
Z malych ja obstaje przy Lumix Panasonic (mozna nawet kupic obudowe na zdjecia pod woda)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Mam lumixa lz7 i teraz chcialabym cos lepszego, co ostrosc lapie na interesujacym obiekcie i tlo rozmazuje ;)

zwierzatko_mojej_mamy

mobka do bawienia sie glebia ostrosci to dowolna lustrzanka ;) czyli nie pomoglam w wyborze ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cherry

#267
Cytat: mobka w 07 Lip 2010, 16:42:03Mam lumixa lz7 i teraz chcialabym cos lepszego, co ostrosc lapie na interesujacym obiekcie i tlo rozmazuje wink
tez mam tego lumixa - az musze przetestowac w domu czy mozna tak fokusowac, zeby tlo zamazac - chyba raczej nie. Probowalas zmienic w ustawieniach metode mierzenia (swiatla) na punkcik i autofokus na spot...
Bo jak wtedy tez nie uzyskasz tego efektu no to chyba lustrzanka sie przyda.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: cherry w 07 Lip 2010, 15:50:33
tez mam tego lumixa - az musze przetestowac w domu czy mozna tak fokusowac, zeby tlo zamazac - chyba raczej nie. Probowalas zmienic w ustawieniach metode mierzenia (swiatla) na punkcik i autofokus na spot...
Bo jak wtedy tez nie uzyskasz tego efektu no to chyba lustrzanka sie przyda.



Pisalas, ze masz tz7, to chyba nowszy i lepszy model. A wlasnie musze sie pobawic jeszcze ustawieniami, bo wszystkich opcji jeszcze nie rozgryzlam.

zwierzatko, chce kupic taki, zeby przez kilka nast. lat nie zalowac, ze moglam wziac cos lepszego ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mobka w 07 Lip 2010, 16:53:17zwierzatko, chce kupic taki, zeby przez kilka nast. lat nie zalowac, ze moglam wziac cos lepszego wink
to nidyrydy lol lol zaraz bedziesz zalowac :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#270
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Lip 2010, 15:56:05
to nidyrydy lol lol zaraz bedziesz zalowac :D

No to dupa. To znow pol roku mam czekac, az mi waz z kieszeni wyjdzie i na cos sie decydowac?

Generalnie wiem, ze podglad na zywo nie jest niezbedny, ale chyb achcialabym miec. Choc nie wiem. Nikon ma mozliwosc nagrywania filmow HD i to mnie kusi. Alfa chyba tej mozliwosci w ogole nie ma..

Dodany tekst: 07 Lip 2010, 16:01:15

A no i jasny obiektyw bym chciala :D

OlaFasola

Cytat: mobka w 07 Lip 2010, 17:00:58A no i jasny obiektyw bym chciala Cheesy

To możesz zawsze później dokupić, bo w tych zestawach to nie bardzo.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mobka w 07 Lip 2010, 17:00:58A no i jasny obiektyw bym chciala Cheesy
no to albo kupujesz samo body i wypasiony jasny niestaly albo zestaw + np jasna stalke. jak se tam pani zyczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

OlaFasola

No i przy tych co pokazałaś ja bym stawiał na nikona, ale ja nieobiektywna jestem, bo sama mam i bardzo lubię.

mobka

#274
No body plus dobry obiektyw pewnie mi drozej wyjdzie ;)

Cos kiedys pisalyscie jeszcze do czego obiektywy sa tansze, chyba do sony, nie? Bo stabilizacja w korpusie, dobrze kojarze?

Ide jeszcze na Canony rzucic okiem...

Dodany tekst: 07 Lip 2010, 16:10:51

Canon odpada, nie moj zasieg cenowy...