aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

true true - ja mam raptem miesiac mojego i juz mi brakuje obiektywu i juz nie lubie tego kitowego ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

kurdę bo małpki sony robiły duuuuuuuuuuuzo gorsze zdjecia niż np. nasz casio

i tak się zastanawiam czy to sony nie jest zbyt rozleklamowane

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:48:57
true true - ja mam raptem miesiac mojego i juz mi brakuje obiektywu i juz nie lubie tego kitowego ;)
my mamy suuuper obiektyw, nikkor 50mm 1;1.4 G
jest swietny, robi piekne portrety.. super jest...
nastepny zakup to bedzie lampa blyskowa...

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia no z moich badan wychodzi, ze nie :D sony w tym roku pobil wiele marek, jesli chodzi o kompakty to ponoc genialna jest seria W, a ta alpha tez na szczytach ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 16:49:10
kurdę bo małpki sony robiły duuuuuuuuuuuzo gorsze zdjecia niż np. nasz casio

i tak się zastanawiam czy to sony nie jest zbyt rozleklamowane
kasia bo lustrzanka, trzeba umiec robic zdj... trzeba miec dobre obiektywy, jesli sie chce robic zdj w opcji auto  z lampa, to nie mam sensu kupowac lustrzanki... ;D

mayagaramond

#30
Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 16:49:10
kurdę bo małpki sony robiły duuuuuuuuuuuzo gorsze zdjecia niż np. nasz casio

i tak się zastanawiam czy to sony nie jest zbyt rozleklamowane

nie da sie generlanie odpowiedziec na pytanie co jest lepsze. A co jest lepsze Mercedes czy BMW a moze Audi? Zalezy czego oczekujesz od aparatu. I jak juz wiesz, to czytasz testy i wybierasz.

To samo z objektywami, przy czym na potrzeby prawatne nie ma sensu kupowac 5 obiektywow, przeciez i tak nie wyjdziesz z domu z 5 obiektywami i np. stywem ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

abkasia oj to zazdroszcze - moj wlasnie mi za ciemno robi ;) tez bym chciala jasniejszy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:47:29
Kasia ida leb w leb ;) ci co lubia sony powiedza, ze sony alpha, ci co nikona, ze nikon seria D, ale na wszystkich forach, ktore zwiedzilam te dwa w tej cenie sa zawsze na 2 pierwszych miejscach ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 15:48:02

abkasia w nikonkach powyzej D60 stabilizacja jest w korpusie rowniez ;)
moze, moze... ja tylko powtrzam co uslyszalam, ale oczywiscie exspertem w tej dziedzinie nei jestem...
ale wiem, ze soniki maja tansze obiektywy.
zwierzu, a jaki masz aparat?

inkageo

My też chcemy lepszy obiektyw... Ale chociaż lampa była gratis ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

abkasia ostatni bez stabilizacji w body - nikon D60 z kitowym obiektywem 18-55 VR - juz go nie chce :D znaczy obiektywu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:55:18
abkasia oj to zazdroszcze - moj wlasnie mi za ciemno robi ;) tez bym chciala jasniejszy :D
to ten obiektyw jest super, jest wlasnei duzo jasniejszy...

inkageo

Zwierzu my mamy chyba ten sam i on mi się raczej jasny wydaje  :hmm:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo w pelnym sloncu tak ;) w mniej pelnym nie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

I tak właśnie kończy się kupowanie lustrzanki :) Najpierw body z kitem, potem lepszy obiektyw, potem lampa, grip, statyw, znowu obiektyw i kurcze nie dość, że kupe kasy idzie i teszcze nosić to trzeba grr :crazy:

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:56:43
abkasia ostatni bez stabilizacji w body - nikon D60 z kitowym obiektywem 18-55 VR - juz go nie chce :D znaczy obiektywu ;)
hmmmmmmm
bo my mamy Nikon D90 i on jest bez stabilizacji w body :knuje: :knuje:

mayagaramond

Cytat: magoo w 25 Maj 2009, 17:02:13
I tak właśnie kończy się kupowanie lustrzanki :) Najpierw body z kitem, potem lepszy obiektyw, potem lampa, grip, statyw, znowu obiektyw i kurcze nie dość, że kupe kasy idzie i teszcze nosić to trzeba grr :crazy:

haha, jak jedziemy naurlop to bagaz H. sklada sie glownie z aparatow (bo jedno body nie wystarczy ;) ) i objektywow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

Cytat: magoo w 25 Maj 2009, 17:02:13
I tak właśnie kończy się kupowanie lustrzanki :) Najpierw body z kitem, potem lepszy obiektyw, potem lampa, grip, statyw, znowu obiektyw i kurcze nie dość, że kupe kasy idzie i teszcze nosić to trzeba grr :crazy:
no bo tak wlansie jest... ;D

nionczka

Cytat: panikarola w 25 Maj 2009, 15:50:06
ludzie kochane,

aparat muszę kupić. nie całkiem idiotenkamera i w ogóle nie profi. ale żeby ładne zdjęcia wychodziły :D

to co nabyć? chyba jakąś lustrzankę cyfrową? teraz mam cyfrowy canon i zepsuty, możliwe, że to tylko karta, ale nie lubimy się już i nawet mi się nie chce sprawdzać, co mu jest.

czym wy pstrykacie?

ja mialam maly cyfrowy nikon coolpix bardzo fajny i moim zdaniem calkiem fajne zdejcia robil (pierwsze miesiace z zycia Irene nim byly robione). Potem dostalam od meza cyfrowa lustrzanke tez Nikona i jestem bardzo zadowolona. Chociaz nie potrafie jej do konca uzywac bo mam tez lustrzanke canona analogowego, ale cyfrowy jednak troche sie rózni.
polecam obydwa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#43
Cytat: magoo w 25 Maj 2009, 17:02:13
I tak właśnie kończy się kupowanie lustrzanki :) Najpierw body z kitem, potem lepszy obiektyw, potem lampa, grip, statyw, znowu obiektyw i kurcze nie dość, że kupe kasy idzie i teszcze nosić to trzeba grr :crazy:


to może od razu kupić lepszy w jakiejśc promocji z drugim obiektywem gratis ?

ostatnio pan mam proponował jakiegoś canona chyba za niecałe 2tys właśnie z dwoma obiektywami ...

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 17:07:09

kurde ja sie obawiam że kupimy nowy aparat ale z naszymi zdolnosciami bedziemy robić takie same zdjecia jak zwykłą małpą ;)


abkasia

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 17:06:17

to może od razu kupić lepszy w jakiejśc promocji z drugim obiektywem gratis ?

ostatnio pan mam proponował jakiegoś canona chyba za niecałe 2tys właśnie z dwoma obiektywami ...
kasia ten obiektyw o ktorym pisalam kosztuje prawie 1500 zl.... ;)

mayagaramond

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 17:06:17

to może od razu kupić lepszy w jakiejśc promocji z drugim obiektywem gratis ?

ostatnio pan mam proponował jakiegoś canona chyba za niecałe 2tys właśnie z dwoma obiektywami ...

za 2000 body i dwa obiektywy? Cos tam sie nie zgadza.

H. powiedzial, zebyscie kupili jakies czasopismo fotograficzne i poczytali fachowe ;) testy/opinie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2009, 17:10:58
za 2000 body i dwa obiektywy? Cos tam sie nie zgadza.

H. powiedzial, zebyscie kupili jakies czasopismo fotograficzne i poczytali fachowe ;) testy/opinie.

dokładnie taka była promocja w saturnie
ale jaki to był model canona i jakie obiektywy to ja już niestety nie wiem - może jakis badziew

zwierzatko_mojej_mamy

#47
abkasia no to ja nie wiem - spasowalam przy d90 od razu przy cenie, ale tak mi sie o uszy obilo :) moge sie mylic ;)

wiem na pewno, ze D60 jest ostatnim, ktory nie ma silnika do autofocusa w body, i trzeba mi kupowac obiektywy z silnikiem w srodku, bo inne pracuja tylko w trybie manual, jesli bym kupila ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 17:13:04

hihi - fajny opis w aukcji :D ale cena obiektywu tez niezla :D:D

http://www.allegro.pl/item643143791_nikon_nikkor_af_s_vr_70_200_mm_f_2_8g.html
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: abkasia w 25 Maj 2009, 17:07:36
kasia ten obiektyw o ktorym pisalam kosztuje prawie 1500 zl.... ;)


o kurdę, jak tyle to kosztuje to ja może przy mojej małpie zostane a za pieniądze, za które mielismy kupić aparat kupie sobie jakąś błyskotkę lol lol lol lol

nionczka

#49
Ba, ja nie wiem czy tak trzeba kupowac. Przy analogowej fotografii nauczylam sie uzywac glownie szerokokatnego obiektywu i ten z zoomem poszedl do kata. Statyw owszem, ale to taniocha jest. Tylko filtrów szkoda, ze mi do nowego stare nie pasuja...
Ale juz postanowilam, ze nie bede niczego do aparatu dokupowac bo sprzetów w domu za duzo. Mam nowy aparat do robienia zdjec dziecku i koniec kropka.
Zdjec z lampa raczej unikam bo nie lubie. Juz wole takie niedoswietlone, ale naturalne... zreszta ja po zmroku spie a nie zdjecia robie...

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 17:14:11

Zreszta filtry do cyefrowej fotografii juz nie sa tak potrzebne bo fotoszop jest!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login