aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: rubin04 w 29 Gru 2009, 21:43:21
"na zombie" czyli tak jak ludzie często robią - ręce wyciągniete przed siebie i namierzanie obiektów za pomcą "live view" (zamiast wizjera).
To tak trochę jak w horrorach zombie często chodziły z takim i rękami  wyciągniętymi przed siebie :D
aaaa :beer:
czyli nie jestem stracona dla swiata foto skoro nie mam live viev :)

Angie


Kasia

Cytat: rubin04 w 29 Gru 2009, 21:43:21
"na zombie" czyli tak jak ludzie często robią - ręce wyciągniete przed siebie i namierzanie obiektów za pomcą "live view" (zamiast wizjera).
To tak trochę jak w horrorach zombie często chodziły z takim i rękami  wyciągniętymi przed siebie :D

no właśnie ja jak kupowałam aparat to chciałam podgląd, później mnie kilka osób przekonało że to niepotrzebne bo korzystając z cyfrówki korzysta się z wizjera, bo aparat za ciężki aby robić z podglądem na wyciągniętych łapkach


podgląd mam, całkiem niechcący ;) dopiero po dostaniu tego d5000 okazało się że ten model go ma :)

na co dzień robię zdjęcia przez wizjer ale ...
ostatnio potrzebowałam zrobić zdjęcie jakoś z boku tak że nie mogłam wtrynić głowy i spojrzeć przez wizjer i przydała się opcja podglądu + możliwość "wyciągnięcia" ekraniku
w tym d5000 można kręcić ekranikiem na wszystkie strony :)

rubin04

Cytat: aja w 29 Gru 2009, 21:48:01
rubin a wy czym się w domu bawicie tzn. co macie?

Nikon D80 z obiektywem 18-200 z VR, i dodatkowym F50 1,4, no i lampę jeszcze mamy NIKON SB 600.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

Cytat: rubin04 w 30 Gru 2009, 16:06:53lampę jeszcze mamy NIKON SB 600

to będzie mój następny zakup :D
ale nieprędko zapewne ;D

magdalinska


Kasia

a nie lepiej tania lustrzanke cyfrową :hmm: za te pieniądze to jakis nizszy przyzwoity model np. Nikona spokojnie bedzie :hmm:

bo to chyba jakaś hybryda jest??? lub zwykły idiot?


ten sony fajnie wyglada :) dobra firma, aparat sam w sobie też fajny ALE nie za te pieniadze :hmm:

magdalinska

od razu napisze ze my nie jestesmy pasjonatami fotografii, raczej potrzebujemy dobrego apartatu zeby zrobisz szybko ładne zdjecie :) nie wiem czy bedziemy potrafili ustawic wszystko, bawic sie ta lustrzanka, przydałby sie nam jakis lepszy z tych zwykłych, prostszych

nie wiem co to jest hybryda ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

:D :D :D a ten to nie wiem czy zuo czy nie zuo :D - dlatego was pytam ;)

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska no to jest hybryda zgodnie z moja definicja ;) czyli cos co nie jest lustrzanka, bo nie ma lustra, ale ma najwieksze mozliwosci z kompaktow, no i niestety brak mozliwosci wymiany optyki + wielkie jak krowa rozmiary :D

czyli zalezy na czym Ci zalezy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

zalezy mi na czyms prostym w miare, ale majacym fajne bajery ;) bez cudowania z ustawianiem ostrosci itp, wole zeby to za mnie zrobil sam aparat, zeby robił ładne zdjecia
chce cos lepszego od zwykłego głupka, ale tez nic wypasionego, bo i tak tego nie wykorzystamy

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska dla mnie najgorsza wada tego aparatu sa jego rozmiary - moj sony h5 byl wielki jak krowa, a fajnych bajerow mial jak na lekarstwo i w ogole robil brzydkie foty - poza tym bardzo wolno mu autofokus dzialal, no i tez nie dalo rady machnac dwoch fot raz po razie, bo sie zamyslal..

wiekszosc kompaktow o normalnych wymiarach w tej chwili ma superasne bajery i nie widze potrzeby placenia za rozmiar aparatu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

magdalinska cofnij na tego canona co ja go kupilam

jest prosty, poustawiac mozna jednak tez

ladne zdjecia wychodza

akurat teraz Ci nie wstawie, ale w weekend

tylko on naprawde jest prosty

ale mnie noki przekonala (piwo dla noki)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: magdalinska w 12 Mar 2010, 13:42:56chce cos lepszego od zwykłego głupka,

powtarzam do znudzenia - dobre zdjecie mozna tez zrobic malpa ;) Oczywiscie nie da sie nia robic zdjec z odleglosci 50m (czyli my i cala wieza eiffla w tle ;) ).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

o przepraszam
czy ja Ci nie wyslalam naszych zdjęć ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Kasia

#241
Cytat: magdalinska w 12 Mar 2010, 13:42:56
zalezy mi na czyms prostym w miare, ale majacym fajne bajery ;) bez cudowania z ustawianiem ostrosci itp, wole zeby to za mnie zrobil sam aparat, zeby robił ładne zdjecia
chce cos lepszego od zwykłego głupka, ale tez nic wypasionego, bo i tak tego nie wykorzystamy

słuchaj ja za te pieniądze naprawdę bym pomyślała nad jakimś niższym modelem cyfrowej lustrzanki :)

a one tez posiadają jeden program pt. Auto głupek :)

a jak nie lustrzanka to bym kupiła jakiegoś fanego tańszego głupka :)


hybrydy to tak jak zwierz pisze to zło ;) bo za większą obudowę i pseudo funkcje płacisz większą kasę :hmm:

Dodany tekst: pią 12 mar 2010 13:50:02 GMT-1

Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2010, 13:46:05Oczywiscie nie da sie nia robic zdjec z odleglosci 50m (czyli my i cala wieza eiffla w tle  ).


no lustrzanką z prostym kitowym obiektywem tez tego nie zrobimy :D

mayagaramond

Cytat: panikarola w 12 Mar 2010, 13:46:36
o przepraszam
czy ja Ci nie wyslalam naszych zdjęć ;D

lol lol, ale nie mam takiej pamieci ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

#243
ja tez tak jak pisze kasia - za taka kase bym kupowala starsza lustrzanke, jak nie chcesz - to kompakta za jakies 1000 zl to juz wypas ;)

Dodany tekst: 12 Mar 2010, 13:53:19

canon panikaroli jest juz za 880 zl w fotojockerze ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: Kasia w 12 Mar 2010, 13:49:13
no lustrzanką z prostym kitowym obiektywem tez tego nie zrobimy :D

jak ktos sie fotografia nie interesuje i nie ma ochoty wydawac kasy na dodatkowe obiektywy i inne bajery jak np. lampa to mu ta lustrzanka srednio potrzebna.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdalinska

a np jaka lustrzanka?
tego soniaka ma nasz kolega, nie jest taki zły ;) (aparat, nie kolega ;) )

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond no w takim wypadku hybryda po co? :> zeby zaplacic 2x wiecej i miec ogromny aparat z obiektywem udajacym lustrzankowy  ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Mar 2010, 14:00:21
mayagaramond no w takim wypadku hybryda po co? :> zeby zaplacic 2x wiecej i miec ogromny aparat z obiektywem udajacym lustrzankowy  ? :>

ale nie mowie, zeby kupowala hybryde, napisalam wczesniej z i malpa da sie zrobic dobre zdjecie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdalinska

zaznaczam, ze chce wydac max 1500zł ;)

zwierzatko_mojej_mamy

przeciez znalazlm juz za 880 zl ;) to na co chcesz wydawac te 1500 ? :> ma kompakta masz az za duzo, na lustrzanke za malo/w sam raz na starsza :D pytanie brzmi - co potrzebujesz? :>

maya - no ale my tez nie mowimy, ze ma kupowac lustro - tylko, ze za te 1500 zl - czyli koszt wybranej prze magdalinska hybrydy to bym kupowala starsza lustrzanke, gdybym chciala, jesli bym chciala kompakta, to tyle bym nie wydala, bo za tysiaka masz wypasnego, ktory nie udaje niczego czym nie jest kosztem ceny ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl