aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mignon

dlatego ja zamierzam sobie kupić kompakt i się nigdy więcej z tym na Strefie nie ujawniać ;)

bozena.dp

mignon kompakty też są fajne ;)

malybob

Decyzja o zakupieniu lustrzanki zapadla i u nas :) Rodzinka chce nasze zdjecia a wstyd wyslac cokolwiek robione naszym badziewiem za 200 zl. kupionym w pospiechu jak w czasie "podrozy poslubnej" stara malpka padla.
Ad rem, znalezlismy Nikona D40 za 279 euro. Brac?
(nowsze modele nie wchodza w gre cenowo)..

kasiad

Cytat: malybob w 07 Gru 2009, 20:42:29
Decyzja o zakupieniu lustrzanki zapadla i u nas :)

u nas też :)
ale kompletnie, KOMPLETNIE nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę, no jak dziecko we mgle, albo raczej zając w lesie czuję się w tym temacie ;D

malybob

Przyczytalam watek od deski do deski, po czym i tak zostawilam decyzje mezowi ;) Wiec my chociaz wiemy ,ze interesowalyby nas Nikony D40 lub 60 (bo o innych juz w ogole nie myslelismy ze wzgledu na cene). Tylko mial to byc zakup najwczesniej przyszlomiesieczny.. Az tu dzis znalezlismy tego D40 i maz twierdzi,ze cena jest b. przyzwoita. I boi sie,ze mu go sprzatna ;)
No, ale powiedzialam,ze ja swoje zdanie dam jak sie wiedzm poradze ;)

Kasia

malybob ja wyszłam z zalozenia aby kupic najlepszy aparat na jaki mozemy pozowolic sobie finansowo
padło na d5000, na d90 kasy nie starczyło

ja myslę że jak macie kase na d60 to bym jego szukała

bozena.dp

#206
malybob ja mam D40, bo był najtańszy i na taki wtedy tylko było mnie stać ;D
ja na niego nie narzekam, ale tak jak pisze Kasia - jak stac was na D60 to brałabym go, bo to zawsze model lepszy od 40 ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ja zaczelam pozadac nikona po bliskim spotkaniu z d40 wlasnie - gdyby nie bylo mnie stac na d60 to bym brala d40 tez bez zalu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

Dzieki za porady! Zainwestowalismy w ta 40 (na 60 musielibysmy poczekac, a w sumie tyle okazji do zrobienia ladnych zdjec co dzien sie traci ;) ). No i L. porownal ceny i ta wydala mu sie korzystna.
(teraz siedzi i czyta podreczniki do fotografii :) juppi! )

zwierzatko_mojej_mamy

malybob no i git :D a co zaoszczedzicie to wydacie przy zmianie aparatu jak bedzie potrzeba ;) albo przy obiektywie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

spoko spoko :D jak sie wkrecicie to samo wyjdzie :) a jak nie to wydasz na buty :D albo cos podobnego :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Dobra laski, a co myslicie na temat sony alpha 350 albo 500? Czy jednak lepiej nikon/canon? I jaki?

yoy

#213
My dostaliśmy w prezencie ślubnym sony alpha 200 z kitowym obiektywem 18-70 i jesteśmy baaardzo zadowoleni, pomimo, iż wcześniej planowaliśmy zakup nikona (d40 bodajże)...
Ponoć lepsza alpha 500 niż ta 350... Zresztą od tej 350 ponoć lepsza normalna 3setka... Ale ja to tylko "ze słyszenia" wiem, wiec trudno doradzać. My z naszej alfy jesteśmy baaardzo zadowoleni, aczkolwiek nikony też dobre i mają swoich zwolenników. W sumie, uważam że body nie jest tak ważne jak obiektyw/obiektywy, więc lepiej w to zainwestować... A co kupić to nie wiem... Na różnych forach czytałam że alpha ma "plastikową" obudówę, aczkolwiek ja joś tego nie dostrzegam. Niektórzy narzekali, że ten aparat jest mały i przyciski ma blisko siebie... - tego też nie zauważyłam, aczkolwiek oboje z mężem mamy baaardzoi drobne ręce, więc może to i plus...  
Myślę, że warto wybrać sie do sklepu i podotykać kilka modeli/marek... Potrzymać w ręce, posprawdzać... No i lepiej skupić się na jakimś lepszym obiektywie albo dodatkowym...
Pozdrawiam!

mobka

No wlasnie szwagierka dostala pod choinke alphe 500 i nas natchnelo, ze moze tez bysmy cos kupili... ale my laicy totalnie, wiec chcialabym jakies konkretne argumenty za i przeciw danym modelom uslyszec. D\Teraz w MediaMarkt dosc tanio (chyba) ma byc nikon d3000, ale jeszcze nie zdarzylam przejrzec opinii na jego temat... hmmm... a chce glownie cos, czym w przyszlosci dziecku ladne zdjecia bedzie mozna zrobic :D

Kasia

mobka pytałas sie o Nikona d3000

ja mam d5000 i jestem zadowolona, d3000 to niższy model ale teraz jest w takiej super promocji że szok :) moim zdaniem opłaca sie kupować :)

oczywiscie jak możesz sobie pozwolic na wyzszy model to brałabym lepszy
a jak dysponujesz mniejsza gotówką to ten d3000 tez fajowy :)


ja gdybym miala wiecej kasy to bym te d90 kupiła
ale to było 1000zł wiecej więc spasowalismy i pozostalismy przy pierwszym wyborze czyli d5000 :)





mobka

Kasia no wlasnie kasy nie mamy, a chcemy przed sierpniem cos kupic, a ze jest wietrzenie magazynow w media, d3000 jest bodajze za 1399zl. Jak na razie wyczytalam, ze od d5000 rozni sie tym, ze nie ma podgladu na zywo i nie nagrywa filmikow - dla nas ok.
Zastanawia nas jeszcze sony alpha300 lub 350... ech ;)

bozena.dp

mobka moj d40 tez nie ma podgladu na żywo, ani mozliwosci krecenia filmikow, ale i tak jestem zadowolona :)
a cena za tego d3000 wydaje sie calkiem dobra, ale ja sie nie orientuje teraz w cenach :blush:

Kasia

mobka ta cena jest zajebista :) ja bym brała

a nie wiesz ile teraz d5000 kosztuje?

mobka

Patrzac po necie to d5000 jest po 2200-2500zl (z kitowym obiektywem 18-55mm) http://www.ceneo.pl/2341177
No to idziemy na "spacer" do media - moze wrocimy ze zdobycza ;)

rubin04

Cytat: bozena.dp w 29 Gru 2009, 18:39:18moj d40 tez nie ma podgladu na żywo, ani mozliwosci krecenia filmikow
do kręcenia filmów służy kamera ;)
a robienie zdjęc "na zombie" zostawmy amatorom ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: rubin04 w 29 Gru 2009, 20:33:13
do kręcenia filmów służy kamera ;)
a robienie zdjęc "na zombie" zostawmy amatorom ;)
nie zalapalam :(

mobka

No niestety, d3000 w mediamarkcie byly w ilosci 12 szt. i juz ich nie ma ;D Ale i tak pewni ebedziemy sie za czyms rozgladac :)

rubin04

Cytat: zuzia w 29 Gru 2009, 20:35:00
nie zalapalam :(
"na zombie" czyli tak jak ludzie często robią - ręce wyciągniete przed siebie i namierzanie obiektów za pomcą "live view" (zamiast wizjera).
To tak trochę jak w horrorach zombie często chodziły z takim i rękami  wyciągniętymi przed siebie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

rubin a wy czym się w domu bawicie tzn. co macie?