aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynna

zwierzatko_mojej_mamy, o szkoda.
Nie wiem, czemu pan w sklepie tak zachwalał. Czy faktycznie dobry sprzęt, czy zalega mu na półkach, bo wszyscy kupują Nikona i Canona...  :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

patrzylas na oceny po necie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


mayagaramond

#103
Justynna H. ma 2 Pentaxy, ale oczywiscie analogowe. Obydwa sa b. dobre i H. nawet woli Pentaxa od swojego Nikona F100, ktory jest juz semiprofessional.

Ale to jest zawsze kwestia tego, do czego ci ten aparat jest potrzebny, czy planujesz zakup obiektywow itp. Bo nie ukrywajmy, ale na potrzeby pstrykania to prawie kazdy bedzie dobry ;)  Wiec ja pstrykam i mam swoja mala cyfrowke, H. fotografuje i targa ze soba srednio trzy aparaty ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Justynna

mayagaramond, chcę aparat do pstrykania. Mała cyfrówka mnie ogranicza, nie mogę zrobić zdjęć o jakich myślę.
Dlatego chciałam spróbować z lustrzanką. Zacząć od jakieś niezbyt drogiej, pouczyć się, sprawdzić, a potem zobaczymy :)

mayagaramond

Cytat: Justynna w 08 Sie 2009, 08:01:05
mayagaramond, chcę aparat do pstrykania. Mała cyfrówka mnie ogranicza, nie mogę zrobić zdjęć o jakich myślę.
Dlatego chciałam spróbować z lustrzanką. Zacząć od jakieś niezbyt drogiej, pouczyć się, sprawdzić, a potem zobaczymy :)

Z lustrzanka chodzi mi to, ze niezaleznie czy kupisz Nikona, Petaxa czy Canon, bledu nie popelnisz. To tak jakby sie ktos zapytal czy BMW jest lepsze od Audi ;)

Najlepiej poczytaj testy o aparatach (powtarzam to jak mantre, ale nie da sie inaczej) i wtedy bedziesz wiedziala, ktory najlepiej do Ciebie i Twoich potrzeb pasuje.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magoo

Justynna mam pentaxa tyle, ze kompakt, wiec moge mowic tylko na ten temat. Generalnie jako aparat w obsludze jest ok, zdjecia wychodza naprawde niezle (powiem ci, ze jak ludzie ogladaja nasze zdjecia np z wakacji, częsc robionych wlasnie kompaktem, a częsc canonem 400d to baardzo niewiele osob widzi roznice)

Justynna

#107
mayagaramond, no właśnie w sobotę trafiłam na jakaś stronę internetową, gdzie było napisane, że nie ważne dla amatora jaki kupi aparat, bo one są wszystkie podobne i z każdego wyboru powinien być zadowolony. Byłam jedynie ciekawa firmy Pentax, bo mało do tej pory o niej słyszałam :)

Dodany tekst: pon 10 sie 2009 08:31:25 GMT-1

magoo, generalnie jesteśmy zadowoleni z naszego małego Nikona Coolpixa. Mamy bardzo dużo fajnych zdjęć nim zrobionych. I na pewno będziemy jeszcze nim robić fotki. Ale są takie sytuacje, gdzie nie daje rady. Zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach, czy z zbyt długi czas ładowania lampy powoduje, że ciężko zrobić fajne zdjęcie. Zanim aparat "załapie", moja 1,5 roczna chrześnica 3 razy zdąży uciec z kadru  :mocking:

zwierzatko_mojej_mamy

Justynna pytanie, czy lustrzanka w obiektywem takim jak w zestawie wystarczy do tych zdjec w ciemnych pomieszczeniach ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Justynna

zwierzatko_mojej_mamy, no nie wiem  :hmm:
Ale tak myślę, że od czegoś trzeba zacząć i sprawdzić, zawsze można potem rozbudować sprzęt

zwierzatko_mojej_mamy

#110
Justynna to prawda, tylko, ze rozbudowywanie kosztuje w cholere :D ja tak tylko sugeruje, bo mam lustrzenke raptem pol roku, ale moim skromnym zdaniem to jesli chodzi o ciemne pomieszczenia to nie wiem, czy przy kitowym obiektywie byla jakas zastraszajaca roznica - roznice masz w sensie wyboru mozliwosci ustawien i prob z roznymi zamiast jednego trybu auto i jednego "portret nocny" - a co z tego wyjdzie to sie okaze :D

Dodany tekst: 10 Sie 2009, 10:16:33

tzn ja nie odradzam absolutnie, bo to swietna rzecz :D ja tylko pfeftegam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Justynna

zwierzatko_mojej_mamy, dzięks za ostrzeżenia :P Widziałam ceny niektórych obiektywów, są powalające  :crazy:
Przeczytałam sporo różnych ocen i bardzo podoba mi się to, że można się pobawić takim aparatem. Te ustawienia, programy tematyczne...

mayagaramond

Do zdjec w nocy/ciemnych pomieszeniach potrzebny jest statyw, wydluza sie czas naswietlania i jak w tym czasie nie utrzymasz aparatu w tej samej pozycji to masz nieostre zdjecia.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

rodzice znaleźli Nikoda D60 z obiektywem 18/55 w fajnej promocji. dobre toto? bo ja zielona jestem i będę się dopiero uczyć ....

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia czyli moje dziecko w obiektywem kitowym ;)  mi sie podoba ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

czemu kitowym?
no i zonk polega na tym, że mój brat ma canona, profesjonalnego jakiegoś, no i nic nie będę mogła pożyczyć.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Justynna

mayagaramond to prawda. Robimy takie zdjęcia ze statywu, bo ręki raczej zawsze są poruszone i nieostre.
Zaraz mi się przypomina jak na wakacjach mój małżonek taszczył statyw przez ileś tam, a jak przyszło do robienia zdjęć, to się okazało, że podstawka, w którą się wkręca apart została w pokoju  :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia kitowym, czyli sprzedawanym w KIT'cie ;) znaczy sie w zestawie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: Justynna w 10 Sie 2009, 10:56:00
Zaraz mi się przypomina jak na wakacjach mój małżonek taszczył statyw przez ileś tam, a jak przyszło do robienia zdjęć, to się okazało, że podstawka, w którą się wkręca apart została w pokoju  :rotfl:

lol lol lol

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Sie 2009, 10:58:11
zuzia kitowym, czyli sprzedawanym w KIT'cie ;) znaczy sie w zestawie ;)
dzięki, bo skojarzyło mi się, że to KIT czyli beznadziejny dodatek, który i tak musisz wymienić

mayagaramond

Cytat: zuzia w 10 Sie 2009, 10:52:58
czemu kitowym?
no i zonk polega na tym, że mój brat ma canona, profesjonalnego jakiegoś, no i nic nie będę mogła pożyczyć.

ze wzgledow praktycznych lepszy bylby dla Ciebie canon.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Justynna

Cytat: zuzia w 10 Sie 2009, 10:47:19
rodzice znaleźli Nikoda D60 z obiektywem 18/55 w fajnej promocji. dobre toto? bo ja zielona jestem i będę się dopiero uczyć ....
A w jakiej promocji i gdzie, jeśli można spytać, bo ten model jest wycofany z produkcji w czerwcu tego roku, a jego następca D5000 jest dużo droższy.

zuzia