Autor Wątek: aparat fotograficzny - jaki?  (Przeczytany 38881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: aparat fotograficzny - jaki?
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Sie 2009, 16:00:27 »
nie ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #101 dnia: 07 Sie 2009, 16:14:10 »
zwierzatko_mojej_mamy, o szkoda.
Nie wiem, czemu pan w sklepie tak zachwalał. Czy faktycznie dobry sprzęt, czy zalega mu na półkach, bo wszyscy kupują Nikona i Canona...  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #102 dnia: 07 Sie 2009, 16:25:50 »
patrzylas na oceny po necie?

Justynna

« Odpowiedź #103 dnia: 07 Sie 2009, 17:00:14 »
właśnie czytam, może mi cuś rozjaśnią Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #104 dnia: 07 Sie 2009, 17:18:01 »
Justynna H. ma 2 Pentaxy, ale oczywiscie analogowe. Obydwa sa b. dobre i H. nawet woli Pentaxa od swojego Nikona F100, ktory jest juz semiprofessional.

Ale to jest zawsze kwestia tego, do czego ci ten aparat jest potrzebny, czy planujesz zakup obiektywow itp. Bo nie ukrywajmy, ale na potrzeby pstrykania to prawie kazdy bedzie dobry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Wiec ja pstrykam i mam swoja mala cyfrowke, H. fotografuje i targa ze soba srednio trzy aparaty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2009, 21:17:44 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 07 Sie 2009, 17:18:01 »

Justynna

« Odpowiedź #105 dnia: 08 Sie 2009, 08:01:05 »
mayagaramond, chcę aparat do pstrykania. Mała cyfrówka mnie ogranicza, nie mogę zrobić zdjęć o jakich myślę.
Dlatego chciałam spróbować z lustrzanką. Zacząć od jakieś niezbyt drogiej, pouczyć się, sprawdzić, a potem zobaczymy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #106 dnia: 08 Sie 2009, 14:32:30 »
mayagaramond, chcę aparat do pstrykania. Mała cyfrówka mnie ogranicza, nie mogę zrobić zdjęć o jakich myślę.
Dlatego chciałam spróbować z lustrzanką. Zacząć od jakieś niezbyt drogiej, pouczyć się, sprawdzić, a potem zobaczymy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Z lustrzanka chodzi mi to, ze niezaleznie czy kupisz Nikona, Petaxa czy Canon, bledu nie popelnisz. To tak jakby sie ktos zapytal czy BMW jest lepsze od Audi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Najlepiej poczytaj testy o aparatach (powtarzam to jak mantre, ale nie da sie inaczej) i wtedy bedziesz wiedziala, ktory najlepiej do Ciebie i Twoich potrzeb pasuje.

magoo

« Odpowiedź #107 dnia: 08 Sie 2009, 21:53:24 »
Justynna mam pentaxa tyle, ze kompakt, wiec moge mowic tylko na ten temat. Generalnie jako aparat w obsludze jest ok, zdjecia wychodza naprawde niezle (powiem ci, ze jak ludzie ogladaja nasze zdjecia np z wakacji, częsc robionych wlasnie kompaktem, a częsc canonem 400d to baardzo niewiele osob widzi roznice)

Justynna

« Odpowiedź #108 dnia: 10 Sie 2009, 09:22:32 »
mayagaramond, no właśnie w sobotę trafiłam na jakaś stronę internetową, gdzie było napisane, że nie ważne dla amatora jaki kupi aparat, bo one są wszystkie podobne i z każdego wyboru powinien być zadowolony. Byłam jedynie ciekawa firmy Pentax, bo mało do tej pory o niej słyszałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]pon 10 sie 2009 08:31:25 GMT-1[/time]
magoo, generalnie jesteśmy zadowoleni z naszego małego Nikona Coolpixa. Mamy bardzo dużo fajnych zdjęć nim zrobionych. I na pewno będziemy jeszcze nim robić fotki. Ale są takie sytuacje, gdzie nie daje rady. Zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach, czy z zbyt długi czas ładowania lampy powoduje, że ciężko zrobić fajne zdjęcie. Zanim aparat "załapie", moja 1,5 roczna chrześnica 3 razy zdąży uciec z kadru  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2009, 09:33:19 wysłana przez Justynna »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #109 dnia: 10 Sie 2009, 09:38:06 »
Justynna pytanie, czy lustrzanka w obiektywem takim jak w zestawie wystarczy do tych zdjec w ciemnych pomieszczeniach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #110 dnia: 10 Sie 2009, 09:51:00 »
zwierzatko_mojej_mamy, no nie wiem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ale tak myślę, że od czegoś trzeba zacząć i sprawdzić, zawsze można potem rozbudować sprzęt

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #111 dnia: 10 Sie 2009, 10:15:41 »
Justynna to prawda, tylko, ze rozbudowywanie kosztuje w cholere Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja tak tylko sugeruje, bo mam lustrzenke raptem pol roku, ale moim skromnym zdaniem to jesli chodzi o ciemne pomieszczenia to nie wiem, czy przy kitowym obiektywie byla jakas zastraszajaca roznica - roznice masz w sensie wyboru mozliwosci ustawien i prob z roznymi zamiast jednego trybu auto i jednego "portret nocny" - a co z tego wyjdzie to sie okaze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 10 Sie 2009, 10:16:33
tzn ja nie odradzam absolutnie, bo to swietna rzecz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ja tylko pfeftegam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2009, 10:16:33 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

Justynna

« Odpowiedź #112 dnia: 10 Sie 2009, 10:32:25 »
zwierzatko_mojej_mamy, dzięks za ostrzeżenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Widziałam ceny niektórych obiektywów, są powalające  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Przeczytałam sporo różnych ocen i bardzo podoba mi się to, że można się pobawić takim aparatem. Te ustawienia, programy tematyczne...

mayagaramond

« Odpowiedź #113 dnia: 10 Sie 2009, 10:45:51 »
Do zdjec w nocy/ciemnych pomieszeniach potrzebny jest statyw, wydluza sie czas naswietlania i jak w tym czasie nie utrzymasz aparatu w tej samej pozycji to masz nieostre zdjecia.

zuzia

« Odpowiedź #114 dnia: 10 Sie 2009, 10:47:19 »
rodzice znaleźli Nikoda D60 z obiektywem 18/55 w fajnej promocji. dobre toto? bo ja zielona jestem i będę się dopiero uczyć ....

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 10 Sie 2009, 10:47:19 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #115 dnia: 10 Sie 2009, 10:50:01 »
zuzia czyli moje dziecko w obiektywem kitowym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  mi sie podoba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #116 dnia: 10 Sie 2009, 10:52:58 »
czemu kitowym?
no i zonk polega na tym, że mój brat ma canona, profesjonalnego jakiegoś, no i nic nie będę mogła pożyczyć.

mayagaramond

« Odpowiedź #117 dnia: 10 Sie 2009, 10:55:48 »
Tu sa wyniki testow lustrzanek:

Tu d60:

Justynna

« Odpowiedź #118 dnia: 10 Sie 2009, 10:56:00 »
mayagaramond to prawda. Robimy takie zdjęcia ze statywu, bo ręki raczej zawsze są poruszone i nieostre.
Zaraz mi się przypomina jak na wakacjach mój małżonek taszczył statyw przez ileś tam, a jak przyszło do robienia zdjęć, to się okazało, że podstawka, w którą się wkręca apart została w pokoju  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #119 dnia: 10 Sie 2009, 10:58:11 »
zuzia kitowym, czyli sprzedawanym w KIT'cie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj znaczy sie w zestawie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #120 dnia: 10 Sie 2009, 11:21:27 »
Zaraz mi się przypomina jak na wakacjach mój małżonek taszczył statyw przez ileś tam, a jak przyszło do robienia zdjęć, to się okazało, że podstawka, w którą się wkręca apart została w pokoju  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #121 dnia: 10 Sie 2009, 11:23:38 »
zuzia kitowym, czyli sprzedawanym w KIT'cie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj znaczy sie w zestawie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dzięki, bo skojarzyło mi się, że to KIT czyli beznadziejny dodatek, który i tak musisz wymienić

mayagaramond

« Odpowiedź #122 dnia: 10 Sie 2009, 11:27:10 »
czemu kitowym?
no i zonk polega na tym, że mój brat ma canona, profesjonalnego jakiegoś, no i nic nie będę mogła pożyczyć.

ze wzgledow praktycznych lepszy bylby dla Ciebie canon.

Justynna

« Odpowiedź #123 dnia: 10 Sie 2009, 11:29:25 »
rodzice znaleźli Nikoda D60 z obiektywem 18/55 w fajnej promocji. dobre toto? bo ja zielona jestem i będę się dopiero uczyć ....
A w jakiej promocji i gdzie, jeśli można spytać, bo ten model jest wycofany z produkcji w czerwcu tego roku, a jego następca D5000 jest dużo droższy.

zuzia

« Odpowiedź #124 dnia: 10 Sie 2009, 11:30:10 »
Justynna
oni w US są