aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

ludzie kochane,

aparat muszę kupić. nie całkiem idiotenkamera i w ogóle nie profi. ale żeby ładne zdjęcia wychodziły :D

to co nabyć? chyba jakąś lustrzankę cyfrową? teraz mam cyfrowy canon i zepsuty, możliwe, że to tylko karta, ale nie lubimy się już i nawet mi się nie chce sprawdzać, co mu jest.

czym wy pstrykacie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

jak masz kase to lustro - jesli sie bedziesz lubila tym bawic, bo jesli nie to zwyklego kompakta jakiegos wypasionego z optycznym zoomem i szerokokatny ;)

na moja odpowiedzialnosc nie bierz za nic hybrydy zadnej - to ani swinka ani morska
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

czyli ze jak, nie cyfrowa lustrzanka, tylko albo cyfrowa, albo lustrzanka, tak?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

#3
panikarola nie :D

hybrydy to takie cosie, co niby maja manuala, ze se sama mozesz poustawiac, niby maja zooma 12x, z tym, ze drobnym drukiem pisze, ze 8x z tego to jest zoom cyfrowy a nie optyczny, niby maja lepszy obiektyw, laczac ta lepszosc zoomu i obiektywu mamy wynikowy wiekszy gabaryt wszystkiego, i maja duzo tego niby, a tak naprawde te cienkie kompakty robia lepsze zdjecia niz ta dziwna hybryda ;)

uwaga, pokazuje:
kompakt juz wypasiony wystarczajaco :
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


hybrydodupa:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


lustro:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 25 Maj 2009, 15:02:22

mialam ta hybrydodupe sony H5 i juz nigdy never ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:02:43

tzn dalej mam - jakby ktos chcial kupic to zapraszam lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

A my z tego H5 byliśmy zadowoleni :) Teraz lustrzanki bym za niego już nie oddała, ale jak oglądam stare zdjęcia to złe nie są ;)
Imagine there is no hate

panikarola

#5
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:01:42

tzn dalej mam - jakby ktos chcial kupic to zapraszam lol lol lol

już lecę lol

koniecznie to na bazarek wrzuć lol

ok, już łapię.

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:07:13

inka, a jaka te lustrzanke macie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

#6
W lustrzance czasem wkurza mnie to, że trzeba się patrzeć w wizjer, zdjęcie na ekranie pojawia się dopiero po zrobieniu, w modelach z wyższej półki jest już podgląd na żywo ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 15:07:53

My mamy taką najtańszą, Nikona D40.

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:10:25

H5 ma na przykład bardzo dobry program do robienia zdjęć po zachodzie słońca, jak już taka szarzyzna jest na świecie ;) Bez lampy, ładne pogodne zdjęcia wychodzą :)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo ja go znienawidzilam:
1. szumial jak szalony jak tylko zmierzchac zaczynalo - pojechalam staropolsko ;)
2. nie bylo mozliwosci zrobienia dobrego zdjecia po zmroku niezaleznie od tego jaki tryb ustawilam, na jakim stal statywie, nic nie dzialalo - tzn jak sie obiekt fotografowany nie ruszal to wtedy tak  :rotfl: :rotfl:
3. h5 jest na baterie i ilosc zdjec na porzadnych naladowanych byla smieszna
4. lampa blyskowa zjada baterie j.w.
5. czas reakcji spust-migawka byl taki, ze mialam z 500 zdjec roznych pustych miejsc, z ktorych kot zdazyl uciec pomiedzy nacisnieciem guzika a pyknieciem foty..

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

A że baterie żre to fakt... I lampa się wolno ładowała w naszym, chyba coś tam było z nią nie tak, racja, racja ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo nie tak to jest ten model, a nie Twoj aparat :rotfl: :rotfl:

jak u jo_miekkiej pierwszy raz dotknelam lustrzanki cyfrowej to prawie orgazm byl - jak nikonek machnal piekne zdjecie w polmroku, pykajac lampa blyskowa tylko delikatnie, i robiac to w milisekundzie od nacisniecia spustu, cykajac fote po 2 milisekundach ;) malo nie odlecialam  :rotfl: :rotfl:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

#10
inkageo no my tez mamy problem bo kasy mamy na jakies podstawowe lustro a te są bez tego podglądu w trakcie robienia zdjęć.

Na wyzszy model kasy brak


Cóż mogę dodać

dla mnie ważny jest zoom optyczny bo z cyfrowym lepiej zdjęć w
ogóle nie robić bo zjada on strasznie piksele - juz lepiej zzoomowac sobie w jakimś progranie graficznym, wyjdzie na to samo a chociaż różne wariacje mozna robić.

a mimolta robi jakieś fajne lustra? bo mamy małpę casio (bebechy minolty) i zdjecia są super jak na taki podły aparat

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:17:54

panikarola a tak wogóle polewam za załozenie wątku, który mnie bardzo interesuje.


już od jakiegoś czasu przymierzamy sie do zakupu nowego aparatu i jakoś zawsze cos innego odwróci nasza uwagę.


magoo

panikarola my mamy canona d400 i fajne zdjęcia wychodzą.

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam nikonka d60 i tam tez nie ma podgladu i w ogole mi to nie wadzi, wrecz nie moge sie teraz przestawic na takie z wyswietlaczem lol lol
Kasia - kupuj bez - i tak sie zakochasz - na pewno bym nie "niekupowala" lustra przez taka "wade" ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Zwierzu ja kupując lustrzankę nawet nie wiedziałam, że ma taką wadę  :rotfl: :rotfl: :rotfl: Później myślałam, że ma zepsuty wyświetlacz i dopiero na drugi dzień odkryłam, że trzeba sobie przyłożyć  :mocking:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo ja mialam tylko chwilunie problem, bo przykladajac do oka walilam nosem w klawisz menu ;) ale albo skrzywil mi sie nos, albo przytykam inaczej, bo juz menu sie nie wlacza  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:18:25
ja mam nikonka d60 i tam tez nie ma podgladu i w ogole mi to nie wadzi, wrecz nie moge sie teraz przestawic na takie z wyswietlaczem lol lol
Kasia - kupuj bez - i tak sie zakochasz - na pewno bym nie "niekupowala" lustra przez taka "wade" ;)

Popieram :) brak podglądu to nie problem. Zresztą i tak zaraz po zrobieniu zdjęcia widać efekt i można wywalić jakby co

Kasia

no my cały czas czekamy na jakąś super promocję

może sie coś trafi z podglądem i dobrą ceną ;)

tym bardziej że aparat i laptop to są elementy wyprawki naszego szkraba (bo jego narodziny "zmuszają" nas do takich zakupów), no i jak tu napiszę że na małego wydałam 10tys to przecież mnie za całkowita wariatkę weźmiecie lol lol lol lol lol

zwierzatko_mojej_mamy

#17
magoo no - wrecz bym powiedziala, ze to utrudnia zycie taki wyswietlacz - jak wali slonkiem to gowno na nim widac i wtedy i tak musisz przelaczyc sie w tryb oczny ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 16:18:25
ja mam nikonka d60 i tam tez nie ma podgladu i w ogole mi to nie wadzi, wrecz nie moge sie teraz przestawic na takie z wyswietlaczem lol lol
Kasia - kupuj bez - i tak sie zakochasz - na pewno bym nie "niekupowala" lustra przez taka "wade" ;)

:beer: zupełnie nie wiem po co ten podgląd "live" ludziom potrzebny.

My mamy NIKONA D80 i jestesmy suuuper zadowoleni.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Rubin ja miewam problemy po wypiciu alkoholu, dobrze że jeszcze oka sobie nie wybiłam :mocking: No i trzeba zdejmować okulary słoneczne, a ja cały czas je noszę, chyba że pada deszcz ;)
Imagine there is no hate

Kasia

a co waszym zdaniem lepsze sony Alpha czy nikon

mayagaramond

Nie bardzo Ci pomoge. H. ma same analogowe, a ja mam maly aparat cyfrowy Casio do pstrykania. Zalezalo mi na czyms malym, zeby zmiescilo sie do torebki. H. wybral ten bo mial dobre wyniki w roznych testach.


A tak to jestem za analogowymi aparatami :)

Aha, ojel zoom cyfrowy, to nic nie daje. I poczytaj sobie teksty na niemieckich stronach.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 16:35:04
a co waszym zdaniem lepsze sony Alpha czy nikon
tylko Nikon :D
ale soniaki sa bardzo dobre i maja tansze obiektywy, bo stabilizacja jest w korpusie...

zwierzatko_mojej_mamy

#23
Kasia ida leb w leb ;) ci co lubia sony powiedza, ze sony alpha, ci co nikona, ze nikon seria D, ale na wszystkich forach, ktore zwiedzilam te dwa w tej cenie sa zawsze na 2 pierwszych miejscach ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:48:02

abkasia w nikonkach powyzej D60 stabilizacja jest w korpusie rowniez ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

tyko musisz sie liczyc z tym, ze do lustrzanki to fajnie jest miec tez dobre obiektywy, my mamy 2 i maz juz chce kupic kolejny.. takze taka lustrzanka, ciagle moze cie kosztowac, a taki cyfrowy zwykly kompakcik kupujesz raz i tyle...