Mycie zabkow naszych maluszkow :)

Zaczęty przez aniak1211, 16 Maj 2009, 12:06:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Myjecie zabki maluszkom???
Dominika ma 6 zabkow,od kilku dni-dopiero
zaczelam "myc"jej zabki, dwa razy dziennie szczoteczka dla dzieci.

Jask wy dbacie zabki dzieci??
Uzywacie paste???
Mialam taka silikonowa nakladke na palec do mycia zabkow i dziaselak (zaginela nie wiadomo jak i kiedy :D) w komplecie byla pasta ale czy ja uzywac???
Dziecko nie wypluje pasty.

abkasia

myj malej zeby bez pasty.. na paste jest za mala, nie wypluje jej... ale myj koniecznie, niech mala uczy sie i przyzwyczaja, ze cos sie jej wklada do buzi... moze protestowac,m ale naezy pokonywac ten protest. sa specjalne szczoteczki dla dzieci.. takie zakladane na palec rodzica, bodz nie.. z sylikonowymi wloknami.. wybierz,  takie ktore bardziej beda odpowiadaly tobie i malej :)

aniak1211

No wlasnie ta silikonowa gdzies nam sie zagubila,mamy zwykla taka malutka i mala lubi myc zabki,
najpierw ja szczotkuje chwile pozniej ona sama :)

gatka2804

Ja kupilam Ani taka szczoteczke do zebow:

http://www.nuk.pl/content/256.207.php

I myjemy bez pasty, tylko woda szczotkuje jej cale dwa zeby podczas kapieli. Tez czytalam, ze warto wczesnie zaczac zeby sie dziecko przyzwyczailo.

twinnie77

Ja kupiłam coś takiego

http://www.allegro.pl/item636279269_tupperware_szczoteczka_do_zebow_tuptusie.html

Jak często czyścić ząbki małemu? Po każdym posiłku? Czy dwa razy dziennie wystarczy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

twinnie77
Narazie dwa razy dziennie wystarczy :)

Tez mialam taka nakladke;)

abkasia

Cytat: twinnie77 w 16 Maj 2009, 20:41:46
Ja kupiłam coś takiego

http://www.allegro.pl/item636279269_tupperware_szczoteczka_do_zebow_tuptusie.html

Jak często czyścić ząbki małemu? Po każdym posiłku? Czy dwa razy dziennie wystarczy?
2 razy dziennie wystarczy i trzeba pamietac, ze po nocym myciu, nie dajemy juz gestych kazek, czy dosladzanych soczkow..

Pyś

A my kupiliśmy taką szczoteczkę

http://allegro.pl/item626755977_jordan_szczoteczka_step_by_step_0_2.html

Kładę Małej na nią odrobinę żelu na dziąsełka, daję do rączki i  Mała sama szoruje sobie "ząbki". Kryzie szczoteczkę, przekręca na wszystkie strony, masuje tam gdzie ją boli czy swędzi. Powoli oswajamy się w ten sposób ze szczoteczką.
;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mati

nie chcę zakładać nowego wątku, więc spytam tutaj, bo problem poniekąd bliski tematu:

czy u 13 miesięcznego dziecka możliwa jest próchnica?
jeśli nie, to czym mogą być takie szarawe przebarwienia na 2 ząbkach?
wiem, że na forum są specjalistki różnego rodzaju i liczę, że coś podpowiedzą :)

od razu uprzedzę, że dziecko na razie za granicą jest i rodzice nie bardzo chcą z nim tam iść do dentysty,
bo to nic pilnego, szczególnie że za niecałe 2 miesiące będą w Polsce i wtedy wybierają się z małą do lekarza.

foszek

przebarwienia moga sie pojawic po podaniu dziecku zelaza, ale i mozliwa jest prochnica

mati

dzięki foszek!
a orientujesz się może jak tej ewentualnej próchnicy zapobiec na pozostałych zębach?
mała sporadycznie dostaje słodycze, zęby ma myte, ale tylko wodą, bo podobno lekarz zabronił jeszcze pasty.
po wieczornym myciu zębów nie dostaje już nic z cukrem...

foszek

Prochnice nie tylko wywoluje cukier i slodycze.
Ponoc dzieci zasypiajace z butelka,smoczkiem, czesto w nocy karmine piersia, czy ciagle podpijajce z kubeczkow-niekapkow sa tam samo narazone.
Ja bym radzila mimo wszystko udac sie jak najszybciej do stomatologa dzieciecego, a nie szukac ewentuallnych cudownych srodkow. Bo jak wyczytalam w Pierwszy Rok Zycia Dziecka, to moze byc nie tylko wina prochnicy, zelaza ale i jakis urazow, badz wad wrodzonych.

A ja zaczynam sie zastanawiac nad uzywaniem dzieciecej pasty do zebow, takiej z fluorem:)

mati

dzięki foszek, masz  :beer: za wyczerpującą odpowiedź :D

abkasia

bo prochnice "wytwarzaja" bakterie prochnicowe, ktore pojawiaja sie w buzi razem z pojawieniem sie zebow. a podlozem ich rozwoju jest cukier. foszku to co napisalas o butelkach to jest : prochnica butelkowa- dzieci zasypiajace z butelka, smaczkiem zanurzonym w czyms slodkim przy braku odpowiedniej higieny narazone sa na wystepowanie takiej wlasnie prochnicy. charakteryzuje sie ona bardzo szybkim przebiegiem i zajeciem kilku powierzchni zeba.
ale zeby ocenic co dolega dziecku trzeba pojsc do lekarza dentysty.. :D

foszek

Stomatologiem nie jestem, napisalam tylko co wyczytalam :D
Ale co by to nie bylo, tylko profesjonalista moze pomoc ;)

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

eva_luna

hmmm, ta pasta dla dzieci jest podobno bezpieczna i bierze pod uwage to, ze dziecko pasty jeszcze nie wypluwa. Ja poki co jeszcze nic nie stosuje- jestesmy na etapie wielkiego oczekiwania na pierwszego zeba :-D

gioseppe

#17
eva_luna i jak zeby? wyszly juz?:)
Wiktorowi przebila sie pierwsza dwojka
wiec ma juz 4 zabki i ociupine piatego ;)
chyba czas najwyzszy zaczac myc zabki??
mamy cos takiego z blokada

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gryzak jest rewelacyjny, Wiktor go uwielbia
szczoteczki jeszcze nie probwalam. abkasia, moze byc taka?:)
mysle o myciu zabkow woda.. bez pasty na razie
od kiedy uzywa sie pasty?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

brawurka

gios na paście colgate jest napisane 0-6

aniak1211

gioseppe
Ja nie uzywam pasty :)
Wogle przestalam myc zabki Dominice bo nie daje,moze zapomni na chwile i znow jej sie spodoba ;)

jusia

gios my tez takie szczoteczki mamy, na razie cwiczymy z gryzakiem i Franek uwielbia go...na haslo "idziemy myc zeby" to biegiem raczkuje do lazienki ;) gorzej z myciem, bardziej to gryzie niz cos szczotkujemy, no i z dolnymi latwiej niz z gornymi ;) i na razie tylko mokra szczoteczka
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

To masz fajnie, Felix na haslo: myjemy zabki chwyta szczoteczke i... probuje nam umyc zabki. Sobie do buzi nie chce wziasc

dragonfly

Cytat: foszek w 26 Sie 2009, 21:56:04
To masz fajnie, Felix na haslo: myjemy zabki chwyta szczoteczke i... probuje nam umyc zabki. Sobie do buzi nie chce wziasc
ale cwaniak ;)

aniak1211

Cytat: foszek w 26 Sie 2009, 21:56:04
To masz fajnie, Felix na haslo: myjemy zabki chwyta szczoteczke i... probuje nam umyc zabki. Sobie do buzi nie chce wziasc
:mocking:
Dominika jak widzi mnie ze szczoteczka to tez chce ale moja a nie swoja szczotke :)