Urlop z 2-miesiecznym dzieckiem...

Zaczęty przez rubin04, 12 Maj 2009, 12:51:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

natka

hmm, moja kolezanka tez lubi aktywnie spedzac czas, ale na rejs sie wybrala gdy jej synek mial 2 latka, zreszta wybierali sie na jakiekolwiek wakacje gdy dziecko skonczylo pol roku...moze to o czyms swiadczy. Mnie osobiscie sie ten pomysl sie srednio podoba, 2 miesiace to jeszcze chyba za malo na takie podroze...

rubin04

..ale jakie piekne te bodziaki!! No ja sie zakochałam!

Oczywiscie ze niegdzie nie pojade bez konsultacji z lekarzem,
ani też nie planuję pływania po 8 czy 10 godzin dziennie po otwartym morzu.. raczej myslalam o zatoczkach, pływaniu przy brzegu..

ELVELVE - no pytanie czy "musimy"..
Jasne ze nie musimy, i na pewno nie zrobie nic wbrew dziecku w imię własnych potrzeb i zachcianek. Chcemy pojechac ale wszystko jest na etapie rozważań.
Pojedziemy jesli tylko uznamy że po pierwsze nie ma większych przeciwskazań, a po drugie gdy plusy przeważą minusy.

DODA - o przewracaniu łódki mowy nie ma.. Jest to teroretycznie możliwe ale w praktyce to jest to tylko ciut bardziej prawdopodobne niz wygrabna w totka.

ZWIERZĄTKO - a by zrobic taka wprasowanke to tzreba by szablon, skad taki wyczarowac...?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia


rubin04

RILLA - piwko za pamięć, nic nie pomyliłaś!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rubin04 no co Ty opowiadasz? :> jaki szablon ? :> naprawowanke jak sama nazwa wskazuje sie naprasowuje ;) czyli kladzie papier z wzorem strona klejaca do tkaniny i prasu prasu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

#30
mam pamięć do ładnych imion męskich po prostu:D

rubin04

Zwierzątko - no ale szblon/motyw na ten papier do wprasowanki tzreba miec... I skad taki wziac!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

rubinku ja mimo iz dziecka nie mam ale nie zdecydowalabym sie na takie wakacje, stacjonarne to co innego ale łodka z tak malym dzickiem, nie to nie dla mnie

ishka82

Cytat: rubin04 w 12 Maj 2009, 14:33:44
Zwierzątko - no ale szblon/motyw na ten papier do wprasowanki tzreba miec... I skad taki wziac!
Google for it :D


elve

rubin04 moją opinią się nie przejmuj bo ja mam tendencje do nadopiekuńczości ;)

rubin04

Elvelve - jeszcze nie wiadomo jaką ja kwoką po urodzeniu dziecka zostanę.. ;D
Może nawet bede bała sie wyjśc z dzieckiem na spacer jak temp. spadnie ponizej 20 C ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: elvelve w 12 Maj 2009, 14:49:14
rubin04 moją opinią się nie przejmuj bo ja mam tendencje do nadopiekuńczości ;)


i tak i nie wierzę  :P :P :P :P :P

na temat nart w ciąży inne miałaś zdanie  :point_lol: :point_lol: :point_lol: :point_lol: :point_lol:

rubin04

A tu wkleję link by się nie zgubił, moze komus sie przyda - o podróżowaniu z dzieckiem:
http://www.malypodroznik.pl/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

#40
Cytat: Kasia w 12 Maj 2009, 14:56:54

na temat nart w ciąży inne miałaś zdanie  :point_lol: :point_lol: :point_lol: :point_lol: :point_lol:

o tym samym pomyślałam :D

Dodany tekst: 12 Maj 2009, 15:44:55

Cytat: rubin04 w 12 Maj 2009, 14:51:56

Może nawet bede bała sie wyjśc z dzieckiem na spacer jak temp. spadnie ponizej 20 C ;)

rubin04 wyjdziesz, wyjdziesz, jak Ci mało głowa nie pęknie od marudzenia dziecka
ja dzisiaj nie byłam na spacerze bo deszcz padał i mało nie oszaleję
już zapowiedziałam Mężowi, że jak wróci z pracy to idziemy na spacer bo zwariuję
i Oluś jak nie był na spacerze to marudny jest i płacze  :zly:

aja

qurcze tak sobie myślę, czy ja bym zaryzykowała bo to jednak ryzyko ( mam na myśli tylko brak szybkiego kontaktu z lekarzem- w razie potrzeby) pewnie bym zaryzykowała ale tylko na tydzień - powiem Ci że jeśli bedziesz miała grzecznego dzieciaczka, sporo śpiącego to może warto się zdecydować ale w przeciwnym wypadku sporo się nameczycie ,   
Natraniel spał bardzo dużo do 4 mc teraz już sie mu zmieniło więcej czasu jest aktywny a z rocznym dzieckiem na jachcie ... hym dużo gorzej sobie to wyobrażam
więc chyba lepiej teraz :)

rubin04

AJA - dzięki za wypowiedz :)
No z  dostepem do lekarza nie ma problemu bo planujemy stac w samych dużych miejscowościach, no i planujemy (jesli) to tylko na tydzień taki wyjazd.

Za rok - jak Synalek bedzie miec roczek - bedzie o tyle trudniej że bedzie mobilny i bardziej zajmujący :) ale za rok planujemy rejs z dziadkami - moi rodzice pływają głownie po jeziorach, ale byli juz z nami w Chorwacji wiec wiedzą co i jak, a drudzy dziadkowie tez "turystyczni" mocno, wiec do opieki nad małym na jachcie  bedę ja plus minimum 2 aktywne babcie, bo dziadkowie powiedzmy że wtedy na pokładzie będą :) No i dojdzie gotowanie (choc na jachcie jest normalna kuchnia) bo teraz to moze (jak sie uda) byłby na cycku.

No zobaczymy, jak bedzie grzeczny to popłynie  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

ja bym sie wybrala. lódka moze dodatkowo dziecko uspokajac. tylko trzeba przygotowac odpowiednia garderobe i wyposazenie.
no i miec pewnosc, ze inni towarzysze podrozy nie beda mieli nic przeciwko.
niektorzy z dzieckiem z domu nie wychodza, inni ida w gory i na lodke jada. kwestia rodziców iich stylu zycia. dziecku dobrze gdzie dostanie jesc i gdzie je ktos przytuli i polozy spac. szczegolnie tak male...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

moje niespelna 2 mies dziecko jest bardzo absorbujace... w domu prawie nie chce spac... za to na wyjazdach spi swietnie, bo jest wieziony w wozu, bujany.. mysle ze na takim jachcie spal by non stop. ja jednak nie wybralabym sie na taka podroz z takim malenstwem...

rubin04

Nioczka - no garderoba i wyposażenie to M. ma już rozpracowane od kiedy powstał pomysł. Widzialam że Twoja Irene juz była w pierwszej podróży i chyba zadowolona?
Też mi sie wydaje (ale przecież nic jeszcze o tym nie wiem!) że jak dziecko jest przy mamie i najedzone i ma ciepło to mu raczej wszystko jedno gdzie jest :)

No zobaczymy w sierpniu co z niego za charakter będzie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

rubin, my jesteśmy z tych mobilnych ludzi i uważam że dacie radę. TRzeba tylko zobaczyć jaki charakter będzie miał Pawełeki jak reaguje na zmianę otoczenia. Filip np. najgorzej "zachowuje siię" w domu a na wyjazdach jst jak aniołek ;)
Jeszcze kwestia jak Ty będziesz się czuła po porodzie :)
My planujemy pod koniec czerwca pod namiot pojechać i też jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Wlasnie, Irene w samolocie, w pociagu, w metrze, w samochodzie to aniol. Podobnie na spacerze. W domu tylko dokazuje, nudzi sie i placze. I jest bardzo towarzyska. Im wiecej sie dzieje, tym lepiej dla niej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: abkasia w 12 Maj 2009, 18:03:00
moje niespelna 2 mies dziecko jest bardzo absorbujace... w domu prawie nie chce spac... za to na wyjazdach spi swietnie, bo jest wieziony w wozu, bujany.. mysle ze na takim jachcie spal by non stop. ja jednak nie wybralabym sie na taka podroz z takim malenstwem...

Huguś zachowuje się dokładnie jak mój Oluś :)

jestynka

Cytat: nionczka w 12 Maj 2009, 18:50:00
Wlasnie, Irene w samolocie, w pociagu, w metrze, w samochodzie to aniol. Podobnie na spacerze. W domu tylko dokazuje, nudzi sie i placze. I jest bardzo towarzyska. Im wiecej sie dzieje, tym lepiej dla niej.

To tak jak Filip, a mówią że dziecko jest płaczliwe od nadmiaru bodźców, mój Mały jest całkowitym zaprzeczeniem tej teorii ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login