Autor Wątek: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)  (Przeczytany 49403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Odp: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Mar 2010, 20:15:58 »
a propos ziół: kupiłam w zeszłym roku taki rozmaryn w mini doniczce w supermarkecie i go przesadziłam do ziemi myslac, ze ze dwa miesiace akurat wytrzyma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tu niespodzianka, nadal mi rosnie na parapecie w kuchni  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #51 dnia: 28 Mar 2010, 13:35:16 »
Ja w zeszlym roku z tych sklepowych ziol wysadzilam miete, bazylie i cos jeszcze - nie pamietam co, do doniczki na balkonie i caly sezon rosly. Dopiero zimy nie przetrzymaly Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A dzisiaj zakupilam kolejna skrzynke i wysialam szczypiorek, bazylie, aksamitki, gozdzika chinskiego i loblie. Ciekawe czy cos laskawie wykielkuje. A i w leroy merlin kupilam przedwczoraj lawende z taka ladna metalowa skrzyneczka. Tez juz wysiana i tez ciekawe czy wzejdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2010, 13:35:33 wysłana przez mobka »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #52 dnia: 28 Mar 2010, 14:26:59 »
rośliny na rozsadę wysiałam już 2 tygodnie temu, ale w szklarni
skrzynkowe jednoroczne najlepiej wynosić na dwór po 15 maja, wtedy mamy pewność, że nie zmarzną
czasem można wcześniej, no ale tu jest już ryzyko, w każdym razie można wtedy przykrywać i śledzić, czy ma być przymrozek

olgaaa1

« Odpowiedź #53 dnia: 28 Mar 2010, 21:14:58 »
My na naszym balkonie w zeszłym roku mieliśmy niecierpki, pięknie wyglądały, ale niestety było dużo zamiatania, bo troche pruszyły, ale świetnie wyglądały Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #54 dnia: 28 Mar 2010, 21:22:31 »
rośliny na rozsadę wysiałam już 2 tygodnie temu, ale w szklarni
No ja wysialam dzisaij, ale do skrzynki w domu. Rozsadzac pewnie dopiero w maju bede - o ile cos wzejdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 28 Mar 2010, 21:22:31 »

salsa

« Odpowiedź #55 dnia: 28 Mar 2010, 21:22:57 »
ja juz mam wytarganą stara trawę i przejechane aeratorem
wschodzą mi kwiatki cebulowe 
przycięłam wrzosy, wychodzą tez peonie

w przyszłym tygodniu posadze dwie pnące róze
obserwuje tez bluszcza, ciekawe czy przetrwał zimę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

na płocie planuje tez fuksję(ktorą uwielbiam) i kompozycie pelargonii z innymi wiszacymi zielskami-kolorowo ma byc

poza tym jak mi przekwitną tulipany w donicy to wsadzę tam lobelę ale ta wiszącą

z rzeczy mniej przyjemnych - wyzbierałam cały worek śmieci , ktore uroczy sąsiedzi rzucali mi całą zimę do ogródka

latem się troche boja bo nie wiedzią czy tam ktos nie siedzi i ich nie przyłapie (mąz juz nie raz odnosił sąsiadowi do mieszkania wywalane pety albo torebki foliowe)
no ale zimą jak się siedzi w domu to juz nie maja oporów żeby wywalać pety

Dodany tekst: 28 Mar 2010, 21:24:09
a propos ziół: kupiłam w zeszłym roku taki rozmaryn w mini doniczce w supermarkecie i go przesadziłam do ziemi myslac, ze ze dwa miesiace akurat wytrzyma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tu niespodzianka, nadal mi rosnie na parapecie w kuchni  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja tez takie miałam w ogródku i żyły całe lato
zimy nie wytrzymały

« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2010, 21:24:09 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #56 dnia: 29 Mar 2010, 09:32:26 »
A właśnie mam pytanie. Teście kiedyś wsadzili pod ścianą ze schodami do nas na góre bluszcz, i jak to bluszcz rozsiał się do masakrycznych wielkości rok w rok mnóstwo przy nim roboty raz na dwa tygodnie przycinanie bo wchodził na schody i bylo niebezpiecznie. Teraz w sobote wyrwaliśmy dziada póki nie miał lisci i wykopaliśmy korzenie, przynajmniej mi się tak zdaje że wszystkie usunęliśmy chociaż strasznie mocno głęboko siedziały. Myślicie że będzie jeszcze gdzieś wychodził??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

« Odpowiedź #57 dnia: 29 Mar 2010, 09:54:28 »
Dorotka bluszcz jest chwastowaty i trzeba go mocno ciać
moj tata tnie go bardz mocno i jeździ kosiarka po nim w miejscu gdzie miałby wejśc na trawnik
ale swietnie sie sprawdza na siatce od sąsiadów bo jest zimozielony Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jesli Ci wzejdzie znowu to potraktuj go randapem i juz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #58 dnia: 29 Mar 2010, 10:32:14 »
jesli Ci wzejdzie znowu to potraktuj go randapem i juz

No tak myślałam ale jak chce w tym miejscu teraz zrobić skalniaczek i mieć kwaitki to nie za bardzo chyba randap.

tachogti

« Odpowiedź #59 dnia: 29 Mar 2010, 11:07:07 »
Posadzilam bazylie cytrynowa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i obcielam wierzbe i maline zeby ladnie zaczely rosnac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i chyba mojego niesmiertelnego kaktusa na balkon wystawie...
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

feeling.good

« Odpowiedź #60 dnia: 29 Mar 2010, 16:42:08 »
Planuję w tym roku jakieś drzewka w donicach na balkon kupić, tuje lub coś podobnego. Mogę liczyć na jakieś rady w tym temacie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj??

Reorganizacja ogródka kolejny rok będzie musiała zaczekać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #61 dnia: 29 Mar 2010, 20:47:48 »
Planuję w tym roku jakieś drzewka w donicach na balkon kupić, tuje lub coś podobnego. Mogę liczyć na jakieś rady w tym temacie
O to ja się podłączam do pytanka i prośby bo ja chce na schody zewnętrzne z dwie donice walnąć. Ja myślałam o uformowanym drzewku z bukszpanu bo jest całoroczny. Ale musze znaleźć gdzieś juz wysoki duży bo zanim swój rozsadze to troche minie.....

Lwica

« Odpowiedź #62 dnia: 31 Mar 2010, 14:35:30 »
Mam pytanie czy miała któraś z was przyjemnosć i styczność z Oleandrami?? Zakochałam się w tych krzewach we Włoszech i Chorwacji i marzy mi sie na razie w doniczce na balkonie....a z czasem może znajde kawałek ziemi z ogódku dla nich.

justynaaaa2

« Odpowiedź #63 dnia: 31 Mar 2010, 16:31:46 »
Dorotka1981 nie wysadzaj oleandra do ziemi bo zmarznie zimą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to nie jest kwiat na nasz klimat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
można go trzymać w ogrodzie ale w donicy i tylko wtedy gdy nie ma już przymrozków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
moi rodzice mają i wystawiają go dopiero gdy jest pewność że nie będzie już przymrozków, jeden już im umarł Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
na zimę chowają go do garażu, wystarczy mu temp. kilka stopni na plusie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

wrobelek0403

« Odpowiedź #64 dnia: 01 Kwi 2010, 19:16:30 »
Dorotka1981 oleandry sa piekne, ale BARDZO TRUJACE. Jesli Wiki jest mocno wszedobylska, na razie zrezygnuj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2010, 19:17:17 wysłana przez wrobelek0403 »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 01 Kwi 2010, 19:16:30 »

Lwica

« Odpowiedź #65 dnia: 01 Kwi 2010, 20:58:27 »
Dorotka1981 oleandry sa piekne, ale BARDZO TRUJACE. Jesli Wiki jest mocno wszedobylska, na razie zrezygnuj

Ano słyszałam że są trujące...ale w sumie chce je trzymać na balkonie a tam ona ma zakaz wejścia i jej tam w ogóle nie wpuszczamy.....a jestem po porstu mega zakochana w tym krzewie.....i marze o takim małym egzemplarzu na balkonie.

magoo

« Odpowiedź #66 dnia: 01 Kwi 2010, 23:44:03 »
Dorotka1981 moja mama ma rozowe, jezeli chcesz to mozemy sie kiedys umowic na przekazanie szczepki (tylko trzeba poczekac az sie w polandii pojawie)

no chyba, ze chcesz bardzo i juz to moze ci moj brat przekazac

Lwica

« Odpowiedź #67 dnia: 02 Kwi 2010, 09:57:37 »
Dorotka1981 moja mama ma rozowe, jezeli chcesz to mozemy sie kiedys umowic na przekazanie szczepki (tylko trzeba poczekac az sie w polandii pojawie) no chyba, ze chcesz bardzo i juz to moze ci moj brat przekazac

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wspaniała propozycja mogę poczekać! Tyle lat czekałam na własny kąt do hodowli kwiatów więc jeszcze troszke wytrzymam.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #68 dnia: 02 Kwi 2010, 14:12:54 »
Mam pytanie czy miała któraś z was przyjemnosć i styczność z Oleandrami?? Zakochałam się w tych krzewach we Włoszech i Chorwacji i marzy mi sie na razie w doniczce na balkonie....a z czasem może znajde kawałek ziemi z ogódku dla nich.
Moja mama ma oleandry różowe i białe. Są duże, wysokości może z dwa metry jeśli dobrze pamiętam. Wystawia je wiosną do ogrodu, a jesienią znowu wracają do domu.
Jeśli byś chciała to napewno chętnie podzieli się szczepkami, bo kocha kwiaty, potrafi o nie dbać (w przeciwieństwie do mnie) i lubi rozdawać szczepki.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #69 dnia: 02 Kwi 2010, 14:17:08 »
Moja mama ma oleandry różowe i białe. Są duże, wysokości może z dwa metry jeśli dobrze pamiętam. Wystawia je wiosną do ogrodu, a jesienią znowu wracają do domu. Jeśli byś chciała to napewno chętnie podzieli się szczepkami, bo kocha kwiaty, potrafi o nie dbać (w przeciwieństwie do mnie) i lubi rozdawać szczepki.

LAski koffffam was normalnie przywracacie mi wiare w dobry ludzi.

mobka

« Odpowiedź #70 dnia: 07 Kwi 2010, 21:51:04 »
A ja sie musze pochwalic, ze wzeszlo mi wszystko co zasialam. No oprocz mega drogiej lawendy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mam tylko nadzieje, ze teraz roslinek nie zasusze. Tylko gdzie ja to wszystko porozsadzam... hmm...

wrobelek0403

« Odpowiedź #71 dnia: 08 Kwi 2010, 10:58:23 »
kupiłam nasiona i ziemie, w weekend bede siac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #72 dnia: 08 Kwi 2010, 11:14:46 »
Moj maz zaszadzil truskawki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na razie stoja jeszcze w pokoju, bo w nocy bylo zimno, ale za pare dni wystawimy je (on wystawi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) je na balkon.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Kwi 2010, 12:21:40 »
Mam lawendę na balkonie, ale zupełnie nie wiem, co z nią się robi. Zostawić ją tam samą sobie? Czy podlewać dodatkowo? Będę wdzięczna za rady, bo nie chcę jej zasuszyć albo utopić na tym tarasie.

wrobelek0403

« Odpowiedź #74 dnia: 12 Kwi 2010, 15:13:56 »
szelma no podlewac oczywsicie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja melduje ze zasiałam aksamitki oraz w skrzynkach cos, co sie zwało "mieszanka kwiatów zółtych", "mieszanka kwiatów czerwonych", "mieszanka kwiatów różowych" i "mieszanka kwiatów filoletowych" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

oraz posadziłam bratki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj