Autor Wątek: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)  (Przeczytany 49374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

• Gość
Odp: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Maj 2009, 16:36:17 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale ja Golindzie sadziłam pod koniec kwietnia jak juz były mocno wybite i nie dośc ze sie przyjeły to jeszcze gwiazda mowi, ze beda kwitły!

Grzesiek by Cię łopatą za to przepędził Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #26 dnia: 15 Maj 2009, 16:46:09 »
Grzesiek by Cię łopatą za to przepędził Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale on  tego nie przeczyta Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no to małe sprostowanie : ja i Ola pokazywałyśmy palcem a moj biedny małżonek kopał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2009, 22:54:03 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #27 dnia: 15 Maj 2009, 19:45:23 »

swoje bede rozsadzac chyba we wrzesniu, niemiłosiernie sie rozrosły

to wiesz, jak bede w II polowie wrzesnia w krakowie, to zrobie napad na Twoje piwonie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

mobka

« Odpowiedź #28 dnia: 15 Maj 2009, 23:36:51 »
No ja jak sie okazalo bede miala spory balkon od czarwca i tez sie zastanawiam nad jego zagospodarowaniem - chcialabym jakies fajne pnacze - ale nie typu bluszcz, tylko cos bardziej jak clematis - mozecie cos polecic?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #29 dnia: 16 Maj 2009, 13:56:13 »
ale watek, nie mogę...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 16 Maj 2009, 13:56:13 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #30 dnia: 05 Lip 2009, 14:34:13 »
kwiatki posiane troche mi się zbuntowały, wzeszły tylko nasturcje i nemezja i to skubana w jednej czesci skrzynki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w dodatku nasturcje zaatakowaly mszyce, wiec skapitulowałam i zakupiłam kwiecie gotowe,

oto rezultat  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aaaa, byłabym zapomniała - aksamitki jeszcze wzeszły i pieknie zakwitły Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Lip 2009, 14:34:31
« Ostatnia zmiana: 05 Lip 2009, 14:34:31 wysłana przez wrobelek0403 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #31 dnia: 05 Lip 2009, 14:59:48 »
wrobelek0403 ale masz okwiecony balkon  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zazdraszczam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

magoo

« Odpowiedź #32 dnia: 05 Lip 2009, 15:59:22 »
wrobelek0403 pięknie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #33 dnia: 05 Lip 2009, 18:06:51 »

dzieki dziewczyny,  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy to czesciowo efekt mojej wczorajszej wyprawy na giełde - o 6.30 rano  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale było warto  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #34 dnia: 05 Lip 2009, 19:19:25 »
ja tez bym wstala nawet i na 06:30, ale nie mam gdzie powiesic - chyba ze po bokach balkonu? bo z przodu mam sznurki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj poza tym nasz balkon jest waski i rzadko sie go uzywa do wypoczynku, bo nie ma jak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #35 dnia: 05 Lip 2009, 19:32:30 »
zwierzatko_mojej_mamy ja waski, to zawsze mozna na lezaco Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #36 dnia: 05 Lip 2009, 20:16:31 »
no niby tak, tylko po co?:>

wrobelek0403

« Odpowiedź #37 dnia: 25 Mar 2010, 19:17:03 »
odswiezam, bo pora myslec o balkonach i ogródkach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kurcze, chce jakos balkon w tym roku zagospodarowac i nie wiem co wybrac. Chcialabym cos pnacego, cos kwitnacego... no ladnie zeby bylo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Macie jakies pomysly?

Dodany tekst: 25 Mar 2010, 18:00:28
Chyba kupie lawende (jak gdzies znajde), clematisa i wlasnie nie wiem, czy pelargonie czy surfinie... czy jeszcze cos innego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka, z pnacych polecam nasturcje - pieeeeekne pomaranczowe i zółte Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

clematis jest wieloletni i sama mam na niego ochote, ale boje sie ze nie przetrzyma zimy na balkonie.

pelargonie sa bardziej wytrzymałe na upał, surfinie w lecie trzeba codziennie obficie podlewac i obrywac stare kwiaty, bo inaczje szybko przestają kwitnąc. No i trzeba miec na nie sporo miejsca, bo rosną ogromne zwykle.

ja chyba w tym roku znow postawie na roznorodnosc, w weekend wysieje aksamitki i maciejke do donicy i postawie w pokoju pod folia, a pod koniec kwietnia jak juz bedzie pewnosc co do temperatur kupie gotowe sadzonki lawendy, dalii, smagliczki itd Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #38 dnia: 25 Mar 2010, 19:21:09 »
trzeba jeszcze pamietac, zeby nie miec kwiatkow, z ktorych spadaja platki na balkony ponizej - kolega z pracy mial skarge na wlasne kwiatki, bo smiecily sasiadom Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ponoc niektorze spoldzielnie maja takie zasadyw regulaminie nawet Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #39 dnia: 25 Mar 2010, 19:32:43 »
trzeba jeszcze pamietac, zeby nie miec kwiatkow, z ktorych spadaja platki na balkony ponizej - kolega z pracy mial skarge na wlasne kwiatki, bo smiecily sasiadom Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ponoc niektorze spoldzielnie maja takie zasadyw regulaminie nawet Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

matko bosko, a skad ja mam to wiedziec ktore nie smieca???? mam co roku pelargonie lub surfinie i nikt sie nigdy nie skarzył,
za to ja mam regularnie popiól z petów na moich kwiatach, i co mam z tym zrobic???? palic jakos społdzielnie nie zakazuja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 25 Mar 2010, 19:32:43 »

mobka

« Odpowiedź #40 dnia: 25 Mar 2010, 19:34:05 »
Na szczescie pod soba sasiadow nie mam. Mam tylko jednych nizej ode mnie, ale po skosie, cos tam do nich lecialo, ale nie tylko ode mnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Balkon mam od strony zachodniej, slonce pojawia sie ok. 13, ale jest przefiltrowane przez rosnace przed balkonem drzewa. W zeszlym roku mialam pelargonie i takie cos o bialo-zielonych lisciach pomiedzy nimi. Ale nie rozrosly mi sie tak ladnie jakbym chciala, dlatego w tym roku mysle o surfiniach. Tylko na pewno nie chce tych purpurowych, fioletowych co wiekszosc osob ma.

Surfinie wsadzilabym do dwoch skrzynek 80cm. Do tego chcialabym cos jeszcze na samym balkonie postawic w doniczkach. I tu mysle o lawendzie, moze o czyms jeszcze. Balkon mam olbrzymi i daloby sie go super zaaranzowac, ale na to trzeba miec pieniadze niestety.

Chcialabym tez cos pnacego i raczej sprobuje z clematisem. Najwyzej go zima do garazu wyniose. Nasturcje mi sie nie podobaja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Chce tez gdzies w konciku ziola posadzic, szczypiorek posiac, ale to chyba na kawalku blizej kuchni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #41 dnia: 25 Mar 2010, 19:54:29 »
jak masz lekko ocieniony balkon, to surfinie swietnie sie nadają.

tansze kwiaty sa na giełdzie ogrodniczej - warto pojechac, bo róznica w cenie jest ogromna, u nas nawet połowa w stosunku do marketów.

w doniczkach mozesz posiac kolorowe kwiatki np. nemezje, maciejke, lobelie, mini-słoneczniki.

bedzie pieknie i niedrogo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Chce tez gdzies w konciku ziola posadzic, szczypiorek posiac, ale to chyba na kawalku blizej kuchni

ziola tak!!!!! jakze mogłabym zapomniec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

siałam szczypiorek w zeszłym roku, ale nawet jedna gałązka mi nie wzeszła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #42 dnia: 25 Mar 2010, 20:00:55 »
No wlasnienie wiem, kiedy szczypiorek siac. Czy teraz i przetrzymac go w domu, czy moge juz do doniczek na balkonie? Hmmm...

A co do gieldy, to mam nadzieje skorzystac znow z uprzejmosci Justyny i ja o zakup poprosic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale chyba rzeczywiscie jeszcze jest czas na sadzienie kwiatow do skrzynek.

Lwica

« Odpowiedź #43 dnia: 25 Mar 2010, 20:06:41 »
Ja w tym roku planuje wielkie rewolucje na balkonie bo w końcu jest balustrada. Zastanawiałam się nad Lobelią wysianą na zmiane z surfiniami.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

abkasia

« Odpowiedź #44 dnia: 25 Mar 2010, 20:10:20 »
do mnei przyszla sasiadka, zebym nie sadziala pelargoni, bo jej smieca.. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #45 dnia: 25 Mar 2010, 20:10:54 »

A co do gieldy, to mam nadzieje skorzystac znow z uprzejmosci Justyny i ja o zakup poprosic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale chyba rzeczywiscie jeszcze jest czas na sadzienie kwiatow do skrzynek.

oj czas, jeszcze sie moga przymrozki zdarzac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #46 dnia: 25 Mar 2010, 20:12:01 »
Dorotka, ale jak posiejesz to pozniej musisz rozsadzac itd. Ja posieje chyba ziola, szczypiorek i maciejke w domu i rozsadze za kilka tygodni.

A reszte kupie. Choc kusi mnie tez posianie lawendy, jak gdzies nasiona znajde (o ile da sie ja posiac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)

Lwica

« Odpowiedź #47 dnia: 25 Mar 2010, 20:13:14 »
Najlepszy czas to połowa maja po zimnych ogrodnikach niby najlepiej wysadzać kwiatki.

abkasia

« Odpowiedź #48 dnia: 25 Mar 2010, 20:14:52 »
ja kiedys sialam z nasionek.. ale to byl niewypal.. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #49 dnia: 25 Mar 2010, 20:15:17 »
Najlepszy czas to połowa maja po zimnych ogrodnikach niby najlepiej wysadzać kwiatki.

Polowa maja to juz pozno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na majowke dobrze by bylo cos juz miec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj