Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: salsa w 15 Maj 2009, 13:32:31

ale ja Golindzie sadziłam pod koniec kwietnia jak juz były mocno wybite i nie dośc ze sie przyjeły to jeszcze gwiazda mowi, ze beda kwitły!



Grzesiek by Cię łopatą za to przepędził lol

salsa

#26
Cytat: golinda w 15 Maj 2009, 16:36:17
Grzesiek by Cię łopatą za to przepędził lol

ale on  tego nie przeczyta lol

no to małe sprostowanie : ja i Ola pokazywałyśmy palcem a moj biedny małżonek kopał ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: salsa w 15 Maj 2009, 13:32:31



swoje bede rozsadzac chyba we wrzesniu, niemiłosiernie sie rozrosły

to wiesz, jak bede w II polowie wrzesnia w krakowie, to zrobie napad na Twoje piwonie lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

No ja jak sie okazalo bede miala spory balkon od czarwca i tez sie zastanawiam nad jego zagospodarowaniem - chcialabym jakies fajne pnacze - ale nie typu bluszcz, tylko cos bardziej jak clematis - mozecie cos polecic?

emcia


wrobelek0403

#30
kwiatki posiane troche mi się zbuntowały, wzeszły tylko nasturcje i nemezja i to skubana w jednej czesci skrzynki  :zly: :zly: w dodatku nasturcje zaatakowaly mszyce, wiec skapitulowałam i zakupiłam kwiecie gotowe,

oto rezultat  ;)

aaaa, byłabym zapomniała - aksamitki jeszcze wzeszły i pieknie zakwitły :D

Dodany tekst: 05 Lip 2009, 14:34:31

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403 ale masz okwiecony balkon  :bravo: :bravo: zazdraszczam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


wrobelek0403



dzieki dziewczyny,  :blush:

zwierzatko_mojej_mamy to czesciowo efekt mojej wczorajszej wyprawy na giełde - o 6.30 rano  :headbang: ale było warto  :mocking:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ja tez bym wstala nawet i na 06:30, ale nie mam gdzie powiesic - chyba ze po bokach balkonu? bo z przodu mam sznurki ;) poza tym nasz balkon jest waski i rzadko sie go uzywa do wypoczynku, bo nie ma jak lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy ja waski, to zawsze mozna na lezaco lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

odswiezam, bo pora myslec o balkonach i ogródkach :D

Cytat: mobka w 25 Mar 2010, 17:56:42
Kurcze, chce jakos balkon w tym roku zagospodarowac i nie wiem co wybrac. Chcialabym cos pnacego, cos kwitnacego... no ladnie zeby bylo ;) Macie jakies pomysly?

Dodany tekst: 25 Mar 2010, 18:00:28

Chyba kupie lawende (jak gdzies znajde), clematisa i wlasnie nie wiem, czy pelargonie czy surfinie... czy jeszcze cos innego  :headbang: :headbang: :headbang:

mobka, z pnacych polecam nasturcje - pieeeeekne pomaranczowe i zółte :D

clematis jest wieloletni i sama mam na niego ochote, ale boje sie ze nie przetrzyma zimy na balkonie.

pelargonie sa bardziej wytrzymałe na upał, surfinie w lecie trzeba codziennie obficie podlewac i obrywac stare kwiaty, bo inaczje szybko przestają kwitnąc. No i trzeba miec na nie sporo miejsca, bo rosną ogromne zwykle.

ja chyba w tym roku znow postawie na roznorodnosc, w weekend wysieje aksamitki i maciejke do donicy i postawie w pokoju pod folia, a pod koniec kwietnia jak juz bedzie pewnosc co do temperatur kupie gotowe sadzonki lawendy, dalii, smagliczki itd :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

trzeba jeszcze pamietac, zeby nie miec kwiatkow, z ktorych spadaja platki na balkony ponizej - kolega z pracy mial skarge na wlasne kwiatki, bo smiecily sasiadom ;D ponoc niektorze spoldzielnie maja takie zasadyw regulaminie nawet ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Mar 2010, 19:21:09
trzeba jeszcze pamietac, zeby nie miec kwiatkow, z ktorych spadaja platki na balkony ponizej - kolega z pracy mial skarge na wlasne kwiatki, bo smiecily sasiadom ;D ponoc niektorze spoldzielnie maja takie zasadyw regulaminie nawet ;D

matko bosko, a skad ja mam to wiedziec ktore nie smieca???? mam co roku pelargonie lub surfinie i nikt sie nigdy nie skarzył,
za to ja mam regularnie popiól z petów na moich kwiatach, i co mam z tym zrobic???? palic jakos społdzielnie nie zakazuja :zly: :zly:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Na szczescie pod soba sasiadow nie mam. Mam tylko jednych nizej ode mnie, ale po skosie, cos tam do nich lecialo, ale nie tylko ode mnie ;)

Balkon mam od strony zachodniej, slonce pojawia sie ok. 13, ale jest przefiltrowane przez rosnace przed balkonem drzewa. W zeszlym roku mialam pelargonie i takie cos o bialo-zielonych lisciach pomiedzy nimi. Ale nie rozrosly mi sie tak ladnie jakbym chciala, dlatego w tym roku mysle o surfiniach. Tylko na pewno nie chce tych purpurowych, fioletowych co wiekszosc osob ma.

Surfinie wsadzilabym do dwoch skrzynek 80cm. Do tego chcialabym cos jeszcze na samym balkonie postawic w doniczkach. I tu mysle o lawendzie, moze o czyms jeszcze. Balkon mam olbrzymi i daloby sie go super zaaranzowac, ale na to trzeba miec pieniadze niestety.

Chcialabym tez cos pnacego i raczej sprobuje z clematisem. Najwyzej go zima do garazu wyniose. Nasturcje mi sie nie podobaja :(

Chce tez gdzies w konciku ziola posadzic, szczypiorek posiac, ale to chyba na kawalku blizej kuchni ;)

wrobelek0403

jak masz lekko ocieniony balkon, to surfinie swietnie sie nadają.

tansze kwiaty sa na giełdzie ogrodniczej - warto pojechac, bo róznica w cenie jest ogromna, u nas nawet połowa w stosunku do marketów.

w doniczkach mozesz posiac kolorowe kwiatki np. nemezje, maciejke, lobelie, mini-słoneczniki.

bedzie pieknie i niedrogo :D

Cytat: mobka w 25 Mar 2010, 19:34:05Chce tez gdzies w konciku ziola posadzic, szczypiorek posiac, ale to chyba na kawalku blizej kuchni

ziola tak!!!!! jakze mogłabym zapomniec :D

siałam szczypiorek w zeszłym roku, ale nawet jedna gałązka mi nie wzeszła ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

No wlasnienie wiem, kiedy szczypiorek siac. Czy teraz i przetrzymac go w domu, czy moge juz do doniczek na balkonie? Hmmm...

A co do gieldy, to mam nadzieje skorzystac znow z uprzejmosci Justyny i ja o zakup poprosic :) Ale chyba rzeczywiscie jeszcze jest czas na sadzienie kwiatow do skrzynek.

Lwica

Ja w tym roku planuje wielkie rewolucje na balkonie bo w końcu jest balustrada. Zastanawiałam się nad Lobelią wysianą na zmiane z surfiniami.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

abkasia

do mnei przyszla sasiadka, zebym nie sadziala pelargoni, bo jej smieca.. :(

wrobelek0403

Cytat: mobka w 25 Mar 2010, 20:00:55

A co do gieldy, to mam nadzieje skorzystac znow z uprzejmosci Justyny i ja o zakup poprosic :) Ale chyba rzeczywiscie jeszcze jest czas na sadzienie kwiatow do skrzynek.

oj czas, jeszcze sie moga przymrozki zdarzac :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Dorotka, ale jak posiejesz to pozniej musisz rozsadzac itd. Ja posieje chyba ziola, szczypiorek i maciejke w domu i rozsadze za kilka tygodni.

A reszte kupie. Choc kusi mnie tez posianie lawendy, jak gdzies nasiona znajde (o ile da sie ja posiac :D)

Lwica

Najlepszy czas to połowa maja po zimnych ogrodnikach niby najlepiej wysadzać kwiatki.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

abkasia

ja kiedys sialam z nasionek.. ale to byl niewypal.. ;D

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 25 Mar 2010, 20:13:14
Najlepszy czas to połowa maja po zimnych ogrodnikach niby najlepiej wysadzać kwiatki.

Polowa maja to juz pozno ;D Na majowke dobrze by bylo cos juz miec :D