Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

I jak wasze kwiatki? U mnie petunie kwitna jak oszalale, pelargonie w koncu paki maja, choc jak na pnaca odmiane, to cos slabo im rozrastanie sie idzie. Niecierpki tez w koncu maja zamiar zakwitnac... fuksja kwitnie, choc troche wyblakla, chyba za duzo slonca ma. I klematis pnie sie szalenie, ale widokow na kwitnienie na razie nie ma.

szelma

Moja lawenda rośnie jak szalone i nawet kwitnie :D. Jestem z niej taka dumna :D.

wrobelek0403

mnie w skrzynkach wszystko sie zieleni, najbardziej szaleje mieta :D

a aksamitki mają juz wielkie pąki i przy tej pogodzie za 2-3 dni rozkwitną :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Moja lawenda nawet nie raczyla wzejsc, a wydalam na nia cos ok. 30zl, bo maila ladna skrzyneczke :D Musze ziola do tej skrzynki wsadzic :D

mobka

W zeszlym roku nie uwiecznilam, wiec w tym nadrabiam. Moj balkon - szalu nie ma, ale cos kwitnie ;) http://picasaweb.google.pl/Mobka1203/Balkon_2010?authkey=Gv1sRgCLeYrYK2-fyWeA#5493339887901197650

claridad

Cytat: mobka w 13 Lip 2010, 12:51:01
W zeszlym roku nie uwiecznilam, wiec w tym nadrabiam. Moj balkon - szalu nie ma, ale cos kwitnie ;) http://picasaweb.google.pl/Mobka1203/Balkon_2010?authkey=Gv1sRgCLeYrYK2-fyWeA#5493339887901197650

mobka ładnie. Na którym piętrze mieszkacie? śliczne te drzewa przy balkonie :) ja mam w tym roku kobeę ale słońce ją spaliło i nie wiem czy odżyje i dwie mięty, dwie sałaty, jednego uczepa i maciejkę. także szalu też nie ma. A w zeszłym roku we Wro miałam caly balkon w lawendzie, nastrurcji, uczepach, pelargniach. Ale niestety, już nie ma tych dzikich plaż :D

mobka

#131
Cytat: claridad w 13 Lip 2010, 16:24:43
mobka ładnie. Na którym piętrze mieszkacie? śliczne te drzewa przy balkonie :) ja mam w tym roku kobeę ale słońce ją spaliło i nie wiem czy odżyje i dwie mięty, dwie sałaty, jednego uczepa i maciejkę. także szalu też nie ma. A w zeszłym roku we Wro miałam caly balkon w lawendzie, nastrurcji, uczepach, pelargniach. Ale niestety, już nie ma tych dzikich plaż :D

Pietro pierwsze.

Maciejka w zeszlym roku mi wzeszla i zgnila, w tym rku wszystko co posialam tak sie zachowalo ;D Ale to hcyba wina ziemi made by tesco ;D Niecierpki tez mi nie chca w niej rosnac ;D Za ciezka jest.

A co do drzew, to nie wiadomo czy tam pozostana czy nie, bo plac, ktory mam przed oknem jest przeznaczzny do zabudowy. Czekamy tylko kiedy budowa ruszy, bo juz dwa razy chodzili i drzewa obmierzali. Wiec nie bedzie juz mozliwosci wyjscia w majtkach na balkon, nie bedzie slonca, ni ebedzie zieleni... no lipa bedzie ;D

A i marzyla mi sie lawenda, posialam i nie wzeszla w ogole. A takiej gotowej nigdzi enie widzialam - w sensie sadzonek juz.

Lwica

Mobka mnie zainspirowała i zmobilizowała i obfociłam moje kwiatki balkonowe http://picasaweb.google.com/lwica81/Kwiatki#
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 13 Lip 2010, 16:43:17
Mobka mnie zainspirowała i zmobilizowała i obfociłam moje kwiatki balkonowe http://picasaweb.google.com/lwica81/Kwiatki#

Ty to niezle zaszalalas :D A te petunie/surfnie tez ci tak szybko przekwitaja? Bo Twoje tak rzesko wygladaja, a moje w polowie padniete i 2 razy dziennie chodze i obrywam te przekwitniete ;D


Lwica

Cytat: mobka w 13 Lip 2010, 17:45:50A te petunie/surfnie tez ci tak szybko przekwitaja?

no teraz w te upały to pod wieczór jak wychodze to godzina na skubaniu lekko mi schodzi całe garscie wyskubuje. Ale w koncu ruszyły tfu tfu odpukać. Długo były liche musiałam je poskracać bo śmiesznie wisiały i łamały sie łodygi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Jak poskracac? Bo moje coraz dluzsze ;)

Lwica

Cytat: mobka w 13 Lip 2010, 17:54:34Jak poskracac? Bo moje coraz dluzsze

no cięłam już te długie łodygi gdzieś 1/3. Do kosza niestety, szkoda było kwiatów na nich i zaczątków ale od razu się podniosły do góry lzejsze się zrobiły i wtedy strzeliły i zaczeły się rozzsiewać.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 13 Lip 2010, 16:57:11
no cięłam już te długie łodygi gdzieś 1/3. Do kosza niestety, szkoda było kwiatów na nich i zaczątków ale od razu się podniosły do góry lzejsze się zrobiły i wtedy strzeliły i zaczeły się rozzsiewać.

|To ja chyba nie mam odwagi :D

Lwica

Cytat: mobka w 13 Lip 2010, 18:09:27To ja chyba nie mam odwagi

Hehhe no ja jak ciełam to mi cieżko było ale były tak liche i obwisłe i cieżkie, że brzydko wyglądały.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Lwica

#139
odświeżam wątek!
Zakupy udane bardzo  :dance: 8 skrzynek wysadzonych. Standardowo Surfinie i Petunie moje ukochane. W tym roku postawiłam na czerwone (w tamtym roku najładniej się przyjęły i kwitnęły) najśliczniejsze biało fioletowe uwielbiam tą odmiane. Nie mieli łądnych fioletów ani innych odmian nakrapianych niestety więc wziełam różowe też.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

emcia

jak to wszystko podrośnie to zatoniesz ;)

Lwica

Cytat: emcia w 11 Maj 2011, 08:42:06
jak to wszystko podrośnie to zatoniesz ;)

Na to liczę!! Zeby było cudnie kolorowo. Oby tfu tfu nie zapeszając rozwijały się podobnie jak sadzonki z poprzedniego roku i będzie git!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

emcia, doradź coś w kwestii lawendy, pliiiiz. Bo mieliśmy w takiej dużej donicy dwa rodzaje - przez przypadek D. kupił 3 jednego rodzaju i jedną drugiego. No i te 3 nie przetrzymały zimy, ale jedna żyje. I teraz po przeprowadzce będę musiała coś znowu kupić. Co najlepiej dosadzić do tej lawendy? Znowu lawendę? Jaką? Czy może coś innego?

emcia

Cytat: szelma w 11 Maj 2011, 08:51:32
emcia, doradź coś w kwestii lawendy, pliiiiz. Bo mieliśmy w takiej dużej donicy dwa rodzaje - przez przypadek D. kupił 3 jednego rodzaju i jedną drugiego. No i te 3 nie przetrzymały zimy, ale jedna żyje. I teraz po przeprowadzce będę musiała coś znowu kupić. Co najlepiej dosadzić do tej lawendy? Znowu lawendę? Jaką? Czy może coś innego?

duża ta donica?

szelma

Według ikeowej strony: 37x37x40 cm.

emcia

dołożyłabym tam inne zioła, chyba że zależy Ci na czymś kwitnącym
ale taki zielnik byłby fajny
tymianek, lebiodka, bazylia...i do gotowania super

Lwica

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

wrobelek0403

Dorotka1981 normalnie wbudzasz moją zazdrosc :D :D

w sobote obowiazkowa wizyta na giełdzie, sezon balkonowy czas zaczac :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

Cytat: wrobelek0403 w 16 Maj 2011, 11:05:34
Dorotka1981 normalnie wbudzasz moją zazdrosc :D :D

w sobote obowiazkowa wizyta na giełdzie, sezon balkonowy czas zaczac :D

:blush:
skoro nie mogę mieć pięknego ogrodu pełnego krzewów,rabatek, kwiatów to muszę się zadowolić kwiatami na balkonie i schodach i w domu.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

wrobelek0403

Cytat: Dorotka1981 w 16 Maj 2011, 12:09:15skoro nie mogę mieć pięknego ogrodu pełnego krzewów,rabatek, kwiatów

no ja tez nie :highfive:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login