Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

do albumu dodałam foty za dnia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Bardzo stylowy masz ten balkon  :grats:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

dzięki, ale chyba kalinę muszę trochę wyprostować lol coś jej się podziało w pion ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Imagine there is no hate

wrobelek0403

golinda, aaa. Fajne to. Pomyslowe.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, fajnie duzy macie ten balkon.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

zwierzak, super!
u mnie skromnie w tym roku, ale nie powiedziałam ostatniego słowa ;)

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 26 Maj 2019, 12:32:35
golinda, aaa. Fajne to. Pomyslowe.

będę chyba w tym tygodniu sadziła :)

a poza tym wyszły mi już pierwsze piwonie, które ogrodnik sadził niedawno :)

jusia

Golinda nie wiedziałam, że z Ciebie taka ogrodniczka ;) super pomysł z tymi skrzyniami na inspekty
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

Cytat: jusia w 28 Maj 2019, 08:55:00Golinda nie wiedziałam, że z Ciebie taka ogrodniczka

uwielbiam swój ogród, ale robić mi się w nim nie chce :D

lubię patrzeć, jak wszystko mi pięknie rośnie i kwitnie

a te skrzynie to dlatego, że wkurza mnie kupowanie ziół, rukoli w pudełkach, to gnije, schnie, wywala się połowę. potrzebuję mieć pod ręką świeży szczypiorek, czy lubczyk do rosołu. dzieci chcą pomidorki :)

jusia

Tak, też lubię sobie uciąć szczypiorek do twarożku ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

niewiemjaka

#1186
golinda swietny pomysl :) szczypiorek, rucola, to rosnie jak chwast :D pomidorki kup sobie gotowe sadzonki, jeszcze ogóra ci proponuje! :)
lubczyk tez rosnie jak chwast, jak dostalam od sasiadki pare lat temu tak wyrasta co roku
szczypiorek mam zwykly ten cienki kepke od mamy, ale i tak dosadzam cebulke dymke, zreszta mam w doniczce w domu dymke zeby miec pod reką
jeszcze fasolke zolta proponuje

chyba musisz poszerzyc ogrodek lol

p.s. a taka cebulke na balkonie polecam każdemu :D

golinda

niewiemjaka, waryjatka! wiadomo że wszystko bym chciała, ale na razie mam tylko dwie skrzynki 1,2m x 1,2m. Jak pójdzie dobrze, to sobie kolejną "zamówię". Mąż będzie zachwycony lol

Ogóra to bym nawet bardziej chciała niż pomidora, bo smakuje to zupełnie inaczej niż ze sklepu, czy nawet targu

golinda

Cytat: niewiemjaka w 28 Maj 2019, 09:16:20szczypiorek, rucola, to rosnie jak chwast

a to z sadzonek robiłaś czy siane?

niewiemjaka

cebulke mam trzy (szczypiorek kepkę dostalam od mamy, cebule siedmiolatke czy jakos tak kepkę dostałam od mamy)
Tobie polecam kupic cebulke dymke - takie tyci małe cebulki w woreczka z siatki :D
a rucola z nasionek
koperek z nasionek

sadzonki bierz pomidora, ogórka, cukinie jak chcesz - ale to sie rozrasta zarasta, wiec lepiej tam nie sadzic cukinie bo ci zawali
ale pomidorki koktajlowe spokojnie
ogorek tez sie rozrasta, ale tez ogorka na palik mozna powiazac

zuzia

to która mi powie, co można mieć na nasłonecznionym balkonie? ogórki się da?

salsa

golinda, ja szczypiorki pietruszki koperki rukole z nasion a pomidorki z targu sadzonki
rosnie jak wsciekle dopóki nie przyjdą slimaki lol trzeba pilnowac, zwłaszcza bazylie mogą zjesc w jeden weekend gdy nas nie ma :P

rukola z donliczki jest pyszna ale ma mocniejszy smak niz ta sklepowa-moje dzieci tej doniczkowej nie chcą jesc :/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

zuzia, ogorki to nie wiem ale pomidory, zioła , sałate to na pewno
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Justynna

golinda, mam rukolę, bazylię, sałatę, rzodkiewkę wysianą prosto do gruntu. Rosną bez problemu :)

Teściowa ma nawet melisę, miętę, oregano czy tymianek w ogródku.

niewiemjaka

zuzia, no nie wiem, nie mialam nigdy ogrokow na balkonie, mysle ze warto sprobowac, ale trzeba podlewac, no i zeby tak 100% na sloncu nie byly i nie lezaly tez  w mokrym bo zzolkna

golinda

Dzieki! Ogarne to w tym tygodniu, mam nadzieje. Jak skoncze chociaz czesc roboty...

wrobelek0403

zuzia, ja mam  bazylie, miete, rozmaryn, tymianek, macierzanke cytrynowa i szalwoe.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cukinie rosną jak dzikie - siostra D. ma. U mnie rozmaryn rośnie normalnie w ziemi i jest gigantyczny. W zeszłym roku latem wsadziłam bazylię do ogródka i też rosła pięknie, aż jesień przyszła i zimno się zrobiło. Pomidorki koktajlowe kiedyś miałam, ale za mokro im było i dużo z nich nie wyszło.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

sputnik, łatwiej sie to ogarnia w skrzynkach. Wrzucasz tam kompost/nawóz, porzadna ziemię i wysiewasz. W gruncie trudniej. Trzeba przygotowac ten grunt, przekopac, wywiezc trawe i ziemie, nawiezc nowej i walczyć z chwastami ;)

golinda

i tak ustawiłam te skrzynki, żeby podlewanie ogrodowe załatwiło sprawę wilgoci ;)