Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Brzozy są cudowne, to moje ulubione drzewo. Też mam jedną pożyteczną nie zwyczajną, bo trochę wolniej rośnie

justynaaaa2

golinda świetny ten wasz brzozowy zakątek :)
też uwielbiam brzozy

errata

#1127
golinda, podoba mi się efekt cienia i w ogóle te brzozy :)

errata

ma ktoś z Was mięte w ogrodzie? Macie ją w doniczkach? Jeśli tak to, czy chowacie je później na zimę?

OlaFasola

Cytat: errata w 03 Lip 2018, 15:45:29
ma ktoś z Was mięte w ogrodzie? Macie ją w doniczkach? Jeśli tak to, czy chowacie je później na zimę?
Ja mam. Niezbyt rozważnie wysadzilam z doniczki(osłonki takiej) do ziemi. To się strasznie rozrasta rozlogami pod ziemią. Jak chwasty. Teraz wszędzie mi wyłazi jest bardzo ekspansywana. Więc polecam wkopac w jakimś pojemniku ze szczelnym dnem. W zimie nic jej się nie dzieje.

niewiemjaka

Ja mam w ogrodzie, jest jak chwast, rozrasta się, co roku odrasta, to taka dzika mięta

magdalinska

ja mam pierwszy rok, o dziwo sie trzyma :D w doniczce

errata

Tak. Już słyszałam o tym, ze zachowuje się jak chwast i szybko rozrasta. Dlatego jednak nie wsadziłem jej do ziemi, a do doniczki. Ale teraz nie wiem, co z nią zrobić na zime. Czy ja przechować w piwnicy, czy gdzieś w domu?

niewiemjaka

Errata ja mam taką zwykłą miętę ogrodową czy polną to rosnie w ziemi caly czas;
Nie wiem jak te doniczkowe
Zazwyczaj doniczkowe sa słabsze, mi ginely regularnie w domu, wiec dla mnie to sie nie nadawaloby na zime
Ale nie wiem jaka Ty masz ta miętę, czy wytrzyma, czy nie, moze jak kupowalas w centrum ogrodniczym to silny krzaczek jest

wrobelek0403

Ja mam w donicy z tymiankiem i pietrucha. Kazde inne ziolo zaglusza. Na zime wkladalam zawsze do mieszkania, bo tymianek by nie przerwal.

Moj balkon jest straszny :/ aktinidia pokryta pylem po cieciu plytek :/ a juz i tak z tych upalow wyglada slabo i zolknie. Biedna... na wiosne sadze dzikie wino, jego nic nie rusza :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

niewiemjaka, te miety z marketow spozywczych to na tydzien sa. Kupowane w ogrodniczym sadzonki sa b.trwale. tak samo jest z bazylia. Marketowa - 2 tygodnie. Ogrodnicza caly sezon plus kwitnie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Cytat: wrobelek0403 w 04 Lip 2018, 09:48:23
niewiemjaka, te miety z marketow spozywczych to na tydzien sa. Kupowane w ogrodniczym sadzonki sa b.trwale. tak samo jest z bazylia. Marketowa - 2 tygodnie. Ogrodnicza caly sezon plus kwitnie.
Ja wysadziłam do ziemi właśnie taką z lidla, bo już wyglądała jakby miała zdechnąć, no i nie zdechła, tylko się rozlazła jak szalona. Myślę, że to nie tyle sama sadzonka jest do kitu, tylko to w czym rośnie i wielkość doniczki. Ja zawsze wysadzam te lidlowe i pięknie wtedy rosną

szelma

Jak marketową bazylię przesadzę zaraz do większej doniczki, to rośnie potem długo i obficie :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Te plastikowe są za małe - zazwyczaj już korzenie wypełniają całą doniczkę, więc przesadzenie daje bazylii drugie życie :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

errata

Moja mięta jest mięta z ogródka od sąsiadki. Jest dość spora i ładnie minsie rozrosła. To chyba ja schowam do domu na zimie.

niewiemjaka

#1141
Fuck, prxylazla i do nas ćma bukszpanowa ... :/

zuzia


OlaFasola

niewiemjaka, to trzeba pryskać. Ja u mojej mamy zauważyłam jakoś na początku lata, że zaczęły żreć. Opryskałyśmy mospilanem, zawiesiłam pułapki feromonowe i jest spokój. Wszyscy sąsiedzi na osiedlu już powycinali całkiem zniszczone krzaki, a u nas nic się nie dzieje. W kolejnym sezonie powinno być łatwiej upilnować, bo bukszpanów w okolicy praktycznie już nie ma i nie mają się gdzie nażreć i rozmnażać.

Kasia

Kurde, ja mam dwa wielkie krzewy. Pilnuję. Słyszałam ze na te dziady nie ma sposobu i byłam załamana. Ola, dzieki. Zapisuje. Czy w tym roku jeszcze pryskać? Pułapki jakiekolwiek? Zawiesić na krzewie czy w okolicy?

OlaFasola

Kasia, my pryskałyśmy dwa razy w tym sezonie, jak tylko mama zauważyła gąsienice, a właściwie jak je usłyszała, bo mówi, że było słychać, jak one gryzą. Pułapki kupiłam dwie, jedną na przód domu, jedną na tył. powiesiłam mniej więcej w połowie odległości pomiędzy szpalerami krzewów. Ogromne ilości motyli się na nie złapało, po pierwszym rzucie, po drugim już znacznie mniej. Niby tem wkład który mamy starcza na miesiąc, u nas wisiał trochę dłużej, może z 6 tygodni i wymieniłam.

A czy w tym roku pryskać, ja bym obserwowała i miała oprysk w pogotowiu, bo one objadają w szokującym tempie.

Kasia

Czyli oprysk był jak juz zaatakowały? Jej to daje nadzieje ze jakby co to tez mozna interweniować, ze nie wszystko stracone.
Czyli pułapki w okolicy, nie bezposrednio na krzakach. To dobrze. To jeszcze komary i muchy sie załapią ;)
Idę zaraz do ogrodniczego!

OlaFasola

Kasia, to są pułapki feromonowe na cme bukszpanowa, nie wiem czy inne owady się na to pokusza.

Kasia


niewiemjaka

Ja to pewnie zetne do gałęzi samych jesienia pozniej, bo jest tak brzydkie, że co mi z pryskania, na wiosne odbije..

Te pułapki feromonowe sa dostępne?