Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

a może jedne i drugie ?
tulipany kwitna wczesniej, pierwsze, a te jaskry chyba pozniej?

nie wiem jak sie jaskry trzymaja, ja sie nie znam, balabym sie ze sa delikatne i beda miec malo kwiatkow albo cos, postawilabym jednak na tulipany :)

golinda


wrobelek0403

golinda, wez oba :D pieknie bedzie!
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

gdzie się kupuje ładne, oryginalne, eleganckie kwiaty doniczkowe?

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

#1005
dzięki, w Warszawie największe jest chyba przy Al. Krakowskiej.
Przy okazji, jak weszłam na ten wątek, przypomniało mi się, że mam całą rabatę cebulek, która czeka na wiosnę. Stresuję się trochę, czy to w ogóle wzejdzie :D

wrobelek0403

To trzymam kciuki :D

Ja jestem w szoku, bo najemcy tak dbali o zamiokulasa, ze zakwitl :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

wrobelek0403, to jest taka roślina, której za bardzo nie trzeba podelawac :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 01 Lut 2017, 09:58:46Ja jestem w szoku, bo najemcy tak dbali o zamiokulasa, ze zakwitl :D

mi też parę razy zakwitł, zanim wywaliłam :)
szable mi też kwitną - a jaki to ma zapach!!!

wrobelek0403

salsa, wiem :D tesciowa mi kiedys przelala i zgnil ...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#1010
o jeżu, jeżu, chyba pierwszy raz się odezwę w tym wątku
bo ja to z tych, którzy zupełnie nie mają serca do roślin, wszystko mi pada najdalej po tygodniu, nawet zioła w doniczkach ;)
tymczasem dostałam jakieś ziele od moich rodziców, już dobrych kilka miesięcy temu, postawiłam toto w sypialni i generalnie czekałam aż zejdzie ;) no i szło dobrze :D kwiaty usychały i opadały, zaczęły usychać pojedyncze liście, obrywałam i czekałam na koniec, ciągle jednak podlewałam, jak mi się przypomniało, nie żeby regularnie, aż tu nagle ziele zakwitło po raz drugi i to dwa razy taką ilością kwiatów, co wcześniej!
nadal trwam w szoku...
nie wiem co to, ale wstawiam tutaj, ku potomności ;)

wrobelek0403

Ziuta, natura Cie pokonala :D

Golinda, piszac szable, co masz na mysli?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda


salsa

ziuta, brawo Ty, ja wąłsnie ususzyłam storczyka, którego dostałam na urodziny lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

calla

ziuta, to storczyk jest. A one nie wymagają uwagi :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Moja zamia wyglada tak: masakrycznie rozrosla jej sie bulwa czy co ona tam ma, stracila dwa liscie i troche wylysiala. Zastanawiam sie czy dosadzic w srodku druga mniejsza rosline, czy jednak wywalic i kupic te szable golindowe. Ale nie lubie wywalac zywych kwiatow. :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, ja bym pierwsze , co zrobiła to przesadziła do doniczki tak ze 2x szerszej ;D kumam, że one rosną oryginalnie nawet w piachu i skale, ale mimo wszystko to wygląda, jak by doniczka była bulwą ;D i ponoć im mniej miejsca ma, to rośnie w górę i nie wypuszcza nowych, a jak szerzej to puszcza nowe pędy - to by go zagęściło, gdyby sie udało ;) aczkolwiek nie wiem, czy bym tego ratowała :D nie lubię takich wysokich, które siebie nie potrafią utrzymać, a na płożącą wersję nie ma placu ;)

nie masz w klatce zapalonych ogrodniczek itp? gdybym ja takiego wystawiła na klatkę obok skrzynek to by w godzinę się chętny znalazł ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

wrobelek0403,
możesz sobie zrobić nowe. odetnij liście, wsadź do wody i już. tylko one potrafią b. dlugo puszczać korzonki.

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, na klatce stoi troche kwiatów, kazdy cos tam wystawił dla ocieplenia :D takze, na pewno nie zniknie :)

rozważam co z nim zrobić, kiedyś był taki ładny, a teraz taki łysol.

zuzia, mówisz? To moze spróbuje rzeczywiscie. Zaraz bede sadzić syngonium, bo mi pusciło korzenie, to moze i to sie uda :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 02 Lut 2017, 10:17:04zuzia, mówisz? To moze spróbuje rzeczywiscie. Zaraz bede sadzić syngonium, bo mi pusciło korzenie, to moze i to sie uda :)
ja już nie raz tak rozsadzałam jak chciałam na okno (czyli takie niższe)

wrobelek0403

a to jak wypróbowane, to sie skusze :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


ishka82

Cytat: calla w 01 Lut 2017, 20:01:49
ziuta, to storczyk jest. A one nie wymagają uwagi :)
dendrobium są trudne w uprawie ;) zwykłe hybrydy marketowe też tylko pozornie są niewymagające uwagi

calla

Cytat: ishka82 w 02 Lut 2017, 19:53:02
dendrobium są trudne w uprawie ;) zwykłe hybrydy marketowe też tylko pozornie są niewymagające uwagi

Mam zwykle i niezwykle ;) Wszystko kwitnie jak szalone. Przekwitniete stawiam na jednym parapecie, który musi być ich ulubionym;) Jak zakwitna przenoszę w inne miejsce.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

mnie też storczyki fajnie kwitną, ale kilkuletnie zaczynają marnieć, korzenie są w kiepskim stanie...łatwo to przeoczyć, bo one czasem kwitną by się ratować, jak dobrze im nie jest
fajnie, ze Wam tak super rosną :)