Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

no ja po wczorajszej nocy (zero na termometrze) stwierdziłam, ze poczekam do powrotu z wojazy. I tak wczesniej nie bede miec czasu, a tak wrocimy 8 maja i spokojnie zajme sie upiekszaniem balkonu :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

#101
Ja ze wzgldu na przymrozki nie wystawiam jeszcze kwiatow. Mam canne i  boje sie, zeby nie przemarzla.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Ja tez juz mam wsadzone kwiatki na balkonie. Pelargonie i Geranium. W tym tygodniu na noc wnosilam je do srodka, bo bylo zimno. Ale dzisiejszej nocy bylo przyjemnie cieplo i mam nadzieje, ze juz tak zostanie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Lwica

Ufff w końcu upolowałam surfinie stoją już na balkonie i czekają aż je jutro powsadzam do skrzynek. Kupiłam tez kilka petuni.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 05 Maj 2010, 17:01:21
Ufff w końcu upolowałam surfinie stoją już na balkonie i czekają aż je jutro powsadzam do skrzynek. Kupiłam tez kilka petuni.
O jakie kwitnace. Ja mam takie malutkie ;D

Lwica

Cytat: mobka w 05 Maj 2010, 20:11:00O jakie kwitnace. Ja mam takie malutkie

No byłam w szoku szkoda że innych kolorów nie mieli ale i tak udało się cacuszka upolować. W Kwiatonie  kupiłam.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 05 Maj 2010, 19:22:34
No byłam w szoku szkoda że innych kolorów nie mieli ale i tak udało się cacuszka upolować. W Kwiatonie  kupiłam.

Ale pewnie drogie?

Lwica

Cytat: mobka w 05 Maj 2010, 20:31:52Ale pewnie drogie?

5 zł za jeden taki gęsty krzaczek wzięlam 10 sadzonek. I 5 małych pojdynczych petuni po 2,50.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

Cytat: Dorotka1981 w 05 Maj 2010, 19:35:00
5 zł za jeden taki gęsty krzaczek wzięlam 10 sadzonek. I 5 małych pojdynczych petuni po 2,50.

A to bez dramatu, udany zakup :)

Lwica

Dobrze że się dziś w nocy obudziłam bo była straszna ulewa i zdążyłam schować i uratować moje dopiero co posadzone kwiatki.
Dokupiłam w sobote jeszcze 9 sadzonek Surfinii trochę już mniej gęstych i rozrośniętych niz te poprzednie i postanowiłam jeszcze dać skrzynki na balustradach na schodach.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

emcia

nowy nabytek
podobno jakiś kasztanowiec, ale z kasztanowcem oprócz nasion to wspólnego jak dla mnie nie ma nic
nie wiem więc, co to takiego
urzekło mnie i kupiłam :)

szelma

Ładne to-to :).

A ja proszę o pochwały - lawenda na tarasie żyje, rośnie i chyba nawet dożyje momentu zakwitnięcia!

zwierzatko_mojej_mamy

emcia toto mnie zdechlo jak tylko wyschla ta pestka ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

emcia

#113
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2010, 15:25:11
emcia toto mnie zdechlo jak tylko wyschla ta pestka ;)
nie no.... toś mnie pocieszyła :)
poszukam co to


Dodany tekst: 10 Maj 2010, 23:12:54

znalazłam
castanospermum
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/castanospermum-kasztanowiec-vt2159.htm


foszek

czy ktos wie co zrobic zeby miec na trawniku stokrotki i fiolki ??

mobka

#115
Cytat: foszek w 12 Maj 2010, 17:36:05stokrotki

U nas mozna kupic sadzzonki, tylko takich wiekszych. A nasiona pewnie tez gdzies znalezc mozna. I pewnie podobnie jest z fiolkami :)

Dodany tekst: 12 Maj 2010, 18:55:39

Stokrotki np. tu: http://www.sadowniczy.pl/search.php?text=stokrotka tylko takie wypasione a nie lakowe :(

calla

Cytat: foszek w 12 Maj 2010, 16:36:05
czy ktos wie co zrobic zeby miec na trawniku stokrotki i fiolki ??

Fiolkow nie widzialam, ale stokrotki (gotowe sadzonki) kupisz na 100% w Obi, Praktikerze czy innym Bauhausie.

Albo w typowym ogrodniczym.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

emcia

Cytat: foszek w 12 Maj 2010, 16:36:05
czy ktos wie co zrobic zeby miec na trawniku stokrotki i fiolki ??
są mieszanki traw ze stokrotkami
ale stokrotka jest dwuletnia, więc nie zakwitnie od razu


emcia

Cytat: cumberland w 12 Maj 2010, 20:06:06
też mi zdechło, chyba nawet przed pestką ;D
jak zwykle wybiorę jakiś mało żywotny badziew ;)

foszek

Cytat: emcia w 12 Maj 2010, 20:03:18
są mieszanki traw ze stokrotkami
ale stokrotka jest dwuletnia, więc nie zakwitnie od razu
nic nie szkodzi, teraz juz wiem co szukac, musze sie tylko dowiedziec gdzie :) mam juz mlecze i konieczyne, chce jeszcze wlasnie takie male stokrotki i fiolki :D chce cos innego jak te angielskie trawniczki przy kazdym domku :)

Wszystkim polewam

emcia

Cytat: foszek w 12 Maj 2010, 22:46:01
nic nie szkodzi, teraz juz wiem co szukac, musze sie tylko dowiedziec gdzie :) mam juz mlecze i konieczyne, chce jeszcze wlasnie takie male stokrotki i fiolki :D chce cos innego jak te angielskie trawniczki przy kazdym domku :)

Wszystkim polewam
na koniczynę i mniszek są opryski ;)

foszek

Cytat: emcia w 13 Maj 2010, 23:38:30
na koniczynę i mniszek są opryski ;)

na 14 m2 to sie chyba nie oplaca :) Zastanawialam sie nad trawa z rolki, ale poki maly jest maly to nie bede na taka wielkosc wydawac 500 €

claridad

ja muszę z balkonu sprzątnać pudła po przeprowadzce rok temu bo kwiatki nam nie wejdą :D

mobka

Musialam moje skrzynki i doniczki wszystkie pod oslonieta czesc balkonu schowac, bo maja juz tak mokro, ze balam sie, zeby gnic nie zaczely.

A i w przyszlym roku kupie chyba wieej fuksji - swietne sa :D