Autor Wątek: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)  (Przeczytany 49371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kffiatek

Kffiatki na balkonie i nie tylko :)
« dnia: 11 Maj 2009, 15:28:24 »
Hej lasencje, a może założymy jakiś wątek twórczo- kwiatowy? Dla tych, które dzieci jeszcze nie mają i wyżywają się w inny sposób Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I dla tych, które i tak znajdują czas na pierdoły Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Widzę że dominują wątki remontowo- wnętrzarskie, a moje mieszkanie od 3 lat jako tako urządzone... Więc w tym roku zajęłam się balkonem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wieczorkiem wrzucę może jakieś zdjęcia. Co wy na to? Chyba że taki wątek już był a ja jestem ślepa jak zwykle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

Odp: Kffiatki na balkonie i nie tylko :)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2009, 16:47:47 »
dawno Cie nie było  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2009, 17:58:06 »
no ja chetnie bym przeczytala jakas dobra rade jaki kwiatek powiesic sobie na moim balkonie - powiesic u gory na haku na suficie balkonu powyzej bo mam hak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dodam ze z lewej i prawej jest sciana - wiec w miare oslaniety by był
no i zeby kwitl ladnie i dlugo
help
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

justynaaaa2

« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2009, 18:18:39 »
ja niestety kwiatów na balkonie nie mogę mieć, bo zapominam je podlewać  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i wszystkie usychają Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
znalazłam na to rozwiązanie i posadziłam sobie w doniczkach iglaki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj takie małe płożące, albo nisko rosnące Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przetrwały mi całą zimę i teraz ładnie rosną, mają nawet świeży przyrost Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam tylko w jednej donicy wrzosy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka z tego co ja kojarzę to z wiszących mogą być surfinie, pelargonie, lobelia, bakopa, diaskia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pewnie jeszcze jakieś, ale to emcia albo riannka powinny wiedzieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

salsa

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2009, 19:21:38 »
ja mam ogrod, w zasadzie to ogrodek
walsnie kwitna azalie, przekwitły juz tulipany, hiacynty i migdałek
za chwile będą peonie

na pozniej: 3 rodzaje smagliczki, goździki , lobela i jeszcze jakies 3 ktorych nazw nie pamietam
na płocie bedą doniczki z fuksją - tylko muszę w ten weekend zakupić
poza tym rosną w doniczkach zioła : bazylia, mieta, pietrucha, szczypiorem, oregano
co jeszcze....
no mam wierzbę japońską, trawę, piwonię krzewiastą (nowy nabytek nie zakwitnie w tym roku) i ogromnego rododendrona
mam tez świerk, którego chce sie pozbyć i wsadzic tam magnolię
w nastepnym roku bede robić kącik z rożą pnącą (w tym roku juz nie zdążę chyba) i skrzynia-ławką
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2009, 19:21:38 »

golinda

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2009, 19:23:48 »
czego byście nie sadziły/siały w doniczkach na balkonach, czy w ogrodach, to maciejka jako dodatek być musi!
to jak to cudo pachnie wieczorem jest czymś boskim! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj 2009, 19:29:18 »
maciejka oczywiscie rzecz święta
moj juz dorasta w małych doniczkach, niedługo bedzie rozsadzana

Dodany tekst: 11 Maj 2009, 19:29:31
golinda btw- jak piwonie ?!
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 19:29:31 wysłana przez salsa »

ishka82

« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2009, 20:15:15 »
kffiatek, chyba już kiedyś był wątek kwiatowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale z kwiatami domowymi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Poszukać by trzeba i odkopać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 11 Maj 2009, 20:26:03
Znalazłam: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 20:26:03 wysłana przez ishka82 »
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2009, 21:08:14 »
justynaaaa2 oooo to to mię sie podoba bałdzo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tylko jak to sie sprawuje ?
faktycznie tak kwitnie? pamietam ze moja mama chyba cos takiego miala w zeszlym roku ale kompletnie nie pamietam jak to kwitlo ...

a tą maciejke to tak autonomicznie posadzic? czy dopakowac moge do tej lobelii albo innego kwiata?

justynaaaa2

« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj 2009, 21:20:09 »
niewiemjaka maciejka to maciejka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj posadzenie jej z czymś innym byłoby zbrodnią Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a ta lobelia faktycznie może tak ładnie kwitnąć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to zależy pewnie też od miejsca gdzie rośnie tzn. nasłonecznienie itp. ale jak ma dobre warunki to potrafi być taka ładna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj 2009, 21:21:04 »
niewiemjaka

ja mam taką lobelę tylko w donicy stojącej

a maciejke wrzucam w takie miejsce zeby jej nie widac było (bo wygląda jak chwast) ale żeby czuc było Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj 2009, 21:34:34 »
salsa i jak ci sie ta lobelia sprawuje? bardzo wymagajaca?

salsa

« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj 2009, 21:36:59 »
salsa i jak ci sie ta lobelia sprawuje? bardzo wymagajaca?

to rośnie jak chwast
to samo te smagliczki itp

tylko dwa warunki - ma mieć mokro i w słoncu
i tyle

wrobelek0403

« Odpowiedź #13 dnia: 11 Maj 2009, 23:01:26 »
niewiemjaka do Twojego opisu pasuje FUKSJA. Fuksje mojego tescia to mistrzostwo świata  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kwitną baaaaaardzo długo, tylko trzeba codzinnie obficie podlewac.

ja mam posiane: maciejkę, nasturcje, nemezję, portulakę i aksamitki. Na razie wzeszły aksamitki, nasturcje i maciejka. Reszta cos się ociaga  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

salsa

« Odpowiedź #14 dnia: 11 Maj 2009, 23:05:44 »
o wąłsnie, aksamitki i nemezję tez mam

co do fuksji to żeby kwitły długo trzeba je traktować jak inne kwiaty - po prostu wycinac przekwitnięte kwiatostany

i uważać z podlewaniem - dużo owszem, ale uważać zeby nie przelać - ja kiedyś swoje przelałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 11 Maj 2009, 23:05:44 »

golinda

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2009, 08:15:09 »

golinda btw- jak piwonie ?!

mają pączki, chyba będą kwitnąć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kffiatek

« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2009, 16:25:35 »
No no jak mi się wątek rozhulał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Dawno mnie nie było ale pomału wracam do życia, ślubne sprawy co prawda już za mną, dwa tygodnie temu sprzedałam nawet suknię...

O domowych roślinkach był wątek, ale już maj a to taka balkonowa pora Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Wiszące lobelie pięknie wyglądają w donicach podwieszonych do sufitu. U mnie troszkę na nie za ciemno... Fuksje też są cudowne ale na bezpośrednim słońcu raczej nie dadzą rady.

salsa

« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2009, 16:28:02 »
mają pączki, chyba będą kwitnąć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale jaja, powaznie ;P znaczy sie dobry towar Ci przywiozłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to juz teraz nie waz sie ich przesadzać az do przekwitnięcia i zwiędnięcia - powiedzmy koło września.

Dodany tekst: 12 Maj 2009, 16:28:02

ale jaja, powaznie ;P znaczy sie dobry towar Ci przywiozłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to juz teraz nie waz sie ich przesadzać az do przekwitnięcia i zwiędnięcia - powiedzmy koło września.

wrobelek0403

« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maj 2009, 22:14:46 »
salsa ja zamawiam sobie u Ciebie piwoniem, jak tylko bede miec kawałek ziemi - bo zdaje się, ze na balkon się nie nadaja, nie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2009, 01:12:48 »
salsa ja zamawiam sobie u Ciebie piwoniem, jak tylko bede miec kawałek ziemi - bo zdaje się, ze na balkon się nie nadaja, nie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

hmmm
a jakby im tak walnąc big donice??
to w sumie - czemu nie??
grunt to eksperyment

ja musze swoj rozsadzić w następnym roku bo ten szczep dziadkowy, ktory mam to jakies mutanty - rosną jak opętane Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maj 2009, 17:03:28 »
U nas na balkonie to chyba nic nie przezyje, balkon jest dosc wyksponowany, albo slonce spali albo deszcz zniszczy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj 2009, 17:10:39 »
Korci mnie, żeby Wam wkleić co mam w tej chwili w skrzynkach na balkonie... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

wrobelek0403

« Odpowiedź #22 dnia: 14 Maj 2009, 19:48:39 »
salsa a kiedy się te piwonie sadzi  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to ja zamawiam do donicy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w najblizszym terminie rozsadowym  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kffiatek

« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj 2009, 12:54:33 »
Korci mnie, żeby Wam wkleić co mam w tej chwili w skrzynkach na balkonie... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

To wklejaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja też powklejam jak wrócę do domu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maj 2009, 13:32:31 »
salsa a kiedy się te piwonie sadzi  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to ja zamawiam do donicy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w najblizszym terminie rozsadowym  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mozna je rozsadzac od wrzesnia i tak robi zawsez moj Dziadek - wtedy na nastepny sezon sa juz ukorzenione pieknie i kwitną
mozna tez w marcu - jak zaczynaja kiełkowac - ale ja Golindzie sadziłam pod koniec kwietnia jak juz były mocno wybite i nie dośc ze sie przyjeły to jeszcze gwiazda mowi, ze beda kwitły!

swoje bede rozsadzac chyba we wrzesniu, niemiłosiernie sie rozrosły