Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kffiatek

Hej lasencje, a może założymy jakiś wątek twórczo- kwiatowy? Dla tych, które dzieci jeszcze nie mają i wyżywają się w inny sposób ;) I dla tych, które i tak znajdują czas na pierdoły ;)

Widzę że dominują wątki remontowo- wnętrzarskie, a moje mieszkanie od 3 lat jako tako urządzone... Więc w tym roku zajęłam się balkonem :) Wieczorkiem wrzucę może jakieś zdjęcia. Co wy na to? Chyba że taki wątek już był a ja jestem ślepa jak zwykle ;)

konwalia


niewiemjaka

no ja chetnie bym przeczytala jakas dobra rade jaki kwiatek powiesic sobie na moim balkonie - powiesic u gory na haku na suficie balkonu powyzej bo mam hak :D
dodam ze z lewej i prawej jest sciana - wiec w miare oslaniety by był
no i zeby kwitl ladnie i dlugo
help

justynaaaa2

ja niestety kwiatów na balkonie nie mogę mieć, bo zapominam je podlewać  :blush: i wszystkie usychają :(
znalazłam na to rozwiązanie i posadziłam sobie w doniczkach iglaki :D takie małe płożące, albo nisko rosnące :) przetrwały mi całą zimę i teraz ładnie rosną, mają nawet świeży przyrost ;) mam tylko w jednej donicy wrzosy :)

niewiemjaka z tego co ja kojarzę to z wiszących mogą być surfinie, pelargonie, lobelia, bakopa, diaskia :) pewnie jeszcze jakieś, ale to emcia albo riannka powinny wiedzieć ;)

salsa

ja mam ogrod, w zasadzie to ogrodek
walsnie kwitna azalie, przekwitły juz tulipany, hiacynty i migdałek
za chwile będą peonie

na pozniej: 3 rodzaje smagliczki, goździki , lobela i jeszcze jakies 3 ktorych nazw nie pamietam
na płocie bedą doniczki z fuksją - tylko muszę w ten weekend zakupić
poza tym rosną w doniczkach zioła : bazylia, mieta, pietrucha, szczypiorem, oregano
co jeszcze....
no mam wierzbę japońską, trawę, piwonię krzewiastą (nowy nabytek nie zakwitnie w tym roku) i ogromnego rododendrona
mam tez świerk, którego chce sie pozbyć i wsadzic tam magnolię
w nastepnym roku bede robić kącik z rożą pnącą (w tym roku juz nie zdążę chyba) i skrzynia-ławką
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

czego byście nie sadziły/siały w doniczkach na balkonach, czy w ogrodach, to maciejka jako dodatek być musi!
to jak to cudo pachnie wieczorem jest czymś boskim! :)

salsa

#6
maciejka oczywiscie rzecz święta
moj juz dorasta w małych doniczkach, niedługo bedzie rozsadzana

Dodany tekst: 11 Maj 2009, 19:29:31

golinda btw- jak piwonie ?!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

#7
kffiatek, chyba już kiedyś był wątek kwiatowy ;) Ale z kwiatami domowymi ;) Poszukać by trzeba i odkopać :)

Dodany tekst: 11 Maj 2009, 20:26:03

Znalazłam: http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1307.0.html

niewiemjaka

justynaaaa2 oooo to to mię sie podoba bałdzo :D tylko jak to sie sprawuje ?
faktycznie tak kwitnie? pamietam ze moja mama chyba cos takiego miala w zeszlym roku ale kompletnie nie pamietam jak to kwitlo ...

a tą maciejke to tak autonomicznie posadzic? czy dopakowac moge do tej lobelii albo innego kwiata?

justynaaaa2

niewiemjaka maciejka to maciejka :) posadzenie jej z czymś innym byłoby zbrodnią :D
a ta lobelia faktycznie może tak ładnie kwitnąć :) to zależy pewnie też od miejsca gdzie rośnie tzn. nasłonecznienie itp. ale jak ma dobre warunki to potrafi być taka ładna ;)

salsa

niewiemjaka

ja mam taką lobelę tylko w donicy stojącej

a maciejke wrzucam w takie miejsce zeby jej nie widac było (bo wygląda jak chwast) ale żeby czuc było ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

niewiemjaka

salsa i jak ci sie ta lobelia sprawuje? bardzo wymagajaca?

salsa

Cytat: niewiemjaka w 11 Maj 2009, 21:34:34
salsa i jak ci sie ta lobelia sprawuje? bardzo wymagajaca?

to rośnie jak chwast
to samo te smagliczki itp

tylko dwa warunki - ma mieć mokro i w słoncu
i tyle
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

niewiemjaka do Twojego opisu pasuje FUKSJA. Fuksje mojego tescia to mistrzostwo świata  :thumbup: kwitną baaaaaardzo długo, tylko trzeba codzinnie obficie podlewac.

ja mam posiane: maciejkę, nasturcje, nemezję, portulakę i aksamitki. Na razie wzeszły aksamitki, nasturcje i maciejka. Reszta cos się ociaga  :mocking:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

o wąłsnie, aksamitki i nemezję tez mam

co do fuksji to żeby kwitły długo trzeba je traktować jak inne kwiaty - po prostu wycinac przekwitnięte kwiatostany

i uważać z podlewaniem - dużo owszem, ale uważać zeby nie przelać - ja kiedyś swoje przelałam :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 11 Maj 2009, 19:29:18

golinda btw- jak piwonie ?!

mają pączki, chyba będą kwitnąć :)

kffiatek

No no jak mi się wątek rozhulał ;) Dawno mnie nie było ale pomału wracam do życia, ślubne sprawy co prawda już za mną, dwa tygodnie temu sprzedałam nawet suknię...

O domowych roślinkach był wątek, ale już maj a to taka balkonowa pora :)

Wiszące lobelie pięknie wyglądają w donicach podwieszonych do sufitu. U mnie troszkę na nie za ciemno... Fuksje też są cudowne ale na bezpośrednim słońcu raczej nie dadzą rady.

salsa

Cytat: golinda w 12 Maj 2009, 08:15:09
mają pączki, chyba będą kwitnąć :)

ale jaja, powaznie ;P znaczy sie dobry towar Ci przywiozłam :)
to juz teraz nie waz sie ich przesadzać az do przekwitnięcia i zwiędnięcia - powiedzmy koło września.

Dodany tekst: 12 Maj 2009, 16:28:02

Cytat: golinda w 12 Maj 2009, 08:15:09
mają pączki, chyba będą kwitnąć :)

ale jaja, powaznie ;P znaczy sie dobry towar Ci przywiozłam :)
to juz teraz nie waz sie ich przesadzać az do przekwitnięcia i zwiędnięcia - powiedzmy koło września.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

salsa ja zamawiam sobie u Ciebie piwoniem, jak tylko bede miec kawałek ziemi - bo zdaje się, ze na balkon się nie nadaja, nie  :knuje: :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: wrobelek0403 w 12 Maj 2009, 22:14:46
salsa ja zamawiam sobie u Ciebie piwoniem, jak tylko bede miec kawałek ziemi - bo zdaje się, ze na balkon się nie nadaja, nie  :knuje: :knuje:

hmmm
a jakby im tak walnąc big donice??
to w sumie - czemu nie??
grunt to eksperyment

ja musze swoj rozsadzić w następnym roku bo ten szczep dziadkowy, ktory mam to jakies mutanty - rosną jak opętane ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

U nas na balkonie to chyba nic nie przezyje, balkon jest dosc wyksponowany, albo slonce spali albo deszcz zniszczy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Anupka

Korci mnie, żeby Wam wkleić co mam w tej chwili w skrzynkach na balkonie... :knuje:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

salsa a kiedy się te piwonie sadzi  :knuje: :knuje: to ja zamawiam do donicy  :jupi: w najblizszym terminie rozsadowym  :jupi:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kffiatek

Cytat: Anupka w 14 Maj 2009, 17:10:39
Korci mnie, żeby Wam wkleić co mam w tej chwili w skrzynkach na balkonie... :knuje:

To wklejaj :) Ja też powklejam jak wrócę do domu :)

salsa

Cytat: wrobelek0403 w 14 Maj 2009, 19:48:39
salsa a kiedy się te piwonie sadzi  :knuje: :knuje: to ja zamawiam do donicy  :jupi: w najblizszym terminie rozsadowym  :jupi:


mozna je rozsadzac od wrzesnia i tak robi zawsez moj Dziadek - wtedy na nastepny sezon sa juz ukorzenione pieknie i kwitną
mozna tez w marcu - jak zaczynaja kiełkowac - ale ja Golindzie sadziłam pod koniec kwietnia jak juz były mocno wybite i nie dośc ze sie przyjeły to jeszcze gwiazda mowi, ze beda kwitły!

swoje bede rozsadzac chyba we wrzesniu, niemiłosiernie sie rozrosły
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)