imiona

Zaczęty przez golinda, 09 Maj 2009, 10:21:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Aron -  Natalis a co !

gioseppe

Cytat: sonatina w 13 Maj 2009, 11:27:34
gioseppe
Tobiasz chyba nie jest aż takie złe!! Przyznam ,że kiedyś rozważałam czy nie nazwę właśnie tak drugiego syna ( jeżeli bedę miała szczęście go mieć  ).
Swoją drogą..., mamy na strefie jednego Tobiasza -  synek Nefrey 

mi sie nie podoba Tobiasz
hm to ja chyba jestem bardzo do tył bo ja nie kojarze Nefrey :(

Cytat: jo_miekka w 13 Maj 2009, 14:19:12
Gerard to bardzo ładne imię.
mi sie kojarzy z garfieldem ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP


panikarola

dobra, reszta zabawy w nowym watku
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sputnik_sweetheart

Barabasz :)
nie no, ludzie to mają fantazję :)
ale Jarzyna i Niunia mnie rozwaliły :)
znam małżeństwo po 60-tce, mówią na siebie Niuniuś i Dziubdziuś, cudne :D

vobi

#55
gdybym sie zastosowala do tego zwyczaju "imie z kalendarza", to dla Hanki musialabym wybierac imie sposrod
Jozafat, Hugo, Karolina, Palmira, Zbysław, Floryn, Zacheusz, Grzegorz, Sulibor, Dionizy
niesprawiedliwe, tylko dwa imiona zenskie, z czego tu wybierac?

a dla mnie rodzice musieliby wybierac pomiedzy
Felicja, Franciszek, Grzegorz, Hieronim, Hieronima, Honoriusz, Imisław, Nadzieja, Ursus, Wiktor, Znamir i Zofia.
tez nedza, 4 ledwo zenskie... pewnie bym Felicja zostala... Skoda! ;D

Dodany tekst: 14 Maj 2009, 09:53:33

haha, a znajac fantazje mojej ulubionej tesciowej, moj maz otrzymalby prawdopodobnie imie godne Melaniusz Trzebowit
w dniu jego urodzin imieniny obchodza bowiem
Anita, Bogdana, Daniela, Feliks, Gabriela, Hieronim, Kalinik, Krystyna, Leonard, Melaniusz, Nonnus, Teobald, Trzebowit, Walenty, Walentyn, Wincenta i Ziemowit

mayagaramond

A ja bym zostala Klarysa albo Domicjana:
Klarysa, Miłorad, Domicjan, Domicjana, Roland, Roman, Jan, Romuald
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

vobi

mayagaramond Klarysa nawet ladnie brzmi... ale kojarzy mi sie z zakonem klarysek  :ohboy:

wrobelek0403

 Adrian, Adrianna, Arkadiusz, Arkady, Leonard, Lew, Lucja, Lucjusz, Lutosław, Łucja, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Wacław, Wacława, Witosława

ja miałam być Łucja  :headbang: :headbang: w dziecisnstwie strasznie mi się to imie nie podobało  :crazy:


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

Cytat: gioseppe w 13 Maj 2009, 23:45:46
ja nie kojarze Nefrey :(

Przyznam się że ja też nie :), ale mamy Ją w spisie strefowych dzieciaczków :)

martullek

Agnieszka, Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz i Walery

ja bym była Agnieszką, nie wyobrażam sobie by mogli mi dać Manfreda  :rotfl:

justynaaaa2

#61
ja mam imię właśnie z terminu kiedy miałam się urodzić a że urodziłam się 2 dni później to mam urodziny 2 dni po imieninach ;D
a tak swoją drogą wg innego kalendarza (nie z wiki) w moje urodziny są imieniny Luby i moja mama się przyznała, że przez moment rozważała taką opcję na rzecz wcześniej wybranej justyny ;)

martullek

a ja mam imię po Marcie Lipińskiej :)

golinda

Cytat: martullek w 15 Maj 2009, 07:57:04
a ja mam imię po Marcie Lipińskiej :)

a ja po Oleńce z "Potopu" :)

jo_miekka

#64
A ja z przypadku, bo miałam być Grzesiem.
Położna zaproponowała "Annę". ale mamy już jedną w rodzinie, więc Mama dodała "jo" i po sprawie :)

sweedee

a ja miałam być Żaneta  :padam: :padam: :padam:
całe szczęście, rodzice kochali swoje dziecko i zrezygnowali z Ż, choć i tak nie lubię swego imienia   :zly: na 2 mam Anna i tak bym wolała
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

salsa

ja miałam być dziewczynką od zawsze - mama była pewna ze bedzie dziewczynka
najpierw była opcja, ze Monika, potem Marta lub Ewa
jednak pod koniec ciązy mama stwierdziła, ze Izabela - tym bardziej, ze nie chciała zeby było od imienia zdrobnienie Kaśka, Baśka, Ewka itp - niestety zapomniała ze jest Izka (szczerze nienawidze) natomias w innych wersjach bardzo lubie swoje imie i ciesze sie ze poprzednie wersje padły
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

brawurka

jak miałam ze 20 lat to postanowilam,że moja córka będzie Maja,ale jak ją zobaczyłąm to taka Marysia była, ale niedostałam zgody na zmaine,a Iga pasuje mi bardzo do Igi i nie wyobrazam sobie,żeby moglą mieć inaczej na imie,a rozwazalam też Ade,ale to zupełnie nie jest Ada,to prawdziwa Iga jest:)

sweedee

brawurka miałam to samo z Mają! kilka lat temu wymyśliliśmy Maję dla dziewczynki i jak ja zobaczyłam 1-szy raz i patrze na nią teraz, to to jest prawdziwa MAJA!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com


abkasia

ja mialam byc Kaja :D

golinda

mnie nie pobijecie - ja miałam być Eliza!!! i tak mam na drugie lol
ładną by mi krzywdę zrobili

mama chciała też Natalia albo Weronika, ale u niej na wsi były już wiejskie dziewoje o takich imionach i źle jej się zaczęły kojarzyć (też uważam, że na szczęście dla mnie - zwłaszcza to drugie!)

mayagaramond

Cytat: golinda w 25 Maj 2009, 09:54:30
mama chciała też Natalia albo Weronika, ale u niej na wsi były już wiejskie dziewoje o takich imionach i źle jej się zaczęły kojarzyć (też uważam, że na szczęście dla mnie - zwłaszcza to drugie!)

Weronika bardzo mi sie podoba. Znalam tylko jedna Weronike, nota bene z Meksyku, wiec nie ma sie co zle kojarzyc.

Gdybym miala siostre to nazywalaby sie Jasmina, a brat bylby Bartek.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

Cytat: golinda w 25 Maj 2009, 09:54:30
mnie nie pobijecie - ja miałam być Eliza!!! i tak mam na drugie lol
ładną by mi krzywdę zrobili

mama chciała też Natalia albo Weronika, ale u niej na wsi były już wiejskie dziewoje o takich imionach i źle jej się zaczęły kojarzyć (też uważam, że na szczęście dla mnie - zwłaszcza to drugie!)
eliza to mi sie wybitnie nie podoba... :blush:

golinda

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2009, 10:02:25
Weronika bardzo mi sie podoba. Znalam tylko jedna Weronike, nota bene z Meksyku, wiec nie ma sie co zle kojarzyc.

Gdybym miala siostre to nazywalaby sie Jasmina, a brat bylby Bartek.

mój brat jest Bartek :)

Weronika jest kiepskie, bo nie wiadomo, jak to w ogóle zdrobnić