garnki do indukcji

Zaczęty przez zosia2007, 26 Kwi 2009, 11:22:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

#25
Cytat: golinda w 27 Kwi 2009, 11:18:27
Kasia, a co to za garnki? gdzie je kupiłaś? bo mnie denerwuja teflonowe patelnie i to, ze sie tak szybko zuzywaja


nie wiem co to za firma


ale ich w sklepie nie ma :(
ktoś je sprowadza z jakiegos tam kraju i sprzedaje handlując obwoźnie

kiedys w soboty czy w niedziele stali na stadionie X-lecia (ele to nie zaden szmelc stadionowy)
wiem że w inny dzien stoją na bazarku na Wałbrzyskiej


teraz sama ich szukam bo nie kupilismy pokrywek, bo szkoda nam było 100zł za pokrywkę. I teraz nie możemy wogóle dopasować pokryw :(

zaraz zobaczę czy jest jakis znaczek firmowy



edit: nie ma znaczka :(



zosia2007

Cytat: jo_miekka w 27 Kwi 2009, 11:29:37
Ten komplet, który mamy kosztował chyba jakieś 500. Do tego jeszcze patelnia grillowa dokupiona później.

a nadaja sie do indukcji?


Kasia

golinda kurde teraz nie wiem czy ta patelnia jest zeliwna  :hmm: ale ciężka jak cholera :)

i znalazłam ja w necie:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


http://www.basspoland.com/go/_info/?id=569&sess_id=99fd84f274393f3b8246b6aaec651a74



mika

ja tez mam berghoffa dokłdnie takie
http://www.allegro.pl/item612743100_garnki_16_el_metal_cook_co_dystryb_berghoff.html
patelnie tej samej firmy teflonowe kupione w zestawie 3 w 1 za 100 zł, jak bedzie mnie stać a te się zuzyją to dokupie żeliwną - widziałam tez berghoffa ale sprzedawczyni od której biorę zawsze polecała jakiejść włoskiej firmy której nazwy teraz nie pamiętam

Kasia

Cytat: mika w 27 Kwi 2009, 12:51:17
ale sprzedawczyni od której biorę zawsze polecała jakiejść włoskiej firmy której nazwy teraz nie pamiętam

może te moje ;)

jo_miekka

Cytat: zosia2007 w 27 Kwi 2009, 11:43:47
a nadaja sie do indukcji?

Nadają się. Tak mają napisane przynajmniej.
Ale chyba jednak kosztowały ciut więcej, nie wiem, bo dostaliśmy w prezencie.
No ale w każdym razie polecam.

mobka

Zwierzatko a w tych twoich "jajach" pokrywka sie nie nagrzewwa? Znaczy sie uchwyt od niej? Da sie ja uchylic?

Narobilyscie mi ochoty na nowe garnki, bo mam takie jakies tanie kupione jak szlam na studia, a to juz 6 lat minelo, no i mam ich cale 3 sztuki :D Ten Berghoff podany przez Mike tez interesujacy :D

calla

zosia2007 slyszalam duzo pozytywnych opinii na temat garnkow z Ikei. Sama nawet kiedys chcialam je sobie kupic, ale byly polniejsze wydatki i tak jakos minelo.

A co do tego, jakie garnki sie nadaja do indukcji, to podobno mozna sprawdzic za pomoca magnesu. Jak sie przyczepi, to znaczy, ze sie nadaja :-)
Ale czy to prawda??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mati

tak calla, z tym magnesem to czysta prawda :)
nawet w zwykłych emaliowanych można na indukcji gotować, aczkolwiek producenci kuchni odradzają.
nie wiem, czy jest jakaś naukowa przyczyna, czy to po prostu nakręcanie popytu na drogie gary...

zwierzatko_mojej_mamy

mobka w ogole na indukcji to sie prawie nic nie nagrzewa w porownaniu z innymi ;) bo cieplo jedyne jakie tam jest to tylko potrawy ;) a nie ma problemu stalego nagrzewania plomieniem calego metalu ;) tam sa czary mary bez ciepla ;D w kulkach moich zawsze zdejmuje bez uzycia akcesoriow pokrywke ;)

co do magnesu to prawda ;) mam jeden ukochany rondelek emaliowany "do skwarkow" i w nim dalej robie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Tefal inginio ma jeszcze jedną świetną cechę - można ich używać w piekarniku. Bardzo wygodne :)

magdalinska

wlasnie mialam pytac o garnki emaliowane do indukcji, ale widze ze wiecie :)
czyli co, beda działac? moja mam własnie wymienia wszystkie na nowe emaliowane, moja bratowa tez  mowi ze duzo lepiej jej sie w takich gotuje, a ja musze cos kupic i nie wiem co....
zastanawiam sie nad takim zestawem Berghoffa http://www.allegro.pl/item705668692_berghoff_garnki_zestaw_17_el_mythe_warszawa.html
albo zwykle, ale porzadne garnki emaliowane....
te berghoffa sa takie ladne... ;) co bardziej doradzacie?

zuzia

magdalinska
wiesz co ja ostatnio o berghoffie myślę?

zosia2007

#38
a ja polecam ikeowe 365+
sa super tanie i  da sie myc w zmywarce ;D
a kupilam je z osszczednosci :D

magdalinska

Cytat: zuzia w 18 Sie 2009, 19:33:22
magdalinska
wiesz co ja ostatnio o berghoffie myślę?
wiem :D
wiec jak mi podłacza plyte to wyprobuje emaliowane i jak bedzie ok, to kupie, a jak bede w ikei to moze kupie cos  ztej serii co Zosia :)

elve

ja kupię ikeowe 365
emalii bardzo nie lubię

riannka

Cytat: zosia2007 w 18 Sie 2009, 21:45:44
a ja polecam ikeowe 365+
sa super tanie i  da sie myc w zmywarce ;D
a kupilam je z osszczednosci :D

ja też te kupiłam i jestem zadowolona :)

effik

Cytat: zosia2007 w 18 Sie 2009, 21:45:44
a ja polecam ikeowe 365+
sa super tanie i  da sie myc w zmywarce ;D
a kupilam je z osszczednosci :D

też mam. nic im się złego nie dzieje :)