garnki do indukcji

Zaczęty przez zosia2007, 26 Kwi 2009, 11:22:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

laski mam problem, pomozcie  :pray: :pray: :pray:

chce w nast. tygodniu kupic garnki do indukcji. Przejrzalam rozne fora jakie wybrac i opinie jak zwykle są sprzeczne. Jedni mówią ze tefal ok, drudzy ze badziewie itd

Wstepnie zdecydowalismy sie na tefal lub komplet z IKEI +365? napiszcie jakich wy uzywacie i czy są ok. Nie chcemy wydawac wiecej niz 500 PLN wiec jakies super drogie marki teraz odpadaja :(

emcia

ja mam tefala ale nie wiem czy do indukcji sie nadają, więc nie pomogę
a gary super się uzytkuja

magdalinska


marax

#3
ja mam zwykle metalowe w sumie w tych garnkach chyba poszalec sie nie da ,radze tylko szczegolna uwage zwrocic na patelnie sa ponoc takie z teflonem-ja mam kilka patelni i jeszcze nie znalazlam takiej ktora mi nie przypala.mialo byc teflonem za dlugo wczoraj chyba balowalam  :morning:

Dodany tekst: 26 Kwi 2009, 12:42:51

ale z kuchni indukcyjnej jestem bardzo zadowolona

golinda

Cytat: zosia2007 w 26 Kwi 2009, 11:22:26


Wstepnie zdecydowalismy sie na tefal lub komplet z IKEI +365? napiszcie jakich wy uzywacie i czy są ok. Nie chcemy wydawac wiecej niz 500 PLN wiec jakies super drogie marki teraz odpadaja :(

na szybko musieliśmy kupować, bo po przeprowadzce okazało się, że żaden z naszych garnków się nie nadaje i kupiliśmy te z Ikei. Gotuje się w nich normalnie, ale po 4 myciach w zmywarce wyglądają jakby z rok miały
niestety mamy teraz ważniejsze wydatki, ale planujemy Tefal Ingenio

elve

wszystkie ingenio nadają się do indukcji?

golinda

Cytat: elvelve w 26 Kwi 2009, 13:03:15
wszystkie ingenio nadają się do indukcji?
pewnie nie wszystkie
dla nas ważne są te odczepiane rączki ze względu na zmywarkę - sporo więcej da się załadować

elve

bo ja mam ingenio (z powodu odczepianej rączki) i byłam głęboko przekonana że nie nadają się do indukcji


elve

ingenio ekskluzywne się nadają, klasyczne nie :(

konwalia

ja mam 365+ ikea już 3 lata, uzytkują się ok na normalnej gazóce, a patelnia z tej serii to jedynma która mi tak długo wytrzymuje jeśli chodzi o teflon, nadal się nie łuszczy

wrobelek0403

ja mam inginio i 2 z ikea 356+ ale uzywam na gazowym. BArdzo sobie chale jedne i drugie jako produkt. I wcale nie zauwazyłam zeby ikeowe się zniszczyły w zmywarce  :knuje: :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

 ja mam ikea sztuk 2 kulki takie - nazywa sie "medalj" - pieknie gotuja i pieknie sie myja w zmywarce

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


garnki czerwone z duki szt 2  - gorzej sie myja pokrywki od nich - jakies takie kropki matowe sie pojawily ;)

jeden z duki z sitkiem do makaronu - ten fajnie dziala i sie myje

patelnie zeliwna z ikei za 29.9 - troche przywiera, ocena "jak nie musisz to nie kupuj" ;)

i woka z duki - byla promocja za 119 zl wielki taki - wok jest bezbledny

inginio, na ktore bylo nas stac byly nie do indukcji, wiec spasowalam

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

#13
ja też nie zauwazyłam by ikeowe się niszczyły, a cena w zestawie jest rewelacyjna

Dodany tekst: 26 Kwi 2009, 16:17:17

zwierzak tą patelnię żeliwną jak oglądałam przezwałam "zabij tym męża" bo podnieść ją nawet trudno

Dodany tekst: 26 Kwi 2009, 19:00:39

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60139363
a te są teraz z kartą ikea family za 99zł do 30,04 :o

marax

a macie jakas patelnie teflonowa ja mam same żeliwne "zabij meza"

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia i tak wybralam najlzejsza z wszystkich sklepow, w ktorych bylam ;)

marax no ja mam tego woka z duki ;) jest najlepszy z wszystkich moich garnkow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Kwi 2009, 09:08:19
konwalia i tak wybralam najlzejsza z wszystkich sklepow, w ktorych bylam ;)

marax no ja mam tego woka z duki ;) jest najlepszy z wszystkich moich garnkow ;)
ale chodzi mi o patelnie taka w ksztalcie patelni
;

zwierzatko_mojej_mamy

a to nie mam ;) ta zeliwna jest prawie w kszalcie patelni ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Cytat: maraxela w 27 Kwi 2009, 09:03:58
a macie jakas patelnie teflonowa ja mam same żeliwne "zabij meza"
ja myślałam, że żeliwnych to już nie używa nikt poza moją babcią ;) dostała kiedyś nowy komplet garnków i patelnie teflonowe, ale stoją nierozpakowane a ona nadal używa starych  :crazy: bo to typ osoby "po co niszczyć nowe, skoro stare są jeszcze ok" - mogę podejrzewać, że dostanę te garnki i patelnie kiedyś w prezencie ślubnym :D

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 pewnie, ze dostaniesz - ja dostalam w ten sposob te dwie kulki z ikei ;) + z 10 akcesoriow tupperware - bo w nowych garnkach mieszka diabel zapewne lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: justynaaaa2 w 27 Kwi 2009, 10:10:21
ja myślałam, że żeliwnych to już nie używa nikt poza moją babcią ;) dostała kiedyś nowy komplet garnków i patelnie teflonowe, ale stoją nierozpakowane a ona nadal używa starych  :crazy: bo to typ osoby "po co niszczyć nowe, skoro stare są jeszcze ok" - mogę podejrzewać, że dostanę te garnki i patelnie kiedyś w prezencie ślubnym :D



ale ja mam takie nowoczesne żeliwne :)
ciężkie jak cholera ale super sie na nich smaży :0

no i maja odkrecaną rączke wiec nieraz używam ich jako brytfanki do mięs :)

golinda

Kasia, a co to za garnki? gdzie je kupiłaś? bo mnie denerwuja teflonowe patelnie i to, ze sie tak szybko zuzywaja

jo_miekka

Ja mam Berghoffa garnki i patelnie. Są super.
Niektóre serie nadają się do indukcyjnych.

zosia2007

Cytat: jo_miekka w 27 Kwi 2009, 11:22:20
Ja mam Berghoffa garnki i patelnie. Są super.
Niektóre serie nadają się do indukcyjnych.

ale to za drogie na teraz, za duzo kasy juz wydalismy wiec musimy kupic cos taniego :(

jo_miekka

Ten komplet, który mamy kosztował chyba jakieś 500. Do tego jeszcze patelnia grillowa dokupiona później.