Kwiaty na stołach

Zaczęty przez ka-milka, 10 Kwi 2009, 08:52:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ka-milka

Mam okrągłe stoliki na wesele, ale nie wiem jakie kwiaty do tego wybrać!!! Zależy mi na świeżych kwiatach, ale stoliki są małe i nie mogą to być jakieś wielkie kompozycje. macie jakieś pomysły na kwiaty.

aga.ant

#1
ka-milka ja mam jedną propozycję, którą mam nadzieję wykorzystać u siebie - margaretki w wysokim szklanym kielichu. Jeśli jest mało miejsca dekoracja musi pójść w gorę np. kwiatki w długim cienkim wazoniku.
Tu masz linka do strony z różnymi propozycjami kwiatowymi, może znajdziesz coś dla siebie :) http://www.projectwedding.com/photo/browse?tag=flowers%20centerpiece
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#2
Ja miałam takie wianki ze świecami
te na zdjeciu to już na drugi dzien/trzeci po weselu więc idealnie nie wygladają ;)



:knuje:

Norka

#3
ka-milka, zgadzam się z aga.ant, że najlepiej pójść w wąskie wazony lub wysokie kwiaty, np. gerbery, mieczyki. Kula kwiatowa to pomysł, gdy już zupełnie brakuje miejsca - można ją zwiesić z sufitu tuż nad głowami gości (najłatwiej/najtaniej zrobić ją z goździków albo zielonych wypełniaczy typu ruskus). Znalazłam kiedyś dość oryginalny pomysł - kompozycja z kwiatów i owoców, którą częściowo można skonsumować :P (zaraz poszukam). Możesz też postawić na malutkie kompozycje w kwadratowych szklankach - wcale nie muszą być nudne.

aga.ant

Kwiatowe kule można zrobić też z margaretek lub gerberów. Nie wiem czy mam rację ale uważam, że takie kule mogę być ciężkie, ponieważ gąbka nasączona jest wodą więc jeśli się na nie zdecydujesz to muszą one wisieć na porządnym uchwycie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


ka-milka

Dzięki bardzo za wszystkie propozycje. Bardzo podobają mi się takie kule tylko nie wiem czy na stole nie będzie za pusto...  Może do tego takie małe kwiatuszki w wazonach... A jak sprawdzają się świeczki??

aga.ant

#7
o właśnie świeczki to fajny pomysł :) Ja lubię jak na stole stoi trójramienny świecznik z wysokimi świecami, wtedy to tak "godnie" wygląda :) Fajnie wyglądają też małe świeczki (tealighty) w małych świecznikach (np. tak jak na fotce poniżej, fotka jest jednej ze strefowiczek). Ze świeczkami jest jeden mały problem, mianowicie trzeba uczulić obsługę, żeby zwracała na nie uwagę i wymieniała gdy zgasną.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

Świeczki są super :) Polecam ikea i sklepy po 5 zł - mnóstwo tam ciekawych szklanek (kolorowych, oszronionych, o wzorkach a la koronka) i prostych świeczników. Gdybyś powiedziała, jaki styl Cię interesuje, może łatwiej by było znaleźć jakieś przykłady. Ja np. zastanawiam się nad 2w1 na moim weselu - ażurowymi gwiazdkami 3D na tealighty/małe świeczki do powieszenia nad stołami (mogłabym je potem zużytkować w domu ;))

ka-milka

Ja myślę o takim klasycznym stylu. Delikatnym, ale eleganckim, coś może ażurowego byłoby fajnego, ale sama nie wiem, najwięcej problemu mam właśnie z wystrojem sali.

aga.ant

a masz może zdjęcia sali, albo link do strony? może łatwiej będzie coś doradzić jak zobaczymy salę. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

#11
Jeśli ma być ażurowo/delikatnie to obstawiam oszronione/koronkowe szklanki do tealightów (zdjęcie 1) albo zabawę z lustrem ;) Znalazłam jeszcze długie i smukłe świece, ale chyba zbyt szybko by się wypalały. Powiedz jeszcze, jaka kolorystyka Cię interesuje - pastele?

giga

#12
A może tak

Dodany tekst: 15 Kwi 2009, 22:55:02

i jeszcze tak

Dodany tekst: 15 Kwi 2009, 23:56:30

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: ka-milka w 10 Kwi 2009, 08:52:20
Mam okrągłe stoliki na wesele, ale nie wiem jakie kwiaty do tego wybrać!!! Zależy mi na świeżych kwiatach, ale stoliki są małe i nie mogą to być jakieś wielkie kompozycje. macie jakieś pomysły na kwiaty.
mozesz tez poczytac tutaj http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3494.0.html
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Kubeczek

#14
Świetnym pomysłem są małe bukieciki z białych róż :) W odcieniu pastelowego różu też powinny być odpowiednie. Sama miałam podobny dylemat, gdy urządzałam swoje wesele w promenadzie pod Warszawą. W końcu zdecydowałam się zrezygnować w ogóle zrezygnować z kwiatów.

Sansa

Bukieciki z róż zawsze będa najlpesze. Pomimo tego, że często sie je spotyka.

Polina

Też tak uważam, a poza tym jednak róże są takimi dość trwałymi kwiatami i można je zamówić z mały wyprzedzeniem. Mnie znacznie więcej problemu niż wybór kwiatów sprawiłoby na pewno usadzenie gości przy stołach, dlatego myślę sobie, że fajną opcją będzie skorzystanie tutaj z Wedding Planera dostępnego na stronie http://www.slubeo.pl/korzysci/wedding-planner-jakiego-jeszcz.html . Jest to całkowicie darmowe narzędzie, dzięki któremu możemy sobie bardzo dobrze rozplanować poszczególne etapy przygotowań weselnych, jak również wydatki.