Warszawa - gdzie na śniadanie?

Zaczęty przez mignon, 09 Kwi 2009, 08:19:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mignon

Witam :)
15 kwietnia wybieramy się na jeden dzień do Warszawy i potrzebujemy gdzieś zjeść śniadanie  :coffee:. Na dworcu wysiadamy o 9.15, a na 11 mamy być na Krakowskim Przedmieściu, czyli interesują nas mniej więcej te okolice. Czyli mamy około 1,5 godzinki na dobre śniadanko, ale jednak nasza znajomość stolicy jest co najwyżej średnia, więc nie chcielibyśmy oddalać się za bardzo od centrum.

Oczywiście wszelkie sugestie gdzie po południu można zjeść pyszne lody też mile widziane  ;)

golinda

#1
na śniadanie to tylko do Zakąsek przy Bristolu, pan Roman jest niezastąpiony
no ale warunek - to musi być "śniadanie" po całej zakrapianej nocy, jeszcze przed totalnym wytrzeźwieniem ;)

Dodany tekst: 09 Kwi 2009, 09:00:47

a poważniej trochę to o tej porze może być mały problem, bo większość takich miejsc otwierają ok. 10:00
być może coś się znajdzie na Krakowskim, ale pewności nie mam
bądź co bądź warto się tamtędy przejść tak rano, zwłaszcza jeśli dopisze wam pogoda

zuzia

może na Plac Trzech Krzyży - szpilka, szparka i szpulka? wiem, że szparka i szpulka są otwarte rano, szpilka chyba nie
http://www.pora.pl/venue/szparka

Ania14209

Pijalnia Czekolady Wedla na ul. Szpitalnej serwuje niezłe i pyszne śniadanka. Znajduje się ona na tyłach Domów Centrum. W Żlotych Tarasach jest filia Wedla, ale czy tam są również śniadania - tego nie wiem.
http://www.wedelpijalnie.pl/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

#4
 Jazz bistro na Pięknej serwuje  fajne śniadania i jest czynne od 8:00

http://www.jazzbistro.pl/jazzbistro.php?ref=%2Fiw_pl%2FMuzyka-na-zywo%2FJazz-Bistro-Piekna&lg=pl

Dojazd z dworca prosty, tramwajem jakieś 10 min



tiliam

#5
o matko,

po co ludziom lalki udające dzieci??
blee

Dodany tekst: czw 09 kwi 2009 07:40:17 GMT-1

o matko,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Wow :) Dzięki, nie liczyłam na tak szybki odzew, zwłaszcza że gdyby mnie ktoś zapytał o to samo tylko, że w Poznaniu to sama nie potrafiłabym odpowiedzieć  ;)

A jakieś lody??  :blush:

zosia2007

lody to tylko i wyłącznie Grycan ;D a zlotych tarasach jest fregata (czy cos takiego)- tez dobre lody

a sniadanie do 10 to McDonald's - zartuje oczywiscie ;)

mignon

Zosia, Grycana uwielbiam :):):):):):)

I do tego masz boski avatar  :bravo:

zosia2007

Cytat: mignon w 09 Kwi 2009, 09:57:33
Zosia, Grycana uwielbiam :):):):):):)

I do tego masz boski avatar  :bravo:

dzieki :beer:

zuzia

Lody to w Grycanie, jest Fragola w Złotych Tarasach,
i bardzo dobre lody (moim zdaniem najlepsze w warszawie) są na starówce w drodze z rynku w kierunku Nowego Miasta, przed barbakanem. tam zazwyczaj jest dość duża kolejka, ale warto!

zosia2007

Cytat: zuzia w 09 Kwi 2009, 10:19:04
Lody to w Grycanie, jest Fragola w Złotych Tarasach,
i bardzo dobre lody (moim zdaniem najlepsze w warszawie) są na starówce w drodze z rynku w kierunku Nowego Miasta, przed barbakanem. tam zazwyczaj jest dość duża kolejka, ale warto!

o właśniefragola a nie fargiata

zuzia :beer:

golinda

tiliam, wątki Ci się pomyliły? lol

tiliam

golinda,

wątki mi się rzeczywiście pomyliły :) :blush: :padam: :blush:

sorki dziewczyny za zaśmeicanie śniadaniowego wątku  :blush:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Ania14209, w do Wedla dotarłam. Bardzo, bardzo elegancko i wszystko smaczne :) Mieliśmy mało czasu i okazało się, że nie możemy sobie za długo śniadaniować, więc była tylko kawka i naleśnik, ale i tak pyszniutko i kiedyś tam na pewno wrócimy.

Lody we Fragoli też pyszne i olbrzymie.

Wszystkim za zaangażowanie piwko :beer:

:thankyou: :thankyou: :thankyou:.

golinda

No nie byłaś w Zakąskach?!? Musisz tu koniecznie wrócić! ;)
Wizyta nie zostaje Ci zaliczona!

mignon

#16
Golinda, zawsze i bardzo chętnie, bo stolica ma dla nas bardzo pozytywne konotacje (albo awans małża, albo szkolenie na koszt firmy :dance: :dance: :dance:).
Zakąski wpiszemy na listę oczekujących, tylko najpierw lepszą furę musimy sobie sprawić coby bez kompleksów podjechać na parking przy Bristolu :rotfl:

Zresztą już sobie obiecaliśmy kiedyś rozrywkowo-kulturalny weekend w Wawie :)

golinda

Cytat: mignon w 16 Kwi 2009, 12:11:21

Zakąski wpiszemy na listę oczekujących, tylko najpierw lepszą furę musimy sobie sprawić coby bez kompleksów podjechać na parking przy Bristolu :rotfl:



do Zakąsek to się nie podjeżdża, tylko resztkami sił się przywleka ;)

mignon

No właśnie!! Jak wsiedliśmy do pociągu to pożałowałam, że nie zostaliśmy na noc zabalować (i zjeść śniadanie w Zakąskach ;) ) i dopiero następnego dnia powrócić do domu.

Rzeczywiście wyjazd niezaliczony  ;)

golinda


salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Ania14209

Cytat: mignon w 16 Kwi 2009, 08:09:31
Ania14209, w do Wedla dotarłam. Bardzo, bardzo elegancko i wszystko smaczne :) Mieliśmy mało czasu i okazało się, że nie możemy sobie za długo śniadaniować, więc była tylko kawka i naleśnik, ale i tak pyszniutko i kiedyś tam na pewno wrócimy.

Mignon,
Cieszę się że się podobało. Ja na razie Wedla muszę omijać szerooooookim łukiem. Po ślubie i świętach znowu dopadło mnie "koło ratunkowe", które od kilku dni usilnie próbuję zrzucić. Ale od czasu do czasu, kiedy oponki brak to Wedel jest na mojej liście śniadaniowo - deserowej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Ania,
Zdziwiłam się nawet, że Wedel ma takie praliny i desery. Bo u nas to tylko belgijskie.

Muszę chyba częściej bywać w Warszawie, by sprostać wszystkim kulinarnym propozycjom i zachętom  ;)

Ania14209

Mignon,
Desery to mają przepyszne. Ostatnim razem jak byłam tam jeszcze z narzeczonym to spędziliśmy ze dwie godziny na jedzeniu naszych ulubionych deserów  great i na odpoczynku po jedzeniu. I te czekolady do picia - ale co za dużo to nie zdrowo. My już wiemy z doświadczenia, że jak deser to tylko deser, a jak czekolada to dodatkiem może być jedynie jakaś drożdżóweczka. A praliny też mają wyśmienite - tylko w porównaniu z innymi łakociami są stosunkowo drogie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: salsa w 17 Kwi 2009, 00:18:04
Henryka, pojdziemy tam ??

obiecuję, że nadejdzie taki piękny poranek, że tam zawitamy ;)