co na okna dachowe???

Zaczęty przez mati, 30 Mar 2009, 08:48:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mati

dziewczyny, mam w mieszkaniu aż 5 okien dachowych...
niby fajnie, ale... same rolety mnie nie satysfakcjonują, łyso jakoś, szczególnie, że przez większość dnia są one zwinięte :(
może znacie jakiś sposób na zgrabną firankę bądź inną zasłonkę do takich okien???
nie mogę sobie z tematem sama poradzić :(

magdalinska

u moich rodziców sa wlasnie same rolety...  na poczatku rzeczywiscie jakos tak łyso bylo, ale teraz nie wyobrazam sobie zeby mialo byc inaczej. Jak firanki to moze jakies na zaczepach na dole i górze? cos takiego na szybko znalazlam, bo szef nademna stoi ;)
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,56093465,56093465,0,2.html?v=2

golinda

ja na okna dachowe nic nie daję, nie podobają mi się tego typu ozdoby i uważam je za zbędne
ale wg gustu ;)

elve

#3
całe życie mieszkam w mieszkaniach z oknami dachowymi i nigdy niczym poza roletami nie zasłaniałam

ale skoro potrzebujesz, to:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

moi rodzice mają takie okna sztuk 2, jedno w łazience a jedno nad kącikiem komputerowym, ale oba są łyse ;) do tego nad komputerem i tak by nikt nie sięgnął, więc mija się z celem założenie czegokolwiek w łazience też bez sensu - nikt tam przecież nie zajrzy ;)
a gdybym miała mieć takie okna w pokoju gdzie się śpi to dałabym rolety albo plisy zaciemniające a do pomieszczenia gdzie się nie śpi, ale gdzie np. świeci słońce a czasem się przebywa dałabym też jakąś plisę ale jasną, tak żeby tylko od słońca zasłonić ;)
a gdzie ty masz te okna ???

mati

#5
no właśnie mam te rolety dosyć grube, tak że jak się je zaciągnie, to ciemność prawie całkowita w pokoju, a czasem chciałabym osiągnąć taki bardziej pośredni stan zacienienia...
3 dachowe okna mam w pokoju sypialnio-mieszkaniowym, a 2 w drugim pokoju o podobnej funkcji.
gdyby to łazienka była, to nawet bym nie kombinowała ;)
a tak jak siedzę w pokoju, to nie mogę się przyzwyczaić, że one takie całkiem gołe są.
wygląda to tak, jakby czegoś brakowało, coś niedokończone zostało...
usilnie kombinuję żeby to jakoś 'uprzytulnić' i 'udomowić', ale nic mi rozsądnego do głowy nie przychodzi.
elvelve, te drugie zasłonki są niezłe :)
na 'zwisy' nie mam miejsca, regalik na książki mam pod oknem :D
a te plisy to jakieś 'kanciate', może na żywo zrobiłyby lepsze wrażenie?

magdalinska

elve - fajne te rolety rzymskie (?) na ostatnim zdjeciu :)

elve

mati, te plisy to podciągnięte rolety rzymskie ;)

to co się tobie podoba ma jeden mankament, nie można odsłonić;
chyba że poprowadzisz kanisz wzdłuż okien z zapasem, wtedy będzie można rozsunąć na boki jak na nr1
karnisz taki rurkowy, łatwo zdejmowalny żeby materiał napiąć

betaka 25

Własnie mamy ten sam problem urządzamy kuchnie na podaszu i są dwa okna dachowe :knuje:rolety w kuchni odpadają przynajmniej tak mi się wydaje :hmm:

elve

betaka 25 dlaczego odpadają? mnie się wydają optymalnym rozwiązaniem i sama mam takowe w kuchni
nie wyobrażam sobie zasłonek w kuchnii, szczególnie jeśli okno jest nad blatem roboczym, czajnikem czy co gorsza na kuchenką

calla

#10
Ja w poprzednim mieszkaniu mialam 2 okna dachowe. Na dzien nie bylo w nich nic, a na noc zakladalismy uszyte przez siebie ciemne zaslonki. Podobne to tych, co wstawila elvelve na 2 zdjeciu. Haczyki byly przyklejone do okna i do tego takie zwykle patyczki wyciagane. Nie wiem jak sie to nazywa poprawnie. W kuchni ludzie maja czesto takie cos.
Jak lubisz firanki, to wystarczy uszyc takie pasujace na okno.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

konwalia

Cytat: calla w 05 Kwi 2009, 22:37:13
Ja w poprzednim mieszkaniu mialam 2 okna dachowe. Na dzien nie bylo w nich nic, a na noc zakladalismy uszyte przez siebie ciemne zaslonki. Podobne to tych, co wstawila elvelve na 2 zdjeciu. Haczyki byly przyklejone do okna i do tego takie zwykle patyczki wyciagane. Nie wiem jak sie to nazywa poprawnie. W kuchni ludzie maja czesto takie cos.
Jak lubisz firanki, to wystarczy uszyc takie pasujace na okno.

to jest zazdroska - minusem jest najczęścviej mocowanie, które wykonuje się w ramie okiennej, pozbyliśmy się razem z oknami, bo nawet jak ściągniesz, to te uchwyty do rurek pozostają

calla

konwalia masz racje. To mocowanie jest kretynskie. Te cuda przyklejane mi zawsze odpadaly, wiec wkrecilismy male haczyki. Ale one znowu pozostawiaja dziure po sobie.

Mozna tez takie male karnisze przymocowac do sciany, na dole i gorze okna.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

marax

sa okna dachowe zktore maja taka jakby siatke montowana zewnetrznie ta siatka odbija slonce jenoczesnie nei zaciemniajac calkiem okien ,ale ty juz masz okna wiec sie nei przyda moja uwaga.Ja mam 5 okien dachowych i nic w nich nie mam-wogole nie widze takiej potrzeby zeby cos tam wisialo.Nie mm tam nawet rolet -jakos slonce nie wpada przez nie mocno do pomieszczenia

vobi

wyciagam staaary watek, musze cos kupic na okna dachowe, chodzi mi o ochrone przed sloncem/nagrzewaniem, ale bez calkowitego zaciemnienia - zastanawiam sie czy lepsze markizy (to ta siatka o ktorej maraxela 3 lata temu pisala :mocking:) czy rolety wewnetrzne. Macie jakies doswiadczenie z markizami oraz/lub roletami wewnetrznymi na oknach dachowych?

magdalinska

u moich rodziców są rolety wewnetrzne, nie narzekałam :)

aniak1211

Wlasnie,okna dachwe:D
U nas dopiero parter stoi a tesc "kaze" wybierac okna dachowe;)
Co to za siatka co pisze maraxela???
Sprawdza sie to???
U nas beda w dwoch sypialniach i lazience,myslalam o zwyklych roletach,ale te siatki mnie interesuja:)

vobi

#17
te siatki to tzw. markizy
http://oknadachowe.com/grupa/fakro/markizy-fakro
(tu sa akurat do Fakro, ale do Veluxow tez sa)

czy sie sprawdza - jeszcze nie wiem, szwagier ma takowe i nas namawia, twierdzi ze to lepsze niz rolety wewnetrzne, ide jutro u nego oblukac :)

Dodany tekst: 10 Kwi 2012, 21:15:01

Cytat: maraxela w 06 Kwi 2009, 23:31:29sa okna dachowe zktore maja taka jakby siatke montowana zewnetrznie ta siatka odbija slonce jenoczesnie nei zaciemniajac calkiem okien ,ale ty juz masz okna wiec sie nei przyda moja uwaga.J

aha, i to mozna zalozyc na okna w kazdym momencie (nawet nie trzeba ich wyciagac), wiec spokojnie mozna rozwazyc  dla juz zainstalowanych okien

vobi

W/w markizy/siatki nabywszy, uzytkujemy od dwoch tygodni, moim zdaniem lepsze rozwiazanie niz rolety.
Nawet te z 5% przeswitem (Velux ma w standardzie przeswit 15% i 5% oraz 10% na zamowienie, Fakro chyba standardowo 10% i 1%) nie zaciemniaja calkowicie, a jednoczesnie mocno ograniczaja doplyw ciepla. Kiedy nie sa potrzebne (nie grzeje slonce), mozna je zwinac. I tu jest jedyny problem - w Veluxie nie dolaczaja kijkow do zwijania markizy, maja jakies w ofercie ale nie calkiem do tego celu, no i chyba z 80 zl kosztuja (za kijek z haczykiem na koncu!) + wysylka. Fakro kiedys dolaczal do kazdej markizy kijek, nie wiem jak jest teraz.

Tak to wyglada z zewnatrz Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Gdyby ktos planowal zakup markiz, rolet itp. do okien dachowych, to polecam sklep http://www.oknadachowe.com/, np. ceny akcesoriow do Veluxow sa nizsze niz w sklepie Veluxa! Fakro ponoc tez, ale do informacja z drugiej reki, sama nie sprawdzalam.

elve

ja mam 1% Fakro, użytkuje od roku i też polecam
i były z kijkiem ;)

marax

a ile one kosztują ? nie brudza sie okrutnie ? jak to umyć

elve

tu masz cennik fakro, w zależności od wymiarów okna http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/31.pdf
są czarne ;) to jest tworzywo sztuczne więc w razie potrzeby pewnie wodą z detergentem
jedyna uciążliwość, ze przed deszczem czy silniejszym wiatrem warto zwinąć

vobi

Jeszcze nie mylam, ale w pisza ze mokra sciereczka wystarczy przetrzec ;D

Veluxy sa szare/grafitowe, a te 10% ... brazowe :padam:

marax

Cytat: elvelve w 17 Maj 2012, 20:53:05
tu masz cennik fakro, w zależności od wymiarów okna http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/31.pdf
są czarne ;) to jest tworzywo sztuczne więc w razie potrzeby pewnie wodą z detergentem
jedyna uciążliwość, ze przed deszczem czy silniejszym wiatrem warto zwinąć
ktora to cena bo nie wiem w jaka tabele patrzyc

elve

dół strony, markizy model AMZ (I-10% przepuszczalności, II-1%)
Ja mam dość popularne okna dachowe 78x118, wzięłam markizy 1% wg cennika 305zł, a kupiłam w sklepie internetowym za niespełna 250zł