Holandia

Zaczęty przez nionczka, 28 Mar 2009, 18:24:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Mam pytanie do tych co mieszkaja, mieszkaly w Holandii i okolicach. Co mozecie polecic godnego zwiedzenia na trasie Bruksela-Rotterdam-Haga-Amsterdam?  Chodzi o wycieczki jednodniowe. Bedziemy podrózowac samochodem z 4 miesiecznym dzieckiem za jakies 3 tygodnie.
Jakies ciekawe miasteczka, piekne krajobrazy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

A Belgia Was nie interesuje? :) Może Anupka się wypowie o Holandii, bo ja to tylko w Maastricht (bardzo ładne) i w Hadze (baaaaaardzo mi się podobało) byłam.

nionczka

Cytat: szelma w 28 Mar 2009, 18:32:07
A Belgia Was nie interesuje? :) Może Anupka się wypowie o Holandii, bo ja to tylko w Maastricht (bardzo ładne) i w Hadze (baaaaaardzo mi się podobało) byłam.

Bedziemy w Belgii 10 dni. Ja Belgie znam dosc dobrze i to od 1994 roku. Maz mniej. I zeby nie siedziec tak na tylku chcielismy sie wybrac do Holandii, ktora znamy zdecydowanie gorzej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Rozumiem :). Ja niestety znam (tak mi się przynajmniej wydaje :D) fajne miejsca we Flandrii, ale w Holandii gorzej. Na pewno mają ładniejsze wybrzeże - taka jest przynajmniej powszechnie panująca opinia, choć Scheveningen w Hadze mnie rozczarowało.
Nic to - może Anupka Wam coś doradzi :).

nionczka

Ale i tak Ci piwko postawie Szelma!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

byłam kiedyś w Holandii na wycieczce szkolnej - zapamietałam najbardziej chyba, oprócz samego Amsterdamu, ogród Keukenhof (czy jakoś tak) - czynny chyba do maja, piękne tulipany!

szelma

Tutaj jest strona: http://www.keukenhof.com/ - szkoda, że się nie załapię, żeby pojechać w czerwcu :(.

nionczka

Super jest ten ogród., ale drogi jak cholera. 13.50 od osoby plus 6 za samochód!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Obawiam się, że to raczej standardowa cena za takie rzeczy. My w Hadze zapłaciliśmy 21 euro za dwa bilety do Mauritshuis, które jakimś super muzeum nie jest - mają Dziewczynę z Perłą, ale w sumie to tyle. A cenią się, jakby byli NY Metropolitan Museum :hmm:.

Anupka

Hmm...

Nie wiem dokładnie, na ile się wybieracie, gdzie zamierzacie się zatrzymać i co dokładnie oznacza zwiedzanie z 3-miesięczym dzieckiem. Zakładam, że odpadają atrakcje, typu mecze, koncerty... być może i muzea? Przeczytałam też, że przytłoczyła Cię trochę cena wstępu do Keukenhof, więc postaram się podać w większości takie miejsca, którymi można oczy nacieszyć bezpłatnie.

- Na trasie, którą będziecie jechać, jeszcze w Belgii, macie Antwerpię. Byłam tam wprawdzie tylko na koncercie i nie zwiedzałam, ale wiem, że to piękne miasto, co pewnie dokładniej potwierdzi Ci szelma.

- Jeśli do Rotterdamu będziecie jechali przez Bredę, to macie na trasie miejscowość Zundert - miejsce urodzin Van Gogha. Tyle, że to miasteczko jest dużo ciekawsze w okolicach września - wtedy odbywa się tam największe w Holandii, a chyba nawet i na świecie Bloemencorso, czyli parada pojazdów ozdobionych kwaitami, wyłącznie daliami. Poza tym mają muzeum Van Gogha, ale chyba większe zbiory posiada to w Amsterdamie ;)

- Pomiędzy Dordrechtem, a Rotterdamem znajduje się Kinderdijk - miejscowość, której atrakcją jest skupisko przynajmniej 17 wiatraków, ustawionych nieomal obok siebie. Świetne miejsce na dłuższy spacer, idzie się wyasfaltowaną alejką, która biegnie pomiędzy dwoma kanałami. Pięknie tam wyglądają zachody słońca, koniecznie zabierzcie tam aparat!

- Rotterdam. Z małą na pewno będziecie mogli wjechać na Euromaszt - najwyższy budynek w Holandii. Podobno wjazd na wieżę symuluje start rakiety, ale nie byłam, więc nie potwierdzam. W Rotterdamie jest też ZOO, ciekawy może być port, ruchomy most... no i samo miasto, jako zburzone w czasie wojny w całości i odbudowane, określa się je, jako najbardziej nowoczesne w NL. Ja byłam krótko i może dlatego nie powaliło mnie na kolana, choć jeszcze go nie przekreślam.

- W drodze do Den Haag koniecznie Delft! Piękne miasteczko, z katedrą w której odbywały się śluby i pogrzeby rodziny królewskiej. No i mają muzeum porcelany, które nie jest duże, więc mała powinna wytrzymać, a wy możecie sobie popatrzeć, jak robi się te niebiesko-białe cuda.

- Też w drodze do Den Haag, tylko troche w innym kierunku znajduje się Gouda - miasto serów, nie można pominąć! Oprócz pysznych serów w niemal każdy miejscu, to śliczne miasteczko (pomijając okolice dworca, te są paskudne)

- Den Haag - no tu jest masa rzeczy do zobaczenia, trudno mi tak na szybko wybrać... Więc może Madurodam - czyli Holandia w pigułce. W ciągu hmm.. godziny? Zobaczysz wszystkie najważniejsze miejsca w Holandii i poczujesz się jak wielkolud. Makieta ma dworce, jeżdżą tam pociągi, zrobili nawet miniaturę lotniska Schiphol, a w czerwonej dzielnicy w Amsterdamie są nawet prostytutki ;) Poza tym okolice Parlamentu, Pałac Wolności, mimo wszystko plaża Scheveningen...

- Za Den Haag, na trasie do Amsterdamu polecam miasto Leiden. Piękne, niesamowity klimat miasta studenckiego, fort, ogród botaniczny.

- Oprócz obejrzenia samego miasta z jego strategicznymi miejscami jak Plac Dam z pałacem królewskim i katedrą, w której brał ślub Willem Alexander, przyszły król Holandii, muzeum Madame Tussaud, czy topniejącą w oczach czerwoną dzielnicą, masz jeszcze do zobaczenia Dom Anny Frank, muzea m.in. Van Gogha i Rijksmuzeum, Nieuwmarkt, ogród botaniczny, najwęższy dom świata, most Magere Brug, możesz wykupić wycieczkę rondvaartboot - statkiem wycieczkowym i podziwiać Amsterdam od strony kanałów i mase, mase innych rzeczy.

- Na północny wschód od Amsterdamu znajduje się Volendam - rybackie miasteczko, w którym zatrzymał się czas, a mieszkańcy ponoć nadal chodzą w strojach sprzed wieków.

- W podobnym klimacie, na północ od Amsterdamu miejscowość Zaanse Schans z biało-zielonymi domami... m.in. robią tam tradycyjne drewniaki, hehe...

- Jeśli nie uda Wam się zobaczyć Goudy, a będziecie jeszcze chcieli ruszyć trochę na północ, za Amsterdamem znajdziecie kolejne miasto sera - Alkmaar. Polecam!


Generalnie w każdym holenderskim mieście znajdziecie biuro informacji turystycznej, oznaczone VVV. Polecam, bo mają foldery dostępne w różnych językach. W tych folderach przeważnie opisane są największe atrakcje danego miasta i ułożone w trasy turystyczne, czyli bierzesz folder w rękę i idziesz wyznaczoną trasą (i według mapki), będąc sobie przewodnikiem... To fajna sprawa, ja np. tylko dzięki temu folderowi dowiedziałam się o różnych fajnych miejscach, albo o znaczeniu różnych figurek na kamienicach :)


Ok, no to tyle na razie.. chociaż jest jeszcze cała masa rzeczy...choćby park rozrywki Efteling (coś jak Disneyland), miasto Den Bosch, czy moje ulubione miasteczko Valkenburg... no ale to raczej na południu i chyba Wam nie po drodze...

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę :)


I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Anupka!!! Dokladnie o cos takiego mi chodzilo. Dzieki. Nie piwko, ale caly browar Ci sie nalezy. Ten spacer wsród wiatraków mnie powalil... juz chce tam byc. Zaraz powyszukuje sobie tych meijsc w necie.
My jedziemy do mojej siostry, ktora mieszka w Brukseli i u niej sie zatrzymamy. Poza tym bedzie tez moja mama. A poniewaz moja siostra przez kilka dni bedzie musiala isc do pracy postanowilismy zabrac jej samochód i ruszyc na polnoc. I chcemy poznac troche Holandie, której nie znamy, czyli wlasnie takie perelki jak te wiatraki, polozone poza Amsterdamem i zazwyczaj trudniej dostepne, jesli nie podrózujesz samochodem.
Przez zwiedzanie z3 m-c dzieckiem rozumiem, ze dziecko spi przez wiekszosc czasu w wózku, ale w kazdej chwili ma prawo obudzic sie i zaczac ryczec :-) Wiec lepsze sa miejsca, z ktorych mozna szybko wyjsc i zajac sie dzieckiem nikomu przy tym je przeszkadzajac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

poleciłabym Fun4Two, ale wy będziecie w trójkę lol

nionczka

Cytat: golinda w 30 Mar 2009, 09:59:19
poleciłabym Fun4Two, ale wy będziecie w trójkę lol

Nawet w czworke bo zabieramy moja mame!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: nionczka w 30 Mar 2009, 10:15:43
Nawet w czworke bo zabieramy moja mame!

no to już zmienia postać rzeczy, bo jest 2x2 :D

Anupka

niewiemjaka, piszę tutaj, bo może jeszcze się komuś przyda.

Pytanie było o tanie noclegi w Amsterdamie, i tak:

- podobno najtaniej jest na campingu znajdującym się w środku miasta, tutaj: http://www.vliegenbos.com/

- po campingu najniższe ceny mają hostele, z polecanych podobno fajnie jest tutaj: http://www.bobsyouthhostel.nl/ i tutaj: http://www.bicyclehotel.com/

Całkiem w porzo przegląd hosteli a AMS tutaj: http://www.hostelsclub.com/city-pl-224-Amsterdam-2.html

I można jeszcze zajrzeć tutaj: http://www.e-holandia.info/index.php?option=com_content&view=article&id=286:tanie-noclegi-w-amsterdamie&catid=22:og&Itemid=65, ale info są z 2009 roku, więc trzeba sobie dalej poszukać konkretów w necie.

To na razie tyle, jak coś się dowiem jeszcze od koleżanki, to dopiszę.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

wow Anupka, przypadkiem kliknelam tu i prosze! dziekuje! jestes wspaniala piwo po stokroc piwo!