Muffinki czekoladowo-wiśniowe Nigellowe

Zaczęty przez sonja, 27 Mar 2009, 15:27:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

wrobelek0403
ja używam papilotek do blaszanej formy.
aczkolwiek w stanach nabyłam jakiś ichniejszy wynalazek - niby muffinki nie przywierają i jest toto oczywiście jadalne. zobaczymy - jeszcze nie dotarł.

wrobelek0403

zrobiłam - sa zajebiste :D poszły jak woda, : D

natomiast zrobiłam jeszcze takie: http://mojewypieki.blox.pl/2008/01/Muffiny-orzechowe-z-dzemem-sliwkowym.html i niestety nie były takie smaczne - troche za suche i za malo słodkie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

w mojej czekoladożernej (ja jestem wyjątkiem :) ) rodzinie są to ulubione muffinki.
życza ich sobie na każdą okazję :)
dzisiaj je robię jako przekupstwo dla kumpla informatyka bo ma mi kompa postawić a wcześniej zdjęcia odzyskać :)

justynaaaa2

podniosę sobie sama wątek, bo jutro będę je robić i nie chce mi się szukać :D

ziuta

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lis 2009, 17:14:24no i bezapelacyjnie super wychodzą bananowe miki
wrobelek0403 gdzie znajdę przepis na bananowe muffiny miki? Bo szukam, szukam i nie widzę ;D

wrobelek0403

Cytat: ziuta w 07 Paź 2011, 13:55:47
wrobelek0403 gdzie znajdę przepis na bananowe muffiny miki? Bo szukam, szukam i nie widzę ;D

widze, ze na plotach dostałas tyle propozycji, ze nie wiesz co wybrac :D :D


http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3278.0.html

matko, autorka była riannka :headbang:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: wrobelek0403 w 07 Paź 2011, 14:44:25
widze, ze na plotach dostałas tyle propozycji, ze nie wiesz co wybrac :D :D


http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3278.0.html

matko, autorka była riannka :headbang:

ok, to mam, właśnie autor wątku mi nie pasował :D dzięki za wyjaśnienie :) :beer:
Ten idzie na pierwszy ogień, potem chyba czekoladowo-wiśniowe.

jusia

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lis 2009, 16:14:24
magdalinska zacznij od najprosztszych - zwykłe ciasto w owocami

ja juz wypróbowałam kilkanascie przepisow i najlepiej mi wychodzą wg takich proporcji:

2 szkl mąki
1 szklanka cukru
2 łyzeczki proszku
1/2 łyzeczki sody

1 jajko
szkl kefiru
1/3 szkl roztopionego masła
zapach

1,5 - 2 szkl dowolnych pokrojonych owoców (ostatnio robiłam ze sliwkami)
suche i mokre wymieszac osobno, wlac mokre do suchego, pomieszac do połaczenia dodac owoce


POWODZENIA :D

no i bezapelacyjnie super wychodzą bananowe miki  :thumbup:
wielkie dzieki za ten przepis  :beer: :beer: umiem, juz na pamiec, na Frana urodziny byly z czekolada i bananami oraz z zurawina i bialym serkiem, podstawa Twoj przepis, wyszly bomba

no i oczywiscie czekoladowo- wisniowe tez smakowite, tylko troche mi sie przypiekly , sonka  :beer:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

zrobiłam je

szał był :)

zwłaszcza ze wisnie mocno alkoholowe  ;)

rudasekawf

Mam zamiar zrobić znowu muffiny z nutellą, kupiłam blachę na mini muffiny, bo normalne je się średnio wygodnie, na imprezie wygodniej będzie mniejsze. Moje pytanie, jak długo pieczecie takie minimuffinki?

jo_miekka

rudasekawf bardzo krótko, nie wiem, zawsze sprawdzam

rudasekawf

Bardzo krotko czyli ok 5 min czy 12. Skoro normalne pieka sie 20 min to te powinny.z.10 na chlopski rozum.

aniak1211


rudasekawf

#64
Cytat: aniak1211 w 09 Lut 2012, 22:32:58Sprawdz po 5 min.
pozniej po 10
taki też jest plan :) napisze czy się udały.

Dodany tekst: pią, 10 lut 2012, 11:17:10

Zrobione, Piekły się 13 minut, muszę powiedzieć, że są przepyszne - zrobiłam te z nutellą. I zdecydowanie lepsze są takie minimuffiny od tych dużych. :) Nie daję już polewy, bo są wystarczająco słodkie. Drugie ciastka to te z twarogu.

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 10 Lut 2012, 06:37:07Drugie ciastka to te z twarogu.
Jak pysznie wygladaja,ale bym zjadla:)
Jest przepis na nie?

A muffinki wielkosciowo wygladaja jak moje;)
Myslalam ze masz takie calkiem mini foremki:)
Ja w takich mini pieke dla malej;)

rudasekawf

#66
Cytat: aniak1211 w 10 Lut 2012, 13:18:25A muffinki wielkosciowo wygladaja jak moje;)
Myslalam ze masz takie calkiem mini foremki:)
Może zdjęcie nie oddaje, ale one są małe, wysokość ok 3-4 cm.

Dodany tekst: 10 Lut 2012, 13:20:20

Cytat: aniak1211 w 10 Lut 2012, 13:18:25Jest przepis na nie?
jest gdzieś przepis, ale wstawię na kuchenną, jako osobny wątek, bo są proste i pyszne.

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 10 Lut 2012, 13:19:41Może zdjęcie nie oddaje, ale one są małe, wysokość ok 3-4 cm.
No to moje foremki sa takiej wielkosci:)
Mam jeszcze takie naprawdę mini:)

A przepis wstaw na kuchennej bo nie wiadomo gdzie sie zapodzial:)


wrobelek0403

podbijam, bo bede robic na poniedziałek do pracy :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login