Muffinki czekoladowo-wiśniowe Nigellowe

Zaczęty przez sonja, 27 Mar 2009, 15:27:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 03 Lis 2009, 19:33:11
zosia a dawałaś dżem czy wiśnie np. mrożone czy z zalewy?
bo tak sobie myślę, że jak dam wiśnie np. z zalewy to wtedy będzie ich dużo a jak dam dżem to raczej będzie smak wiśniowy niż owoc  :hmm:

dalam dzem i byly troche za slodkie bo dzem roboty mojej mamy z cukrem


zosia2007

Cytat: dragonfly w 03 Lis 2009, 19:42:32
dobra, to mozna to kakalo czy nie ;)

ja bym dala jakbym nie miala czekolady

dragonfly

#28
juz dalam, wlozone do piekarnika za jakies 30 min powiem Wam czy mozna czy nie ;)

Dodany tekst: wto 03 lis 2009 20:59:59 GMT-1

jestem prosie - zezarlam 4 cieple jeszcze.... sa przepyszne!!!! dalam 130g cukru i w ogole slodkie nie wyszly, nawet taki fajny posmak goryczki daly! Kakalo sie nadaje ;D
stawiam piwko pani od przepisa :) znaczy nie Nigelce tylko soniaczowi ;)

justynaaaa2

zrobiłam :) pyszne są :)
dałam połowę dżemu jak w przepisie i do tego pół słoika wiśni z zalewy/kompotu i dzięki temu mam też owoce a nie tylko smak wiśniowy :)

aja

ja mam przepis na zwykłe czekoladowe (nie chciałabym zakładaćkolejnego wątku wiec podpinam)
Czekoladowa rozpusta

Składniki:
50 g kakao w proszku -
220 g cukru trzcinowego -
85 g startej gorzkiej czekolady -
2 żółtka z jajka
30 g migdałów w proszku
50 g mąki
4 białka z jajek
12 silikonowych foremek do muffinków

Sposób przygotowania:
Wymieszać cukier z kakao(przesiać). Dodać 125 ml wrzącej wody, dodać czekoladę i mieszać do uzyskania jednolitej masy. Na końcu dodać żółtka, migdały i mąkę. Ubić piane z białek i dodawać stopniowo do czekoladowej masy. Umieścić ciasto w foremkach. Piec 20 min w piecu nagrzanym do 160st.



magdalinska

ile to dziadostwo sie piecze? mineło 25min, a one w srodku maja płynne ciasto  :zly: włozyłam jeszcze na 10min, zobacze co z tego bedzie. Moj M. własnie powiedział, ze pieczenie to nie jest chba moje powolanie i zaczynam mu wierzyc ;)

zosia2007

ja pieklam 25-30 min, piekarnik wlaczony na gore i dol bez termoobiegu

magdalinska

kurde, to własnie mam tak właczone i dupa, po w sumie 35min dołozyłam jeszcze 10, ide zobaczyc, czy aby sie teraz nie spalily ;)
aha, pieke je w silikonowej formie, nie wiem czy to ma znaczenie

zosia2007


wrobelek0403

ja pieke w silikonie - z termoobiegiem 25 min w temp 175 stopni
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

M. sie ze mnie smieje, mowi zebym sie pochwaliła, moze przyjedziecie sprobowac :( swinia.
za długo je przytrzymałam, troszke sie przypiekly za bardzo. a moze w nich wyjsc zakalec? bo kurde jakies takie dziwne......
w tygodniu zrobie jeszcze raz, MUSZĄ mi wyjsc, taki mam cel ;)

magoo

magdalinska wszystkie muffiny pieke w ok 180 stopni z termoobiegiem, ok 20 - 25 min, zawsze wychodza

magdalinska

drugi rzut lepszy - nie przypalone, chyba ok, aczkolwiek smak nie powalil mnie na kolana, teraz pytanie czy cos zespułam, czy po prostu takie sa ;)
w tygodniu przyjdzie pora na jakies inne muffinki i zobaczymy

wrobelek0403

#39
magdalinska zacznij od najprosztszych - zwykłe ciasto w owocami

ja juz wypróbowałam kilkanascie przepisow i najlepiej mi wychodzą wg takich proporcji:

2 szkl mąki
1 szklanka cukru
2 łyzeczki proszku
1/2 łyzeczki sody

1 jajko
szkl kefiru
1/3 szkl roztopionego masła
zapach

1,5 - 2 szkl dowolnych pokrojonych owoców (ostatnio robiłam ze sliwkami)
suche i mokre wymieszac osobno, wlac mokre do suchego, pomieszac do połaczenia dodac owoce


POWODZENIA :D

no i bezapelacyjnie super wychodzą bananowe miki  :thumbup:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

wrobelek0403 robisz wlasciwie takie same jak ja  :beer:

a co do bananowych to zrobilam ostatnio i byly pycha pycha :)

magdalinska

to babanowe sprobuje w tygodniu :)
a ten przepis to na muffinki?

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska


aja

#44
ostatnio zrobiłam mufiny malinowe ale te Nigelowe smakują mi bardziej mimo iz nie przepadam za wiśniami - ja myślałam,że też przestane piec itp. bo moi domownicy stwierdzili że mają zgage po moich muffinach i ogólnie że są niby dobre ale bez rewelacji.... ale wpadła moja sis z rodzinką i zjedli wszystkie i powiedzieli w dodatku że bardzo dobre :D

wrobelek0403

pytanie mam wazne - ogolne czy piekąc w zwyklej blaszanej formie wysypujecie ja bułką, czy tylko smarujecie masłem?

ja mam silikonowa, ale małą i chce kupic taką na 12 muffin i sie zastanawiam czy lepiej drugą silikonową czy blaszana  :hmm:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

wrobelek0403 z silikonowej sie latwiej wyjmuje muffiny, zreszta same wyskakuja ;D

wrobelek0403

zosia2007 no ze wyskakują to wiem ;) ciekawam jak z blaszaną to wyglada :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

wrobelek0403 ja zwykłą zawsze wykładam papilotkami, bo moim zdaniem ani wysypywanie bułką, ani smarowanie masłem nie przynosi oczekiwanego efektu ;D

wrobelek0403

sonja to w koncu musze kupic papilotki  :crazy: tylko, ze mam problemy z rozmiarem - na ta foremke co mam nie moge znalezc pailotek - wszystkie za niskiem  :zly: :zly:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login