Kuchnia do oceny :)

Zaczęty przez zuzia, 24 Mar 2009, 10:08:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

mam 2 wersje kuchni. Obie nam się podobają, aczkolwiek ta w wyższej zabudowie jest moim zdaniem bardziej praktyczna. Nie będę miała żadnych dodatkowych pomieszczeń, żeby trzymać rzeczy kuchenne więc każde miejsce w kuchni jest na wagę złota.

zastanawiam się ew. nad zrobieniem takiego "ogonka" z drugiej strony kuchni - tak, żeby na tej drugiej ścianie też szafki zakręcały.

co myślicie?

elve

jak dla mnie nr 2, no gromadzi się dóbr, gromadzi
z uwag technicznych, to nie robiłabym szczeliny pomiędzy sufitem podwieszanym, a szafkami
"okap wolnowiszący"
nie robiłabym zakrętu, stracisz wygodne miejsce na zmywarkę, a narożne szafki są mało pakowne; miejsca powinno ci wystarczyć

zuzia

elvelve
a co byś wrzuciła w te szczeliny? bo tam nie bardzo jest co włożyć - szafek poszerzyć się nie da bo trzeba by było kawałek dolnej i górną.
a szczeliny między szafkami a sufitem nie będzie. może to tak wygląda, ale szafki mają być do sufitu.

inkageo

A koniecznie Ci potrzebna ta pionowa szafka w prawym końcu? Może pociągnij takie same, czyli dół z witrynką + górna.
Imagine there is no hate

elve

zuzia chodziło mi o przestrzeń pomiędzy sufitem, a szafkami, ale skoro jej nie bedzie to po problemie :)

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia ja nie lubie tych okapow w tak zabudowanych kuchniach, wiec wole numer 1.

jesli chodzi o miejsce skladowania - oczywiscie przyda sie kazde, ale w wersji nr 2 te szafki otwieraja sie po calosci do gory - tzn sa takie dluuuugie i jakos mi sie nie widza wizualnie, a poza tym jak skladujesz rozne rzeczy, to przydaloby sie je wrzucac na sama gore do osobno otwieranych i rzadko uzywanych szafek - ja mam w swoim pawlaczu takie bzdety, ze wstyd by byl otworzyc taka szafke przy gosciach i na dole w zasiegu reki pieknie poukladane miseczki i inne kuchenne rzeczy, a na gorze mnostwo pierdolnikow :D bo ona otworzy wszystko niestety - ta dluga :D

proponuje wersje bardzo zabudowana, mi sie taka podoba, ze sciana sie prawie robi - nie mam z tym problemu ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

okap dałabym podszafkowy, jak w rys. 1. To na pewno. Jak zrobisz zawijas z prawej strony, to zmiesci sie zmywarka? jak sie zmiesci i nic nie bedzie kolidowac to mozna pociagnac

golinda

#7
zdecydowanie nr 1
bardzo fajna kuchnia, nowoczesna, a w realu będzie jeszcze ładniejsza!

P.S. ja nie lubię takiego zabudowywania do samego sufitu, kojarzy mi się z meblościankami rodem z PRL

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy
te wyższe szafki nie otwierają się do góry tylko na bok.
a uwaga o ew (co wyraźnie należy podkreślić lol) pierdolniku na górze jest bardzo cenna!

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia a czy ja twierdzilam, gdzie, ze do gory ? :D chodzilo mi, ze na bok, ale otwieraja przestrzen az do samej gory :D:D ze nie sa przepolowione i nie ma 2 drzwiczek dolne + gorne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

no tak to zrozumiałam, ale wiesz...

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Mar 2009, 10:47:32
ale w wersji nr 2 te szafki otwieraja sie po calosci do gory - tzn sa takie dluuuugie i jakos mi sie nie widza wizualnie, a poza tym jak skladujesz rozne

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia no tak mi sie napisalo :D mam zmienic?  :rotfl: :rotfl:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Mar 2009, 11:49:01
zuzia no tak mi sie napisalo :D mam zmienic?  :rotfl: :rotfl:
nie, tak tylko wyjaśniam :)

Dodany tekst: 24 Mar 2009, 11:54:30

Cytat: golinda w 24 Mar 2009, 11:09:04
zdecydowanie nr 1
bardzo fajna kuchnia, nowoczesna, a w realu będzie jeszcze ładniejsza!

P.S. ja nie lubię takiego zabudowywania do samego sufitu, kojarzy mi się z meblościankami rodem z PRL
no do meblościanki to jeszcze trochę brakuje, ale generalnie w wyborze przeważy chyba praktyczność. bo gdzieś to wszystko trzeba chować :)

zwierzatko_mojej_mamy

moge zrobic foty dzisiaj mojej mebloscianki ;) bo mam posprzatane lol lol to sobie zobaczysz, czy Ci pasuje takie rozwiazanie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

Cytat: zuzia w 24 Mar 2009, 11:53:33
no do meblościanki to jeszcze trochę brakuje, ale generalnie w wyborze przeważy chyba praktyczność. bo gdzieś to wszystko trzeba chować :)
poza tym masz tą kuchnię prawie zamkniętą, więc możesz przede wszystkim postawić na funkcjonalność, mieszkanie to jednak nie dom :)

zuzia

Cytat: elvelve w 24 Mar 2009, 11:57:28
poza tym masz tą kuchnię prawie zamkniętą, więc możesz przede wszystkim postawić na funkcjonalność, mieszkanie to jednak nie dom :)
kuchnia jest otwarta na salon, zasłonięta częściowo ścianką za którą stoi lodówka. i tyle z zasłaniania.

elve

zuzia no pamiętam plan, częściowo zamknięta, częściowo otwarta.... no nieeksponowana
meblościanka jest ok
a da się prawą skrajną szafkę zrobić taka jak reszta? tak jak inka pisała

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia a jak juz mam otwarte, to Ci dodalam Twojej czerwieni :D tak dla jaj :D

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

może i dla jaj, ale wygląda super :D

marax

zuzia ja mam jeszcze mniej szafek niz ty w wersji nr 1 -niegdzie indziej nie trzymam rzeczy kuchennych i mi wystarcza

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy
super, ale na czerwony blat mój mąż nigdy się nie zgodzi :(

zwierzatko_mojej_mamy

#21
maraxela no z ta roznica, ze masz dom :D

ja kuchennych tez nie trzymam za duzo, a caly pawlacz jest zagospodarowany roznymi sloikami, pojemnikami do pakowania zywnosci, przenosnymi woreczkami chlodzacymi, pudelkami po sprzecie rtv i agd, ktore wymagane sa do reklamacji, tapetami do wykorzystania, skrzynaeczka na narzedzia z narzedziami, zarowkami zapasowymi, klaserami oraz milionem innych rzeczy, ktorych nigdzie indziej nie wloze ;D

Dodany tekst: 24 Mar 2009, 12:15:23

zuzia dlaczego ? :(

to jeszcze wersja z blatem w kolorze szafek, ale juz tak nie raduje oka ;(

chyba przy urzadzaniu jakiejkolwiek mojej nastepnej kuchni przemysle bardzo powaznie czerwony ;) piekny jest ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

zuzia mnie się podoba wersja nr 2 - też szukam takiego rozwiązania. Zuzia a jaki to kolor frontów i korpusów?

golinda

Cytat: zuzia w 24 Mar 2009, 12:12:04
zwierzatko_mojej_mamy
super, ale na czerwony blat mój mąż nigdy się nie zgodzi :(

i całe szczęście! okropność! czerwień w kuchni była super modna 20 lat temu!

elve

golinda ja będę miała czerwony w kuchni  :rotfl: