termometr dla malucha

Zaczęty przez jusia, 23 Mar 2009, 20:34:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

polećcie coś, mam elektroniczny Brauna i w sumie jest OK, ale zmierzenie temperatury w nocy to masakra, bo zaraz mi sie maluch budzi...najlepsze sa chyba te co sie je przyklada do czoła nie? widziałam tez w szpitalu takie na podczerwień, na allegro masa tego, a nie wiadomo ktory dobry, a i ceny sa rozne...jakie macie termometry?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


jusia

Cytat: dragonfly w 23 Mar 2009, 20:35:25
jusia a Ty mierzysz temperature codziennie?
nie, cos Ty :) ale teraz po szczepionce mi mlody troche a nawet bardzo goraczkowal, wiec lekarz kazal podawac paracetamol co 6 godzin i jak w nocy wypada to chce tez temp, zmierzyc..najczesciej to sprawdzam na czole, czy chlodne, cieple, czy gorace... :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


foszek

Ja najpierw kupilam do ucha, a jak sie mlody urodzil to kupilam bardzo podobny do tego Dragon. W 5 sekund mierzy temp.

jusia

Cytat: foszek w 23 Mar 2009, 20:53:45
Ja najpierw kupilam do ucha, a jak sie mlody urodzil to kupilam bardzo podobny do tego Dragon. W 5 sekund mierzy temp.
no tak, ale w pupie nie jest już tak prosto...no ja mierze w pupie i odejmuje 5 punktów, a w nocy jest mi trudno zmierzyć, a poza tym to jest szybki i wygodny...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Pyś

My mamy taki:

http://allegro.pl/item587867565_wygodny_termometr_do_ucha_i_czola_gratisy.html

Jest ok. Szybko na czółku mierzymy temperaturę. Nawet w czasie snu nic nie przeszkadza.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

a my mamy TopCom Kidzz: http://www.rampers.pl/index.php?inc=2&id_prod=1196441517&szc=&ikp=&it=&l=1 owszem, można łatwo zmierzyć temp. przykładając do czoła albo wkładając do ucha, jest też podświetlenie ekranu więc w nocy też się sprawdza, ale jakoś nie mam do niego zaufania... w efekcie po szczepionce mierzyłam normalnym rtęciowym - podczas trzymania na rękach, pod pachą znajdującą się nie od mojej strony, tylko na zewnątrz.

gioseppe

my kupilismy z tych z elastyczna koncowka, pierwszy lepszy w aptece
dziala bez zarzutu
kosztowal ok 15zl
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Ja mam jakis taki normalny dla dzieci. jeszcze nie wyprobowalam, na szczescie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja tez mam taki jak ma dragon i mierze jak mala karmie (tz raz mierzylam jak mialam obiekcje co do jej stanu psychiczno-zdrowotnego po calonocnych ariach operowych :)

kamelia04.08.2007

my mamy dwa termometry, choc mogł byc spokojnie i duzo nizszym kosztem jeden, gdyby mój mąz nie wierzył tak bezgranicznie swojej ciotce doswiadczonej matce 3 dzieci (wiek 4-8 lat).
Ciotka mu powiedziala, że trzeba kupic termometr do ucha, bo to jest potrzebne, powiedziała jaki - taki za 50 euro. Mój maz kupil bez gadania (ja kreciłam nosem). Przypierwszej próbie pomiaru temp. - kilka dni po urodzeniu corki - okazało sie, ze to badziewie jest za wielkie i do ucha sie nie mieści. Nastepnego dnia leciał do apteki, kupil zwykły termometr za 8 euro i tym mierzymy młodej temperaturę.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane


vobi

ja mam termometr do czola BabyOno
http://www.allegro.pl/item583520945_nowosc_elektroniczny_termometr_do_czola_babyono.html

... wlasnie z lekka zglupialam, bo szukam na allegro i widze ze jeden ze sprzedawcow napisal ze to termometr do czola i ucha. Stwierdzilam ze skonczona ze mnie kretynka bo nawet nie wiem co kupilam, dopiero po chwili namyslu i przegladnieciu pozostalych aukcji z termometrami owymi ustalilam, ze kretynem skonczonym jest jednak sprzedawca wmawiajacy ludziom ze toto mozna do ucha dziecku wlozyc.... uff... co za ulga ;D

eva_luna

O tych termometrach mierzacych na czole lub w uchu slyszalam same zle opinie (rowniez od lekarza). Jedni mowia, ze zanizaja, inni, ze zawyzaja. :-) W kazdym razie sa niewiarygodne. My mamy rowniez Brauna do pupci i jest ok. Ostatnio Tosia chorowala i mierzylam jej w nocy. Kwekala troche ale kilka sekund i byl wynik.

foszek

Mi trudniej zmierzyc w uchu prawidlowo, jak maly sie rzuca, niz w pupie

nionczka

Ja mierze w pupie bardzo szybko. Wprawdzie trzeba troche brzucho przytrzymac reka bo wierzga, ale jest ok. Kwestia paru sekund.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Szukam termometr i zastanawiam sie nad tym do ucha,
mialam taki zwykly elektroniczny ale byl do niczego-taki bylejaki ;)
nawet nie mial podswietlenia.
Dominika nienawidzi mierzyc temperatury,jakby ja termometr parzyl .

Macie jekies doswiadczenie z termometrem do ucha???
Czy lepiej taki zwykly pod pache???

brawurka

myślę,żeduzo lepszy jest do ucha,zwłąszcza,że dzieci nie chca mierzyć temp

zuzia

#21
Cytat: doda w 12 Sty 2010, 18:52:31jakie kupicie, kupiłyście termometry?
co się Wam sprawdza, a co nie?
my mamy termometr canpola, można nim mierzyć temperaturę pod pachą i dla mnie jest to wygodne bo tak nie denerwuje Michała.w razie potrzeby mam też termometr do pupy i do ucha (dostałam 2 w komplecie).


Dodany tekst: 12 Sty 2010, 19:32:16

Cytat: doda w 12 Sty 2010, 18:52:31i na koniec Smiley czy macie termometr do wanienki? wiem, że doświadczone mamy mierzą temp. w wanience łokciem Cheesy
nie mamy bo stwierdziłam, że nam niepotrzebny.
woda ma być ciepła nie gorąca a 1' w tą czy w tamtą...

zuzia

Cytat: doda w 12 Sty 2010, 19:37:33
ten do pupy to jest jakiś specjalny tylko do pupy, czy on ma jakieś nakładki, do ucha, do pupy, pod paszkę?
one są 1 - jeden tylko do pupy, drugi do ucha, mają nieco inny kształt. i co ciekawe - ten do ucha jest od 6 miesięcy.

zuzia

Cytat: doda w 12 Sty 2010, 19:44:06są też termometry w smoczku Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
tego bym nie ryzykowała
te maluszki mają dość silne dziąsełka :D

aniak1211

Ja do tej pory nie mam porzadnego termometru,
a jedyny ktory mi zostal-rteciowy Dominika rozbila.
Ten na czolo jak dla mnie to jakas pomylka,nie polecam.
A do wody tez nie mam,reka sprawdzam :)