motyw pociagu

Zaczęty przez kieziken, 20 Mar 2009, 11:16:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kieziken

dziewczyny, zainspirowana Waszymi pomysłami postanowiłam, że moze sprobuje zaprojektowac nasze zaproszenia sama zeby byly takie nasze :) jestesmy z roznych miast i ciagle do siebie dojezdzamy koleja. Myslalam zeby zrobic motyw przewodni- pociag. nie bardzo wiem jak sie do tego wszystkiego zabrac, od czego zaczac i co dalej. Prosze Was doswiadczone forumowiczki o pomoc.
"i pod górę tam gdzie wieje wiatr, niech prowadzą moje marzenia"

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

kieziken
1. zdecydowac sie na drukarnie/druk samemu
2. w przypadku drugim polecam kupno gilotyny do papieru ;) ale to juz pozniej ;)
3. wymyslic, czy chcesz kartke A4 na pol w pionie czy w poziomie
4. policzyc ile wychodzi w kazdym przypadku - 14,8x21 czy 10,5x29,7
5 w programie graficznym stworzyc taki obrazek o rozdzielczosci na zapas 320 dpi jako fron i taki sam jako tyl ;) wyznaczyc miejsce zgiecia i jedziesz :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

zaproszenie moze byc ala ZDJĘCIE lub jak RYSUNEK - dla mnie tu decyzja pierwsza, a pozniej to juz wplywa na rodzaj papieru:)
no i decyzja czy to ma byc caly kawalek pociagu czy tez jakies elementy tylko - np tory.. ?

co do techniki to zwierzu jest mistrzem - duuuzo info znajdziesz na watkach zaproszeniowych hand made :D

zuzia

ja bym wybrała rysunek :)

niewiemjaka

aaaale zdjęcie tez moga zrobic sobie sami jakies fajne :D jesli chcieliby siebie na zapro w stroju narzeczenskim z plecakami :D o!

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia rysunek taki jak wkleila niewiemjaka luzem w polaczeniu z tekstem moze wygladac jak ulotka pkp albo rozklad jazdy ;)

ja bym dala troszke kolorowe - pytanie, jaki sposob drukowania jest przewidziany - bo jak drukarnia to moze byc motyw graficzny + podkolorowane tlo, bo i tak placisz za druk formatu, a jesli w domu, to drukowanie kolorem na calym zaproszeniu, w szczegolnosci tla to troche kosztowne i niekoniecznie musi wyjsc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Mar 2009, 11:20:43
kieziken
1. zdecydowac sie na drukarnie/druk samemu
2. w przypadku drugim polecam kupno gilotyny do papieru ;) ale to juz pozniej ;)
3. wymyslic, czy chcesz kartke A4 na pol w pionie czy w poziomie
4. policzyc ile wychodzi w kazdym przypadku - 14,8x21 czy 10,5x29,7
5 w programie graficznym stworzyc taki obrazek o rozdzielczosci na zapas 320 dpi jako fron i taki sam jako tyl ;) wyznaczyc miejsce zgiecia i jedziesz :D

ciuf ciuf :D

zwierzatko_mojej_mamy

no to maly research :D kilka inpiracji

1. fajowe, odwazne, kolorwe i nietypowe (wyobrazic sobie pociac zamiast pojazdow budowy ;) )

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


2. westernowe i stonowane

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


3. eleganckie :D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

a może z delikatnym rysunkiem na takiej zasadzie jak tu:

http://www.mwdecoration.pl/28,83,dekoracje-slubne.html

czyli nadrukowany na wierzchniej warstwie kalki?

druga opcja to laserowa wycinanka - wiele firm robiących zaproszenia ma takie opcje, ale obawiam się, że to droga zabawa :)

Dodany tekst: 20 Mar 2009, 12:15:16

zwierzatko_mojej_mamy czad! :)

zwierzatko_mojej_mamy

effik ostatnie jest czadowe calkowicie ;) bo i eleganckie i z pazurem kolorystycznym ;)

a nie byloby tak trudno uzyskac taki efekt wlasnorecznie - karton czerwony + wydrukowane wkladki - wkleic na porzadny klej odpowiedni do zaproszen + wydruk malego kwadratu na przod - pociecie + taka gabka do zaproszen, co daje efekt wystawania (niekoniecznie) i kleimy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon

Dla mnie 2 i 3 są super :)

Pomysł boski. A takie nietypowe zaproszenie na pewno zostanie docenione przez gości

Kasia

trzecie są wyrąbiste :)

effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Mar 2009, 12:20:29
effik ostatnie jest czadowe calkowicie ;) bo i eleganckie i z pazurem kolorystycznym ;)

a nie byloby tak trudno uzyskac taki efekt wlasnorecznie - karton czerwony + wydrukowane wkladki - wkleic na porzadny klej odpowiedni do zaproszen + wydruk malego kwadratu na przod - pociecie + taka gabka do zaproszen, co daje efekt wystawania (niekoniecznie) i kleimy :D

pewnie, że tak! :)
rzecz bardzo prosta do zrobienia, tylko dobrze wkładkę zaprojektować i już. ja miałam taki wiśniowy karton, ale są i ciemniejsze, burgundowe, coś w ten deseń jak na fotce.
nawet gąbka nie jest konieczna :)

polecam klej Magik, jakieś 2-3 zł :D :D

rubin04

A ja bym zaczęła od wymyślenia co ma byc na zaproszeniu:

Może tak na pierwszy pomysł:
rysunek / zdjecie pociągu ale takiego w starym stylu, i z jednego okienka pociągu "wyglądasz" Ty a w drugim on; albo dwa  pociagi jadące w swoim kierunku i w jednym Ty w drugim on..  Coś tak by podkreślić to jeżdżenie..

A jak juz będzie pomysł to opracować to graficznie samemu jesli sie potrafi (zgrać zdjecie z rysukniem, piodkolorować, podrysować) a jak nie to zlecić fachowcowi - mi robiła przyjaciółka - dyplomowany grafik po Akademii Sztuk Pieknych, w razie czego mogę zapytac czy by sie nie podjęła takiego zlecenia, mimo ze normalnie robi raczej okładki do ksiazek i  inne takie.

A potem to już z górki - mi drukarnia wydrukowała, pocięła i poskładała :)

Tu moje zmagania i efekty:
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1695.0.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wredotka

rubin, ja ten twoj watek z zaproszeniem przegapilam, a teraz oczom nie wierze. Kurcze ales ty miala ladne zaproszonka :)

rubin04

Dzieki wredotka.
Pomysł był mój i M.
Tekst napisał M.
Wykonanie autorstwa mojej przyjaciółki - a widziałas jak na końcówce, podczas druku dziewczyny błąd znalazły? Telefon mi sie wtedy zagotował od smsów bo mnie łapały na tel by powiedziec o błedzie.. Wesoło było :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: rubin04 w 20 Mar 2009, 15:22:57
Dzieki wredotka.
Pomysł był mój i M.
Tekst napisał M.
Wykonanie autorstwa mojej przyjaciółki - a widziałas jak na końcówce, podczas druku dziewczyny błąd znalazły? Telefon mi sie wtedy zagotował od smsów bo mnie łapały na tel by powiedziec o błedzie.. Wesoło było :)

:) fajny wątek :)
i zaproszenia z drukarni fajne wyszły, bo jak jest tylko projekt, to lekki stresik, jak to będzie wyglądać :)
a tu super. osobiście bardzo lubię Casablancę, a jeszcze bardziej Play it again, Sam Allena :D :D
jak widać, byli już tacy, co chcieli być Bogartem :D

kieziken

#17
baaaaaaaaardzo dziekuje chetnie bym Wam polała ale jako nowa forumkowicznka nie wiem jak mam to zrobic  :hmm:


Dodany tekst: 20 Mar 2009, 19:00:25

jednak ze mnie blondynka juz wiem jak sie polewa :)


Dodany tekst: 20 Mar 2009, 19:10:28

rubin04  bede bardzo wdzieczna, jesli moglabys zapytac kolezanke jak ona to widzi
"i pod górę tam gdzie wieje wiatr, niech prowadzą moje marzenia"

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aga.ant

kieziken znalazłam pociąg jako pędzel do photoshopa. Można go użyć jako obrazek na zaproszeniu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

syrenka

#20
Ja oczami wyobraźni widzę parowóz wykorzystując np. takiego typu ujęcie
http://parowozy.net/zdjecie/5215
http://parowozy.net/zdjecie/4129
Chodzi mi głównie o tą dużą chmurę pary :)

Wymyśliłam dla Ciebie coś takiego (imiona i data przypadkowa):


kieziken

wiedziałaz, ze moge na Was liczyc SYRENKA wielkie dzieki zdjecie jest super :) polewam
"i pod górę tam gdzie wieje wiatr, niech prowadzą moje marzenia"

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

syrenka

Proszę  :highfive:
Chciałam jeszcze pokombinować coś, żeby wyglądało to jak naszkicowane ołówkiem, ale jakoś nie mogę stworzyć czegoś, co by mi się spodobało :(
Coś jak zdjęcie wstawione przez niewiemjaka.
Może Wy macie lepsze programy graficzne.

kieziken

#23
sen z oczu spedzaja mi te zaproszenia :) chcialam zeby byly orginalne, wyjatkowe a wiem ze juz trzeba drukowac a ja nawet projektu nie mam. Obrazka jeszcze nie wybralismy ale wygrywa ten zamieszczony przez syrenke ale nie wiem co w srodku jak zaakcentowac ze teraz to juz wspolnym pociagiem bedziemy jechac a nie kazdy sobie :) poniewaz oboje kochamy gory wybralismy cytat (bedzie albo jedna zwrotka albo dwie jeszcze nie wiemy"
"Ja przysięgnę Ci, że będę trwać
Obok Ciebie niezmiennie jak góry
I jak buki będziemy stać
Świętą wiatru związani stułą

Ty przysięgniesz mi wtedy, że tak
Staniesz wieczna jak góry tuż przy mnie
Poślubieni jak buki przez wiatr
Wspólny cień rzucimy dolinie"

moze macie jakies pomysly na ten glowny tekst zaproszenia?
"i pod górę tam gdzie wieje wiatr, niech prowadzą moje marzenia"

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

kieziken no fajny. Można jeszcze "wsiąść do pociągu byle jakiego" :D  :rotfl: