ratowanie paznokci

Zaczęty przez strzygula, 08 Wrz 2007, 23:31:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Cytat: Anupka w 20 Maj 2009, 12:25:50
I nie chciej! Ja złamałam pazura na kilka dosłownie dni przed ślubem i zrobiłam paskudztwo. Do dziś nie chcą mi sie paznokcie naprawić, łamią się nawet krótkie, no masakra!

ja walczę z mamą. zniszczyła sobie paznokcie strasznie żelowcami rok temu, do dziś nie naprawiła i na mój ślub znowu sobie chce zrobić, bo ma brzydkie! no zamknięte koło!  :headbang:

Anupka

szelma, a ten Revalid to wszędzie w aptekach jest?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: Anupka w 20 Maj 2009, 12:28:25
szelma, a ten Revalid to wszędzie w aptekach jest?


to jest dosyć znana rzecz. nie powinno być problemu. ale może szelma się wypowie, bo bardziej światowa z niej babka :D

szelma

Anupka, nie wiem - ja sobie przywożę z Polski :). Produkuje to Ewopharma z siedzibą w Szwajcarii, więc chyba działają ogólnie w Europie :).

Anupka

Czyżby to było to: http://images.google.nl/images?hl=nl&um=1&q=Revalid&sa=N&start=0&ndsp=18
Jesli tak, to kicha, bo oczywiście nie ma ani jednej strony z .nl
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foczkaka

laski na porost paznokci i brwi najlepszy jest olejek rycynowy! kupic w aptece i smarowac! Ot.
Nie możesz mieć wszystkiego, bo gdzie byś to położył...

szelma

Anupka, tak, to to. Jak chcesz, to mogę Ci kupić w lipcu, jak będę w Polsce i potem Ci wyślę do NL. Chcesz? :)

golinda

a ja miałam i żel i akryl i po ściągnięciu były rzeczywiście średnie, ale jak już odrosną, to są normalne
to nie jest wina żelu/akrylu, tylko słabych paznokci

Anupka

Cytat: szelma w 20 Maj 2009, 13:15:01
Anupka, tak, to to. Jak chcesz, to mogę Ci kupić w lipcu, jak będę w Polsce i potem Ci wyślę do NL. Chcesz? :)

No pewnie :) Najlepiej z dostawą osobistą, to poleeeeje duuuuzoooo w reaaaaaluuu... :D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Anupka, to się jeszcze zgadamy później :).

effik

#60
Cytat: Anupka w 20 Maj 2009, 13:07:20
Czyżby to było to: http://images.google.nl/images?hl=nl&um=1&q=Revalid&sa=N&start=0&ndsp=18
Jesli tak, to kicha, bo oczywiście nie ma ani jednej strony z .nl

allegro może? :D

Dodany tekst: 20 Maj 2009, 14:12:48

Cytat: foczkaka w 20 Maj 2009, 13:12:00
laski na porost paznokci i brwi najlepszy jest olejek rycynowy! kupic w aptece i smarowac! Ot.

foczkaka, dzięki za przypomnienie! kurka, najprostszy sposób przecież  :headbang: :headbang: a na moje paznokcie chyba lepiej działa smarowanie niż tablety - co nie znaczy, że nie można tego połączyć :)
polewam :beer:

Dodany tekst: 21 Maj 2009, 08:41:51

Kupiłam olejek wczoraj, posmarowałam na noc pierwszy raz, ładnie się wchłonął, może jest nadzieja, ech :D

claridad

Temat co prawda chwilowo przygasł, ale podzielę się i ja swoją mądrością, hi hi hi ;) Może w razie wu się komuś przyda :)
Ja odkąd pamiętam miałam ogromny problem z paznokciami. NIC nie pomagało, jadłam skrzyp regularnie, wcierałam olejki, odżywki (Nail Tek, Sally Hansen), próbowałam wszystkich i tych za 15 zł i tych za 90zł. Paznokcie się rozdwajały, łamały, były słabe. Ich stan był więcej niż tragiczny. Byłam pewna, że na ślub będę musiała mieć tipsy. Jakiś czas temu we Wro trafiłam na zabieg manicure japońskiego i mi osobiście to szalenie pomogło! Mam mocne, długie paznokcie. Nie wiem jak to działa, nie wiem dlaczego to działa ale działa. Niby prozaiczna  sprawa, ale odmieniło to moje życie :) Wreszcie mogę mieć własne, zdrowie, piękne paznokcie i nosić ukochanego frencza na swoich własnych pazurkach :) także ja osobiście polecam jak deskę ratunku ;)


zosia2007

a co to jest manicure japoński? czy on sie rozni od normalnego?

claridad

#63
Cytat: zosia2007 w 18 Wrz 2009, 09:55:17
a co to jest manicure japoński? czy on sie rozni od normalnego?

w zasadzie to różni sie bardzo, jak się okazało. Ja byłam przekonana, ze to standardowy manicure jak poszłam pierwszy raz. Polega na wcieraniu w paznokcie takiej, hmmm...jak to nazwać, pasty witaminowej o konsystencji drożdży. Kosmetyczka wciera to w paznokcie a na koniec poleruje je takim pudrem, który tworzy powłokę zapobiegającą zmywaniu się tej pasty. Efekt na paznokciach wygląda tak jakby były pokryte lakierem bezbarwnym. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Przez pierwsze 3-4 dni nie powinno się malować pazurków bo lakier się średnio trzyma.

Ja sobie sama kupiłam zestaw i robię to samodzielnie ;)



wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

wróbelek -> niestety jest :( Ale u kosmetyczki taki zabieg kosztuje ok. 50/70zł, więc po przekalkulowaniu stwierdziłam, że się jednak opłaca :) Tym bardziej, że mi osobiście to pomogło. Nigdy w życiu nie miałam ładnych paznokci a teraz mam. Miałam masę kompleksów nawet jak klikałam PIN karty w sklepie to się stresowałam, że kurczę...mam takie połamane krótki paznokcie, które wyglądają jakbym nie robiła nic innego a tylko je obgryzała 24h na dobę ;)
A teraz jak ręką odjął. To była moja ostatnia szansa, stwierdziłam, ze jak to mi nie pomoże to już przestaję szukać i przerzucam się na akryle bo żyć w taki sposób nie sposób ;) Na szczęście pomogło :)


effik

ciekawe... trochę w necie poczytałam, bo nie znałam wcześniej :)
dzięki claridad za wykład edukacyjny :D :beer:

claridad

Cytat: effik w 18 Wrz 2009, 11:50:52
ciekawe... trochę w necie poczytałam, bo nie znałam wcześniej :)
dzięki claridad za wykład edukacyjny :D :beer:

hehe ;) nie ma sprawy ;) cieszę się, że choć przez krótki czas poniosłam kaganek oświaty ;) hi hi :)