ratowanie paznokci

Zaczęty przez strzygula, 08 Wrz 2007, 23:31:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

strzygula

za miesiac z kawalkiem slub a ja mam STRASZNE paznokcie. zawsze mialam ladne, mocne i szykowalam sie ze bede miala na slubie naturalne, niezbyt grube. teraz jestem w trakcie generalnego remontu naszego mieszkanka no i z paznokci niewiele zostalo. smaruje odzywkami itd ale niewiele to pomaga. bronilam sie przed tipsami ale chyba niestety bede musiala je miec ;(tylko sie zastanawiam czy nie  majac nigdy tipsow czy mi nie odpadna na weselu i bedzie kiszka co? albo moze ordynarne plastiki samemu przylepic i pomalowac? sama nie wiem. co radzicie?

rilla

I ja się przyłączam do pytania... A jak długo tipsy "wytrzymują'... Zawsze robię french na jakieś większe imprezy... Na przełomie września i października mam dwie ( w tym wesele) i chciałabym żeby "coś" na moich paznokciach sie utrzymało przez te 2 tygodnie... Tylko co?:(

strzygula

tipsy sie utrzymaja przez 2 tyg jak beda dobrze zrobione ale jezeli bedzie zle zmatowiona plytka albo za malo (a z tego co wiem to jak sie ma juz jakis czas tipsy to wtedy jest ok) to moga odpasc

rilla

dzięki... chyba po prostu spróbuję:/ pójdę się popytać... a i tak muszę jakoś odratować moje paznokcie, które też są w opłakanym stanie...

misiaczek187

ja miałam tipsy akrylowe cieniutkie,bo dobrze założone mam je od ślubu czyli już jakiś miesiąc i byłam raz uzupełnić,dobrze założone nie odpadną...

eva_luna

zwykle przyklejane tipsy plastikowe a tipsy robione u specjalistki to dwie rozne historie. O tych samoprzylepnych nie bede sie wypowiadac bo ich nigdy nie mialam (choc pamietam, kolezanka zrobila sobie je na wesele i odpadly niektore po 3 godz) Jesli chodzi o akryle- podstawa, to znalezc osobe, ktora potrafi je dobrze zrobic. Ja bylam u kilku kobitek i roznice w wykonaniu sa ogromne.
Jak sie kladzie akryle po raz pierwszy to moze byc roznie- moga sie podpowietrzyc (co nie znaczy, ze odpadna!!), ale potem nie powinno byc problemu. Ja na dopelnianie chodze co 3 tygodnie, ale kazdemu paznokcie rosna z inna predkoscia. Jesli znacie jakas profesjonalistke, to polecam zrobienie akryli!

kar0la80

Ja natomiast nie mialam nigdy zelowych, czy akrylowych (nawet nie wiem czy to to samo :lol:  ale kiedys kupilam sobie przyklejane tylko takie naprawde dobre za ok 40zl z dobrym klejem i trzymaly mi sie 2 tyg i bardzo naturalnie wygladaly :-D

abkasia

a ja mialam robione akryle i zelowe paznokcie :) akryle mialam zrobione po mistrzowsku. cieniutko i pieknie :) paznokcie akrylowe sa bardzo mocne i napewno nie odpadna :) a i mialam je robione na szablonie a nie na tipsie. Zelowe tez mialam i niestety na moich paznokciach kompletnie sie zel nie trzyma. i strasznie mi je brzydko zrobiono... :( bleee french byl taki krzywy ze myslalam ze dostane szalu... :-x
I po zdjeciu akryli czy zeli paznokcie mialam koszmarnie zniszczone..  :cry:

strzygula

a moze sprobowac zeby teraz zalozyc sobie akryle wiec jakby odpadly to udaloby sie cos jeszcze z nimi zrobic przed slubem tylko kurcze troche je do slubu zniszcze bo remont trwa i przed slubem czeka mnie jeszcze duze sprzatanie ;(juz sama nie wiem

eva_luna

akryle sa dosc mocne i trzeba naprawde mocnego uderzenia zeby odpadly. Ja proponuje nie robic z nimi nic teraz. Umow sie na akryle przed samym slubem. Dobrze nalozone nie odpadna napewno a beda wygladac ladnie.

Abkasia, akryle zdejmowalas sama czy u kosmetyczki? Bo moje po zdjeciu przez profesjonalistke byly dlugie jak nigdy i nic powaznego im nie dolegalo.

strzygula

a jest jakis sposob zeby przyspieszyc wzrost paznokcia? bo odzywki stosuje ale moze manicure zrobic to bedzie lepiej?bo tipsy i wszystkie stucznosci to ostatecznosc

Kasia

dobrze zrobione akryle raczej nigdy nie odpadną

problem jest aby je ściągnąc :)
trzeba je całe spiłować pilnikiem lub wymoczyć i rozpuścić w acetonie


co do zmiszczonych paznokci po zdjeciu tipsów
to nie jest to do końca tak .............
pazmokcie sa niszczone podczas matowienia - to wtedy manikiurzystka pilnikiem niszczy nam gładką powierzchnię paznokcia

polecam akryle robione bezpośrednio na paznokciu + na szablonie


i jeżeli zdecydujemy się robić pierwsze w yciu akryle czy żele to polecam zrobić sobie próbne
niektóre partaczki potrafią zrobić wielkie ochydne łopaty  :evil:
dobrze zrobione sztuczniaki prawie wogóle nie bedą się różniły od pięknych, naturalnych, wypielęgnowanych paznokci :)

warszawiankom moge polecić FLEUR PAZNOKCIE W KWIATACH
dawno już nie robiłam sobie akryli - to już kilka lat
ale kiedyś - kilka lat temu korzystałm z usług p. Małgosi i Edyty (chyba tak się nazywały)
wiem że kiedyś robiły one pazurki w fit&fun przy moście grota
a główną siedzibe miały gdzieś przy PKP w Zielonce

abkasia

eva pierwszy raz sama sie ich pozbylam. zakladalam je w rodzinnym miescie i po przyjezdzie do wroclawia nigdzie nie moglam znalezc kosmetyczki ktora robi akryle..  :-(  wiec musialam sie ich sama pozbyc.. drugi raz usuwal mi je pan kosmetyczek....tak tak facet. w obu przypadkach mialam straaaazsnie zniszczona plytke :cry: paznokcie mi sie wywijaly jak bralam kartke papieru do reki...bleeeeee moje pazurki strasznie nie lubia takich zabiegow. po zelach tez byly zniszczone.
dziewczyny jesli znacie we wroclawiu jakas kosmetyczke ktora pieknie robi akryle to dajcie znac, chetnie bym je jeszcze raz zalozyla...sa nie do zdarcia.....mam taka prace ze zaden lakier mi sie na pazurkach nie utrzyma...a chcialabym miec znow takie ladne... :lol:

eva_luna

a propos malowania- to jeszcze jeden plus akryli- jak je kosmetyczka pomaluje, to przez 2 tygodnie nie musze pamietac o tym, ze mam paznokcie.

Ja mam swietna manicurzystke (czy jak to sie tam pisze) w Gdańsku. Jak ktos bedzie chcial, to podam.

misiaczek187

Cytat: "abkasia"eva pierwszy raz sama sie ich pozbylam. zakladalam je w rodzinnym miescie i po przyjezdzie do wroclawia nigdzie nie moglam znalezc kosmetyczki ktora robi akryle..  :-(  wiec musialam sie ich sama pozbyc.. drugi raz usuwal mi je pan kosmetyczek....tak tak facet. w obu przypadkach mialam straaaazsnie zniszczona plytke :cry: paznokcie mi sie wywijaly jak bralam kartke papieru do reki...bleeeeee moje pazurki strasznie nie lubia takich zabiegow. po zelach tez byly zniszczone.
dziewczyny jesli znacie we wroclawiu jakas kosmetyczke ktora pieknie robi akryle to dajcie znac, chetnie bym je jeszcze raz zalozyla...sa nie do zdarcia.....mam taka prace ze zaden lakier mi sie na pazurkach nie utrzyma...a chcialabym miec znow takie ladne... :lol:

Na Goglach wpisz tipsy wrocław wiele dziewczyn się ogłasza i mają swoje strony internetowe.

zwierzatko_mojej_mamy

ja moge polecic z krakowa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

strzygula

ja potrzebuje kogos z Siedlec

dzidzia101

Ja tez dolaczam sie do pytania Abkasi o kogos godnego polecenia z Wroclawia  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: "misiaczek187"Na Goglach wpisz tipsy wrocław wiele dziewczyn się ogłasza i mają swoje strony internetowe.


z google masz racje. ale wiesz co innego jak sie ktos oglasza na internecie a co innego jak jakas osoba kolezanka  ma super pazury i ty idziesz do tej kosmetyczki ktora jej robi to cudo... :)
ale zaraz poszperam moze znajde cos ciekawego ;)

[ Dodano: 10-09-2007, 17:33 ]
no widziesz szukalam na necie ale dziewczyny glownie robia zelowe paznokcie. a na moich paznokciach zel sie kompletnie nie trzyma  :-(

chociaz w sumie nie mam teraz najgorszych pazurkow.... ;)

MagdaG

Ja z czystym sumieniem mogę polecić żelki tzn. swoje własne paznokcie żelowane. Moja kosmetyczka nałożyła mi cienką warstwę żelu jak jeszcze były króciutkie. W miarę jak rosły to je nadlewała i piłowała po bokach żeby nadać kształt. Powietrze zazwyczaj dostaje się pomiędzy własny paznokieć a przyklejonego tipsa - a z takim rozwiązaniem nie ma takiego problemu. Na własny ślub zamierzam zrobić sobie żelki z koronką - drobniutka delikatna koronka zatopiona w żelu zamiast french'a, Wygląda prześlicznie tylko dłuuuugo się to robi (ale to już nie mój problem tylko kosmetyczki) :) :D

feeling.good

na dwa miesiace przed slubem mialam piekne, dlugie paznokcie. Żeby ten efekt utrzymac zdecydowalam sie na zażelowanie własnych paznokci.
Jako, ze3 moja kolezanka prowadzi salon kosmetyczny udalam sie do niej. Paznokcie wygladaly przepieknie, tylko niestety żel średnio trzymal się na mojej płytce.
Efekt był taki, że chodzilam na poprawe raz w tygodniu. Na dzień przed slubem zamyjac bagaznki stracilam jednego paznokcia, drugiego przecielam sobie nozem.
W piątek wieczorem zakladalam tipsy i jestem niesamowicie zadowolona. Roznicy nie widac zadnej. Paznokiec wciaz jest wąziutki, cienki. Nie wiem po co meczylam sie z zelowaniem przez tyle tygodni.

zuzia

dziewczyny,
ale paznokcie żelowe to nie jest ratowanie swoich paznokci.
to ładnie wygląda, ale.... na krótko. bo jak zdejmiesz żel to masakra....

Kasia

żelki czy akryl to takie samo wydłużenie paznokci jak tipsy

efekt jest podobny, różni sie tylko sposób robienia

ja nie polecam naklejania tipsa, po co ????
żel czy akryl można położyć bezpośrednio na paznokieć, nawet króciutki bo do "wydłużenia" paznokcia używa sie szablonu :)

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia mozesz tez nalozyc zel bez wydluzania  w celu wzmocnienia - ja wlasnie mialam taki plan, bo przed slubem mialam ladne swoje i tylko balam sie, ze sobie zlamie, ale niestety jeden sie zadarl, a reszte konsekwentnie zezarlam ;) no i byly wydluzane na szablonie jak mowisz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Paź 2008, 10:54:09
Kasia mozesz tez nalozyc zel bez wydluzania  w celu wzmocnienia - ja wlasnie mialam taki plan, bo przed slubem mialam ladne swoje i tylko balam sie, ze sobie zlamie, ale niestety jeden sie zadarl, a reszte konsekwentnie zezarlam ;) no i byly wydluzane na szablonie jak mowisz ;)
To samo mialam i ja. Przed slubem wszystkie sie zaczely lamac, kruszyc, rozdwajac i co tam jeszcze moze sie zlego dziac z paznokciami.
Zrobila przedluzenie + zel. Jak to zdjelam to przez dwa miesiace paznokcie dochodzily do siebie, drugi raz raczej sie nie skusze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login