Rośniemy rośniemy :)

Zaczęty przez vobi, 16 Mar 2009, 08:53:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

#125
heheheh ale się usmiałam - zmierzyliśmy Małego tą metodą - kręgosłupem i po zgietych nogach no normalnie wyszło 85 cm!  
Małemu też jak go zaczepiają to daja o 3 mc więcej niż ma! waży więcej niż nasza "spacerowa" koleżanka,która ma 10 miesięcy!

czarnasia13

#126
kasiad Oluś jak najbardziej się kwalifikuje  :thumbup:
aja to Nataniel będzie głównym rozgrywającym czy jak to się tam nazywa :rotfl:
Dzisiaj zrobiłam porządki w szafce małego i wyniosłam dwie reklamówki za małych ubranek. Jakoś pusto się zrobiło, chyba trzeba wybrać się na zakupy  ;)


abkasia


kasiad

#129
Cytat: czarnasia13 w 25 Cze 2009, 22:54:08

Dzisiaj zrobiłam porządki w szafce małego i wyniosłam dwie reklamówki za małych ubranek. Jakoś pusto się zrobiło, chyba trzeba wybrać się na zakupy  ;)

ja miesiąc temu robiąc porządki wyniosłam 4 reklamówki ubranek ;D
i coś czuję, że niebawem znowu kilka wyniosę :D

Dodany tekst: 25 Cze 2009, 22:59:07

Cytat: abkasia w 25 Cze 2009, 22:57:16
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

:friends: :friends: :friends:

gioseppe

#130
Cytat: czarnasia13 w 24 Cze 2009, 17:02:39
Paweł dostaje 3 krople wit D3
abkasia stworzymy z naszych chłopaków pierwszą strefową drużynę koszykówki, kto się jeszcze przyłączy? :aaaa:


Wiktor ustawil sie w kolejce :)
74 są na styk ale jeszcze niektore rzeczy nosimy z tego rozmiaru
no i 80 tez sa na tapecie

a waga 8600, 6 m-cy bez 4 dni
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

abkasia

Cytat: gioseppe w 25 Cze 2009, 23:15:14

Wiktor ustawil sie w kolejce :)
74 są na styk ale jeszcze niektore rzeczy nosimy z tego rozmiaru
no i 80 tez sa na tapecie
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

gioseppe

Cytat: aja w 25 Cze 2009, 21:21:34

Małemu też jak go zaczepiają to daja o 3 mc więcej niż ma!
u nas jest to samo
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

kasiad

Cytat: gioseppe w 25 Cze 2009, 23:15:14

a waga 8600, 6 m-cy bez 4 dni

myślę, że mój klocuś waży już ponad 8 kg ;D a jest prawie o połowę młodszy od Wiktora :D

abkasia

Cytat: kasiad w 25 Cze 2009, 23:23:05
myślę, że mój klocuś waży już ponad 8 kg ;D a jest prawie o połowę młodszy od Wiktora :D
moj ok 6,500 :D

nionczka

A moja 6700 :-) i z ubranek odlozylam tylko jedna pizame, dwa body i kilka grubszych rzeczy nie ze wzgledu an rozmiar ale pore roku...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

kasiad na Twoim miejscu bym się tak nie cieszyła z tej wagi bo ona może zaznaczam "może" powodować opóżnienie z rozwojem ruchowym! niestety u nas waga + dość często wykorzystywany lezaczek spowodowaly to że mały zaczął później obracać się z pleców na brzuch i odwrotnie! niby zdarzyło mu się poprzekręcać w czasie kiedy powinien to juz robić ale potem jakby zapomniał i stwierdził,że się chyba nie będzie przemęczał! no ale dużo mojej w tym winy bo oczywiście mu we wszystkim pomagałam - podstawa to dużo leżeć na podłodze!
teraz z perspektywy czasu bardzo żałuję,że kupiłam leżaczek - bo wszędzie leżał na leżaczku (w łazience podczas mojej kąpieli, w kuchni...) a mógłby spokojnie na podłodze !

nionczka

#137
Aja, niekoniecznie jest zly lezaczek. Ja najpierw tez mala zostawialam w lezaczku, pozniej na podlodze. ale teraz juz turla sie po calym salonie i zaczyna raczkowac wiec musza ja znowu przywiazywac do lezaczka jak chce isc pod prysznic albo cos ugotowac bo boje sie o nia. Zaczyna sciagac nogami rzeczy z polek, szarpac za kable od dvd, kopac papierowa lampe, zaczyna sie turlac i turla sie az uderzy glówka w stolik kawowy, ktory tak przesuwam, ze niedlugo na klatke chyba wyniose. Juz nie moge jej zostawic samej na macie wiec lezaczek znowu jest dla nas zbawieniem.

Dodany tekst: 26 Cze 2009, 09:29:53

Kupilabym kojec, ale nie mam miejsca :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

#138
Cytat: aja w 26 Cze 2009, 09:18:06
kasiad na Twoim miejscu bym się tak nie cieszyła z tej wagi bo ona może zaznaczam "może" powodować opóżnienie z rozwojem ruchowym!

a czy ja się cieszę?
piszę jak jest
aja poza tym ja się nie martwię
z tym rozwojem ruchowym jest tak jak z zębami
jedno dziecko, nawet widać to po strefowych, mając 5 miesięcy ma 2 zęby, a drugie mając 5 miesięcy nie ma ani jednego
patrząc na mojego Syna nie widać po nim żadnych opóźnień, wręcz przeciwnie  :P
zresztą wiem, że jak Olek zacznie raczkować to waga Mu spadnie

gioseppe

Cytat: kasiad w 25 Cze 2009, 23:23:05
myślę, że mój klocuś waży już ponad 8 kg ;D a jest prawie o połowę młodszy od Wiktora :D
o matko to jak sie domaga to masz co nosic :)
wspolczuje rekom ;)

ja sie niedawno zaopatrzylam w nosidlo ergonomiczne
super sprawa
nie nosze dlugo tylko jak chce gdzies wyskoczyc na szybko do sklepu albo jak Wiktor ma dzien na nie a ja czuje niemoc w rekach ;)
ostatnio super sprawdzilo sie jak byl chory bo mial zatkany nos i najlepiej oddychalo mu sie w pozycji pionowej wiec wtedy duzo go nosilam normalnie na zmiane z nosidlem

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

#140
ale teraz to jest za mały więc co ma być widać! jakie opóźnienia?  najprędzej to może za miesiąc, dwa miesiące!
ale piszę tak tylko i wyłącznie z obserwacji 3 grubasów! ale za to potrafią inne rzeczy których chudzinki nie! :)


Dodany tekst: 26 Cze 2009, 21:26:25

Cytat: nionczka w 26 Cze 2009, 09:29:32
Aja, niekoniecznie jest zly lezaczek. 9[/time][/b][/color][/size]

Kupilabym kojec, ale nie mam miejsca :-(

jak na razię - leżaczek poszedł w odstawkę! stanowczo zbyt często tam leżał zamiast na podłodzę :(

gioseppe

aja pokaz jakies zdjecie swojego synka :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jusia

#142
Cytat: jusia w 14 Maj 2009, 20:21:53
maly upgrade ;)

Franek ur. w 39 tc
3410g (przy wypisie 3320g)  57cm

6 tygodni 5600g 59cm
10 tygodni 6800g 62,5cm
14 tygodni 7700g 63,5 cm
20 tygodni 8800g 69,5 cm

28 tygodni 9790g 73 cm (pomiar robiony wczoraj)

8 miesięcy ;) 10700 g 79 cm (pomiar robiony dziś) niezły wielkolud rośnie :) a i tak nie był mierzony wg mnie dokładnie
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

Cytat: gioseppe w 26 Cze 2009, 23:17:11
aja pokaz jakies zdjecie swojego synka :)
gios wkleję coś do naszego wątku!

jusia niezły klocek - nie możecie pisac ile to mc a nie tyg. nie chce mi się czasem my sleć i liczyć  :mocking:

brawurka

Cytat: kasiad w 26 Cze 2009, 09:37:13
a czy ja się cieszę?
piszę jak jest
aja poza tym ja się nie martwię
z tym rozwojem ruchowym jest tak jak z zębami
jedno dziecko, nawet widać to po strefowych, mając 5 miesięcy ma 2 zęby, a drugie mając 5 miesięcy nie ma ani jednego
patrząc na mojego Syna nie widać po nim żadnych opóźnień, wręcz przeciwnie  :P
zresztą wiem, że jak Olek zacznie raczkować to waga Mu spadnie

niektóre mają rok i ani jednego zęba ;)

kasiad Maja była tłuściochem ale rozwijałąsie bardzoi szybko,duzo lezala na brzuchu (2 miseiące i juz sie przekrecała) Iga jest szczuplak i troche wolniej jej to idzie (3 miesiace i przekrecanie sie)

kasiad

#145
Cytat: brawurka w 30 Cze 2009, 22:13:28

Aleksander ur. w 40 tyg.

w dniu narodzin
3900 g, 58 cm

12 dni
3890 g

2 tygodnie
4015 g

3 tygodnie
4315 g

4 tygodnie
4655 g

6 tygodni
5320 g

9,5 tygodnia

6655 g

12 tygodni 2 dni
7490 g



16 tygodni 1 dzień

8235g

aja

kasia właśnie to miałam na myśli ale Olek ma jeszcze troszkę czasu - nasz z mc opóźnieniem zaczął się przekręcać a i tak jakoś szczególnie nie przepada za tym! ale za to bardzo sztywno i szybko zaczął siedzieć czego rówieśnicy jeszcze nie potrafią! także ta "wielkość" u dzieci różnie wpływa ale widać że nie zawsze - ale Brawurki Maja jest jedynym dzieckiem z tych większych które wszytsko robiły o czasie!  u reszty obracanie się z brzucha na plecy i odwrotnmie było lekko opóźnione!

vobi

aja ale opoznione w stosunku do czego? Przeciez nawet jak czytasz "schematy" czy jak to nazwac pt. "co dziecko powinno umiec w x miesiacu" to tam zwykle jest informacja ze odchylenie bodajze do dwoch miesiecy nie jest powodem do niepokoju, jesli dziecko po dwoch miesiacach wciaz nie robi czegos co wg schematu powinno to warto sie skonsultowac z lekarzem, ale tez nie mozna tego jeszcze traktowac jako opoznienie.

kasiad

#148
Cytat: vobi w 01 Lip 2009, 10:48:19
aja ale opoznione w stosunku do czego? Przeciez nawet jak czytasz "schematy" czy jak to nazwac pt. "co dziecko powinno umiec w x miesiacu" to tam zwykle jest informacja ze odchylenie bodajze do dwoch miesiecy nie jest powodem do niepokoju, jesli dziecko po dwoch miesiacach wciaz nie robi czegos co wg schematu powinno to warto sie skonsultowac z lekarzem, ale tez nie mozna tego jeszcze traktowac jako opoznienie.


vobi dlatego wcześniej jak aja pisała o opóźnieniu z powodu wagi tak się zdziwiłam
bo co jedne dziecko robi wcześniej, drugie zrobi później
stąd moje porównanie do zębów
u dzieci w jednakowym wieku jedno może mieć i 3, a drugie wcale

vobi

Cytat: kasiad w 01 Lip 2009, 10:59:23
stąd moje porównanie do zębów
u dzieci w jednakowym wieku jedno może mieć i 3, a drugie wcale

haha, no cos o tym wiem - Pyza 7,5 miecha na karku a wciaz bezzebna ;D