Autor Wątek: Gdzie kupujecie, zamawiacie książki?  (Przeczytany 9411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sweedee

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1458
  • lubim mamę! jeśt mondla i pyśna!
Gdzie kupujecie, zamawiacie książki?
« dnia: 14 Mar 2009, 18:54:07 »
Czy macie jakieś sprawdzone księgarnie wysyłkowe lub inne miejsca, gdzie kupujecie książki?

Ja, zazwyczaj, zamawiam w Empiku lub tu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, raz mi się zdarzyło tu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jak jestem na zakupach, to wpadam zawsze do antykwariatu
zwracam uwagę na cenę książki i koszt przesyłki, przy czym z Empiku i wysyłkowej mam odbiór osobisty
no i porównuję ceny na ceneo
« Ostatnia zmiana: 14 Mar 2009, 19:23:59 wysłana przez sweedee »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gatka2804

Odp: Gdzie kupujecie, zamawiacie książki?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2009, 20:25:15 »
Ja ostatnio zakupilam uzywane ksiazki tutaj

Pierwszy raz tam trafilam, wpadla mi w oko dobra okazja zakupic trylogie Meyer od jakiegos zarejestrowanego uzytkownika, ktory akurat z mojej miejscowosci byl. Odpisalam na oferte i juz na nastepny dzien odbieralam ksiazki w umowionym miejscu. Mysle ze bede tam zagladac co jakis czas. Wiadomo, ze to akurat ksiazki uzywane.. Te co ja kupilam jak nowe. Zreszta przed zaplaceniem mialam okazje je obejrzec. Gdyby byly zniszczone po prostu bym sie wycofala - to byl wlasnie duzy plus sprzedawcy z tego samego miasta...

Pyś

« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar 2009, 23:06:57 »
do mnie do pracy bardzo często książki zamawiane są tutaj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj lub Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ta druga księgarnia to raczej "techniczna".

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #3 dnia: 14 Mar 2009, 23:26:07 »
jesli przez internet to empik.com ewentulanie szukam na allegro - tam mozna znalezc absolutnie wszystko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale najbardziej to lubie w ksiegarni powachac sobie farbe drukarską  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

jo_miekka

« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2009, 09:09:04 »
Ja wolę w księgarni. Pospaceruje człowiek, poczyta, powącha, sprawdzi jakość czcionki...
Ale jeżeli już wiem konkretnie, czego mi trzeba, to zdarza mi się zamówić przez empik.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2009, 09:09:04 »

karamela

« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar 2009, 10:16:01 »
Ja książki techniczne kupuję zazwyczaj na allegro. Zwykle na książce która kosztuje ok 60 zł oszczędzam ok 10-15 (wliczając przesyłkę)
Zawsze zrób siusiu, jeżeli tylko masz okazję.
A.W. WELLINGTON

malutenka

« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2009, 10:35:18 »
Najbardziej lubię książki pomacać, przekartkowac i w ogóle mieć w ręce przed zakupem. Z reguły szukam po przeróżnych takich składach. Jak już mam niesamowitą ochotę coś przeczytać, a ksiązki nigdzie nie ma, to albo merlin.pl albo lideria.pl
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

szelma

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Mar 2009, 11:20:14 »
Polskie - empik. Kiedy jeszcze studiowałam, to zamawiałam tam też dużo angielskojęzycznych - ceny mieli umiarkowane, choć parę razy nie dali rady ściągnąć mi danej książki. A teraz to głównie amazon, a jak coś używanego to abebooks - różne dziwne rzeczy można tam znaleźć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

calla

« Odpowiedź #8 dnia: 15 Mar 2009, 12:12:48 »
Najwiecej ksiazek kupuje na allegro, ze wzgledu na cene. Nie przeszkadza mi to zupelnie, ze sa one uzywane.
Potem jest Merlin. Wysylke tak czy tak mam za free, bo zawsze jest to zamownienie powyzej 100zl :-)
Jak jestem w domu, odwiedzam tez Empik. Rowniez ze wzgledu na plyty. Zdarza mi sie rowniez kupic jakas ksiazke w supermarkecie ;-)
A juz ostatnio moim ulubionym miejscem stala sie ksiegarnia na lotnisku w Warszawie. Mam wtedy duuzo czasu, zeby sobie spokojnie poogladac ;-) Zawsze wracam z reklamowka pelna ksiazek i gazet :-)

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2009, 14:56:22 »
Również w Merlinie. Zamawiałam już kilka razy i jestem zadowolona.

nionczka

« Odpowiedź #10 dnia: 15 Mar 2009, 16:55:38 »
Ja mam trzy ulubione stacjonarne ksiegarnie w miescie i jedna w Bajonie gdzie zaopatruje sie hurtowo kiedy jezdzimy do Francji. W necie kupilam moze pare razy, ale to tylko dlatego, ze nie mam potrzeby. My z mezem regularnie chodzimy "na ksiazki" tzn idziemy razem przeszperac ksiegarnie, kazde idzie w swoja strone i spotykamy sie przy kasie.
Za to regularnie wchodze na strony moich stacjonarnych ksiegarni.

salsa

« Odpowiedź #11 dnia: 15 Mar 2009, 19:44:36 »
ja kupuje w zasadzie wszedzie
od empiku, poprzez matrasa, zielona sowe , swiat ksiazki, na taniej ksiazce  na dworcu kolejowym skonczywszy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w ogole na dworcu maja ciekawy asortyment za poł ceny - wiec grzebie i kupuje

przez net ksiazek nie umiem - lubie sobie podotykac, poogladac kartki - jestem lekki swirem jesli chodzi o ksiazki (np. nie kazdemu pożycze - musze osobe dobrze znac i wiedziec jakie ma zwyczaje jesli chodiz o traktowanie ksiazek - np mam kolege ktory czytaprzy jedzeniu, nigdy mu nie pozycze zadej ksiazki)
musze sie jednek rpzekonac do netu bo jest taniej niz w stacjonarnych ....
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #12 dnia: 15 Mar 2009, 20:37:18 »
ja glownie w matrasie, bo mam 5% znizki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zawsze to cos - pracuje nad 10% znizki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale nie opedzam sie od innych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i tez na zywo kupuje, chociaz czasem pakiety technicznych w merlinie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa ja pozyczanych przy jedzeniu i w wannie nie czytuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

vobi

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Mar 2009, 22:50:04 »
1. Allegro
2. kiedys w Merlinie, ale raz tak dali ciala, ze juz nigdy nic u nich nie zamowie
3. anglojezyczne (jesli nei mam mozliwosci "sciagnac" przez kogos) kilka razy zamawialam tutaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
4. jesli najdzie mnie nagla ochota to "na zywca" w empiku

magdarynka

« Odpowiedź #14 dnia: 16 Mar 2009, 09:14:55 »
A ja malo kupuje, wlasciwie tylko to czego nie ma w bibliotece. Bo ja uwielbiam chodzic do biblioteki, czuc ten zapach starych ksiazek, nosz lubie, lubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 16 Mar 2009, 09:14:55 »

jo_miekka

« Odpowiedź #15 dnia: 16 Mar 2009, 09:24:50 »
A ja właśnie na studiach zniechęciłam się do bibliotek i w ogóle do pożyczania książek.
Stypendium mnie rozpieściło. Całe wydawałam na książki właściwie.
Jeśli czytam książkę, a potem muszę ją oddać, to jest mi bardzo, bardzo przykro...
Lubię mieć na własność, zaglądać od czasu do czasu, wracać do jakichś ważniejszych fragmentów.

fasolka1980

« Odpowiedź #16 dnia: 16 Mar 2009, 09:33:55 »
Ja kupuje glownie na allegro, czasami w empiku...

nie cierpie kladzenia ksiazek otwartych grzbietem do gory (moj malzonek nietsety namietnie tak robi  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

biblioteki kiedys uwielbialam,  w Wawie nie naleze do zadnej - czas to zmienic chyba  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2009, 09:36:26 wysłana przez fasolka1980 »

inkageo

« Odpowiedź #17 dnia: 16 Mar 2009, 09:42:27 »
Ja zamawiam książki głównie przez internet, na allegro i merlinie, rzadziej w empiku, bo tam zaglądam osobiście Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Raczej nie pożyczam od innych osób książek i nie trzęsę się specjalnie nad nimi. Niszczą mi się trochę jak noszę je w torebce, czy czytam na wakacjach na plaży, zdarzają się plamy z kremu do opalania czy ślady po palcach z wody morskiej, czy piasek, ale ze mnie zołza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nawet lubię takie wakacyjne ślady na książkach, ale książek nie pytałam czy też to lubią  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 16 Mar 2009, 09:44:57
I ponieważ nie trzęsę się nad książkami to bardzo chętnie pożyczam je innym, czasem nawet kilka razy w tygodniu wpadają znajomi po książki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Cieszy mnie to jak książka wędruje dalej, ale zawsze pilnuję żeby wróciła i troszkę się denerwuję jak dłuuugo jej nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2009, 09:44:57 wysłana przez inkageo »
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

magdarynka

« Odpowiedź #18 dnia: 16 Mar 2009, 10:15:51 »
A macie tak ze jak juz pozyczycie to zaraz was nachodzi ochota na czytanie tej wlasnie ksiazki ? Bo ja tak i dlatego nie lubie rozstawac sie z moimi ksiazkami  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Mar 2009, 10:18:54 »
Ja to bym przede wszystkim chciała, żeby nasze książki były gdzieś w jednym miejscu, a nie w trzech różnych krajach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Bo tak, mam ochotę poczytać sobie coś, co jest w Polsce. Albo D. mówi mi o jakiejś książce, którą ma w Belgii. Mam dość takiego stanu rzeczy - tylko nie wiem, jak duże mieszkanie będziemy musieli mieć, żeby wszystko pomieścić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Razem mamy gdzieś koło 2500-3000 książek, tak na oko...

magoo

« Odpowiedź #20 dnia: 16 Mar 2009, 13:31:41 »
W czasie studiów uwielbiałam biblioteke uniwersytecką we Wrocławiu, przeczytałam dzięki niej masę książek których nigdzie indziej nie mogłam znaleźć. I pasował mi sposób zamawiania w domu przez net i następnego dnia po zajęciach mogłam odebrać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Pożyczyć komuś mogę i kiedyś to chętnie robiłam, ale od czasu kiedy pare egzemplarzy do mnie nie wróciło, albo czekałam nawet pare miesięcy i musiałam się jak jakaś głupia upominać o zwrot, pożyczam tylko tym, których dobrze znam i wiem, że mi oddadzą  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

« Odpowiedź #21 dnia: 16 Mar 2009, 17:18:12 »
A ja malo kupuje, wlasciwie tylko to czego nie ma w bibliotece. Bo ja uwielbiam chodzic do biblioteki, czuc ten zapach starych ksiazek, nosz lubie, lubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A ja jestem bardzo smutna z tego powodu, ze nie moge wypozyczac ksiazek :-(
Skazana jestem na kupowanie. Z jednej strony mnie to cieszy, bo baaaardzo lubie kupowac, czytac i gromadzic ksiazki. A z drugiej, nie powiem, ale sporo pieniedzy mi na nie idzie.
Chcialabym miec kiedys swoja biblioteczke, tak jak salsa pisala.
No i coraz czesciej chodzi mi po glowie pomysl posiadania ksiegarni :-) Moze niebawem uda mi sie go zrealizowac ;-)

mati

« Odpowiedź #22 dnia: 20 Kwi 2009, 13:40:04 »
Może nie do końca w temacie, ale myślę, że nikt się nie pogniewa.
W najnowszym Przekroju jest kod promocyjny do audioteka.pl,
gdzie, jak się zapewne domyślacie, można zakupić różnego rodzaju audiobooki do pobrania w mp3.

Po wrzuceniu wszystkich książek do koszyka wpisujemy w specjalnym okienku
hasło "sluchaj-z-przekrojem" i otrzymujemy 30% zniżki na całe zakupy 

panikarola

« Odpowiedź #23 dnia: 01 Cze 2009, 12:03:54 »

za smieszne pieniadze! jeszcze sa i kody promocyjne, ale nie znalazlam gdzie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Norka

« Odpowiedź #24 dnia: 01 Cze 2009, 13:39:15 »
Ja zamawiam teraz głównie książki do magisterki z Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Książki/cd/dvd w wielu językach, głównie angielskie, sporo filologicznych smaczków, ale też pozycje przyjemnościowe (piękne wydania Jane Austen Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj). W ofercie jest też pośrednictwo w zamówieniach np. z amazonu. Centrum dystrybucyjne mają we Wrocławiu, więc na książki czekam zwykle 2-3 tygodnie, a jak coś jest wcześniej, to sobie mogę sama odebrać na Biskupinie.

Wrocławiankom i poznaniankom polecam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj - można zamówić przez internet z 10% zniżką i odebrać książki na miejscu w kawiarnio-księgarni albo zrobić zakupy stacjonarne i za wydane 49 zł dostać darmową kawę. We Wrocławiu Kapitałka jest na pl. Nankiera, mają nawet 2 stoliczki wystawione na placu przykościelnym - urocze miejsce, moje ulubione do szperania Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj