mini zoo

Zaczęty przez Anupka, 08 Wrz 2007, 10:10:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Przyłączyłam się do Zuzi z hodowlą świnek. Zakupiliśmy dziś jedną, samiczkę. Zdjęcia wrzucę jak się oswoi, bo dzikus straszny na razie :D

damka


Anupka

Kleszcze juz atakuja!

Znalazlam dzis jednego u Ridderka :-( W dodatku wbil sie w dolna powieke, cholernie ciezko bylo go wyjac. Udalo sie, ale niestety nie od razu w calosci. Jest wiec ryzyko, ze zdazyl zwymiotowac trucizne. Wiem, ze nie kazdy kleszcz nosi wirusa, ale i tak trzese majtami. Zwlaszcza, ze pod sierscia ciezko obserwowac czy sie pojawia jakiieswedrujace zaczerwienie...

Wiem, ze kleszczowe ugryzienia trzeba zdezynfekowac. Ale to jest tak blisko oczka, ze wole nie ryzykowac. Po wyjeciu kleszczydla wsadzilam mu glowke pod prysznic i przemylam to psim szamponem z woda. Myslicie, ze wystarczy?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: mobka w 15 Mar 2008, 21:15:07
Przyłączyłam się do Zuzi z hodowlą świnek. Zakupiliśmy dziś jedną, samiczkę. Zdjęcia wrzucę jak się oswoi, bo dzikus straszny na razie :D
to super :)
której rasy? zreszta tak naprawde to zobaczysz jak podrośnie. Bo mój Dzikus mial byc dlugowlosą peruwianką a jest rozetką :)

mobka

Hmmm wlasnie na rozetke moja nie wyglada, ale ma taka dluzsza siersc w trzech kolorach: czarnym, bialym i miodowym, ale charakterystycznych rozetek brak.
Ide ja oswajac - ucieka przede mna po calej klatce :D Ale rano jak wstajemy radosnie chrumka :D

zuzia

Cytat: mobka w 18 Mar 2008, 18:43:29
Hmmm wlasnie na rozetke moja nie wyglada, ale ma taka dluzsza siersc w trzech kolorach: czarnym, bialym i miodowym, ale charakterystycznych rozetek brak.
Ide ja oswajac - ucieka przede mna po calej klatce :D Ale rano jak wstajemy radosnie chrumka :D
przyzwyczai się. Moje też strasznie dzikie były na początku.
Tylko musisz pamiętać:
1. nie dawać jej sałaty
2. warzywa i owoce - nie mogą być mokre (tzn. mogą być umyte, ale nie mokre),
3. jeżeli będziesz ją kąpać (czasami jest taka potrzeba) to nie wolno jej zamoczyć uszu.
4. świnki mają bardzo delikatny kręgosłup więc nie należy ich chwytać jak np. królika.
moje uwielbiają cykorię. Dałyby się pokroić za nią.

mobka

Zuzia przejrzalam zdjecia w necie i moze sie okazac peruwianka, choc siersc ma jeszcze krotsza niz te na zdjeciach.
Czemu nie salate?? Moja wlasnie uwielbia lodowa (taka mialam w domu) i marchewke. I czemu nie mokre? slyszalam juz taka rade, ale nie rozumiem jej zasadnosci.

mobka

A i uwielbia siano :D

zuzia

Cytat: mobka w 18 Mar 2008, 18:59:21
Czemu nie salate?? Moja wlasnie uwielbia lodowa (taka mialam w domu) i marchewke. I czemu nie mokre? slyszalam juz taka rade, ale nie rozumiem jej zasadnosci.
bo sałata zbiera wszystkie możliwe zanieczyszczenia. I o ile dla ludzi jest ok. to niestety dla gryzoni - już nie. Niestety już nie jeden gryzoń zakończył żywot przez sałatę. Nawet moja pani weterynarz mi to mówi.
czemu nie mokre - bo podobno te zwierzątka mogą przyswajać wodę (bo przecież mają do picia) ale woda na warzywach nie jest wskazana bo szkodzi. To też rada weta.

zuzia

Cytat: mobka w 18 Mar 2008, 19:04:34
A i uwielbia siano :D
siano to podstawa egzystencji.
Z karm najgorszy jest Vitapol i Lolo pets (ten sam producent). Unikać jak ognia.

mobka

Mam Vitapola :D
Moj chomik lubil z Tukana (do kupienia w carefourze), wiec jak robia dla swini to kupie nastepnym razem. Vitapola polecila mi dziewczyna w zoologicznym, bo jej 3 swinie zjadaja wszystko do konca :)

mobka


zuzia

śliczny.
i wygląda na peruwiankę.
Tylko uważaj na trocinki - tam czasami bywają "goście".

rilla

ja mam dwa chomiki:)
jeden syryjski, drugi roborowskiego...
są całkiem różne, nazywają się Marian i Rysio. I wcinają karmę Kameleona i Dako-Art.

irula

Dako-art to super karma :-) Mój Azor ją uwielbiał. Niestety potem zoologiczny przestał ją sprowadzać i chomcio przestawił się na vitapol. Vitapol ma chyba najfajniejsze kolby do obgryzania.

zuzia

Cytat: dodaa84 w 30 Mar 2008, 18:58:46
jacy goście zuzia? ;)
ja miałam królika przez 7 lat i też wsypywałam do klatki trocinki i "gości" nie było :)
różnego rodzaju pasożyty. Nie twierdzę, że są w każdych trocinach. Ostrzegla mnie przez tym pani weterynarz, bo miala takie przypadki.

mobka

Zuzia wydaje mi sie, ze goscie w postaci pasozytow to predzej w sianie niz w trocinach. Ale zwirku tez sprobuje, bo trocinami strasznie smieci, jak sie miotac po klatce zaczyna :D
Co do karmy z vitapolu to obecnie swini podchodzi z niej tylko granulat ;) Reszta idzie w smieci.
I cos mi sie swinia drapie...

zuzia

Cytat: mobka w 30 Mar 2008, 19:44:46
Zuzia wydaje mi sie, ze goscie w postaci pasozytow to predzej w sianie niz w trocinach. Ale zwirku tez sprobuje, bo trocinami strasznie smieci, jak sie miotac po klatce zaczyna :D
Co do karmy z vitapolu to obecnie swini podchodzi z niej tylko granulat ;) Reszta idzie w smieci.
I cos mi sie swinia drapie...
mnie ostrzegano przed trocinami. zresztą każdy dobiera sobie co najwygodniejsze. Ja wolę żwirek :)
a co do granulatu - świnka się przestawi. W sklepach najczęściej karmią tylko granulatem i zwierzaki nic innego nie znają. Moja dlugo nie mogla nauczyć się pić bo kupilam inne poidło niż było w sklepie :)
A że się drapie.... ja bym się na razie nie martwila. Jaką ściółkę miala w sklepie? bo jeżeli żwirek to może chodzić np. o paproszki z trocinek do których prosiak się musi przyzwyczaić. Jak stwierdzisz, że jest to niepokojące to przejrzyj jej futro albo idź do veta. ja kiedyś kąpalam profilaktycznie prosiaka w nizoralu (tylko trzeba uważać i nie zamoczyć i nie nalać wody do uszu.

mobka

Drapie się raczej od siana. W sklepie miała trociny. A do jedzenia moze sie rzeczywiscie przyzwyczai. Moglaby sie tylko szybciej oswajac ;)

zuzia

Cytat: mobka w 30 Mar 2008, 20:05:20
A do jedzenia moze sie rzeczywiscie przyzwyczai. Moglaby sie tylko szybciej oswajac ;)
moje potwory to mają 2 ulubione karmy. Inne..... skubną, ale większość zostawiają. I tyle. musisz jej dobrać (ale to jeszcze trochę) taką, która będzie jej najbardziej odpowiadać.

Louve

Stan domowy posiadania - obecnie tylko goldenka, prawie trzyletnia :D

Louve

oraz stan posiadania kiedyś - labradorka, na zdjęciu ma 14 lat oraz goldenka na zdjęciu 3-miesięczna...

Louve

o!!! dodaa - koniecznie pokaż!!!

Louve


Louve

serio? na zdjeciu nie widać! jest super!