Autor Wątek: mini zoo  (Przeczytany 28769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

Odp: mini zoo
« Odpowiedź #525 dnia: 12 Cze 2017, 13:03:14 »
Właśnie od dziś jest karma mokra w Biedronce -20% , puszka tej dobrej w białych puszkach wychodzi po 2,69
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

elve

« Odpowiedź #526 dnia: 13 Cze 2017, 21:23:08 »
konwalia, beagle to niesamowicie wdzięczne psy, mieliśmy dwa
ale maja wyjątkowo silny instynkt mysliwski, trudno psa nauczyć chodzenia bez smyczy
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #527 dnia: 16 Cze 2017, 08:18:36 »
On chce iść gdzie mu się podoba, na razie uczymy jak go spuszczam.
Używacie bravecto? Mimo kropli na kark łapie kleszcze(na osiedlu jest pełno) 

Malutenka? Jak to jest z rowerem, czasem widuję psy biegnące obok, bezpieczne to, nie wleci mi pod koła albo nie pociągnie?
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2017, 08:19:13 wysłana przez konwalia »

malutenka

« Odpowiedź #528 dnia: 16 Cze 2017, 08:57:09 »
Malutenka? Jak to jest z rowerem, czasem widuję psy biegnące obok, bezpieczne to, nie wleci mi pod koła albo nie pociągnie?
są smycze specjalnie do roweru, minimalizujące niebezpieczeństwo , no ale i tak tego nie wykluczysz. Zalezy jaki jest Twój pies. Spróbowałabym najpierw pospacerować z rowerem i psem na smyczy, później jakiś przejazd w tempie emeryckim. Ja próbowałam swojego nauczyć, ale mój się zawiesza, jak zobaczy innego psa to ciągnie w jego stronę , skończyło się na piesowozie przy długich wycieczkach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

margareta

« Odpowiedź #529 dnia: 16 Cze 2017, 13:13:18 »
Bravecto, to silna trucizna. Poczytaj opinie w necie, jest wiele negatywnych. Ja w każdym razie nie zdecydowałam się, mimo ze weterynarz polecał.

ishka82

« Odpowiedź #530 dnia: 23 Lut 2018, 10:03:14 »
odświeżam tylko, by mi znów gdzieś watek nie uciekł Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #531 dnia: 23 Lut 2018, 10:05:02 »
jakby co szukaj po haśle "chomika"
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #532 dnia: 04 Wrz 2018, 10:58:58 »
potrzebuję info - dla kota:
jaki żwirek najlepszy? ktoś gdzieś kiedyś na strefie pisał o jakimś, który można utylizowac w toalecie.
kuweta zamknięta czy otwarta?
kastrację planuję w najbliższym czasie, więc pewnie wtedy karma inna, czy to nie ma znaczenia?
będę wdzięczna za wszelkie rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #533 dnia: 04 Wrz 2018, 12:39:57 »
Żwirek silikonowy z lidla może być, czy biedry. Ja wsypuję całe opakowanie do kuwety, a po tygodniu całość do worka na śmieci i wsypuję nowy.

Koty raczej nie lubią zakrytych kuwet, bo czują się niekomfortowo bez drogi ucieczki, ale Zwierz ma i żyją Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Karmy polecam te, to samo mięso, marketowe mają 4% mięsa w składzie:

Sucha:

Tańsza:
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

inkageo

« Odpowiedź #534 dnia: 04 Wrz 2018, 12:43:53 »
Jak będzie tył, to można zmienić suche na mniej kaloryczne dla kastratów, a jak nie będzie tył to luz.
Ja kupuję zwykle tą:

sputnik

« Odpowiedź #535 dnia: 04 Wrz 2018, 12:45:31 »
Karma sie raczej nie zmienia, chyba, ze chodzi ci o to, ze później, jak juz bedzie kastratem? Ja zmieniam ale w starszym wieku.
I to jak kot tyje, moje poki co nie tyją.
Kuwetę mam zamknietą i taką wolę. Koty tez ja lubią.
Zwirkow masz w cholerę, cale bogactwo... Masz napisane czy mozesz wrzucac do wc, ja preferuję silikonowy lub kukurydziany. Moim wszystko jedno jaki żwirek, niektóre koty mają swoje preferencje.

inkageo

« Odpowiedź #536 dnia: 04 Wrz 2018, 12:46:12 »
Kup ten duży drapak, na pewno z niego nie wyrośnie, a cena jest dobra, czasem w promocji za 39 zł:

sputnik

« Odpowiedź #537 dnia: 04 Wrz 2018, 12:47:54 »
Jak to kazdy ma swoje doświadczenia - u mnie taki drapak jest bezużyteczny. Zaden kot go nie uzyl.
A kuweta tylko zamknięta, moje ewidentnie lubią w zaciszu robić 🤣.

inkageo

« Odpowiedź #538 dnia: 04 Wrz 2018, 12:48:37 »
I to jest hit, chociaż teraz kupuję już mocniejsze, droższe:

inkageo

« Odpowiedź #539 dnia: 04 Wrz 2018, 12:49:44 »
A to moja pracowicie drapie wszystko jak leci... Drapak, kanapę, drapak, dywan, teczka z dokumentami i takie rundy robi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Korzystania z drapaka można podobno nauczyć.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #540 dnia: 04 Wrz 2018, 13:21:54 »
u mnie drapak od inki mogę se wyrzucić przez okno - tzn raz na dzień któryś do niego podchodził i się przeciągał, opierając na przednich łapach, no sory, ale nie kupiłam tego w tym celu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja używam od lat żwirku tego i nie zmairzam zmieniać, jest najboższy, aczkolwiek przy dwóch kotach i upałach, jak tego lata, to trzeba było szybko reagować, ale zakładam, że przy każdym by było trzeba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

żwir:
biorę zwykle 20 lub 40 litrów. mam na wcholerę czasu.

sucha:
biorę no grain albo light, albo dla kastrowanych,  albo co tam akurat mają w dobrej cenie w 20kg worze albo dwóch po 10kg i ama spokoj na długo.

mokra:
biorę jakiś porządny zestaw 88 szaszetek, jak mi się skończą teraz to kupię puszki.

drapak - młody kocha ten drapak, ciągle się wspina, drapie, śpi na wysokości, no to jest jego królestwo, szkoda, że tylko jego, bo stary się nie przekonał i uparcie korzysta ze swojej wiklinowej budy na podłodze, może mu się już po prostu skakać nie chce, w końcu ma 13 lat:

inne drapaki mogłam se sama drapać, tak ze 3 sztuki wywaliłam do śmieci, w tym inkowy.

kuwetę mam zamkniętą, ale z braku filtrów do niej, po prostu wywaliłam filtry z góry, bo one już same śmierdziały non stop, zatem jest teraz prawie zamknięta Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj aha, ona jest przesiewowa - ma 3 dna, w tym jedno sitko, i zamiast ryć łopatką, to przesiewam wszystko i z sitka wywalam do klopa całość:
myślałam ostatnio o zmianie kuwety, ale nie znalazłam nic sensownego.

a naczynia na wodę nie używam, bo lałam tam tyle, ile mieściło, pewnie ok 0,75l, a potem rodośnie zapominałam, aż wypiły prawie całość, ergo - piły taką odstaną wodę, nie swieżą, dodatkowo ryje umorusane w mokrej czy suchej tam pchały i brudziły resztkami wodę i to tak stało, nie polecam, chyba, że będziesz częściej wymieniać, ale wtedy to się tez mija z celem, bo zajmuje 2x więcej placu niż miska.
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2018, 13:24:49 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #541 dnia: 04 Wrz 2018, 13:24:22 »
aha, przy kolejnych zakupach planuję to:

bo chociaż mają kuwetę z wysokim dnem, to potrafią wywalić tonę zwiru, a potem roznoszą to po przedpokoju, a potem młody wdepnie i roznosi wszędzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a to ponoc nieźle działa

Kasia

« Odpowiedź #542 dnia: 04 Wrz 2018, 13:36:55 »
zamknięta  aha, ona jest przesiewowa - ma 3 dna, w tym jedno sitko, i zamiast ryć łopatką, to przesiewam wszystko i z sitka wywalam do klopa całość:
a powiedz mi jak to działa bo rozumiem, że grubsze zostaje na sitku i wywalasz ale przecież ten drewniany "żwirek" jak jest obsikany to się w pył zamienia i też się przesieje razem z czystym. Na sitku tylko kupy zostają.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #543 dnia: 04 Wrz 2018, 13:38:20 »
Kasia, jak nazwa w żwirku wskazuje, jest on zbrylający Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak jest obsikany, to się zamienia w tym miejscu w kulę zbrylonego obsikanego żwirku ;P

Kasia

« Odpowiedź #544 dnia: 04 Wrz 2018, 13:44:19 »
ok, rozumiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #545 dnia: 04 Wrz 2018, 14:46:12 »
Zwierzu bo tamten drapak był dobry dla małego kota, po pół roku to zrozumiałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zuzi od razu wielki zaproponowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja z nim nawet jeżdżę do Lądka..

inkageo

« Odpowiedź #546 dnia: 04 Wrz 2018, 14:54:28 »
To jest ten Olga, on jest wielki i ja go za 40 zł kupiłam, teraz jest za 50.
Jak go nie zabiorę ze sobą i nie ustawię obok kanapy, to nie ma chwili spokoju, tylko cały czas drapanie kanapy.. Więc to nasz bagaż podręczny obowiązkowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik

« Odpowiedź #547 dnia: 04 Wrz 2018, 15:10:56 »
Ale ma minę🤣.

wrobelek0403

« Odpowiedź #548 dnia: 04 Wrz 2018, 15:28:34 »
Boska jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

inkageo

« Odpowiedź #549 dnia: 04 Wrz 2018, 15:29:38 »
A patrzcie na to:

Rozważaliśmy zakup tego Teodorka, M. mnie namawiał na drugiego kota. A on już jest gwiazdą Insta! I młodszy od Tajgi gówniarz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj