wybiła moja godzina..... kuchnia str. 3

Zaczęty przez magdalinska, 12 Mar 2009, 09:14:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

No to trudno ;) Może gorzej wykonana ;) Ale zdziwiłam się, że castorama ma taki nowoczesny design w ofercie ;)
Imagine there is no hate

magdalinska

#51
wrocilam wlasnie ze wstepnym projektem kuchni. oczekuje waszych opinii  sugestii.
1. Przede wszystkim te jasne szafki na górze. Będa z blyszczacego frontu, białego albo wanilii. i teraz tak: z lewej jest 60cm, z prawej 90cm. Zostawic czy robic równe, dwie 60? no i podział, chyba nie podoba mi sie tak podzielone, wolalabym je w całosci(?) ew. zrobic je mniejsze, nie tak wysokie, zeby ładne kwadraty były.
2. czy na scianie z oknem dawac taka plyte jak za płytka ind (zamiast płytek), czy sobie darowac? w sumie jest tak zlew... no ale wtedy musialabym ciagnac ją już do konca...
3. scianka z piekanikiem i lodówka. Lodówka bedzie 2m, wiec powinna dojsc do konca zabudowy, chcialabym tez górą pociagnac listwe do konca scanki, nad lodówka. No i jeszcze co z tymi półkami za piekarnikiem, wysunac je bardziej, zeby byly na równi z tym pionem piekarnika?
4. dół ok? zmywarka bedzie przy zlewie, obok szuflad

Dodany tekst: 27 Kwi 2009, 14:41:42

wymyslilam wlasnie cos madrego ;D
jakby przesunac szuflady o 60cm w prawo, w strone zlewu, wtedy wyjda idealnie (prawie) na srodku okna, a w w to miejsce przeniose zmywarke, która teraz jest miedzy szufladami a zlewem. Gosc mnie wkurza z  ta zmywarka, ze MUSI byc przy zlewie, bo KAZDY tak robi

golinda

#52


1. ja też mam jedną 90, a drugą chyba 70, to jest ok, nie musi być przecież wszystko idealnie równe jak od linijki
co do koloru to też mam wanilia na wysoki połysk - nie chciałabyś górnych szuflad (całej linii) zrobić też w tym kolorze? widziałam na kilku stronach i tak zrobiliśmy - to nadaje lekkości
ale w sumie blaty masz jasne (sure?!?), więc to nie będzie ok
2. nie wiem
3. ja bym wywaliła te dwie półki zza lodówki - dostęp kiepski, będą zbieraczami kurzu
4. jeśli lodówka inox, to zmywarkę bym odsłoniła, ale to takie moje małe zboczenie, więc... ;)

panikarola

magdalińska, nie że Cie zlewam, ale w temacie kuchni to Ci mogę powiedzieć, że jak się stare szafki pomaluje to wprawdzie nie wyglądają jak nowe, ale całkiem całkiem :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdalinska

panikarola :D tylko problem w tym, ze ja nie mam zadnych szafek, ani starych do pomalowania ani starych do wyrzucenia :D

Golinda - a masz jakis pomysl zamiast tych polek? bo jak je wyrzuce to tam bedzie taka dziura  :headbang:
blat wlasne bedzie jasny, wiec dół cały wolalabym zostawic ciemny, juz bez kombinowania

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

Cytat: magdalinska w 27 Kwi 2009, 22:25:17


Golinda - a masz jakis pomysl zamiast tych polek? bo jak je wyrzuce to tam bedzie taka dziura  :headbang:


ja mam w takim rogu tapetę, taka sama jest pod szybą między okapem i płytą indukcyjną
no ale ja lubię przestrzeń, nie mam skłonności do wykorzystywania na siłę każdego wolnego miejsca :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

bardzo bardzo ;) ale chcialam zdjecia zywca :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Kwi 2009, 11:47:38
bardzo bardzo ;) ale chcialam zdjecia zywca :D

eee, do telefonu kabelek zostawiłam w pracy, a aparat nie ma ładowarki, bo teść zapomniał oddać, więc dupa zbita ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

magdalinska
czemu zmywarka obok zlewu? ja tak mam bo u nas nie bardzo bylo jak zrobic inaczej, ale pamietaj ze to twoja kuchnia a nie faceta, ktory ja robi!

zgadzam sie z golinda w 2 kwestiach
1. te polki w kacie to takie troche odstajace od reszty sa. jezeli juz koniecznie chcesz cos tam miec to lepiej szafke.
2. jezeli lodowki nie zabudowywujecie to odslon i zmywarke :)

golinda

Cytat: zuzia w 28 Kwi 2009, 18:01:07
magdalinska
czemu zmywarka obok zlewu?

brudne naczynia najczęściej lądują najpierw w zlewie, potem łatwiej i szybciej się pakuje do zmywarki
akurat uważam, że to idealne rozwiązanie

zuzia

Cytat: golinda w 28 Kwi 2009, 18:26:58
brudne naczynia najczęściej lądują najpierw w zlewie, potem łatwiej i szybciej się pakuje do zmywarki
akurat uważam, że to idealne rozwiązanie

no tak, ale jezeli nie chcesz to nie jest to przeciez jakis warunek.

golinda

Cytat: zuzia w 28 Kwi 2009, 18:40:09
no tak, ale jezeli nie chcesz to nie jest to przeciez jakis warunek.

a nie musi mieć podłączenia do wody? u nas już przy bardzo wczesnych pracach ustalane było, gdzie będzie zmywarka, więc może to jednak ma znaczenie

zuzia

Cytat: golinda w 28 Kwi 2009, 19:16:49
a nie musi mieć podłączenia do wody? u nas już przy bardzo wczesnych pracach ustalane było, gdzie będzie zmywarka, więc może to jednak ma znaczenie
ok.
ale z tego co pisala magdalinska to facet twierdzi, ze tak ma byc "bo wszyscy tak robia". to dla mnie argument nie jest.

salsa

#67
Golinda co do zmywarki i jej umiejscowienia - zgadzam sie na tysiąc procent
ja tez mam obok zlewu
bo raz, ze dostęp do wody
a dwa, ze czesto własnie brudasy są w zlewie i łatwo sie potem pakuje
moj mama tez tak ma ;)

Dodany tekst: 28 Kwi 2009, 23:21:30

te połki z tego kąta tez bym wywaliła
bedziesz tam trzymac rzeczy,  z ktorych i tak nie bedziesz korzystać
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

zmywarka - podłaczenie do wody bedzie od zlewu, wezyki dostaną, nie ma problemu. pzoa tym tam gdzie planowalismy to specjalnie robilismy odpływ, zeby zmywarka miała swoj, a facet mowi ze odpływ nie moze byc centralnie za zmywarka, musi byc z boku, nie wiem, spotkałyscie sie z takim czyms?

jesli zmywarke dam bardziej na lewo, to wtedy szuflady wyjda mi ładnie na srodku okna ;D

co do tych półek tez cholera nie jestem przekonana, ale na razie wizji brak co mozna tam zrobic..... a jak szafke, to zwykla taka?

mati

co do zmywarki przy zlewie to nie ma takiego odgórnego wymogu.
wszyscy tak robią, bo to wygodne i tyle :)

ja sobie często talerze opłukuję przed wrzuceniem do zmywarki,
bo nie nastawiam jej codziennie i jak tak grubo umazane mi pozasychały,
to nie wszystko się odmywało.

no a jak się płucze gary, to kapie z nich woda i wtedy fajnie mieć zmywarkę przy zlewie
żeby nie mieć całej podłogi uchlapanej.

golinda

#70
Cytat: magdalinska w 29 Kwi 2009, 08:22:08

co do tych półek tez cholera nie jestem przekonana, ale na razie wizji brak co mozna tam zrobic..... a jak szafke, to zwykla taka?

a po co chcesz na siłę zagracać kuchnię? możesz tam od biedy postawić jakiegoś badyla, jak nie lubisz wolnej przestrzeni :)

Dodany tekst: 29 Kwi 2009, 09:33:56

Cytat: mati w 29 Kwi 2009, 09:05:39

ja sobie często talerze opłukuję przed wrzuceniem do zmywarki,
bo nie nastawiam jej codziennie i jak tak grubo umazane mi pozasychały,
to nie wszystko się odmywało.



na najwyższym programie się nie domywa?
ja nie rozumiem ludzi, którzy przed włożeniem do zmywarki płuczą naczynia (mój teść!) - naprawdę nie chciałoby mi się, po to mamy to urządzenie, żeby myło za nas... ;)

inkageo

Ja bym chyba zostawiła te półki, mam dużą kuchnię, dużo szafek i ciągle brakuje mi miejsca.. Trzymałabym tam np. wagę, książki kucharskie, sprzęt grający, czyli to co sama mam na półkach zrobionych we wnęce.
Imagine there is no hate

salsa

golinda i znowu jestem zmuszona przyznac Ci racje - my w rekach myjemy tylko deski drewniane i te czesci od maszynki do miesa, ktorych nie mozna w zmywarce :thumbdown:
reszta wszytsko sru
specjalnie sie doktoryzowalismy zbey zmywarka która kupimy nie wymagała opłukiwania itp
wywalam tylko jakies czesci jedzenia, a tak to wkładam jak leci i piorę
domywa się elegancko ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Ja opłukuję po śmierdzących rzeczach, śledziach itp, bo jak za godzinę mam znowu coś dołożyć do zmywarki to mnie mdli ;) A teraz to używam tylko programu 30 minutowego bez suszenia, jak skończy myć to otwieram drzwiczki i po 5 minutach wszystko suche i odparowane. Zasadniczy program to ponad 2 godziny trwa..
Imagine there is no hate

magdalinska

moja mama nie plucze przed wlozeniem do zmywarki, tylko sciaga resztki jedzenia. Inna sprawa ze zmywara badziewiarska i nie domywa ;)

co do półek, to jak je wywale, to pion z piekarnikiem bedzie taki oderwany od rzeczywistosci.... na najnizszej polce (czyli praktycznie na blacie) chciałabym dac kiedys ekspres do kawy :) a na górze nie wiem, moze tak jak Inka ksiazki kucharskie ;)