wybiła moja godzina..... kuchnia str. 3

Zaczęty przez magdalinska, 12 Mar 2009, 09:14:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

No i nadszedł w końcu ten czas, ze i ja potrzebuje waszej pomocy ;)

Na dobry poczatek przedstawiam wam moja kuchnie, w ktorej bede pichcić te wszystkie wspanialosci ze strefy kuchennej ;)

chcemy takie frony, ale jasne szafki ecru, nie białe.

i teraz mam problem ze zmywarka :) jak widzicie na projekcie, zmywarka przewidziana jest na scianie z oknem, widocznej z salonu, widocznej od wejscia. Po obu stronach okna beda dwie małe, kwadratowe wiszace szafki ecru błyszczace,  a dół ciemny. Wybrałam sobie zmywarke z odslonietym panelem. I wczoraj wieczorem mnie olsnilo....  :headbang: cały ciag na scianie z oknem nie bedzie mial zadnych sprzetów, oprocz zlewu. Bedzie jeden ciag ciemnych szafek, w srodku chcialabym dac dlugie szuflady. I nagle taki jeden panel od zmywary bedzie widoczny? nie bedzie to razic? moze lepiej wziac zmyware z panelem chowanym?
Ma ktos taki panel schowany? jak to sie sprawdza? z panelem w srodku jest troszke gorsza niz ta z panelem na wierzchu..... co radzicie?

zuzia

magdalinska
jak rozumiem - nie dasz rady przestawić zmywarki?
mi by panel nie przeszkadzał :)

magdalinska

no wlasnie nie, tak musi zostac, juz wszystko porobione, a poza tym i tak nie ma gdzie, wszystkie pozostale miejsca juz dawno zajete ;)
kurde, juz sama nie wiem co robic ;)

squeriaczka

Sama niedawno urządzałam nową kuchnię, dotychczas zawsze miałam zmywarkę z panelem widocznym i byłam święcie przekonana, że jest lepsza, że ze schowaną nie będę w stanie sie "skomunikować", czy już skończyła, czy świeci lampkę z prośbą o nabłyszczacz i W OGÓLE: nie,
teraz (właśnie ze względów estetycznych) sprawiłam sobie całkiem zabudowaną, myślałam, że będę wyklinać swój estetyzm;) a tu miła niespodzianka, jest SUPER! żadna z moich obaw się nie sprawdziła, a nie straszy panelem - zresztą tuż obok mam 120cm szufladę :)
nie chcę Cię namawiać, ja mam białe, błyszczące fronty i całość wygląda bardzo ascetycznie więc panel by był bardzo widoczny i mnie by raził ale może przy innym kolorze frontów...

zuzia

ja w ogóle nie zabudowywuję sprzętów więc może mam ciut inne poglądy. Mojej lodówki i tak zabudować się nie da to dokompletowałam resztę :)

elve

ja też nastawiam się na zmywarkę bez panela, nie chcę zaburzyć linii szafek, szczególnie ze zmywarka będzie widoczna z salonu
Szwagier ma taka i nie narzeka

squeriaczka

#6
mi się wydaję, że to zależy od kuchni
teraz mam połaczoną z salonem i siedzenie z calym sprzetem kuchennym na kanapie by mnie akurat drażniło
bo drażliwa jestem ogólnie ;)
miałam wizję żeby udawać ze cała zabudowa (co za słowo!) kuchenna jest ścianą :)
ale poprzednio miałam sprzęty osobno i bylo też fajnie
nie jestem fanem zabudowywania z zasady
a lodówki mogą być piękne !


Dodany tekst: 12 Mar 2009, 09:59:23

kwestia gustu stylu warunków i czego tam jeszcze
natomiast skoro nie chcemy zeby bylo zmywarki widać to chyba lepiej ją całkiem zabudować - nie zauważam żadnych wad, słowo,
ale korzystam dopiero miesiąc

magdalinska

to chyba sie przekonam do tej zabudowanej....

squeriaczka - a co do udawania scian.... mam taka mała spizareczke w kuchni, zobaczycie ją na ostatnim planie, drzwi chce zrobic z takich frontów jak szafki i jakos tak zamaskowac, zeby nie bylo ich widac, zeby udawaly ciag zabudowy ;)  wczoraj pytałam czy zrobia mi cos takiego, to powiedzieli ze nie, ze nie maja tak duzych frontów,....

ale za to maja takie fronty, jak potrzebuje na szafke do łazienki, piekna ognista czerwien, blyszczaca, ale jednej takiej szafki mi tez nie zrobia  :headbang:
a te fronty ich mozna gdzies kupic? jakbym sobie kupiła takie cos, a szafke zrobi jakis stolarz......  :knuje:

elve

a może zrób drzwi z MDFu pomalowanego na kolor ścian? z dyskretną klamką

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska ło matko - a skad my mamy wiedzec na jakich frontach pracuje ta firma? :> nasi robili na kronopolu - gdzie plyty sa na 2,40 m wys i takie tez max zrobili do przedpokoju - do samego sufitu - tylko orientacja wzoru "sloi" sie nie zgadzala - bo sa wzdluz tego 2,45 a nie w poprzek (nad tym juz nie maja wladzy), ale mi to nie przeszkadza, bo mamy takie paseczkowane plyty bez sęków ;)

a co do panelu, to moge Cie wieczorem cyknac fote kuchni i bedziesz zgadywala gdzie jest zmywara, gdzie pralka, a gdzie reszta ;D my mamy w ukrytym i nie widze minusow tego rozwiazania ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

zwierzatko_mojej_mamy to cyknij, cyknij :)
ta moja "firma" to posrednik BRW, myslalam ze moze wiecie jakie maja fronty, wy wszytsko wiecie :P
poza tym jak czasami sobie tak wszystko rozkladam na czynniki pierwsze to nie krzyczcie na mnie, bo to takie moje luzne przemyslenia :P :P :P

justynaaaa2

#11
magdalinska ja mam zabudowaną zmywarkę w całości i powiem szczerze, że jak meblowaliśmy kuchnię to nawet do głowy mi nie przyszła taka z odsłoniętym panelem ;) jakoś od razu logiczne było dla mnie to, że skoro zmywara jest do zabudowy to zabudowuję ją całą a nie kawałek zostawiam ;)
może dlatego, że rodzice zawsze mieli zabudowaną i tak się przyzwyczaiłam  :hmm:
aaaa i żadnych przeszkód w użytkowaniu nie zauważyłam, wszystko jasne i czytelne, jak skończy prać to piszczy, kontrolki od soli, nabłyszczacza się palą jak czegoś brak, wszystko jak na dłoni :)

golinda

#12
magdalinska, ja mam niezabudowane agd
kolory kuchni: palisander, lite drewno, czyli ciemny zimny brąz + wanilia bardzo jasna na wysoki połysk (czyli podobnie jak u Ciebie)
do tego agd inox, srebrne dodatki, szare ściany, w dwóch odcieniach
i uważam, że ta zmywarka wygląda super tak się wyróżniając

P.S. zlew granitowy szary, bateria chrom
P.S. 1 mnie się w ogóle zabudowywanie agd nie podoba, ale to kwestia gustu
P.S. 2 z jakiej firmy macie kuchnię? :)

Dodany tekst: 12 Mar 2009, 16:45:08

Cytat: magdalinska w 12 Mar 2009, 10:12:39
to chyba sie przekonam do tej zabudowanej....

squeriaczka - a co do udawania scian.... mam taka mała spizareczke w kuchni, zobaczycie ją na ostatnim planie, drzwi chce zrobic z takich frontów jak szafki i jakos tak zamaskowac, zeby nie bylo ich widac, zeby udawaly ciag zabudowy ;)  wczoraj pytałam czy zrobia mi cos takiego, to powiedzieli ze nie, ze nie maja tak duzych frontów,....

ale za to maja takie fronty, jak potrzebuje na szafke do łazienki, piekna ognista czerwien, blyszczaca, ale jednej takiej szafki mi tez nie zrobia  :headbang:
a te fronty ich mozna gdzies kupic? jakbym sobie kupiła takie cos, a szafke zrobi jakis stolarz......  :knuje:

można kupić
w warszawie jest takie miejsce gdzie przycinają płyty - wybór oklein ogromna!
ceny - powalająco niskie!
ale Ty chyba nie mieszkasz w w-wie, czy się mylę?

magdalinska

golinda jeszcze nie mamy ;) ale zamowimy w BRW. Strasznie podobała mi sie z firmy RUST, ale to nie moja półka cenowa ;) a ta z BRW jest prawie taka sama.

podoba mi sie z odslonietym panelem i taka chcialam cały czas, ale nie widzi mi sie w tym miejscu.....

juz chyba zdecydowałam, ze bedzie cała zabudowana..... tylko teraz musze znalezc taka jak ta z panelem ;)

golinda

a wg mnie będzie fajnie się wyróżniała, bo tak to się może zrobić kloc-meblościanka
ale to Tobie ma się podobać przecież, bo inaczej przepisy strefowe nie będą wychodzić ;)

justynaaaa2

ja ogólnie zabudowy agd też nie lubię, tylko zmywarka kwalifikuje się do zabudowy jak dla mnie a reszta odsłonięta :) a już zabudowa lodówki to coś strasznego dla mnie, choć parę lat temu mi się podobało ;)
ale gdybym miała mieć aneks w pokoju to pewnie bym zabudowała wszystko, bo jakoś nie miałabym ochoty na kuchnię w pokoju ;)

magdalinska

ja planuje lodówke zabudowac :D  wole zabudowac niz miec dziure na górze, moi rodzice wlasnie tak maja, lodówka nie siega sufitu, na gorze nie ma zadnej szafki i jest dziura - dla mnie fatalnie to wyglada.....
kurde, zastanowie sie jeszcze z ta zmywarka ;) ale bardziej sklaniam sie jednak do calkowitej zabudowy...
a co mozna jeszcze całkowicie zabudowac? tylko lodówke i zmyware, nie spotkałam sie z piekarnikiem czy mikrofala...

justynaaaa2

magdalinska jeszcze chyba pralkę można jak ktoś ma tak jak zwierzak w kuchni ;)
a piekarnik, mikrofalę da się wbudować w meble i to też oznacza, że to jest zabudowa tyle tylko, że drzwiczki sa naturalne a nie "meblowe" ;)

Dodany tekst: 12 Mar 2009, 17:19:18

o jakiej ty dziurze mówisz nad lodówką?

magdalinska

a za chwile zrobie zdjecie i kleje ;) chyba ze maja po prostu zle meble zrobione....

aaa, no to piekarnik i mikrofale tez tak zabudowuje, nie widze inaczej, zebu nie zabudowac ;)

magdalinska

tym razem mam dobre wiesci - jak nic zlego sie nie wydarzy, to jeszcze do swiat facet od plytek zwozi sprzet i zaraz po swietach (a moze jeszcze przed ;) ) zaczyna!!!!  :aaaa:  :aaaa:  :aaaa: NARESZCIE  :aaaa:  tak dlugo na niego czekałam.......

no ale teraz mam inny problem :)
robił ktos moze sam wnetrze szafy/garderoby? brakuje nam juz od dluzszego czasu kasy, no wiec wymysliłam ze moze zrobimy sobie sami garderobe ;)
znalazłam sklep z akcesoriami http://www.szuflandia.info/  , moze znacie jeszcze jakieś inne, gdzie mozna kupic te wszystki bajery?
sciagnełam sobie tez jakis program do projektowania garder., ale ma trojana, wiec poszedł od razu w kosz  :padam:

PS jest swiatełko w tunelu, moze w koncu uda mi sie kupic tą umywalke ;)

zuzia

magdalinska
mąż riannki robi fantastyczne szafy. jej podpytaj :)

magdalinska


zuzia

i Kasia swoją szafę robiła.
a ja, jak przerabiałam szafę, którą miałam u mamy, to niektórze rzeczy kupowałam w sklepach/punktach które zajmują się budową szaf (np. drążek etc) - wcale nie było toto drogie.

golinda

Cytat: zuzia w 02 Kwi 2009, 09:12:36
i Kasia swoją szafę robiła.
a ja, jak przerabiałam szafę, którą miałam u mamy, to niektórze rzeczy kupowałam w sklepach/punktach które zajmują się budową szaf (np. drążek etc) - wcale nie było toto drogie.

wręcz taniocha! :)

zuzia

Cytat: golinda w 02 Kwi 2009, 09:35:15
wręcz taniocha! :)
ale ja mówię o drobnych elementach a nie o całości :)