kfiotki effika ;)

Zaczęty przez effik, 10 Mar 2009, 15:23:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Babki, pomóżcie. Póki co kwiatkom poświęciłam najmniej uwagi.
Dla tych, co nie śledzą mojego wątku, krótkie podsumowanie: suknia śmietankowa z górną warstwą koronki z haftem kwiatkowym ze złotawą nitką. Co o mnie więcej? Metr sześćdziesiąt brunetki :D

Na razie wygrywał u mnie taki bukiet, jak w załączniku. Niby prosto, róże same, ale też nie taki okrąglutki biedermeier.
Jedyna zmiana - te czerwone róże zmieniłabym na ciemniejsze, bardziej wyraziste.

Tylko mnie tak kusi, żeby dodać do tych róż jakieś inne kwiatki. Najlepiej w miarę łatwo dostępne, bo kwiaciarnia mała :)
Chciałabym, żeby bukiet był dość prosty, ewentualnie z małą kaskadą (chociaż to bym chyba przesadziła).
Ślub w czerwcu.
Help :)

emcia


Basia

#2
Effik, nie jestem pewna czy ten bukiet pokazany przez Ciebie będzie ładnie wyglądał w takich kontrastowych kolorach  :blush: całkiem ciemne róże i jaśniutkie  :blush:
ale to tak tylko wg mnie...

znalazłam jeszcze coś takiego

Dodany tekst: 10 Mar 2009, 20:14:49

a jaki ma być kolor bukietu?
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

bagietka12

effik ten bukiecik pokazny prze Ciebei jest jakis taki wielki i ciezki  :blush: nie za bardzo mi sie podoba :/

effik

Basia, po to jest trzeci kolor - pomarańczowe albo herbaciane, żeby ten kontrast zmniejszyć :) przy takich trzech opcjach kolorystycznych chciałabym pozostać, różowe się nie sprawdzą. Ale pierwszy ładny :)

emcia, pomyślę :) dzięki :)

bagietka ciężki to on raczej nie jest :) ale ma dłuższe łodygi niż biedermeier :)

emcia

dziewczyny, to że wybieracie bukiet i modzicie z kolorami to i tak nie wypali
zawsze bukiet wychodzi inny niż fotka
barwa może być ta sama, ale wystarczy inna wielkość, inna zieleń i już wychodzi co innego
dacie do zrobienia pięciu florystkom w 5 kwiaciarniach ten sam bukiet z fotki i każdy będzie inny

effik

emcia no wiem ;) ale jednak różnica między różem a czerwienią jest jakaś ;)

effik

ktoś wie, jak się mają pomarańczowe albo żółto-bordowe storczyki w czerwcu?
bo może z nimi bym róże połączyła - no i storczyk mi wytrzyma we włosach, jak sądzę ;)

:thankyou:

Basia

effik z tego co sie orientuję czerwiec nie jest dobrym okresem na storczyki. Ja brałam ślub pod koniec maja i juz miałam problem z ich znalezieniem. Na szczeście się udało mi się je znaleźć, ale nikt mi nie dawał gwarancji że akurat będą. no i wybór też nie był zbyt duży...

a we włosach storczyk  wytrzyma długo!!!! one są bardzo wytrzymałe!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Kasia

Ja 7 czerca bez problemu dostałam storczyki :)


storczyki są dostępne przez cały rok
w okresie naszej zimy są najpiękniejsze i naokazalsze

ale w pozostałe miesiące też nie wygladają najgorzej :)

effik

Basia i Kasia dzięki za opinie. Róż jestem pewna, ale rozważam dołożenie do nich albo kantedesek, albo storczyków właśnie. Zobaczymy, jak pogadam z kwiaciarnią. Jak któraś ma jakieś zdjęcia bukietów w takich zestawieniach, w kolorach: czerwień (bordo), pomarańcz, ecru, to proszę wklejać :)

effik

Dziewczyny - pytanie! Czy bukiet dla świadkowej jest rzeczą konieczną?
Pytam, jakie są zwyczaje, bo świadkową byłam raz i mi przeszkadzał. Ale to tylko moja opinia :) czy wypada, żeby świadkowa nie miała bukietu? A jeśli ona ma bukiet, to świadek powinien mieć butonierkę, czyż nie?

konwalia

effik, dziurawiec sobie odpuść, powoduje fotouczulenia

effik

konwalia dziurawca nie będzie ;)
ale chodzi mi głównie o odpowiedź na pytanie o bukiet dla świadkowej :)

konwalia

ja chciałam by sis miała bukiet, był dokładnie miniaturka mojego i to jej bukietem rzucałam pod kościołem :D
http://picasaweb.google.pl/sylwia20.12.82/Ceremonia#

callja

#15
Bukiet dla świadkowej nie jest musem, służy raczej "połączeniu" Panny Młodej z jej główną druhenką - podobnie jak niegdyś jednakowe sukienki dla panien z orszaku ślubnego ;) Nie da się ukryć, że ładnie wygląda, gdy świadkowa trzyma w ręce miniaturke bukietu Panny Młodej, a Pan Młody i świadek mają podobne przypinki. Jeśli świadkowa chce mieć wolne ręce, rozwiązaniem może być tzw. "korsarka", czyli minibukiecik w formie bransoletki założonej na prawy nadgarstek. Ale musi być on naprawdę starannie wykonany przez florystkę, by nie zaczął sypac kwiatkami jeszcze w kościele, no i nie zwiędł zbyt szybko ;)

Aha, od razu zaznaczam, że opisuję sytuacje, które obserwowałam, plus wnioski po lekturze netu ;) Akurat mój osobisty Pan Młody kategorycznie odmówił przypięcia butonierki, a świadkowa nie chciała bukieciku, bo wiedziała, ze czeka ją ciężka praca przy moim 3,5-metrowym welonie ;) W dodatku ja byłam w bieli a mój bukiet był jednym bielutkim mieczykiem własnoręcznie owijanym wstążką, tymczasem świadkowa miała kostium ciemny ecru, więc ciężko byłoby nas razem zestroić kwiatowo-kolorystycznie. Wybraliśmy więc opcję najprostszą i najwygodniejszą ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

effik

Dzięki, dziewczyny. Callja, ja właśnie myślałam o kwiatku na ręce, byłoby super, ale jakoś nie mam pewności, że mi to dobrze zrobią :) Pomyślę o tym bukiecie, może miniaturka w innym kolorze.

tachogti

#17
Effik mnie babka zrobila w Czarodziejskim Ogrodzie w Kato takie na reke dla swiadkowych (gdyz posiadalam dwie) i wyszlo b. ladnie, chociaz skomplikowanie bo to byl kfiot jak w bukiecie na drucie do owiniecia na reke a drut byl owiniety jakas szmata, jak znajde fotek to CI wysle :) trzymalo sie cholerstwo dlugo w kazdym razie :P

o tu masz na rece Magdy ( w szarej sukience)
http://picasaweb.google.pl/roliwka7/SlubOdTomka?authkey=k5f2Mym6FWs#5222808697430021186
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

effik

tachogti no rzeczywiście trochę dziwnie wyszło :)

tachogti

ale w innych kwiaciarniach mi mowili ze "sie nie da"  :stupid:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

effik

Cytat: tachogti w 04 Maj 2009, 14:30:35
ale w innych kwiaciarniach mi mowili ze "sie nie da"  :stupid:

myślę, że z moją nie będę ryzykować :D


balbina

#22
Cytat: emcia w 11 Mar 2009, 12:32:41
dziewczyny, to że wybieracie bukiet i modzicie z kolorami to i tak nie wypali
zawsze bukiet wychodzi inny niż fotka
barwa może być ta sama, ale wystarczy inna wielkość, inna zieleń i już wychodzi co innego
dacie do zrobienia pięciu florystkom w 5 kwiaciarniach ten sam bukiet z fotki i każdy będzie inny

heheh dokładnie tak , mój miał być według fotki tylko zamiast storczyków zaproponowana przez dziewczyny glorioza , w której się zakochałam , efekt zupełnie inny , do tego panie dodały jeszcze mase zielska którego nie zamawia, zabawne że wszystko gratis .Bukiet wyszedł 2 razy wiekszy niz planowany ale byłam "prawie "zadowolona.

effik

balbina ciekawe kolorki :)

panikarola

balbina, faktycznie podobieństwo znikome, ale fajnie wyszedł!
ps. przypominam o relacji ;)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.