Pieniny (z kotem koniecznie)

Zaczęty przez mignon, 09 Mar 2009, 11:13:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

#25
A ja jestem w szoku lekkim, bo zwykle Pieniny byly zabukowane na cale wakacje juz najpozniej w maju, a w tym roku jakos pustawo - szukalam noclegow dla rodzicow, pytalam najpierw o przelom lipca/sierpnia, potem o ostatni tydzien sierpnia - praktycznie w kazdym miejscu gdzie pytalam byly miejsca!
Ostatecznie zarezerwowalismy tutaj
http://www.naskale.eu/
mam nadzieje ze bedzie ok :)

Angie

#26
vobi nie strasz, bo ja już chyba z żadnych atrakcji na tych wakacjach nie skorzystam :(

Dodany tekst: 15 Lip 2009, 13:33:57

vobi a my jak szukaliśmy to wszędzie było zajęte :D

Ostatecznie jedziemy tu

http://www.jaskolka.info/oferta.html

mignon

Angelos, jaki romantyczny ten Wasz ośrodek :)

Na pewno skorzystacie wszyscy, a jak teraz nie spłyniecie Dunajcem to zawsze będzie po co wracać :)

Angie

A jakies trasy spacerowe możecie polecić, tak żeby można było z wózkiem ???

vobi

Angelos, droga nad Dunajcem tj. ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru/Sromowcow (albo w druga strone), to jest w sumie jakies 10 km, ladna utwardzona droga, tylko rowerow sporo. Tylko ze tam sie przekracza granice slowacka, teoretycznie dziecko potrzebuje jakiegos dokumentu (paszportu). Wiadomo, moze nikt sie nie przyczepi, a moze jakis slowacki upierdliwiec walnac Wam grzywne...

Na takie wakacje wzielabym na Twoim miejscu nosidelko (chyba sa takie dla niemowlat w wieku Lenki :hmm:), jestes wtedy duzo bardziej "mobilna" niz z wozkiem. Mozna isc na spacer chociaz do Wawozu Homole albo Rezerwatu Bialej Wody, a z wozkiem to chyba nei za bardzo.. Tzn. Homole na pewno odpada, Biala Woda moze i z wozkiem by sie dalo.

Angie

vobi  :beer: :beer:  Dzięki dobra kobieto. Nosidełko na pewno kupimy, ale

to rozwiązanie na krótsze spacery. Nie wyobrażam sobie nosić tak małej prze kilka godzin.

Kasia

co do dokumentu to do sierpnia spokojnie mozna wyrobic małej dowód osobisty :)

my Michałowi wyrabiamy wkrótce


in jest jeszcze możliwość wpisania malucha do paszportu ale tego jeszcze nie sprawdzałam.


Angie

Kasia my jedziemy za dwa tygodnie, więc chyba za mało czasu na dowód.

Cholera że też o tym zapomniałam  :zly: :zly: :zly:

justynaaaa2

Angelos jesli chodzi o spływ dunajcem to powiem szczerze, że ja sobie nie wyobrażam zabrać tam małe dziecko :(
moim zdaniem Lena jest za mała (być może w ogóle by was nie wpuścili) z kolei z trochę starszym dzieckiem też może być problem, no chyba, że jakieś wyjątkowe, które potrafi usiedzieć ponad 2 godziny w jednym miejscu  :crazy:
poza tym Angelos jak będzie słońce i upał to tam jesteś na tym słońcu ponad 2 godziny, nie ma nawet kawałka cienia, więc ja osobiście bym odradzała ;)
ale jest sporo szlaków spacerowych, jednak chyba musicie liczyć się z tym, że auto będzie często w użytku  :hmm:

jo_miekka

Ej, a sprawdzają tam w ogóle dokumenty? Słowacja nie jest w Schengen?

Na spływie Dunajcem z małym dzieckiem bez sensu. To jest naprawdę tratwa, nie stateczek. Ja byłam jako dziecko 5- i 7- letnie i było ok.

Angie

No to ok :). Spływu nie będzie. Ja tam nigdy nie byłam, więc nie wiem jak to wygląda.

Wymyślimy sobie z Lenką inne atrakcje :)

szelma

jo_miekka, no jest w Schengen, wiec na granicy niczego obowiazkowo nie sprawdza, ale to nie znaczy, ze mozesz bez dokumentow jakichkolwiek granice przekraczac, bo zawsze moga wyrywkowo sprawdzic. Zamotalam, ale mam nadzieje, ze wiadomo, o co mi chodzi :D.

vobi

Cytat: szelma w 16 Lip 2009, 10:47:46
jo_miekka, no jest w Schengen, wiec na granicy niczego obowiazkowo nie sprawdza, ale to nie znaczy, ze mozesz bez dokumentow jakichkolwiek granice przekraczac, bo zawsze moga wyrywkowo sprawdzic.

no, o tym wlasnie pisalam, nie powinno byc problemu ale mozna miec duzego pecha i bec... kolegium czy co tam grozi za takie wykroczenie ;) No i Lence od niemowlaka pietno przestepcy przyczepiac :rotfl:

Angie

vobi lol lol lol Nie zdążę już  jej zrobić dokumentu, a chętnie bym się wybrała na Słowację   :knuje: :knuje: :knuje: :knuje:

Kasia

Angelos to zapytaj sie moze o ten wpis do paszportu - może to bedzie szybciej

talula

Czyli co, kto tam bedzie w pierwszej połowie sierpnia? ;)

mignon


Angie

My będziemy w sobotę 1 sierpnia :) 

mignon

My też :) Planujemy być do 10, chyba że bardzo nam się spodoba, a pokój nie bedzie dalej zarezerwowany ;)

jo_miekka