DOBRE BO POLSKIE.. czyli rodzime hity kosmetyczne

Zaczęty przez wredotka, 06 Mar 2009, 13:42:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

jeszcze dodam z kosmetykow meskich najlepsza jest Dermika w takich srebrnych opakowaniach

elve

większość moich hitów wymieniono, dodam tylko peeling cukrowy Daxa:
http://www.ceneo.pl/573568

kasiad

Cytat: salsa w 06 Mar 2009, 22:36:11
a Dax jest taka baza pod mejkap - super jest!


potwierdzam, jest super :)
ostatnio odkryłam mleczko i tonik 2 w 1 Nivea visage, doskonale odświeża i daje uczucie chłodu, jak dla mnie rewelacja  :thumbup:

callja

Dla mnie faworytami są już od dłuższego czasu produkty Bielendy, w ogóle uwielbiam tę firmę. Fajna jakość, cena rozsądna :) No i na szczęście dystrybucja tez się poprawiła - w Carrefourze nie sposób mnie było odgonić od półki z kosmetykami, skąd wygrzebywałam Bielendowe nowinki ;) Używałam i jestem wierna:
- serii Beauty Milky: serum do rąk, krem śmietankowy - na dzień, jogurtowy - na noc
- GENIALNE błoto do włosów "Powitanie z Afryką"
- nieodżałowane odżywki w butelkach z pompką + seria "Róża i jedwab": pachniała obłędnie, fajnie nawilżała i co - wycofali!! mam jeszcze resztkę i wącham co i rusz ;)

Z pełnym przekonaniem kupuję też produkty Ziai (polecam krem do rąk z kozim mlekiem, peeling enzymatyczny Nuno, peeling ogórkowy), Inter Fragrnaces (seria do włosów Naphera - REWELKA) i Eveline (żel pod oczy "Gold Therapy" - świetny, skóra pije go jak gąbka). Paloma miała fajne serum do rąk z dołączonymi rękawiczkami bawełnianymi, ale ostatnio nie widzę tego zestawu nigdzie :( Dopóki bywałam w Łodzi zawsze kupiłam coś Polleny-Evy, ale teraz jakoś mi nie po drodze ;) Świetne sa peelingi do ciała Joanny z serii owocowej, ładnie ścierają i obłędnie pachną (zwłaszcza grapefruit - nie zajeżdża chemią).

Polecam zakupy w Super Pharm, bo wybór mają ogromny, a obsługa nie marudzi, gdy buszuje się po półkach ;) no i promocje miewaja sympatyczne. Offtopicowo - w Super Pharm firmowe perfumy bywają duuuużo tańsze niż w perfumeriach, ceny czasem zbliżone do netowych ;)

Za Sorayą i Erisem nie przepadam. Jak dla mnie zwłaszcza ta druga firma poszła teraz w masówkę i "robi się" na wielgachny koncern koncern kosztem jakości i... ceny produktów. AA też mnie nie przekonuje, stosunek jakość/cena w Bielendzie wydaje mi się rozsądniejszy. Coś tam Daxu też kupowałam i rozczarowania nie było, ale rewelacji też :P Kremy Kolastyny w ogóle nie raczyły się wchłaniać.

A propos, czy któraś z Was zna kosmetyki "lokalnej" odnogi Inter Fragrances, czyli Oligo Complex/Oligo-System?? Dało się je kupić tylko w ich firmowym sklepie niedalego placu Konstytucji, ceny rozsądne, wybór duży, a dystrybucji niet - co u licha?! Ciężko też trafić na kosmetyki Mona Liza - Mincer, a bywały dobre + niedrogie. Ciepło wspominam produkty do włosów firmy "Natalia" używane za daaawnych czasów, ale firma zniknęła, nie wiem - splajtowała czy została wchłonieta przez większą...

Jak coś sobie przypomnę z "osobistych rewelek", to dopiszę ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

callja oo przypomnialas mi ;)

bielenda - powitanie z afryka - odmladzajace mleczko kokosowe do ciala z olejkiem z baobabu ;d kocham za dzialanie i zapach :D to ja jutro kupuje to bloto ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

a tak swoją drogą to o polskich firmach kosmetycznych to mój M. mógłby się tu wypowiedzieć ;D w końcu 5 lat w branży siedział  ;) no dobra nie testował na sobie ale teorie zna  :P a jak mi kiedyś powiedział ile jest firm polskich to aż usiadłam z wrażenia, bo to co my tutaj podajemy to jest znikomy procent całości, ja nie miałam pojecia, że ten rynek jest tak rozwinięty, niestety sporo z tych firm produkuje tylko pod eksport na wschód i do azji ;)

wrobelek0403

a ja jaeszcze dodam wosk do depilacji na ciepło Joanna, niestety rzadko bywa w sklepach - co mnie potwornie złosci  :knuje: :knuje: :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: wrobelek0403 w 07 Mar 2009, 08:55:24
a ja jaeszcze dodam wosk do depilacji na ciepło Joanna, niestety rzadko bywa w sklepach - co mnie potwornie złosci  :knuje: :knuje: :knuje:

o kurde, jakbym wiedziała, ze poszukujesz to bym CI kupiła zapas - ostatnio jest w moim osiedlowym tesco ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tachogti

#33
Zmywacz Ziaja do demakijazu i wymienione juz maseczki z Dermiki   :thumbup:

Z innych rzeczy:

Cienie do powiek i lakiery Inglot

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Peelingi Solne ze Starej Mydlarni
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Rewelacyjna seria Czarne Wyszczupla do ciala Ziaji

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


I moje ostatnie odkrycie Balsam Sojowy z AA

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


:thumbup:

A jeszcze Olo uwielbia meskie kosmetyki z AA, szczegolnie pianke do golenia, szampon z plynem do kapieli w jednym i mydlo do higieny intymnej :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

calla

A ja przez przypadek ostatnio zakupilam sobie dwa peelingi Joanny: z truskawka i kiwi.
Nie dosyc, ze pieknie pachnie podczas zabiegu i po nim, to jeszcze skora jest super wygladzona. Cena - smieszna :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

Jak widać nasze ulubione kosmetyki się pokrywają :) Czyli jednak coś w nich musi być ;)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Cytat: inkageo w 07 Mar 2009, 11:54:22
Jak widać nasze ulubione kosmetyki się pokrywają :) Czyli jednak coś w nich musi być ;)

bo sa dobre i tanie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

atrament.owa

Ja rownież bardzo lubię wymienianą tutaj Ziaję; szczególnie żel do mycia twarzy oliwkowy, w ogóle nie wysusza i dobrze zmywa :) i Ziajowe toniki - najczęściej przeze mnie wybierany to różany :)
I wymienione wyżej peelingi z Joanny również są git  :thumbup:

inkageo

Od kilku dni używam kremu Hydrain 2 Dermedic i jestem pozytywnie zaskoczona. Ma bogatą konsystencję, taką raczej na noc, bo jest troszkę tłustawy, ale jak się nie maluję tak jak dzisiaj to rano też nakładam. Przyjemny delikatny zapach, jest bardzo wydajny, solidne i ładne szklane opakowanie, właściwie same plusy. Kupiłam w promocji w Superpharm za 23 zł! Pewnie promocja jeszcze się nie skończyła. Normalnie kosztuje ok. 40 zł.
Imagine there is no hate


vobi

co do Dermedca - ja przez jakis czas uzywalam ich kosmetykow do cery tlustej (seria Acne Expert) - naprawde swietne! Potem przerzucilam sie na Iwostin, seria Puritin bodajze (tez do cery tlustej), i tez jestem zadowolona :) Hmm... nigdy sie nad tym nie zastanawialam, ale wyglada na to, ze kosmetykow "nagebnych" to od dobrych kilku lat uzywam glownie polskich :D

Dodany tekst: sob 07 mar 2009 15:35:35 GMT-1

Cytat: calla w 07 Mar 2009, 11:32:07
A ja przez przypadek ostatnio zakupilam sobie dwa peelingi Joanny: z truskawka i kiwi.
Nie dosyc, ze pieknie pachnie podczas zabiegu i po nim, to jeszcze skora jest super wygladzona. Cena - smieszna :-)

mnie peelingi z Joanny jakos srednio zachwycily (aczkolwiek w relacji do ceny na pewno jakosc jest co najmniej zadowalajaca), chyba najlepszy peeling do ciala jaki mi wpadl w lapki to byl Eris Body Art (drogawy troche, ale naprawde super)

i peeling cukrowy z Bielendy (Fitness line)


tachogti

A kremy pod oczy jakies w przyjaznej cenie znacie? Bo nie posiadam takowego, a wszyscy mowia ze powinnam juz miec i zapobiegac  :blush:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zosia2007

ostatnio kupilam sobie maseczke z aa, w sumie to raz ja uzylam dopiero ale skora po niej byla gladka i zeczywiscie mniej sie swiecila


vobi

tachogti, baaaardzo przyjazna cene maja kremy pod oczy Ziajowe, ale... hmm... no mnie niestety podrazniaja, choc nie jestem alergikiem. Poza tym podobno na kremach pod oczy nie powinno sie oszczedzac  ;)

magdalinska

inkageo ja nawet nie wiedziałam ze dermedic to firma polska  :blush: no tez od ładnych kilku lat jej uzywałam :D Hydain2 mam teraz i uzywam go na dzien, wczesniej kilk alat uzywałam Effectival (ujedrniajacy i regenerujacy), dermedica mam tez krem pod oczy, teraz hydrain2, wczesniej effectival

tachogti

Cytat: vobi w 07 Mar 2009, 16:06:47
tachogti, baaaardzo przyjazna cene maja kremy pod oczy Ziajowe, ale... hmm... no mnie niestety podrazniaja, choc nie jestem alergikiem. Poza tym podobno na kremach pod oczy nie powinno sie oszczedzac  ;)
no wlasnie moja mame tez podrazniaja, wiec chyba bede musiala cos z wyzszej polki kupic  :knuje:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

inkageo

Ja mam już drugi słoiczek pod oczy Olay Age Defying, taki żel bezbarwny i bezzapachowy, ale to nie polski :(
Imagine there is no hate

callja

#47
Z kremów pod oczy bardzo mi pasował Bielendy z serii "inteligentnej" na pierwsze zmarszczki (czyli tak przedział wiekowy 25-30). Ale nie pamiętam nazwy tej linii :blush: w każdym razie różowe opakowanie. Cena niewysoka, ładnie się wchłaniał i nawilżał. Tak jak pisałam, na dzień używam żelu "Gold Therapy" Eveline, i jestem bbbb zadowolona, wchłania się błyskawicznie i nie podrażnia!!! a ja też "oczny" wrażliwiec.

Sprawdziłam! ta "różowa seria" to IQ streve (mam nadzieję, że nie poplątałam pisowni) - polecam!!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

vobi

Cytat: tachogti w 07 Mar 2009, 16:29:53
no wlasnie moja mame tez podrazniaja, wiec chyba bede musiala cos z wyzszej polki kupic  :knuje:

Dermedic ma zel i krem pod oczy (seria Effectiva), ale na wlasnej skorze nie testowalam...

sonja

O losie! pierwsze zmarszczki to przedział 25-30 :crazy: :crazy: już tylko rok mi został  :headbang: