DOBRE BO POLSKIE.. czyli rodzime hity kosmetyczne

Zaczęty przez wredotka, 06 Mar 2009, 13:42:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Co do Miraculum - budynek w Krakowie jeszcze stoi i szyld jest. Nie upada się tak szybko.
Niemniej szkoda.

callja

Cytat: jo_miekka w 08 Cze 2009, 08:59:34
Co do Miraculum - budynek w Krakowie jeszcze stoi i szyld jest. Nie upada się tak szybko.
Niemniej szkoda.

Cholernie szkoda... Mam nadzieję, że uratują choć markę, kurna, ta fabryka została założona chyba jeszcze w latach 30-tych !!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

vobi

mysle ze przynajmniej marke ktos kupi, zbyt duza rozpoznawalnosc zeby "poszla z dymem" - ale marka a produkty to inna bajka niestety :hmm:

callja

Cytat: vobi w 08 Cze 2009, 14:02:11
mysle ze przynajmniej marke ktos kupi, zbyt duza rozpoznawalnosc zeby "poszla z dymem" - ale marka a produkty to inna bajka niestety :hmm:

Co prawda to prawda...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

asia407

Przy okazji wizyty u rodzicow zawsze kupuje zapas sprawdzonych polskich kosmetykow. Z ulubionych polecam plyn do demakijazu oczu Ziaji (ale ten zwykly, nie dwufazowy), krem Bambino (swietnie wspomaga moj krem pod oczy), lakier do paznokci Inglot (ulubiony nr 82, super wybor kolorow, nie wiem do konca jak z jego trwaloscia, bo zawsze na koniec klade utwardzacz z Revlonu), kremy do rak Ziaji (z kozim mlekiem) i Czterech Por Roku (swietny zapach zielonej herbaty)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

A ja się jakoś do kremu do rąk Ziaji nie mogę przekonać. Wiele osób chwali a dla mnie on tylko chwilowo wygładza ręce, a nie nawilża  :hmm:

salsa

ale ogłoszenie upadłości nie oznacza jeszcze zamkniecia firmy - do tego długaaaa dorga i wcale nie musi sie zakonczyc zniknieciem marki z rynku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda



mobka

Cytat: mignon w 08 Cze 2009, 18:15:59
A ja się jakoś do kremu do rąk Ziaji nie mogę przekonać. Wiele osób chwali a dla mnie on tylko chwilowo wygładza ręce, a nie nawilża  :hmm:


Mam tak samo, ale ja jeszcze dobrego kremu do rak nie znalazlam :(

salsa

Cytat: mobka w 12 Cze 2009, 12:59:00

Mam tak samo, ale ja jeszcze dobrego kremu do rak nie znalazlam :(

ja mam Kamill i jestem zadowolona
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: mobka w 12 Cze 2009, 12:59:00

Mam tak samo, ale ja jeszcze dobrego kremu do rak nie znalazlam :(

dla mnie najlepszy jest ten czereśniowy Garnier

kasiad

#162
dla mnie najlepszy jest taki granatowy krem do rąk neutrogeny :)
na samym początku jak Olek był malutki, jak zmienialiśmy Mu po 15 pieluch dziennie, jak się myło na okrągło butelki, prało, namaczało, myło smoczki
były dni, ze dziennie myłam ręce może ze 100 razy zawsze z mydłem, co dodatkowo je wysuszało
bardzo szybko skóra na rękach zaczęła pękać, była wysuszona, prawie się łuszczyła, a między palcami porobiły się rany u mnie jak i u Męża, jedynie neutrogena nam pomogła

mignon

Czereśniowy Garniera jest rzeczywiście OK, ale w sytuacjach krytycznych mi też pomaga Neutrogena - taka mała tubka (biała chyba) coś za ok. 16 zł

ishka82

Ja z kremów do rąk to najbardziej lubię Gliceę, kosztuje grosze, a moim zdaniem działanie ma podobne do garnierów itp. Czasem zdaża mi się ją "zdradzić" z różowym garnierem lub Kamilem i zawsze wracam ;)

salsa

ja tez lubię gliceę

niemniej mam teraz kamill i tez jest bardzo fajny ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mignon

Mnie się Glice kojarzy z kremami "robotniczymi" ;) które mój tato prynosił zawsze z pracy jako... no właśnie nie wiem, prowiant ;););)
W każdym razie całe dzieciństwo smarowałam nimi dłonie i rzeczywiście narzekać nie mogłam :)

mobka

Mignon u mnei tez rodzice przynosili Glice ;)

Co do Garniera - slabo sie wchlania, Neutrogena ciezko sie rozsmarowuje, Kamil - daje efekt tylko na chwile... a z rekami mam dosc spory problem, bo bardzo szybko wysusza mi sie kora m-dzy palcami, a do tego wokol paznokci mam caly czas b. sucha skore...

zuzia

#168
a ja namietnie od jakiegos czasu poszukuje Ziaja maslo kakaowe - zel pod prysznic. i nigdzie tego nie ma! jak wycofaja to im nie daruje :zly:

salsa

ja uzywam  kremu do rąk jak mi sie przypomni - no bo nie mam suchej skóry i ona jest dobrze nawilżona własciwie zawsze-czasem całymi tygodniami nie pamietam i nie ma rożnicy w skorze nakremowanej i nie

w sumie jak teraz o tym mysle, to nie wiem po co ja tego kremu uzywam - chyba dlatego, że wszyscy uzywaja ;) mam krem w pracy bo jakas dziwna woda w tej kamienicy :P

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

#170
a wiecie, że kobiety mają na rękach więcej bakterii niż mężczyźni właśnie przez kremy do rąk? ;)
ja też smaruję się jak sobie przypomnę

Dodany tekst: 13 Cze 2009, 11:52:06

Cytat: mobka w 13 Cze 2009, 09:20:13


Co do Garniera - slabo sie wchlania, Neutrogena ciezko sie rozsmarowuje, Kamil - daje efekt tylko na chwile... a z rekami mam dosc spory problem, bo bardzo szybko wysusza mi sie kora m-dzy palcami, a do tego wokol paznokci mam caly czas b. sucha skore...

ło matko, jaka marudna baba! :D

Dodany tekst: 13 Cze 2009, 12:53:20

mobka, dookoła paznokci smaruj olejkiem nawilżającym do skórek - wcierać trzeba kilka razy dziennie

salsa

podobno im więcej kremu do rak sie używa tym szybciej są suche

to jak z myciem głowy - im częściej myjesz tym szybciej masz tłuste - podobno jesli komuś tłuszcza sie włosy to powinien je "przetrzymać " i myc co drugi dzień - wtedy szybciej wrócą do normy - to tylko teoria, nie wiem jak to wygląda w praktyce ;)
ja mogłabym myc raz w tygodniu - i byłoby ok
dlatego muszę sobie pamiętać  kiedy myłam - żeby umyć co 3 dni-bo wzrokowo to nie widać nic  lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 13 Cze 2009, 15:05:31
podobno im więcej kremu do rak sie używa tym szybciej są suche

to jak z myciem głowy - im częściej myjesz tym szybciej masz tłuste - podobno jesli komuś tłuszcza sie włosy to powinien je "przetrzymać "


kiedyś była taka teoria, już nieaktualna ;)
teraz jest inna - jak głowa potrzebuje umycia, to się ją myje, bo łój osłabia cebulki włosowe i włosy wypadają

salsa

Cytat: golinda w 13 Cze 2009, 15:07:10
kiedyś była taka teoria, już nieaktualna ;)
teraz jest inna - jak głowa potrzebuje umycia, to się ją myje, bo łój osłabia cebulki włosowe i włosy wypadają

hi hi ;) no widzisz, to ja jestem zacofana

pamietam chciałam zrobic eksperyment ile mogę nosić włosy bez mycia - w sensie ze bedzie cos widac - umyłam na poczatku drugiego tygodnia bo mi głupio było, ze juz tydzień chodze bez mycia głowy
no i nie wiem ile by wytrzymały lol

za to męzullo musi myć codziennie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdarynka

salsa z tymi wlosami to racja, tylko nie wyobrazam sobie jak moglabym wyjsc z domu z czyms takim na glowie. Czyli co drugi dzien zamykalabym sie w mieszkaniu zeby ludzi nie straszyc lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login