wakacje nad Baltykiem z 10 miesięcznym dzieckiem (co polecacie?)

Zaczęty przez MadameTulip, 05 Mar 2009, 22:51:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

aniak1211, podpytaj :D chociaż ja nie wiem, czy apartament, to dla nas dobry wybór, bo jedziemy w trójkę, a to się chyba opłaca, jak jedzie więcej osób :knuje:
żadna w Kołobrzegu nie była ??? :bra:

aniak1211

Cytat: ishka82 w 26 Mar 2013, 18:49:27nie wiem, czy apartament, to dla nas dobry wybór, bo jedziemy w trójkę, a to się chyba opłaca, jak jedzie więcej osób knuje
No tanio raczej nie jest i lepiej jak pojedzie 4-5 osoby,
siostra byla z mezem i 2 dzieci :)


Dodany tekst: 26 Mar 2013, 19:03:40

ishka82
Pomylka :blush:
Siostra byla w Dziwnowie
http://www.nocowanie.pl/noclegi/dziwnow/apartamenty/98103/

Trzy lata temu bylam z siostra w Kolobrzegu,tez w apartamenci i tez ok 200zl. wyszla doba.

feeling.good

ishka82, my byliśmy w zeszłym roku w Kołobrzegu. Mieszkalismy w apartamencie. Ze względu na dzieciaki zawsze wybieramy apartament dwupokojowy żeby wieczór dla nas nie kończył się po ich zaśnięciu. Mnie jakoś Kołobrzeg nie urzekł.

magoo

ishka82 byłam, ale nie pomogę, bo po pierwsze to było sto lat temu, po drugie pojechałyśmy z kumpelą w ciemno, na dworcu zaczepił nas facet że ma pokoje, poszłyśmy z nim i wylądowałyśmy u jakiejś rodzinki (bardzo fajni byli)
ale chyba nie chodzi Ci o ten rodzaj noclegu

goga

ja za to bywam 15 km od Kołobrzegu - w Ustroniu Morskim, ale mam znajomych tam - to mogę zapytać co polecaja

natomiast ja polecę super knajpę lol
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

justynaaaa2

Ja jeździłam kiedys na kolonie koło Kołobrzegu, zabierali nas stamtad kilka razy do kolobrzegu...no dla mnie to po prostu zwykle miasto tyle, ze nad morzem i mimo tlumu turystow, emerytow w sanatoriach, straganow i morza to jednak malo ma wakacyjnego uroku ;) ale ja jestem nieobiektywna, bo ja w ogole nie lubie polskiego morza ;)

wrobelek0403

jakbym miała wybrac miejscowosc nad morzem, to byłoby to Świnoujscie. stare piekne miasteczko, odnowione, jest co pozwiedzac tez w okolicy, wypozyczalnie rowerów, piekna plaza.

albo Hel. ooooo, tam jest pieknie :) i da sie uciec przed tłumem.

choc generalnie uwazam polskie morze w wakacje za zbyt zatłoczone, zeby porzadnie odpoczac.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

wrobelek0403, ja też uważam, że Świnoujście jest super  :highfive: W tamtym roku zdradziliśmy je na rzecz Kołobrzegu i żałowaliśmy.

zosia2007

ishka my jedziemy w tym roku na 5 dni do darłówka, ale pod koniec maja, w kołobrzegu byłam jakieś 20 lat temu więc pewnie od tamtego czasu dużo sie zmieniło.
ja ogólnie lubie polskie morze ale kocham trójmiasto więc zazwyczaj jeździmy w tamte rejony.
a w tym roku jedziemy tu:
http://www.apollo.darlowko.pl/

ishka82

Cytat: feeling.good w 26 Mar 2013, 23:03:18
ishka82, my byliśmy w zeszłym roku w Kołobrzegu. Mieszkalismy w apartamencie. Ze względu na dzieciaki zawsze wybieramy apartament dwupokojowy żeby wieczór dla nas nie kończył się po ich zaśnięciu. Mnie jakoś Kołobrzeg nie urzekł.
to jest całkiem dobra myśl! tylko pewnie znacznie podwyższa koszty wyjazdu...

Dodany tekst: 27 Mar 2013, 10:56:40

Cytat: goga w 27 Mar 2013, 10:20:09
ja za to bywam 15 km od Kołobrzegu - w Ustroniu Morskim, ale mam znajomych tam - to mogę zapytać co polecaja

natomiast ja polecę super knajpę lol
zapytaj, zapytaj :)

Dodany tekst: 27 Mar 2013, 11:00:11

Cytat: wrobelek0403 w 27 Mar 2013, 10:35:19
jakbym miała wybrac miejscowosc nad morzem, to byłoby to Świnoujscie. stare piekne miasteczko, odnowione, jest co pozwiedzac tez w okolicy, wypozyczalnie rowerów, piekna plaza.

albo Hel. ooooo, tam jest pieknie :) i da sie uciec przed tłumem.

choc generalnie uwazam polskie morze w wakacje za zbyt zatłoczone, zeby porzadnie odpoczac.


musze przemyśleć to Świnoujście :knuje: może rzeczywiście, skoro Kołobrzeg nikomu nie przypadł do gustu ;D Hel jest piękny, zgadzam się, ale nie piszę się na ten jeden wielki korek jadąc tam i z powrotem i jeszcze z Niuśką w aucie ;) no i tam, jak nie ma pogody na plazowanie, to chyba nie bardzo jest co robić :hmm:
My celujemy w miasto, bo wiemy, jak może być z pogodą, poza tym nie zniesiemy całego tygodnia na plaży :P chcę, żeby były w bliskim zasięgu jakieś miejsca/atrakcje, z których Dominika będzie zadowolona, jakieś mini zoo, basen kryty, sala zabaw, knajpki itp., nie chcę stracić urlopu, jeśli pogoda się nie uda, a z Niusią raczej grzać się pod kocem z butelką wina nie będziemy :P

Dodany tekst: 27 Mar 2013, 11:01:15

Cytat: feeling.good w 27 Mar 2013, 10:42:05
wrobelek0403, ja też uważam, że Świnoujście jest super  :highfive: W tamtym roku zdradziliśmy je na rzecz Kołobrzegu i żałowaliśmy.
zachęcasz...a masz coś do polecenia w Świnoujściu, noclegi, miejsca? Czy tam jest co robić z dzieckiem w razie braku ładnej pogody?

goga

Świnoujście?  to miasto niemieckich emerytów, też jeździłam tam kilka lat z rzędu - to naprawdę juz wole Kołobrzeg - tym bardziej, że jest tam super mikroklimat dla dzieci

i chyba te wszystkie miasta latem podobnie wyglądaja
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

justynaaaa2


vobi

to i ja sie dopisze:
Kolobrzeg - nieeeee... z dzieckiem, czy bez - to IMHO jedna z brzydszych miejscowosci nad Baltykiem (tu z kolei tlumy polskich emerytow, a ci sa zwykle znacznie bardziej upierdliwi od niemieckich)
Swinoujscie - polecam, tutaj troche informacji o atrakcjach dla dzieci (w roznym wieku), niemniej w razie deszczu to wlasciwie tylko plywalnie pozostaja (ale przynajmniej sa dwie ;))


http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/51/1129

golinda

Cytat: vobi w 27 Mar 2013, 17:40:31Kolobrzeg - nieeeee... z dzieckiem, czy bez - to IMHO jedna z brzydszych miejscowosci nad Baltykiem (tu z kolei tlumy polskich emerytow, a ci sa zwykle znacznie bardziej upierdliwi od niemieckich)

ile razy byłam w Kołobrzegu, to zawsze na ławkach przesiadywali kuracjusze niemieccy
czemu brzydki? piękna szeroka plaża
ale dla mnie w ogóle bałtyk niekoniecznie, wolałabym z dzieckiem nad jezioro, o wiele!



Dodany tekst: 27 Mar 2013, 18:43:21

Cytat: justynaaaa2 w 27 Mar 2013, 10:22:50bo ja w ogole nie lubie polskiego morza

:highfive:

ja tylko służbowo lubię, ale to dlatego, że jak jest wybór: Katowice/Gdynia, to długo myśleć nie muszę :D

justynaaaa2

Cytat: golinda w 27 Mar 2013, 18:42:13
wolałabym z dzieckiem nad jezioro, o wiele!
oj tak :)
ja nad bałtyk to mogę na weekend, ew. jakiś przedłużony weekend, zjeść rybę, gofra, wypić piwo w plastiku na plaży, przejść się na spacer i finito na parę lat ;D
ostatni raz byliśmy w 2009 roku na boże ciało, lało, wiało i tak skutecznie nas to znów zniechęciło, że następny raz to pewnie z dzieckiem pojedziemy za parę lat, żeby nie było, że dziecko polskiego morza nie widziało :D

morze było fajne właśnie jak na kolonie się jeździło, bo wtedy całe dnie na plaży się spędzało i nie kazali wiele chodzić :D w górach było gorzej ;D na szczęście zawsze trafiałam na ładną pogodę za gówniarza :) w latach późniejszych, jak już samemu się jeździło to tylko raz na chyba 10 trafiłam na upał, na majówkę a pozostałe wyjazdy to przewaga chmur, deszczu i wiatru brrrr

vobi

ja jakos mam szczescie do pogody nad Baltykiem, ale zwykle jezdze w czerwcu albo koniec sierpnia/poczatek wrzesnia

jo_miekka

Cytat: justynaaaa2 w 27 Mar 2013, 19:05:49morze było fajne właśnie jak na kolonie się jeździło, bo wtedy całe dnie na plaży się spędzało i nie kazali wiele chodzić Cheesy w górach było gorzej
lol

Jak ja nie znosiłam kolonistów!

rudasekawf

Cytat: vobi w 27 Mar 2013, 19:13:16ja jakos mam szczescie do pogody nad Baltykiem, ale zwykle jezdze w czerwcu albo koniec sierpnia/poczatek wrzesnia
w zeszłym roku nad morzem byłam miesiąc i były dwa dni słońca :zly: resztę padało, albo zimno
Nigdy więcej nad morze

ishka82

my chcemy nad morze nasze polskie ;D mąż bywał za gówniarza częściej, ja byłam całe 3 razy i zawsze z nim ;) w tym tylko raz na dłużej :D oboje mamy ochotę na właśnie taki wyjazd, a Niuśka też powinna zobaczyć nasze morze, a nie tylko tyłek grzać na obcych plażach lol

goga

Doda -pergola na deptaku obok latarni - polecam sledzia

Matias holenderski z prażonymi jabłkami i konfiturą z dzikiej róży, kawiorem z łososia i grzankami czosnkowymi

www.pergola.pl

też uważam, że polskie morze jest piekne - tylko, żeby pogoda była :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

golinda

Cytat: ishka82 w 27 Mar 2013, 20:06:39Niuśka też powinna zobaczyć nasze morze, a nie tylko tyłek grzać na obcych plażach LOL

jasne, że każdy powinien pomarznąć nad rodzimym bałtykiem :D

jo_miekka

Ja tam całe dzieciństwo spędzałam lato nad Bałtykiem i dobrze było. Czasem się marzło, czasem się dupę spiekło, ale co tam ;)
Ale najbardziej pamiętam z jaką ulgą budziłam się w nocy na dźwięk "buczka", bo to znaczyło, że następnego dnia nie będzie słońca i nie będzie trzeba iść na plażę lol

rubin04

Cytat: rudasekawf w 27 Mar 2013, 19:55:23w zeszłym roku nad morzem byłam miesiąc i były dwa dni słońca  resztę padało, albo zimno


Ale chyba i tak pieknie było, hmm?



My w tym roku byliśmy w SOpocie na weekend
i byslismy w genialnej knajpie przy plazy, choc krzakmai od widoku na morze zagrodzona. Pyszne jedzenie, knajpa "slow food"
Sopot jak sopt ale do tej knajpy to trzeba koniecznie..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007


Kasia