pierścionek zaręczynowy, a obrączka-pytanie techniczne

Zaczęty przez jusia, 06 Wrz 2007, 13:30:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

noszę pierścionek na serdecznym palcu lewej ręki, na ten sam palce chcę założyć obrączkę, czy już w momencie zakładania obrączek w kościele obrączkę powinnam założyć na palec z pierścionkiem, czy też przełożyć pierścionek na inny palec?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

reniaandradek

Zakładanie obrączki na tym samym palcu co pierścionek jest możliwe, ale to nie wygląda estetycznie, ale to moja opinia. Pamiętaj ze zakładasz obrączkę raz, jeden jedyny raz, pamiętaj o tym ze tu nie będzie poprawek, kamerzysta nie powie „stop! Poprawiamy ujecie”. Najlepiej jeśli w tym dniu serdeczny palec będzie wolny od innej biżuterii, ten moment to jedyne ujecie i dla fotografa i dla kamerzysty i dla samej siebie. Niech wszystko będzie na swoim miejscu, zawsze po ceremoni możesz zrobić dowolna kombinacje. Pozdrawiam radek

kamelia04.08.2007

ja noszę obrączke na lewej ręce a pierścionek zaręczynowy na prawej - bardzo wygodne - polecam.
Nie proponuje noszenia obraczki i pierścionka na tym samym palcu bo: 1. nie wygląda to elegancko (choc pojecie elegancji jest dla każdego inne), 2. szybciej sie niszczy i pierścionek i obrączka.

Co do pytania kiedy masz to zrobic - w momencie nakładania obraczek nie ma czasu na przekładanie pierścionka na drugi palec/rękę. Przygotuj sobie wcześniej właściwy palec wolny.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

jusia

problem polega na tym, że mogę "działać" tylko w obrębie lewej dłoni:) ponieważ palce, serdeczny i mały prawej dłoni, straciłam częściowo 5 lat lemu w wyniku wypadku, zatem czy jeśli pierścionek przełożę (oczywiście wcześniej) na palec środkowy to będzie to wyglądało jako tako? straszny to problem, bo i duży mam kompleks z powodu tego defektu:(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

jusia79,  ja mam zareczynowy troszke za duzy na serdeczny prawej, ale go tam nosze bo nie spada, a ze lewa mam mniejsza, to po slubie bede nosic obraczke na miejscu obecnego zareczynowego, a zareczynowy na lewej na srodkowym, gdzie akurat pasuje jak ulal - dlatego go nie zmniejszalam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

reniaandradek

To nie jest problem, uważam ze jeśli pierścionek zaręczynowy zmieści się na środkowy palec, to nie wiedze żadnego problemu, jeśli się nie mieści to przynajmniej na ta chwile włóż go do pudełeczka, po tej ceremoni jak wspomniałem możesz nosić jak się Tobie podoba, pozdrawiam. Jeśli chodzi o kompleks, uważam ze jesteś piękna kobieta, a piękno to nie tylko wygląd a głownie co masz w sercu. Zresztą co tu wiele mówić, już niedługo  będziesz miała męża.

kamelia04.08.2007

jusia79,
oczywiście, że jak przełożysz (odpowiednio wcześniej) pierścionek zaręczynowy na palec środkowy to bedzie dobrze.
A kompleksów nie masz co mieć, twój przyszły mąż cie kocha taka jaka jesteś i mu to nie przeszkadza  :lol:
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

salsa

Cytat: "jusia79"noszę pierścionek na serdecznym palcu lewej ręki, na ten sam palce chcę założyć obrączkę, czy już w momencie zakładania obrączek w kościele obrączkę powinnam założyć na palec z pierścionkiem, czy też przełożyć pierścionek na inny palec?


hahaha
ja sobie nie przełozyłam wcześniej i na filmie widać jak w ostatniej chwili zmieniam sobie pierścionki
moj zaręczynowy był odrobinke za duzy ale nie zmniejszałam bo teraz zaręczynowy nosze na drugiej rece na palcu środkowym a obrączkę na serdecznym lewej, tradycyjnie:)

[ Dodano: 06-09-2007, 16:01 ]
jusia79, podkresialm, ze ja nosze zaręczynowy na środkowym prawej reki:)

kompleksy z powodu straconego palca?? daj spokój, przecież Twoj facet wie co masz a co nie i nie ma sensu sie tym zamartwiać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Agaaa

obraczke tradycyjnie na serdecznym palcu lewej reki sie nosi?:)
myslalam ze na prawej...:)

salsa

Agaaa, hahah, masz racje:) znow mi sie rece pomerdały, niestety całe życie mylę strony rak:) na lewej pierścionek a na prawej obrączkę nosze:))

ale wtopa  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Agaaa

haha spoko:) kazdemu sie zdarza...ale przyznam ze przez chwile Ci uwierzyłam i zgłupiałam:)
na lewą to chyba przekładają wdowy :-/

salsa

Cytat: "Agaaa"ale przyznam ze przez chwile Ci uwierzyłam i zgłupiałam:)
znaczy sie mam siłe przebicia:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: "Agaaa"na lewą to chyba przekładają wdowy
i cały zachód nosi na lewej, w Stanach tak jest, tutaj na tej ciemnej i deszczowej (zgrzeszyłam, dziś ciepło i słonecznie) wyspie też.
A ja noszę swoją obrączkę zaklejoną z jednej strony plastrem, bo dużo za duża się zrobiła i jak nie ma stopera, to spadnie :-/ trzeba wybrać się kiedyś i zmniejszyć...

adrianna79

ja nosze moj pierscionek zareczynowy razem z obraczka na lewej rece. w czasie slubu przypomnialam sobie ze musze przelozyc pierscionek na prawa reke. pozniej po wyjsciu z kosciola po prostu przelozylam go z powrotem na lewej reke. tam gdzie mieszkam jest wlasnie taka tradycja ze pierscionek zareczynowy nosi sie razem z obraczka. wpierw zakladasz obraczke a pozniej pierscionek, ktory ma za zadanie "bronic" obraczki. jezeli chcesz to moge przeslac zdjecie jak to u mnie wyglada. pozdrawiam.

julka

Cytat: "jusia79"problem polega na tym, że mogę "działać" tylko w obrębie lewej dłoni:)

Ja noszę zaręczynowy na środkowym palcu lewej dłoni, a obrączkę -to się zastanowię.
Wydaje mi się, że tradycja (na zachodzie) noszenia obrączki na lewej dłoni pochodzi jeszcze ze starożytności, to chyba Rzymianie tak nosili - na lewej ręce - tej od serca; także myślę, że spokojnie możesz nosić na lewej. Z obserwacji znajomych i nie tylko znajomych zauważyłam, że ludzi noszą obrączkę na tym palcu, na którym im wygodniej.  :)

jo_miekka

O rany!
A nie może być tak, że każdy nosi, jak mu wygodnie i jak mu się podoba?
Nie wiedziałam, że noszę pierścionek wbrew tradycji ;))

adrianna79

tylko w polsce nosi sie tam gdzie jest wygodniej. na zachodzie, jest tak ze jezeli jest sie zareczona to nosi sie pierscionek na lewa reke - nie jak jest wygodnie. od tego sa jubilerzy zeby dobrze dopasowali ten pierscionek; pozniej po slubie po prostu zakladasz te obraczke na ten sam palce na ktorym do tej pory nosilas tylko pierscionek zareczynowy.  ale przede wszystkim to jest znak dla innych osob, ze ty jestes juz zamezna i ze inny konkurent nie powiniem robic do ciebie podchodow :-). bardzo pomocne.... bedac w polsce ja nigdy nie wiem czy ktos jest zareczony, mezaty - ale coz kazdy ma prawo robic jak mu wygodniej
:-).

jo_miekka

Cytat: "adrianna79"na zachodzie, jest tak ze jezeli jest sie zareczona to nosi sie pierscionek na lewa reke - nie jak jest wygodnie. od tego sa jubilerzy zeby dobrze dopasowali ten pierscionek;

Nie rozumiem. Jak mi jubiler może przetłumaczyć, że mi będzie wygodnie np. na lewej skoro mi nie jest tak wygodnie i już, niezależnie od pierścionka, albo że na wygodnie na serdecznym, jeśli ja np. swojego serdecznego palca nie lubię ;))

I co się dzieje na zachodzie, jesli ktoś jednak założy na inny palec? ;))

Kasia

ktoś kiedyś na ŚiW pisał
że to noszenie obrączki na prawej dłoni to nastało po jakiejś zbiorowej żałobie czy protescie kobiet
i tak już zostało ...............

nie pamietam o co tam chodziło

salsa

jak moja babcia była mloda to panowała taka teza, ze jak kobieta przekłada pierścionek zaręczynowy lub obrączkę na palec wskazujący, to znaczy ze jest gotowa na romans  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :-D  :-D  :-D  :lol:  :lol:  :lol:  :->  :->  :roll:  :roll:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

Cytat: "jo_miekka"
Cytat: "adrianna79"na zachodzie, jest tak ze jezeli jest sie zareczona to nosi sie pierscionek na lewa reke - nie jak jest wygodnie. od tego sa jubilerzy zeby dobrze dopasowali ten pierscionek;

Nie rozumiem. Jak mi jubiler może przetłumaczyć, że mi będzie wygodnie np. na lewej skoro mi nie jest tak wygodnie i już, niezależnie od pierścionka, albo że na wygodnie na serdecznym, jeśli ja np. swojego serdecznego palca nie lubię ;))

I co się dzieje na zachodzie, jesli ktoś jednak założy na inny palec? ;))

jubiler tobie dopasuje do rozmiaru palca, ze nie bedzie tobie zlatywal ten pierscionek - chyba dlatego wiele dziewczyn nosi swoje na srodkowym palcu, bo pierscionki nie sa dopasowane. w stanach tylko i wylacznie nosi sie obraczke z pierscionkiem na lewej rece. tak jest i juz. mieszkasz w polsce wiec rob sobie co chcesz :-), bo i tak ludzie w polsce nie zwracaja na to uwagi.

jo_miekka

Nie chodzi o to, ze spada, ale o to, że mimo dobrego rozmiaru komuś może być wygodnie inaczej i tyle.
W PL też ludzie na to zwracają uwagę. Często słyszę, że mam pierścionek na "złym palcu".
Nie lubię takich sztywnych zasad. I założę sie, że jakbyś w USA założyła na inny palec, to tez by Cię jakiś społeczny ostracyzm z tego powodu nie spotkał.
Ale to wszystko tak z przymrużeniem oka, bo to w końcu pierdoły sa jednak ;)

kartynka

Zgadzam sie z Adrianna:-)
Ja pierscionek zareczynowy nosze i nosilam na serdecznym palcu lewej reki (od serca) i obraczke tez nosze na tym samym palcu razem z pierscionkiem.
Nie uwazam ze wyglada to jakos badziewnie - wrecz przeciwnie - obraczka zostala dobrana do pierscionka i razem tworza calosc. Wyglada to moim zdaniem calkiem , calkiem...

jusia

dziewczyny, dzięki za słowa otuchy, na uroczystość zaślubin przełożę pierścionek na środkowy palec lewej ręki, a później...to się zobaczy:) w tym tygodniu odbieramy obrączki, to sobie przymierzę jak to będzie wyglądać
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"