pytanie o kwiaty - specjalistki proszę o pomoc

Zaczęty przez golinda, 19 Lut 2009, 09:06:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

muszę wybrać czerwone kwiaty, które będą stały na stołach podczas bardzo uroczystej, eleganckiej kolacji
impreza ma miejsce 24.04, nie wiem kompletnie co wtedy jest dostępne
chciałabym, żeby to było coś nietuzinkowego, ale zarazem z klasą

z góry dziękuję za pomoc!  :thankyou:

riannka

tulipany - wybór odmian w kwietniu powinien być duży,

róże -  dostępne przez cały rok

i nieśmiertelne anturium

zwierzatko_mojej_mamy

nie wiem co jest dobre na takie elegancje, ale ja ostatnio sie kocham w strzepiastych tulipanach - chyba nie pasuja nie? :(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aja

tulipany jak dla mnie  nie są zbyt eleganckie  a czy koniecznie muszą być czerwone
a białe lub różowe?

golinda

Cytat: aja w 19 Lut 2009, 10:10:49
tulipany jak dla mnie  nie są zbyt eleganckie  a czy koniecznie muszą być czerwone
a białe lub różowe?

nie, muszą być koniecznie czerwone kwiaty, bo to kolor logo firmy

Kasia


golinda

Kasia, fajny pomysł!  :champaign:
myślicie, że fajnie by wyglądał np. taki jeden pokaźny amarylis w wysokim wąskim wazonie?!
czy jakoś inaczej?

Kasia

dla mnie git :)


Amarylis to moje niespełnione marzenie ślubne - bardziej plenerowe


tylko niech sie florystki wypowiedzą czy  go w kwietniu dostaniesz

w zimę widzę pełno pięknych amarylisów, w czerwcu nie mogłam znaleźć :(

justynaaaa2

golinda chyba muszę cię rozczarować :( w kwietniu a już napewno pod koniec nie ma amarylisów :( w mojej książce wszystkie kończą się w lutym/marcu i potem dopiero późną jesienią są znowu, ale to cię chyba nie urządza ;)
ja bym obstawiała podobnie jak riannka:
jeśli chcesz żeby to były takie duże pęki to tulipany tylko nie takie zwykłe a właśnie jakieś strzępiaste, pierzaste itp. np. w kulach umieszczone
ewentualnie róże, bo one jednak mimo, że oklepane to są eleganckie jakby nie było - to wyjdzie cenowo podobnie
jeśli chcesz anturium to wtedy radziłabym w czymś wysokim i po kilka sztuk po one jednak są droższe  ;)

z czerwonych to jeszcze można dać goździki :D

golinda

justyna :(

a czerwone kalie? albo czerwone lilie?

anturium jakoś tak peerelowo mi się kojarzy

sonja

Się czepiasz do balonów anturium będzie jak znalazł;)

justynaaaa2

no lilie teoretycznie są cały rok, więc myślę, że nie powinno być problemu ;) są też czerwone
calli czerwonych nie ma jako takich, może się zdarzyć odcień zbliżony do czerwieni, ale w standardzie nie wystepują :(
jeszcze gerbery mogą być czerwone  :hmm:
a to muszą być koniecznie zwykłe kwiaty wsadzone do wazonu? bo może jakieś takie bardziej nowoczesne, eleganckie ale proste kompozycje by się nadały :hmm:

mayagaramond

Nie mam pojecie o kwiatach, ale dalabym cos na plasko. Nie wiem jak Wy, ale je nienawidze jak przed moim nakryciem stoi wazon i mi zaslania.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

no ja właśnie nie chcę na płasko, bo:

1. na stole będą też winietki, "proporce" z logo, nr stołu, więc nie chcę, żeby wszystko było na jednym poziomie
2. chcę, żeby to dobrze było na zdjęciach widać
3. chcę, żeby przyciągało wzrok już po wejściu do sali

poza tym stoły są duże, okrągłe, 10-osobowe, więc raczej nie będzie przeszkadzać

justynaaaa2

golinda duże masz wymagania  ;) muszę się dobrze przygotować, bo widzę, że ty trudny partner w interesach jesteś  :mocking:

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 19 Lut 2009, 15:17:54
golinda duże masz wymagania  ;) muszę się dobrze przygotować, bo widzę, że ty trudny partner w interesach jesteś  :mocking:

dlatego co roku "przećwiczam" nową agencję eventową :D

mayagaramond

Aha, przy okraglych stolach OK.

Z czerwonych kwiatow znam jezyk tesciowej ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

noki

ostatnio bylam na imprezie gdzie krolowaly wspomniane wczesniej amarylisy w kolorze czerwonym i bialym - wysokie przezroczyste flakony, zielone badylki do wypelnienia, woda barwiona na czerwono.

golinda

noki, dzięki!
ta woda barwiona na czerwono brzmi nieźle!  :beer:

zwierzatko_mojej_mamy

golinda pewnie jeszcze lepiej wyglada ;) to niezla "klisza" jak to mowi moj kumpel, ale ja akurat to lubie - kolorowe wody i kulki w wazonach :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Golinda, tylko wiesz - albo wazony maja byc wysokie albo zupełnie niskie - tak zeby ludzie na linii wzroku nie mieli kwiatów zamiast swoich głow - na to trzeba szczegolnie uwazac przy okrągłych stołach, to czesty błąd.

a czemu nie tulipany ?! ja lubię tulipany i uważam, ze są piekne i elegancko wyglądają na wiosnę ;) sama ma je teraz w domu i choc nie jakies wielkie bukiecisko to i tak sie zachwycam ;)

Lilie tez super pomysł ;) najbardziej eleganckie co tu duzo mowić są róze....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

tulipany wg mnie eleganckie nie są
bardzo ładne, owszem (i ja wiosną zawsze mam  je w domu), ale na stół w jadalni, ale już w super eleganckiej restauracji, podczas uroczystej kolacji - no jakoś tego nie widzę...

róże może i eleganckie są, ale nie znoszę tych badyli, uważam je (przede wszystkim czerwone) za szczyt oklepania i braku wyobraźni
i nie są oryginalne, a ja chcę coś nietuzinkowego :)

salsa

Golinda, no róże  nie sa oryginalne ale sa uważane za najbardziej klasyczne, i w sumie najbezpieczniejsze a z tego co widzę, to twoj szef ma trochę inne pojecie o tej imprezie niż Ty lol
a tulipany na przyjęciu wyglądają  super - byłam kiedyś na weselu bardzo eleganckim, gdzie na stołach (wesele w lany poniedziałek) były tulipany - białe z malinowym strzępieniem na końcach - wyglądało to pięknie, szczególnie w blasku świec ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 19 Lut 2009, 16:47:24
twoj szef ma trochę inne pojecie o tej imprezie niż Ty lol

akurat w tej kwestii nie za wiele ma do powiedzenia :)

salsa

#24
Cytat: golinda w 19 Lut 2009, 16:51:17
akurat w tej kwestii nie za wiele ma do powiedzenia :)



najwyżej powie "pani Olu, czemu nie ma róz" a ty mu "ciesz sie pan, ze nie dałam goździków" lol

Dodany tekst: 19 Lut 2009, 17:05:38

no ale ze brzydko .... http://www.kupkwiaty.eu/img.php?shop=2&id=1409&pic=medium

ja kocham tulipanki i jestem nieobiektywna lol

Dodany tekst: 19 Lut 2009, 17:07:16

a moze storczyki ?? lubisz (ja tak)
tylko nie znalazłam czerwonych

http://www.kupkwiaty.eu/img.php?shop=2&id=1480&pic=big&nr=1&mode=img
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)