projekt aneksu- prośba o opinie

Zaczęty przez nantu, 17 Lut 2009, 21:22:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nantu

hej Dziewczyny,
oto projekt naszej kuchnie, a dokładniej aneksu kuchennego połączonego
z pokojem a także przedpokojem (przestrzeń o powierzchni ok.33m2). Chodzi mi
głównie o to czy wszytko ma ręce i nogi, czy pasują zaplanowane półki i
szafki? Może macie jakie uwagi/pomysły/rady? Kolor mebli ma byc jasny (dab
bielony/mleczny) a blat w kolorze mlecznej czekolady. W kolorze blatu
planujemy równiez płyte na ściane miedzy szafkami (czy nie bedzie
przytłaczac?) Stoł ma stac tak jak na rzucie z gory, na innych stoi z boku,
zeby nie przylsanial widoku kuchni. NAroznik stoi jak na wizualizacji,
oddzielajac cześć kuchenna od pokoju. Uprzedzajac Wasze uwagi co do ciągu
roboczego, juz teraz wyjaniam, ze to nie niewiedza, a koniecznosc takiego
ustawienia, ze wzgledu na lodowke. Za wszystkie opinie i porady z gory
serdecznie dziekuje! Do konca tygodnia musimy sie zdecydowac czy plan moze
zostac czy cos zmieniamy, a wiec bardzo prosze o pomoc!

http://img3.imageshack.us/my.php?image=16592663af9.jpg
http://img22.imageshack.us/my.php?image=88854943qn5.jpg
http://img4.imageshack.us/my.php?image=69748053qv4.jpg
http://img4.imageshack.us/my.php?image=z32te8.jpg

konwalia

wklej foty tutaj, będzie prościej

nantu

#2
niestety zdjecia sa za duze, tylko rzut z góry udalo sie wkleic rezte niestety klikajac na linki da sie zobaczyc.

zwierzatko_mojej_mamy

nantu klikasz na ten swoj link - potem jeszcze raz w swoje zdjecie na imageshacku jak sie juz otworzy i wtedy otwiera sie w takim pustym oknie - wtedy kopiujesz adres i juz na forum w wysylaniu odpowiedzi masz pod przyciskiem z "I" przycisk z obrazkiem - klikasz w niego, pojawiaja Ci sie tagi img i miedzy nie wklejasz adres :)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nantu

wielkie dzięki! teraz juz tylko czekam na Wasze opinie/pomysły/sugestie;)

mobka

nantu dla mnie jest bardzo ok. Nie mam sie do czego przyczepic ;D

OlaFasola

#6
Wydaje mi się, że zlewozmuwak powinien byc bliżej lodówki, a dopiero potem kuchenka. Bo jeśli coś wyciągniesz z lodówki to najpierw musisz to zanieśc przez całą kuchnię do umycia (warzywa, owoce) i potem z powrotem w kierunku kuchenki.

Poszczególne elementy wyposażenia powinny tworzyc logiczny ciąg technologiczny. Czyli przechowywanie (lodówka, szafki z produktami), wstępna obróbka, (blat do krojenia, zlewozmywak), potem obróbka cieplna (płyta, piekarnik, mikrofalówka) :)



nantu

już własnie pisałam na samym poczatku: "Uprzedzajac Wasze uwagi co do ciągu
roboczego, juz teraz wyjaniam, ze to nie niewiedza, a koniecznosc takiego
ustawienia.." W zwiazku z tym, ze to aneks w pokoju, tylko takie ustawienie sprzetow jest mozliwe, nie chce zeby zlewozmywak byl na "widocznej" scianie;) chodzi mi bardziej o uklad szafek i szuflad, o ciemna plyte na scianie (koloru blatu). mobka dzieki za wyrazenie opinii i czekam na wiecej;) moze macie jakies  sugestie...? A opinie takie jak napisala mobka tez sa dla mnie wazne, bo utwierdza mnie w przekonaniu o dobrym wyborze;) pozdrawiam!

zwierzatko_mojej_mamy

nantu juz mialam pisac, ze stol bym dala tam gdzie na rzucie z gory, ale doczytalam, ze tak ma byc ;D

ja nie mam zastrzezen raczej - pewnie bym pociagnela szafki do samego sufitu, bo nie lubie takiego pustego odstepu z farba jedynie ;) tzn lubie pusta sciane calkiem, albo z jedna szafka gorna na wysokosci wzroku, ale wtedy zostaje duuza polac sciany do zagospodarowania kolorem/tapeta itp - a tak to taka polka na nic ;) ale to tylko moje zboaczenie, zeby sie do czegokolwiek doczepic :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007


elve

jest ok
choć odrobinę razi jedyna pionowa szafka górna

justynaaaa2

Cytat: elvelve w 19 Lut 2009, 21:43:00
jest ok
choć odrobinę razi jedyna pionowa szafka górna
zgadzam się :) tak trochę ni przypiął ni przyłatał ten jeden pion kiedy wszystko inne jest w poziomie ;) poza tym wydaje mi się, że jest ok :) pomijam fakt, że ja nie przepadam za zabudową górną, ale rozumiem, że gdzieś trzeba pochować wszystkie graty ;)

mika

Cytat: justynaaaa2 w 20 Lut 2009, 19:04:12
zgadzam się :) tak trochę ni przypiął ni przyłatał ten jeden pion kiedy wszystko inne jest w poziomie ;) poza tym wydaje mi się, że jest ok :) pomijam fakt, że ja nie przepadam za zabudową górną, ale rozumiem, że gdzieś trzeba pochować wszystkie graty ;)

niestety tak w rogu musi być podobno, tak mi mówili już w niejednym studio kuchennym
choć też mi się to nie podoba
projekt mi się podoba

zuzia

nantu
ja bym zlikwidowała te półki. kurzołapki jak nic.

nantu

Dziewczyny bardzo dziękuję za wzytkie komentarze i opinie, a wiec sprawa z ta pionowa aflka wyglada nietety tak, ze jest to szafka narozna i z tego powodu nie ma innej mozliwosci, a wiec to musi tak juz zostac. A co do polek, wlasnie caly czas sie zastanawiam co z tym fantem zrobic, polke na lodowka wymyslilam, pon iewaz lodowka jest wolnostojaca i chcialam jakos polaczyc ja z mblami, na projekcie bez polki wygladalo to jakos "łyso" a 2 polki z tej strony, gdzie zmywarka i mikrofala to wlasnie nie chcialam tam dawac zafki, zeby niebylo "cieżko", bo tam jet wejcie do czeci kuchennej, nie chcialam zeby "wchodzilo ie na szafke":) a bez niczego to jakos tak mi sie wydawalo, ze bedzie kuchnia "urwana w polowie";)te 2 poleczki maja byc szklane i podwietlane... moze macie jakies inne pomyly co zamiat tych polek?

zuzia

nantu
ja nad lodówka mam małą szafkę otwieraną do góry. fakt - ciężej sie tam dostać, ale nie musisz tam przecież trzymać herbaty :)

ps. wrzuć swoje fotki z zebrano  :pray:

golinda

kuchnia nawet podobna do mojej trochę :)

ja bym sugerowała nad kuchenką dać coś innego niż to drewno
ja daję tapetę, a na to szkło hartowane

to drewno szybko się zapaskudzi i będzie problem z czyszczeniem
poza tym nad kuchenką powinno być coś niełatwopalnego

nantu

hmmm, to nie drewno tylko płyta (materiał taki jak blat), wiec mysle ze nie powinno byc trudne w utzrymaniu czytosci, a kuchenka ma byc indukcyjna;)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

nantu to w tej szafce daj poziome uchwyty, będzie się mniej rzucać w oczy

a płyta na ścianie wygląda bardzo fajnie i powinna znosić wszelkie działania (skoro blat je znosi)

nantu

#20
na  zyczenie zuzi fotki naszej łazienki, plytki euforia , niestety jeszcze nie mamy szafek (dlatego te paskudne blaszane stojaki na kosmetyki-prowizorka, wiec prosze na nie nie patrzec;) plytki w kolorach beż i czekolada, bez dekorow.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
:thankyou:

zuzia



zuzia

nantu
:beer:
w ogóle nie korzystaliście z dekorów?

nantu

nie, w ogole, moim zdaniem wystarczająca dekoracja sa te 2 pasy nad wanna i cala wneka (na przeciwko wanny) w czekoladowych kaflach, dekory z euforii podobaly mi sie tylko jedne, ale nie mialam pomylu jak je wykorzystac w mojej lazience, poza tym wydaj mi sie ze taka prosta jet "ponadczaowa" i nawet za 10 lat bedzie ok, ale to moje skromne zdanie;) nam ie bardzo podoba i jestemy zadowoleni z wyboru;)