walentynki

Zaczęty przez anulka, 12 Lut 2009, 12:51:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

salsa jakbym slyszala mojego meza ;)

Kasia

ja walentynki lubię :) KOLEJNY dzień, KOLEJNA okazja do świetowania

mimo iż na codzień wzajemnie obdarowujemy sie dowodami miłosci to dodatkowe "świeta" nam nie wadzą

nie kupujemy pierdół, tylko jakieś czekoladki zapakowane w serduszkowe opakowanie
z kupowania poduszeczek, misiów raczej rezygnujemy ;) ale jak ktoś lubi dostawać pluszaki to nie widze powodu aby w imię niekiczowatosci sobie tego odmawiał :)




golinda

Cytat: Kasia w 13 Lut 2009, 10:00:13
z kupowania poduszeczek, misiów raczej rezygnujemy ;) ale jak ktoś lubi dostawać pluszaki to nie widze powodu aby w imię niekiczowatosci sobie tego odmawiał :)





:beer: non alcoholic!!!

Kasia

golinda to ja Tobie z alkoholem poleję  :beer:

golinda

Cytat: Kasia w 13 Lut 2009, 10:53:52
golinda to ja Tobie z alkoholem poleję  :beer:

nie, ja idę na odwyk, nie lej mi, błagam!

mayagaramond

Ale sobie H. poszaleje na walentynkach, pielegniarek od cholery ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

WalęTynki :)

..nie obchodzimy, w przciwieństwie do Dnia Kobiet, który z racji mojego uwielbienia dla Rosji jest dla mnie świetem obowiązkowym - mąz kupuje mi wtedy goździka i rajstopy bym miała namistkę wschodu..
..nic mnie tak nie cieszy  w ten dzień jak te rajstopy i goździk :)
A musze przyznać ze rajstopy zawsze bardzo piekne kupi :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

A my sobie kupujemy winko, żeby razem wytrąbić  :dance:

jestynka

w Walentynki mój brat ma urodziny i ten dzień z tym mi się kojarzy , przede wszystkim.
W tym roku może zrobimy kruche babeczki z owocami i budynirm i remont kibelka ;)
to nasze plany
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: rubin04 w 13 Lut 2009, 12:48:44
WalęTynki :)

..nie obchodzimy, w przciwieństwie do Dnia Kobiet, który z racji mojego uwielbienia dla Rosji jest dla mnie świetem obowiązkowym - A musze przyznać ze rajstopy zawsze bardzo piekne kupi :)

Dzień Kobiet ma swoje korzenie w USA :)

salsa

#35
Laski,   jesli ktos lubi to swieto i uwaza, ze to fajne, to przeciez nie bronie, to nie moja sprawa ;)
serduszka czy to z pluszu czy to z czekolady nie przemawiają  do mnie zupełnie. Dla mnie to wlasnie takie swieto pełne gadżetów. Zabawa dla licealistów. Poza tym nie rozumiem, dlaczego mam swietowac dzien zakochanych, ktory w naszej tradycji przypada na zupełnie inny dzień  - nota bede  mający  bardziej duchowy, tajemniczy, "magicznych" charakter. Dla calej masy par to własnie pojscie na kolacje czy do kina z postanowieniem, ze dzis moze sie nie pokłócimy... widze co sie wtedy dzieje w miescie, szal cial i uprzęży. Jesli ktos lubi, to czemu nie ;) mnie to bawi  i tyle lol


Rubiny, my dzien kobiet tez ;) i dzien dziecka jeszcze lol



Dodany tekst: 13 Lut 2009, 15:45:18

Cytat: konwalia w 13 Lut 2009, 13:02:21
A my sobie kupujemy winko, żeby razem wytrąbić  :dance:

My wino pewnie tez ;) nie pojdziemy raczej nigdzie wieczorem, bo wszystkie knajpy robia imprezy walentynkowe - co oznacza te same imprezy co tydzień tylko wszedzie serduszka i wstęp dwa razy taki lol

ale moze pojedziemy na narty, jest szansa, ze nie bedzie tłoku na stokach bo sie wszyscy bedą walentynkowac lol

Dodany tekst: 13 Lut 2009, 15:45:49

magdalinska  zmowiłam sie z Twoim męzem ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tiliam

a ja obchodzę

moj maz tez - ALE BEZ PRZESADY,

w domowym zaciszu, skromniutko, ale obchodze:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

My też zostajemy w domku będziemy pić winko i oglądać filmy na DVD :) kwiaty dostaję zawsze :) a ilość ludzi w restauracjach w walentynki mnie przeraża  :mocking:

zosia2007

moj maz chory wiec bedzie siedziec w domu a ja ide do kolezanki ogladac jej malucha bo jeszcze go nie widzialam a juz ma 1,5 m-ca :)

ale moze kwiata kupi :P

Beata

a my organizujemy walentynki dla naszych dzieci:
tzn. będą : 1. balony,
                2. pan, który przyniesie pizzę (Tadzio to uwielbia)
                3. wyprawa do sklepu po zabawki (już wypatrzone wcześniej, w sklepie koło przedszkola)


               

golinda

#40
Cytat: salsa w 13 Lut 2009, 15:43:41
Poza tym nie rozumiem, dlaczego mam swietowac dzien zakochanych, ktory w naszej tradycji przypada na zupełnie inny dzień  - nota bede  mający  bardziej duchowy, tajemniczy, "magicznych" charakter.



Noc Świętojańska to święto pogańskie
patronem "zakochanych" jest w naszej religii św. Józef i to święto przypada w marcu (jakoś pod koniec)

Dodany tekst: 13 Lut 2009, 21:35:57

P.S. Kupiłam dla męża mini, naprawdę mini książeczkę zatytułowaną małżeństwo i jest w niej mnóstwo cytatów i aforyzmów dot. miłości małżeńskiej, zalet żony i męża etc. :)
położę mu rano ładnie zapakowaną na talerzu śniadaniowym ;D

salsa

to ja jestem poganinem, ale wole to święto zakotwiczone w naszej kulturze niż jakeis sw. Walentego oparte głownie na gadżetach i konsumpcji ;) lol

btw- kiedys dostałam piekna walentynkę, włąsnie wiersze, dobry pomysł Golinducha ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 13 Lut 2009, 21:38:50

btw- kiedys dostałam piekna walentynkę, włąsnie wiersze, dobry pomysł Golinducha ;)

dzięki! :)

rubin04

Raz "obchodziłam" walentynki w Rosji bo tak akurat wypało że byłam wtedy w Irkutsku  - największy szok to fakt, ze w tym dniu wszyscy wreczają sobie takie małe karteczki walentynkowe, wielkości coś jak takie "bileciki do prezentów" - i przede wszystkim dziewczyny-dziewczynom tj. przyjaciółkom dają. Oj nazbierałam tego troszkę wtedy i byłam mocno zdziwoiona.. Ale "co kraj to obyczaj" Dziś jakbym była w Rosji to sama bym zakupiła takie by dac przyjaciółkom i kolegom :)

O obchodach Dnia Kobiet w Rosji - bo tez sie załapałam - napisze w Dzień Kobiet - to dopiero przeżycie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

tak, Rosja to najlepszy przykład tego, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku - przez pozostałe dni są tam traktowane "nieco inaczej"

sunflowerka

My raczej nie obchodzimy. Choć załatwiliśmy sobie na te okazje  komedię romantyczną do obejrzenia w zaciszu naszego domku, do tego winko i pizza. Czyli podobnie jak Rilla.
A i narzeczony przyniósł mi dziś baryłki, żeby się jednak nie czuła poszkodowana.

Co do wychodzenia np. do kina to nie cierpię tego robić w walentynki. Wszędzie jest totalny spęd ludzi. Tłumy, kolejki, przeciskanie się... Nie dziękuje, wolę zostać w domu.

aja

a ja nic nie kupiłam - trudno
obchodzimy ale takie drobnostki sobie dajemy
dostalam dwie róże do kąpileli - czy płatkii róz które sie rozpuszczaja no i kartkę z wierszykiem - aż w szoku byłam bo raczej r. wierszy do tej pory nie pisał
i cyrkonię  na łańcuszek

aż mi głupio że nic nie mam dla niego

zwierzatko_mojej_mamy

ja dostalam przepiekne strzepiaste tulipany, ale mysle, ze to rykoszet - bo juz chwile marudzilam, ze kwiata dawno nie dostalam, to tak sie zlozylo ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Dostalam tshirt "come to the dark side we have cookies"  :rotfl: :rotfl: :rotfl:i dres:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

to ja wkleję tutaj to, co pisałam już na plotach :)

"mój mąż jest absolutnie bosssski!
kazał mi zostać w łóżku i powiedział, że jedzie na zakupy, a potem mi zrobi śniadanie
no więc czekałam, a w międzyczasie położyłam mu ładnie zapakowany prezencik na stole, na walentynkowej serwetce
wrócił
zamknął drzwi od sypialni

po jakimś czasie przyszedł - przyniósł mi świeży koktajl cytrusowy na tacce pełnej płatków róż, leżał też na niej żółty tulipan, a do niego dołączona karteczka: jest nas jeszcze 15 i mamy Ci coś do powiedzenia

wstałam

mój mąż po całym mieszkaniu w różnych dziwnych miejscach (np. na klatce królika, pustej butelce po wódce, czy bidonie przy orbitreku) zostawił tulipany
do każdego był przyczepiony liścik miłosny - krótki romantyczno-wesoły tekścik
popłakałam się :blush: "