Pokoj malej:)

Zaczęty przez siog, 11 Lut 2009, 01:10:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

mam problem z kolorem ktory wybrac do pokoju dziecka...

wybralam bialy z nuta szarosci jak na zaslonach, ale w porownaniu do innych pokoi wyglada tak sobie, nijako. Okna z okiennicami beda odnowione i chyba beda sie "gubic" w tych scianach a sa naprawde piekne i jako silny element ozdobny.

nie chce rozu. Reszta domu jest/bedzie w szarosciach i szarej zieleni, wiec chcialabym zeby ten pokoj nie gryzl sie z reszta. w wielu katalogach widzialam szare pokje dziciece z kolorowymi dodatkami i sama juz nie wiem...
np.
http://www.jacadi.fr/phproduit/081208/1051783_712_JF.jpg

jakies pomysly? idee?  :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

jak tak bardzo za smutno to moze jakis ladny zolty ? :> ostatnio polubilam zestaw zotly-szary

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


ja wiem, ze to nie dziecinne pokoje - ale idea jest ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

ja większość domu mam w złamanej bieli, ale pokój, który będzie pokojem dziecka, pomalowany jest na: 3 ściany w kolorze tzw. jaśminu - ale nie wiem, co ta nazwa ma wspólnego z kolorem, bo to jest taki ciepły krem lekko wpadający w żółty, ostatnia ściana jest też w złamanej bieli, bo na niej będzie namalowany misio :)

zosia2007

siog strasznie smutne te kolory, na pewno pieknie by to wyglądało ale to przecież pokoj dziecka, no nie wiem ja bym go troche ożywiła

elve

siog myślę, ze to dobry pomysł. Niech się dziecko od małego uczy dobrego gustu
a biało-szara tonacja jest wyciszająca i uspokajająca

a stymulować dziecko można przez kolorowe zabawki

choć zestawienie szarości z elementami soczystego żółtego bardzo mi się podoba

golinda

Cytat: elvelve w 11 Lut 2009, 08:38:06
siog myślę, ze to dobry pomysł. Niech się dziecko od małego uczy dobrego gustu
a biało-szara tonacja jest wyciszająca i uspokajająca


tak, zgodzę się z pierwszą częścią, bo sama nie lubię tych różowo-żółto-niebiesko-perkalikowo-jakichś tam pokoików dziecięcych z tysiącem badziewnych obrazków i z kolorowymi dywanikami
ale z drugiej strony dziecko się dopiero uczy kolorów, więc też chyba niedobrze zamykać je w szarych wnętrzach
przemawia do mnie jednak argument kolorowych zabawek ;)

siog

dziekuje,
mysle, mysle i coraz bardziej sklaniam sie ku lagodnemu szaremu. tylko nie wiem jaka reakcja meza bedzie...
np. taka calosc:
*sciany lagodny szary
*okna + okiennice biale/jasny krem
* kominek pomalowany na bialo/jasny krem
* zaslony (juz kupiona tkanina):
http://img267.imageshack.us/img267/2434/house2073jb5.jpg

* meble beda w kolorze jasnym

* dekoracje kolorowe (wystroj lozeczka, zabawki) oraz na scianach takie literki zamiast obrazkow i naklejek:
http://www.jacadi.fr/VAD/les-basiques/th:1:1:1:47:8438.htm

mayagaramond

Lubie szary, ale dodalabym kolor na jednej scianie. Ale nie wiem jaki. W kazdym badz razie b. lubie roz.

Nie ma co z dziecka robic doroslego - to ze je nie zaloze sobie kokardy na glowe nie znaczy, ze moja corka mialaby jej nie nosic, bo jest kiczowata. Nie wchodze tez do kaluzy, a dziecku bym pozwolila.

Nie chcialabym byc synkiem liz hurley i nosic takie ubrania:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

siog a mnie się kolorystyka bardzo podoba z jednym zastrzeżeniem,
na początek kolorowa karuzela nad łóżeczkiem

później kolorowy dywanik albo fotelik
tak jak golinda słusznie zauważyła, dziecko musi uczyć się kolorów

ale kto powiedział, ze musi się ich uczyć na dużysz płaszczyznach ścian ;)

Kasia

w pokoju dziecka wymalowałabym sciany na jakieś takie neutralne kolory typuwanilia, jasmin, szarosci, mleczna biel itp

nie lubie kolorowych ścian (zielony, niebieski brrrrrrrr)

za to napewno meble obrazki, dodati, naklejki na ścianach byłyby dośc kolorowe i pewnie kiczowate ;)


siog myśle że pomysł ze stonowanymi szarymi scianami i kolorowymi dzieciecymi dodatkami jest OK :)
zreszta do szrosci wiele kolorów pasuje np. żółć i róż więc zawsze jest to sposób na rozweselenie pokoju

te literki alfabetowe też fajne, bo na poczatku dziecko bedzie widziało kolorowe, powykrzywiane zwierzaki czy ludziki
a póxniej już zobaczy literki :)



golinda

Cytat: mayagaramond w 11 Lut 2009, 09:18:15

Nie chcialabym byc synkiem liz hurley i nosic takie ubrania:

ło matko! co za pojeby!!! lol
myślą, że jak się tak kretyńsko odstawią, to im się herby w rodzinach potworzą? :D

siog

#11
Cytat: golinda w 11 Lut 2009, 09:37:26
Cytat: mayagaramond w 11 Lut 2009, 09:18:15

Nie chcialabym byc synkiem liz hurley i nosic takie ubrania:

ło matko! co za pojeby!!! lol
myślą, że jak się tak kretyńsko odstawią, to im się herby w rodzinach potworzą? :D

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

duzo bylo o tym zdjeciu w prasie brytyjskiej. to bylo na jakims z wesel. tak ich zjechali ze szok  :mocking: ale niezle opisy i artykuly byly bo smialam sie niezle

Dodany tekst: 11 Lut 2009, 09:49:59

Cytat: elvelve w 11 Lut 2009, 09:23:50
siog a mnie się kolorystyka bardzo podoba z jednym zastrzeżeniem,
na początek kolorowa karuzela nad łóżeczkiem

później kolorowy dywanik albo fotelik
tak jak golinda słusznie zauważyła, dziecko musi uczyć się kolorów

ale kto powiedział, ze musi się ich uczyć na dużysz płaszczyznach ścian ;)

Elve wlasnie o to mi chodzi. kolory beda i to duzo w zabawkach, karuzela nad lozkiem, kolorowy dywanik. mam zamiar tez wyhaftowac sampler ale w starym stylu.
Roz lubie ale nie chce dawac na sciany. Roz jest w zaslonach i bedzie w dodatkach.
Dam tez kolorowe/lub kremowe krzeslo do karmienia.
Dziecko bedzie ze mna caly czas ale nie w swoim pokoju.

ja nie cierpie typowo pokazywanych dzieciecych pokoi. mysle ze pokoj ma byc pokojem ktory latwo przejdzie z roznych etapow. tak samo nie rozumiem kreowania lazienek wobec potrzeb dziecka, z kaczuszkami na scianach...


wredotka

a moze cos takiego? To jest kawalek sciany z pokoju dziecinnego moich znajomych

elve

siog nasza sypiania będzie w przyszłości pokojem dziecka
więc ściany będą białe, podobnie jak szafa wnękowa
meble pewnie drewniane i tak tymczasowe
więc raczej pójdę w naklejki, dodatki (bardzo mi się podobają te ninoczki)

abkasia

Cytat: golinda w 11 Lut 2009, 09:05:36
Cytat: elvelve w 11 Lut 2009, 08:38:06
siog myślę, ze to dobry pomysł. Niech się dziecko od małego uczy dobrego gustu
a biało-szara tonacja jest wyciszająca i uspokajająca


tak, zgodzę się z pierwszą częścią, bo sama nie lubię tych różowo-żółto-niebiesko-perkalikowo-jakichś tam pokoików dziecięcych z tysiącem badziewnych obrazków i z kolorowymi dywanikami
ale z drugiej strony dziecko się dopiero uczy kolorów, więc też chyba niedobrze zamykać je w szarych wnętrzach
przemawia do mnie jednak argument kolorowych zabawek ;)

ja tak samo!!
pokoj naszego malego bedzie kremowy, taki kolor jak w calym domu :) wlasnei zamowilismy rolety, takie zupelnie dorosle, oczywisce beda w pokoiku dodatki dzieciece.. ale taki gustowne ;)
nie lubie takich napacianych pokoikow dzieciecych, co nei znaczy ze nie ma miec elementow dzieciecych ;)

konwalia

jak dla mnie stonowany kolor jest ok, jak masz wątpliwości, to ja bym postawiła panel, albo kolorowy odjechany parawan

mobka

siog mnie sie pomysl podoba, choc moim zdaniem szary troche smutny ;) Ale z kolorowymi dodatkami na pewno bedzie super. Jakbys nie miala rozowego materialu na zaslony, to zaproponowalabym wlasnie pomalowanie jednej ze scian na zolto...a tak moze by wejsc tam wlasnie z jakims rozem, wrzosem na jedna sciane? A jak nie tez bedzie ok, jesli szary bedzie jasniejszy niz ten na wlejonym przez Ciebie zdjeciu.

A powiedz mi jeszcze, czy ty bedziesz miala tam prawdziwy kominek, w ktorym da sie rozpalic, czy tak popularne w Irlandii atrapy kominkow, ktorych nie jestem w stanie zrozumiec?

golinda

siog, zrób taki ładny, spokojny, stonowany kolor
zabawki niech będą kolorowe
nad łóżeczkiem wymaluj np. drzewo - w jakimś innym, jednym kolorze (widziałam wczoraj na zdjęciu z jednego z linków, które podałaś, ale nie pamiętam teraz już gdzie)
ja jestem przeciwna różom, błękitom i innym oczojebcom w pokojach dzieci (i w pomieszczeniach w ogóle)
i możesz powiesić duże ładne zdjęcie (niech ktoś porządnie zrobi) np. siebie w ciąży z bukietem kwiatów (i bukiet w kolorze, a Ty czarno-biała albo w sepii), infantylnych obrazków też nie toleruję
u mnie z infantylizmów będzie tylko misio - ale jednokolorowy, taki, tylko mniejszy

poza tym należy pamiętać, że takie wielokolorowe pokoje zawsze sprawiają wrażenie bałaganu

Kasia

golinda ten misio jest SUPER :)

zwierzatko_mojej_mamy

a moj zolty nikomu sie nie spodobal ? :(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

siog jeśli chodzi o parawan, to ja w przyszłości taki planuję, później się złoży i wyniesie do piwnicy-mógłby byc obity materiałem tym co zasłony

Dodany tekst: 11 Lut 2009, 11:31:36

u nas młoda(siostra) ma słoneczny żółty i super to wygląda, rozświetla pokój

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Lut 2009, 11:30:08
a moj zolty nikomu sie nie spodobal ? :(

żółte to są papiery :D

zwierzatko_mojej_mamy

golinda pfffff  :ass: :ass:

mi sie tak spodobalo polaczenia szarosci i zoltego, ze teraz zaluje ze sobie niczego w takich kolorach nie zaplanowalam....
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy mnie się żółty spodobał, czytaj pani uważnie

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Lut 2009, 11:39:47


mi sie tak spodobalo polaczenia szarosci i zoltego, ze teraz zaluje ze sobie niczego w takich kolorach nie zaplanowalam....

takie połączenie jednakowoż jest bardzo ładne :)
w ogóle z szarością wiele kolorów pięknie i elegancko wygląda