majówka w Rzymie :)

Zaczęty przez anulka, 05 Lut 2009, 15:46:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anulka

Podzielę się moją radością, dziś zupełnie przez przypadek zajrzałam na stronę norwegian i złapałam super okazję, lot do Rzymu na majówkę. już nie mogę się doczekać  :dance: to będzie mój pierwszy raz w Wiecznym mieście, w dodatku romantyczny, bo z mężem. Oczywiście będziemy zwiedzać, ale nastawiam się też na inne atrakcje. Więc jeśli macie sprawdzone adresy: knajpki, sklepy, zwłaszcza z meblami itp., to proszę podzielcie się.
Grazie!

panikarola

anulka, nie mam, ale nie pogardzilabym w tej chwili wloskimi lodami..... mhhhhmmmm....
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

cumberland

suuuuper
byłam w ubiegłym roku na moim panieńskim wyjeździe w Rzymie :)
wieczorkiem jak dotrę do domu opiszę Ci plan naszej wycieczki
na ile jedziecie?
gdzie się zatrzymacie? macie już zabukowane miejsca czy też coś podesłać? ;)

anulka

dzięki serdeczne :) :thankyou: nie nic nie mamy ani hotelu, ani nic. jedziemy na 5 dni od 29.04 do 04.05. hotel nie musi być super bo nie zamierzam w nim spędzać za dużo czasu! Stawiam piwko  :beer:

cumberland

jak nie macie hotelu i nie straszne Wam hostelowe klimaty ;) to polecam tę stronkę
www.hostelword.com
my spałysmy tu:
http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/PensioneGiamaica-Rome-11654
jeśli lądujecie na Ciampino, to busikiem dojedziecie aż do Termini Station, a ten hostel jest praktycznie tuż obok

co do samego zwiedzania
obowiązkowe punkty Rzymu, wiadomo, przewodnik w dłoń i do boju :)
w Watykanie nie odpuszczajcie Muzeum, Kaplica Sykstyńska to coś co po prostu trzeba zobaczyć,
natomiast nie każdy turysta dociera na Zatybrze, a moim zdaniem to najpiękniejsza część Rzymu, niewiarygodnie klimatyczna :)
mało turystyczna jest też Villa Borghese, zupełnie inne wrażenie niz z wszystkich pozostałych rzymskich miejsc, ale warto tam spędzić choćby pół dnia
z pewnością spędzicie świetny weekend bo Rzym jest piekny

anulka

Cumberland bardzo dziękuję, rzeczywiście słyszałam, że zatybrze jest warte odwiedzenia. Musiałaś mieć świetny wieczór panieński :) my nie wypuściłyśmy się aż tak daleko, tylko do Sopotu, ale też miło wspominam. Poleję jeszcze na zachętę może coś Ci się przypomni  ;)

cumberland

anulka

coś czuję, że my się chyba będziemy turystycznymi informacjami wymieniać zaraz ;) chyba w wątku julki przeczytałam, że byłaś w Meksyku  :bravo:
mieliśmy Meksyk w planach na nasz honeymoon, ale musieliśmy przełożyć na ten rok więc chłonę wszelkie info
planujemy podróż na listopad tyle wiemy :) co? jak? gdzie? którędy? gdzie zaczęlicie? czym lecieliście? :) :) :)

a co do Rzymu ...niestetey po meblarskich sklepach nie buszowałam ;) ale jak masz jeszcze jakieś pytanka to chętnie odpowiem ;)

sunflowerka

oooo my też planujemy Meksyk na listopad - grudzień tego roku
Cumberland a lecicie przez biuro, czy na własną rękę?

cumberland

sunflowerka
obie opcje rozważamy
ale jeśli z biurem to nie takim "masowym", tylko takim bardziej "globtroterskim" ;)
słyszałam bardzo dobre opini o nich:
http://www.destinomexico.com/

sunflowerka

My też myślimy o tym biurze, jeżeli miało by być biuro. Wszystko zależy ile uda nam się jeszcze dozbierać kasy. Ile nam się  rozejdzie na wesele...
Moja wymarzona wycieczka z tego biura to jest Meksyk+Kuba.

anulka

w takim razie obiecuję przysiąść w weekend i wrzucić zdjęcia na stronę. Meksyk to był mój wymarzony kierunek na podróż poślubną, natomiast mój M. upierał się że woli zachód USA, więc w efekcie zaliczyliśmy w 3 tygodnie oba miejsca. Siłą rzeczy musieliśmy się ograniczyć i byliśmy na Jukatanie, ale szerokim łukiem ominęliśmy Cancun i znaleźliśmy fantastyczne cabaña przy plaży w Tulum  :thumbup: załączę zdjęcie bo się rozmarzyłam.