Rodzenstwo

Zaczęty przez nionczka, 02 Lut 2009, 19:49:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Cytat: emcia w 19 Mar 2009, 23:52:24
bagietka12

to ja już powinnam dawno zaciążyć   :point_lol:
a nawet nie wiem czy z jednym do 30 się wyrobię
ogólnie to jak się uda do 35 mieć dwoje to będzie cacy

ja zebym do 3o w ciaze zaszla do bedzie dobrze ;)

sonatina

My z mężem po wakacjach zaczynamy się atarać o rodzeństwo dla Ignasia :). A to oznacza różnicę wieku 2 lat :).

vobi

Cytat: bagietka12 w 19 Mar 2009, 15:55:51
starucha moze nie ale chciałabym już dzidzie :D

bagietka, moge Ci czasem moja podrzucac, moze Ci przejdzie  :point_lol:

giga

Cytat: bagietka12 w 19 Mar 2009, 15:55:51
starucha moze nie ale chciałabym już dzidzie :D
strefa działa
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja majac Dominike narazie swierdzam
NIGDY WIECEJ DZIECI!!!!!!
Dominika pośród znanych mi dzieci jest najniegrzeczniejszym dzieckiem!!!
Po nocach malo spi-jak i w dzien,
jest maruda,placzka i pomalu konczy mi sie cierpliwosc.
Moze to jest tez tak ze ja calymi dniami z nia siedze,nikt mi jej nie pobawi zebym ja mogla odpoczac czy zrobic zakupy,
jedynie maz ktory pracuje.

Nawet moja siostra mowi ze jak sie napatrzy na Dominike to tez jej sie odechciewa drugiego dziecka :mocking:

Pewnie mala wyrosnie (ciekawe kiedy??) i bede chciala drugiego potworka z nadzieja ze drugie bedzie grzeczne :)

fasolka1980

wiecie co, spotkałąm się dziś z przyjaciółką która ma dwóch synków - 3 lata i 10 miesięcy....i powiem wam ze to chyba nie jest dobra roznica wieku.

albo od razu jedno po drugim, albo co najmniej 3 lata, bo po dzisiejszym dniu to  :ohboy:

brawurka

Maja uwielbia Ige,zawsze rano lezymy we 3 na łożku i sie głaszczemy :) i musi byc zawsze tak samo,leże ja,Maja i Iga, kolejność nie moze sie zmienic,bo jest wrzask. Maja pokazuje, gdzie ma Iga oczka,nosek itd,przytula,całuje... jak Iguska drze sie włożeczku to Maja wyciąga z buzi swój smoczek (od dzis 0 smoczka-zasnęła bez  :jejeje: ) i biegnie jej dać,naszczęscie jej sie nie udaje. problem jest jak Maja cos chce a ja musze karmic Ige, wtedy stara sie ja bić, ciągnie za nogi,żeby spadłą z moich kolan. ale ogólnie POLECAM, ciesze sie że Maja ma juz siostre i wcale nie jest mi dużo ciężej niż z samą Mają,tylko na spacer szykujemy sie ok godziny,ostatnio Maje juz ubrałam,zajełam sie Iga a w tym czasie maja wysmarowala się czekoladą

Kasia

brawurka no moim zdaniem taka różnica wieku jest super

ale ja bałabym się ciąży mając tak malutkie dziecko :(

miałam taki okres że pół dnia spałam  :headbang:

magdalinska

u mojego brata jest 2 lata róznicy, teraz jest juz lepiej, mała ma 14mcy, zaczynaja sie razem bawic, razem biegac, ale najgorsze jest to, jak mała chce zabrac jakas zabawke małemu, to niezle wtedy obrywa ;)

jusia

ja juz sama nie wiem czego chce, w sumie nie chce zeby fr byl jedynakiem, ale...czy ktos moglby za mnie urodzic ???
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

kasia masz racje,wole tak jak jest teraz,czyli godzinne wychodzenie na spacer, kąpiel dwójki dzieci, czasem placz obydwu niż roczną Maje i siebie w ciąży. wtedy było mi ciężko. na poczatku mdlóści- Majced sie ulało,a ja nie moglam od razu wytrzeć jej buzi,bo  :bad:

golinda

a ja bym wolała, żeby różnica wieku między moimi dziećmi była większa (no ale nie wiem, czy to jeszcze możliwe)
takie małe zawsze jest zazdrosne o młodsze i nie da mu się wytłumaczyć, że zupełnie bezpodstawnie
później najczęściej to rodzeństwo zwyczajnie się nie lubi i koty ze sobą drze - no ale może nie zawsze
wydaje mi się, że między dziećmi z większą różnicą wieku nie ma już tej rywalizacji

magdalinska

Cytat: golinda w 17 Kwi 2009, 09:25:38
później najczęściej to rodzeństwo zwyczajnie się nie lubi i koty ze sobą drze - no ale może nie zawsze
tu sie nie zgodze, obserwujac siebie i znajomych, pozniej lepszy kontakt maja ze soba rodzenstwa z mała róznicą wieku (1-4,5lat) niz wieksza

aniak1211

Nie wiem jaka roznica jest najlepsza.
Jak bylam teraz w PL to synek siostry byl strasznie o Dominike zazdrosny,jednoczesnie cieszyl sie ze jest,przytulal sie no niej i calowal,
on jest starszy o 2 lata.

Ja z siostra mamy super kontakt-roznica miedzy nami to rok
miedzy mna a starszym bratem jest roznica 2 lat i raczej darlismy koty ze soba-ale to roznica charakteru raczej,nie wiek.

Wieksza roznica-starsze zawsze cos pomoze ;)
mniejsza-zawsze to razem beda sie bawic ;)

sonatina

A Ignacy ma kuzynkę 2 lata starsza od siebie. Jak mały się urodził to Oliwka oszalała na jego punkcie( wszystkie jej lalki to Ignasie :) ) i tak jest to dzisiaj. Nie jest zazdrosna, opiekuje sie nim, teraz juz razem sie bawia. Oliwia pokazuje mu zabawki, wszystko tłumaczy i pokazuje.

elizapj

odkopalam stary watek:) pamietacie co tu pisalyscie??:) nadal aktualne czy cos sie pozmienialo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

annka-cygannka

hehe, fajnie się to czyta ;)

twinnie77

Cytat: annka-cygannka w 29 Paź 2011, 22:59:10
hehe, fajnie się to czyta ;)

Fajnie-niefajnie, plany planami, a życie pisze różne historie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

annka-cygannka

no i właśnie to jest fajne

rubin04

Cytat: rubin04 w 02 Lut 2009, 21:50:16planuję że jesli wszystko pójdzie ok, to latem/ jesienią 2010 postaram się o drugie dziecko, tak by urodziło się w 2011.
No to ja plan dokładnie zrealizowałam :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

ja po cichu planowałam dzieci z róznicą wieku ok 5-6 lat ale odmieniło  mi się(spodobało mi się rodzicielstwo)  no i N. nie dał nam zbytnio "popalić" więc moze i dlatego tez ta róznica jest mniejsza

sonatina

Cytat: sonatina w 16 Kwi 2009, 17:59:55My z mężem po wakacjach zaczynamy się atarać o rodzeństwo dla Ignasia . A to oznacza różnicę wieku 2 lat .
no cóż... właśnie tak jest :)

ddu

Cytat: sonatina w 31 Paź 2011, 22:11:19
no cóż... właśnie tak jest :)

:)

rubin, sonatina - no piwo wam się należy za realizację planów i osiągnięte cele!

mobka

Cytat: mobka w 15 Mar 2009, 20:11:44Ja chce miec min.2, a max. 3. Maz tez. On ma 2 starsze siostry - jedna 5 lat, druga 6... i to juz jest za duza roznica miedzy rodzenstwem. Moim zdaniem 3lata jest optymalnie.

A co do staran, to chyba tez ruszymy w polowie 2010, tak, zeby urodzic wiosna 2011

Ja wyprzedzam plany ;) Kuba sie urodzil w polowie 2010 ;) I w 3 lata roznicy miedzy dziecmi nadal celujemy, no chyba ze przypadkiem wyjdzie szybciej. Ze wzgledu na prace nie powinno, wiec plan jest na urodzenie drugiego w 2013. Choc dzisiaj znow mialam watpliwosci, czy damy rade z dwojka... i pewnie bede miala takie watpliwosci, do poki sie drugi enie pojawi. Pozneij juz nei bede miala wyboru - trzeba bedzie sobie radzic.

magdalinska

ja miałam watpliwosci, czy zajde w ciaze do 30, a sie udało :D