potówki

Zaczęty przez doris8008, 01 Lut 2009, 12:27:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doris8008

Dziouchy,

u Tymka pojawiły się kilka dni temu potówki (tak przynajmniej myślę - krostki na policzkach, różówe z białą końcówką) i mimo zalecanych kąpieli w Oilatum nie schodzą. Macie może jakieś sposoby na to cholerstwo?

Pozdrawiam

twinnie77

Hubcio miał tylko raz potówki. Jeszcze jak moja mama była z nami. Kazała patyczek kosmetyczny zwilżyć w spirytusie i delikatnie posmarować, ale tylko same krosteczki. Przeszło.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

dzięki twinnie :) czytalam o tym sposobie tylko jakiś taki bardzo inwazyjny mi się wydawał (spirytusem po policzkach...) - ale skoro sprawdzony, to może wypróbuję  :beer:

eva_luna

ja pytalam o ten sposob pediatre (podawali nam go na szkole rodzenia) ale powiedziala, ze na buzi spirytusem nie mazac, zostawic krostki w spokoju i same zejda. Spirtem kazala traktowac takie, ktore sie zrobia w faldkach.

doris8008

Cytat: eva_luna w 01 Lut 2009, 15:27:24
ja pytalam o ten sposob pediatre (podawali nam go na szkole rodzenia) ale powiedziala, ze na buzi spirytusem nie mazac, zostawic krostki w spokoju i same zejda. Spirtem kazala traktowac takie, ktore sie zrobia w faldkach.

no to doopa, mam nadzieję że nie zrobiłam mu krzywdy bo już posmarowałam...  :headbang:

gatka2804

Ania troszke miala ale zostawilam w spokoju i zeszlo. Miala na szyjce wiec staralm sie tylko zeby nie miala zbyt cisano pod broda.

eva_luna

Cytat: doris8008 w 01 Lut 2009, 16:11:01
Cytat: eva_luna w 01 Lut 2009, 15:27:24
ja pytalam o ten sposob pediatre (podawali nam go na szkole rodzenia) ale powiedziala, ze na buzi spirytusem nie mazac, zostawic krostki w spokoju i same zejda. Spirtem kazala traktowac takie, ktore sie zrobia w faldkach.

no to doopa, mam nadzieję że nie zrobiłam mu krzywdy bo już posmarowałam...  :headbang:

doris spokojnie, mysle, ze krzywdy napewno nie zrobilas. Ewentualnie moze miec podrazniona skore bo przeciez spirytus wysusza, i tyle.

twinnie77

Jak się posmaruje tylko krosteczki, to nie powinno nic byc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Beata

na potówki pomaga kąpiel w krochmalu - można też dziecko smarować mąką ziemniaczaną na sucho (lekko wacikiem)

doris8008

Cytat: twinnie77 w 01 Lut 2009, 21:32:40
Jak się posmaruje tylko krosteczki, to nie powinno nic byc.

wiem twinnie, wiem :) jako młoda matka po prostu panikuję ...