Chrzest

Zaczęty przez eva_luna, 31 Sty 2009, 12:20:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

Cytat: aja w 31 Mar 2009, 22:38:59
czy na chrzcinach podaję się alkohol?
czy jest sens stwiac się i  nie "stawiać" alkoholu?

jesli nie chcecie alkoholu, to go po prostu nie stawiajcie. ale dobrze jest pojsc na kompromis i do obiadu podac jakies dobre wino. ja do tej pory nie bylam jeszcze na chrzcinach, gdzie byl mocny alkohol, raczej zawsze wino i jakies likiery do kawy.  wg mnie to nie jest ten rodzaj imprezy, zeby sie upic

vobi

#51
zgadzam sie z przedmowczynia :)

u nas bylo wino do obiadu, no i w zasadzie gdyby ktos chcial mogl sobie cos zamowic typu piwo, alkohol czy drink, ale jakos nikt nie byl chetny - to faktycznie nie ten rodzaj imprezy

rubin04

U nas na pewno będzie wino, stryjek - brat dziadka sam wyrabia, i pyszne jest to wino! U nas alkoholu na imprezach rodzinnych typu wigilia, komunia sie nie pije, ale stryjkowe wino to już taka tradycja.. W końcu nikt sie tym nei upija a degustacja zawsze jest miła :)

Ja chrzciny chcę zrobic u rodziców w ogrodzie, w sierpniu. Najbliższa rodzina i tyle :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

U mnie nie bylo, byly to pierwsze chrzciny w rodzinie bez alkocholu (tylko wieczorkiem na pozostaljacych na nocleg szampan i pinacolada) i nie bylo zadych protestow i pomrukow, jednak dla pewnosci mialam 2 bvutelczyny w piwnicy :D

gioseppe

#54
Cytat: rubin04 w 01 Kwi 2009, 10:02:01
Ja chrzciny chcę zrobic u rodziców w ogrodzie, w sierpniu. Najbliższa rodzina i tyle :)
super :)
albo macie duuuzy ogrod albo nie tak wielka rodzine?

Dodany tekst: 03 Kwi 2009, 20:15:01

Cytat: aja w 31 Mar 2009, 22:38:59
czy na chrzcinach podaję się alkohol?
czy jest sens stwiac się i  nie "stawiać" alkoholu?
u nas bedzie wino

Dodany tekst: 03 Kwi 2009, 21:16:54

Cytat: gioseppe w 06 Lut 2009, 18:52:15
no wiec przegladnelam ubranka i chyba ubiore Wiktora w bezowe bezowo biale pajace "kizi-mizi" ;)
tak wiec bez fajerwerkow :)
chyba ze mi sie odmieni albo Wiktor z nich wczesniej wyrosnie ;)
no i co? wyrosl ;)
przyszykowany inny stroj :D

a wogole to kolezanka przyniosla mi po swoim synku ubranko do chrztu z mininiebo, nie wiem czy kojarzycie?
ale to wlasnie jest typu surdutowego ;) i strasznie twarde - za taka kase w zyciu bym tego nie kupila
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

marax

u mnie alkohol niestety bedzie i to ten"cieżki" moja tesciowa ostatnio mi zasugerowala ze to tak "wypada" boze jak ja z ta rodzinka przezyje ten dzien to ja nie wiem.Zalatwiam juz sobie jakies relanium bo nie wyrobie .Na sama mysl o chrzcinach az mi sie zyc odechciewa.Rodzina mojego meza to typ wloski poziom decybeli przekracza ryk silnikow samolotowych

eva_luna

u mnie pewnie "twardy" alkohol bedzie dzien wczesniej. Jest kilka okazji do swietowania, rodzinka ta najblizsza (brat, szwagier) dawno niewidziana wiec pewnie sie poleje. A w niedziele juz bez.

A ubranka nadal brak, w sklepie albo diabelskie koronki i tiule albo grube, polarowe komplety...

marax

#57
ja kupilam dla aury taki kaplet
http://www.allegro.pl/item600156461_sukieneczka_do_chrztu_sniezka_abrakadabra_r_68.html

Dodany tekst: 03 Kwi 2009, 22:07:18

ja nie moge patrzyc na te kaplety w stylu panna mloda -dla dziecka ktore ma kilka miesiecy.Taka tandeta ze az strach patrzec.
A jakie potrawy podajecie na chrzest?

vobi

maraxela, na kaplety to tez nie moge patrzyc, komplety mniej jednak daja po oczach  :rotfl:

aja

uff u nas będzie wino  - bałam się! i w sumie nadal się boję bo mój teść to niestety nie potrafi sie często zachować i darować sobie kielicha - ostatnio na komuni sie obraził bo na stole nie było i musieli mu kupić kieliszek wódki :(
ale ze robimy imy w lokalu to stwierdzilam ze jak mu sie zachce to niech sobie pojdzie i kupi!

a co sie podaje... to co chcesz
my zostaliśmy przy tradycyjnym obiedzie - bo nawet i kaczne nam proponowali

Kasia

no my musimy się "pozbyć" wódki weselnej lol


wiec raczej wystawimy ja na chrzciny ;)

rubin04

Gioseppe - no osób u nas tak ze 30-35 pewnie będzie,
ale powinno się udać, bo moja mama juz ternowała poprawiny na 40 osób, gdzie zamista w ogrodzie trzeba było wszystkich w salonie upchnac, bo zaczeło padac..

Na szczęscie salon w domu jest duży, chyba ze 100 m2 ma, bo w ząłozeniu jak sie dom budowało to mial być salon na imprezy rodzinne (w końcu wigilia jest co roku :-) ) i tak sobie myślę, ze jak swój dom będe budowac to taki sam duzy salon musze mieć.

MARAX - piękne sukeinki białe widziałam w sklepie przy FACTORY k/lotniska. Proste i piękne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: rubin04 w 05 Kwi 2009, 16:46:22
Gioseppe - no osób u nas tak ze 30-35 pewnie będzie,
ale powinno się udać, bo moja mama juz ternowała poprawiny na 40 osób, gdzie zamista w ogrodzie trzeba było wszystkich w salonie upchnac, bo zaczeło padac..

Na szczęscie salon w domu jest duży, chyba ze 100 m2 ma, bo w ząłozeniu jak sie dom budowało to mial być salon na imprezy rodzinne (w końcu wigilia jest co roku :-) ) i tak sobie myślę, ze jak swój dom będe budowac to taki sam duzy salon musze mieć.

zazdroszcze takiej przestrzeni :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Na chrzest maly dostal 3 komplety sztuccow, takie dla min 2- 3 letnich dzieci,  w tym jeden identyczny jak dostal pod choinke :D

Kasia

Cytat: foszek w 07 Kwi 2009, 14:13:43
Na chrzest maly dostal 3 komplety sztuccow, takie dla min 2- 3 letnich dzieci,  w tym jeden identyczny jak dostal pod choinke :D

no to mały ma zastawę na kinderbal ;D

nionczka

Cytat: foszek w 07 Kwi 2009, 14:13:43
Na chrzest maly dostal 3 komplety sztuccow, takie dla min 2- 3 letnich dzieci,  w tym jeden identyczny jak dostal pod choinke :D

Dobrze, ze nie jest wnukiem mojej tesciowej bo by co roku na gwiazde dostawal ten sam zdalnie sterowany samochód...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Dziewczyny a jak to jest jak się nie chrzci w swojej parafii??
Trzeba mieć na to jakąś zgodę?? Bo nasza parafia jest teraz w Warszawie,
a my pewnie będziemy chrzcić u rodziców. Tam jest cała nasza rodzina
i łatwiej to u nich zorganizować niż tu ściągać 30 osób.
Szczególnie, że nasi dziadkowie nie są już tak mobilni.

Kasia

Angelos wydaje mi sie że z crztem nie powinno byc problemu

znam kilka przypadków gdzie w parafii nie chcieli ochrzcić nieslubnego dziecka i rodzice bez problemu ochrzcili w drugiej
a szczerze wątpie aby a pierwsza jakąś zgodę' dawała czy cos takiego

eva_luna

Cytat: Angelos w 09 Kwi 2009, 13:58:43
Dziewczyny a jak to jest jak się nie chrzci w swojej parafii??
Trzeba mieć na to jakąś zgodę?? Bo nasza parafia jest teraz w Warszawie,
a my pewnie będziemy chrzcić u rodziców. Tam jest cała nasza rodzina
i łatwiej to u nich zorganizować niż tu ściągać 30 osób.
Szczególnie, że nasi dziadkowie nie są już tak mobilni.

problemu z samym chrztem nie ma, chrzcisz gdzie chcesz. dziecko moze miec problem pozniej, ale to bardziej natury technicznej, sama tego doswiadczylam :) Chodzi o to, ze idac do slubu trzeba wziac swiadectwo chrztu z tej parafii gdzie bylo sie chrzczonym. U mnie wiazalo sie to z niezlym jezdzeniem bo inaczej nie udalo sie zalatwic.

nionczka

Cytat: eva_luna w 10 Kwi 2009, 09:03:49
problemu z samym chrztem nie ma, chrzcisz gdzie chcesz. dziecko moze miec problem pozniej, ale to bardziej natury technicznej, sama tego doswiadczylam :) Chodzi o to, ze idac do slubu trzeba wziac swiadectwo chrztu z tej parafii gdzie bylo sie chrzczonym. U mnie wiazalo sie to z niezlym jezdzeniem bo inaczej nie udalo sie zalatwic.

chyba, ze do tego czasu archiwa koscielnme zostana zinformatyzowane...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#70
tzreba miec jakis dokument ze sie odbylo nauki bo ja mam chrzest za 2 dni a nie bylam na tych naukach mam tylko kartke od spoawiedzi Takj sie zastanawiam czy przypadkiem chrzciny moga sie nie odbyc?

Dodany tekst: 10 Kwi 2009, 21:42:32

wypawiam chrzciny w niedziele i mam juz dosc.Matka z tesciowa za wszelka cene chca mi pomoc (bardziej wszytko zrobic za mne ,bo one wiedza nalepej) tak mnie juz ......... berze na tą sytuacje ze straszne zaluje ze nie robimy tego w lokalu.Lataja 2 godzille jak przecinaki ,wydziwaja jakes potrawy tupu galareta,golonka ............W sume to teraz mysle sobe ze to sa ich chrzciny a nie moje - wlazly mi na glowe i tancza-ale jestem wscekla.wszyscy sie spija beda mamrotac cos za stolem i  tak skonczy sie ta super "impreza".Maz chcal zrobc grilla jako dodatek ale zostal odrazu wysmany-wscekl sie na maxa  gdzes se zabral z domu .............Rodzna meza jest straszne glosna -on do siebe nie mowia tylko krzycza-nie wiem jak ja to przezyje

eva_luna

Cytat: nionczka w 10 Kwi 2009, 11:01:55
chyba, ze do tego czasu archiwa koscielnme zostana zinformatyzowane...

jakos wierzyc mi sie w to nie chce :)

aja

marax przeżyjesz!!! to ważny dzień dla Was! napisz jak było...

a ja kupiłam dzisiaj ubranko - oczywiście inne niż miało być ale nic nie można dostać - krawat muszę uszyć!!! ale w krawacie to raczej wystąpi po całej ceremonii o ile koszulę dokupię!
bo od zestawu jest zamała i nie dopina sie podszyją :)

jusia

aja czyli ubierasz mlodego w garniturek? pokaz pozniej jakies foty..my nie wiemy jeszcze jak, ale chyba nie w garnitur bo maz jest przeciwny, a chrzest planujemy na 30 maja
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

#74
nie w garnitur- kupilismy komplet - spodenki + koszula + kamizelka ecri - na wszelki wypadek i kurtkę zaraz wrzucę fotę
ale garnitur mu kupię bo widziałam szałowy - zresztą mało co już nie kupiłam a potrzebny nam będzie na lato - mamy dwa wesela więc Młody bedzie musiał pocierpieć dla wyglądu ale mówie Wam był boski  :point_lol:
mi sie ogólnie mało podobają takie gajerki na maleńkich dzieciach ale ten był jakis inny - mam tylko nadzieję że będą jeszcze bo bałam się wziąść ze względu na rozmiar bo nigdy nie wiadomo jak dziecko urośnie???


a to kupiliśmy
http://img10.imageshack.us/img10/505

http://img18.imageshack.us/my.php?ima  a to jakoś mi nie wyszło - był plan na ciemne spodnie - koszulę i czarny krawat + czarne trampki ale nigdzie nic nie znalazłam co bym chciała a jedynie to - więc może w to się przebierze - zobaczymy! no i wszytko zależy od pogody :)
jeszcze tylko ta mucha mi sie nie podoba! ale krawat ecri też mało pasuje  :crazy: